FFXIII-2 POMOC

Masz jakiekolwiek pytanie dotyczące gry?
Kieruj je tutaj.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

FFXIII-2 POMOC

Post autor: Go Go Yubari »

Witamy w helpie poświęconym FFXIII-2.

[shadow=orange]Nie mieszać mi tu gier!
[/shadow]
Awatar użytkownika
leny205
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: śr 10 gru, 2008 18:55

Post autor: leny205 »

Witam,czy bez fragmentu Field Killer da sie ukonczyc quest z profesorem academia 400 af,chodzi o wylapanie wszystkich potworow,a ten field killer podobno zabija slabych przeciwnikow bez walki za pomoca molga?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

leny205 pisze:czy bez fragmentu Field Killer da sie ukonczyc quest z profesorem academia 400 af

A dlaczego miało by się nie dać??
masz przecież przedstawić profesorkowi twoje bestiary które będzie miało więcej informacji o stworach niż te od profesorka, a nie wyłapać wszystkie stwory. poza tym field killer chyba nie zapewnia otrzymania przedmiotów które byś dostał po stoczonej walce. Używasz na stworkach Librascoupe (czy jak to się tam nazywało) i masz ich statystyki. No chyba że Field Killer + kill:Libra działa, czego nie sprawdziłem, wtedy skill by się opłacił, ale dla mnie jest wygodniej użycie przedmiotu i są zaraz całe statsy odkryte.

PS: ten Quest był chyba w Academia 4XXAF?
Awatar użytkownika
leny205
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: śr 10 gru, 2008 18:55

Post autor: leny205 »

Witam,wie ktos jak dostac sie ponownie do lokacji new bodhum-year unknown?to jest ta lokacja w ktorej jest tylko lighting,ktora stoi na tym pomoscie,jest z nia live trigger
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

--> leny205

Spoiler

Kod: Zaznacz cały

Jeśli chodzi ci o lokację gdzie Vanille i Fang cię ratują to raczej nie da się tam bezpośrednio wrócić, to był świat iluzja stworzony na podstawie marzeń Sarah'y, w prawdzie ten świat masz na mapie, nie pamiętam w momencie nazwy, ale zbierało się tam potem kryształy wspomnień (czy jak by to nazwać), to ta sama lokacja gdzie Mog nauczył się otwieranie tych zapieczętowanych skrzyni, prawda była jednak taka że stałeś w tych zniszczonych ruinach a wszytko co tu poprzednio widziałeś to była iluzja
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

leny205 pisze: Witam,wie ktos jak dostac sie ponownie do lokacji new bodhum-year unknown?to jest ta lokacja w ktorej jest tylko lighting,ktora stoi na tym pomoscie,jest z nia live trigger
Zacznij w Academii 4XX (po zamknieciu bramy), przekaz Alyssie Graviton Cores, przechodz gre tak jak za pierwszym razem, az dotrzesz do sekwencji z Lightning w New Bodhum. Troche to potrwa, ale to jedyny sposob.
cayli
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 16 sie, 2010 18:30

Post autor: cayli »

hej, gdzie znależć ten proof, czy jakoś tam w Yashas Massif 110? Chodzi o tą misję z czerwoną kulką na samej górze, bodajże 3 misja z kolei. I jeszcze chciałbym się zapytać, czy macie jakąś strategię na Yomi, bo mnie zawsze rozwala >_<
Ramza

Post autor: Ramza »

cayli pisze:hej, gdzie znależć ten proof, czy jakoś tam w Yashas Massif 110? Chodzi o tą misję z czerwoną kulką na samej górze, bodajże 3 misja z kolei. I jeszcze chciałbym się zapytać, czy macie jakąś strategię na Yomi, bo mnie zawsze rozwala >_<
generalnie to Yomi jest dość łatwy a mianowicie

SYN SYN MED
SAB SAB MED
SEN SEN SEN

kolejno rzucasz sobie buffy -> poison na Yomi'ego i zmieniasz na 3x SEN i tak w kolko aż padnie, nic więcej nie robiąc (kolo 6-10 minut)
cayli
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 16 sie, 2010 18:30

Post autor: cayli »

eh, juz dawno go rozwaliłem, ale nie bawiłem sie w poison, tylko szybki stagger i attack z enfire przeciwko imperil xP
szczuru
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: czw 14 sty, 2010 11:48
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: szczuru »

Witam,

Mam problem - mianowicie utknąłem. Ostatnia lokacja w jakiej byłem to Augusta Tower -300 AF- (kwestia z wyborem odpowiednich terminali). W pewnym momencie dochodzi się do terminalu, który nie działa. Wiem, że muszę otworzyć zachodnią bramę w Yaschas Massif -01X AF- ale niestety nie mam żadnego Wild Artefactu :/ Nie za bardzo wiem co mam zrobić. W Historia Crux mam zamknięte 2 bramy - tą z Yaschas Massif -01X AF- i 1 w The Archylte Steppe -??? AF- - gdy próbuję ją otworzyć (nawet bez Wild Artefact) to Moogle mówi, że jest zamknięta w inny sposób.

