*SPOILERY* Fabuła FFXIII *SPOILERY*

Masz jakiekolwiek pytanie dotyczące gry?
Kieruj je tutaj.
Awatar użytkownika
Palmityniansodu
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 12 sty, 2009 18:37

*SPOILERY* Fabuła FFXIII *SPOILERY*

Post autor: Palmityniansodu »

Nie widzę nigdzie podobnego tematu. W fabule FFXIII było dla mnie parę niewyjaśnionych kwestii. Zastanawiam się np, dlaczego nasi bohaterowie postanowili zabić Orphana, skoro wiedzieli że Cocoon wtedy zostanie zniszczony? Albo dlaczego Fang zaatakowała Vanille?
Ostatnio zmieniony ndz 25 mar, 2012 20:28 przez Palmityniansodu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Toż to cały urok fabuły trzynastki - przez całą grę chodzi o to żeby NIE zabić Orphana, bo to zniszczyło by świat. Tak więc oczywiście ostatnim bossem w grze musi być sam Orphan, którego zabijamy i co powoduje że dzieje się DOKŁADNIE to co miało się dziać, czyli świat rozlatuje się na kawałki, aż tu nagle wyskakuje z tyłka epicka deus ex machina zasilana kryształową mocą yuri i wszyscy żyją długo i szczęśliwie. :roll: Mogło być gorzej. W VIII było gorzej.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Palmityniansodu
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 12 sty, 2009 18:37

Post autor: Palmityniansodu »

Aha, czyli "a co tam, zabijmy go, świat ulegnie destrukcji ale nie po to tyle tu leźliśmy, może jakoś się ułoży"?

Czy pozostali oprócz Fang i Vanille rzeczywiście zmienili się w Cieth??
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Dokładnie, w dodatku najpierw jeszcze odmawiają Bartkowi zniszczenia Oprhana, a 10 minut później sami chcą to zrobić bo się połączyli.

Co do Cie'th, też na początku tego nie skumałem, ale za niezastąpioną FF Wiki
Fang, remembering the promise she made to Vanille, turns on the rest of the party and attempts to transform into Ragnarok, causing everyone else except Vanille to turn into Cie'th
Meanwhile, Lightning, Snow, Sazh, and Hope each relive their memories of the entire journey, and find the strength of will necessary to transform themselves back into l'Cie, though they believe that their Cie'th forms were another fal'Cie illusion like Serah back in Oerba.
Czyli tak, zmienili się w Cie'th, a następnie zaprzeczając wszystkim zasadom przedstawianym nam podczas gry wracają do dawnych postaci za pomocą klasycznego Power of Love and Peace.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Raven pisze:Czyli tak, zmienili się w Cie'th, a następnie zaprzeczając wszystkim zasadom przedstawianym nam podczas gry wracają do dawnych postaci za pomocą klasycznego Power of Love and Peace
Przecież o to w Finalach chodzi (in the first place).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”