Jestem w episodzie 4-tym.

Pomoże ktoś?
by szczuruŸ 2012
cayli
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 16 sie, 2010 18:30

Post autor: cayli »

Jak wykonasz wszystkie misje w Yashasie 01X to dostaniesz artefakt ;) Tada xD
Awatar użytkownika
Vhaeraun
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: wt 28 kwie, 2009 18:52

Post autor: Vhaeraun »

Yahoo, ktoś tu jeszcze żyje?
Albowiem chciałem jeno uzyskać odpowiedź, czy będzie jeszcze możliwość powrotu do New Bodhum 00X AF, tj.

Kod: Zaznacz cały

świata snów &#40;or whatever&#41; Serah.
W sensie,

Kod: Zaznacz cały

po rozmowie z Vanille i pojawieniu się Fang
bez zastanowienia wkroczyłem w owe time distortion, pozostawiając za sobą dwa fragmenty. Gra się zapisała i nie było już powrotu. I czy w związku z tym będzie jakaś szansa zdobycia ich w jakiś inny sposób w późniejszym czasie, poprzez chociażby time reversal, czy tylko New Game wchodzi w grę?
Z góry dzięki za odpowiedź, której obawiam się, że mogę nie uzyskać, nie tracąc przy tym jednak na jej uzyskanie nadziei :P

EDIT:
Sheeez, zauważyłem odpowiedź powyżej, przepraszam uniżenie, post do skasowania.
Awatar użytkownika
Sayori
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 22:03
Lokalizacja: Death City

Post autor: Sayori »

i 1 w The Archylte Steppe -??? AF- - gdy próbuję ją otworzyć (nawet bez Wild Artefact) to Moogle mówi, że jest zamknięta w inny sposób.

Cóż, to jest tak jakby poboczny quest. Musisz aktywować wszystkie figurki kaktusów, wygrać z trzema kaktusami w walce i dopiero wtedy brama będzie otwarta.
Oczywiście potrzebny jest Wild Artefact :P
48% młodzieży jest szczęśliwa, reszta nie ma na zioło
chris23
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 16 sie, 2012 23:38

Serendipity

Post autor: chris23 »

Witam. Mam takie pytanie o te kasyna. Jak wygrac duzo tych drobnych w automacie do gry. Nie kapuje na jakiej zasadzie to dziala. Tam trzeba wykupic te fragmenty jakies za 10000 a ja mam tylko mniej wiecej polowe tej kwoty. Do tej pory wlasciwie wiecej tracilem niz wygrywalem. Gram na tej zasadzie ze trzymam przycisk L1 i ten automat gra sam.
Sory za glupie pytanie ale jestem zielony w tej serii. Pierwszy raz w zyciu gram w Final Fantasy. Do tej pory z poradnikami na youtube jakos mi szlo, ale w tym Serendipity utknalem i nie wiem co dalej robic.
Awatar użytkownika
Palmityniansodu
Kupo!
Kupo!
Posty: 14
Rejestracja: pn 12 sty, 2009 18:37

Post autor: Palmityniansodu »

Po pierwsze, jeśli ukończyłeś FFXIII, łatwiej jest wygrać. Po drugie, wchodź do maszyny tylko, kiedy kostessa mówi "It's like a hot summers day". Po trzecie, pomaga item, który można kupić za żetony- ale jeśli nie chcesz mieć platynowego trofeum, to sobie możesz go odpuścić. Wtedy najlepiej po prostu wymienić gil na taką ilość żetonów, jaka jest Ci potrzebna do zdobycia fragmentu.
Jeśli zależy Ci na trofeach i masz ok. 1000 żetonów, przywiąż taśmą klejącą przycisk L1 do pada i odejdź na jakiś czas. Ja zdobyłem tak 10000 żetonów w jakieś 8 minut.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”