FFXIII POMOC

Masz jakiekolwiek pytanie dotyczące gry?
Kieruj je tutaj.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Ciddus12 pisze:Wiecie może czy można podczas walki używać więcej niż jednego eidolona, chodzi mi o to czy mozna używać eidolona innych postaci, nie tylko lightning?
Nie da sie przyzwać więcej niż jednego - tylko postać którą obecnie kierujesz, moze użyć komendy 'summon'. Oczywiście da się kierować wszystkimi postaciami, ale nie można ich zmieniać podczas walk.
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

No to witam ponownie. Tym razem jestem w momencie gdzie mogę sobie wybrać te teleportery no i zacząłem wykonywać misje i expić. No i mam parę pytań.
Pierwsze które mnie najbardziej dziwi, na jednym z filmików na YT. Pokazują że najlepsze miejsce do exp jest tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=b9-9VgKu ... re=related

Jak wiec widać osoba ta jest przed przejściem gry a wiec nie może jeszcze rozwijać crystal do końca. Ja obecnie przy wszystkich ścieżkach wykonanych (czyli po trzy na 4lvl i trzy na 2lvl. Mam ledwo 10 000. W takim razie jakim cudem tamten ma po 20 000?

Oczywiście za późno dowiedziałem się o itemku 2xCP... więc dużo czasu straciłem na cholerę. Więc moje pytanie jest takie, czy są w grze jeszcze inne równie wartościowe przedmioty? (np jest jakiś item catalog, jest coś jeszcze takiego?) Chodzi mi o coś co albo zwiększa doświadczenie, albo daje coś do przedmiotów, żeby nie było tak że latam znowu po kij...

Gdzieś też czytałem o przedmiotach które jak dobrze zrozumiałem mnożą punkty jakie możemy wycisnąć z przedmiotów. Ogółem moje levelowanie broni polegało na tym by znaleźć coś co doje 300exp i wywalić tego dużą ilość aż do maksa na broni. Czyli kończyłem tylko z dużą siłą. Nie wiem jak robić tak by były jakieś dodatki. Bo one niby są od razu przy broni, np lionheart Lighting quick staggera daje.


Dodatkowe moje pytanie o Eidolony, czy jest jakiś sposób, by je ja wiem, wzmocnić? Bo są strasznie słabe... Jeszcze przed expieniem fang przy 1500 na str zadaje więcej niż Bahemoth.


Czy da się podnieść pasek do sześciu (chodzi mi o ten żółty) tak by wezwać dwa razy summona? No i czy w pasek ATB sześć pól to max? I je się zwiększa wraz z poziomem. To znaczy, że jak będę miał 5lvl commanda będę miał te sześć?



Odnośnie najlepszego miejsce na jak to się nazywa "CP farm" To co mnie zaskoczyło walka tych dwóch bahemotha i tego drugiego. Zawsze mamy staggera na początku. Ale co ciekawe przebijałem się przez cały chyba Eden (to miasto, gdzie przy drzwiach walczyła taka zielona bulwa z tym gościem niebieskim niby to centaurem, co to miecz wyczarowywał, wiem opis że mucha nie siada) i się okazało, że mimo że te dwa stwory są przecie silniejsze to jednak i tak jest mniej CP... Ktoś napisał, że w jaskini za kostki i roboty mamy w trzy godziny. 999999CP czyli max. No to za walkę z tymi dwoma za godzinę wychodzi około 400000CP to za trzy wyjdzie więcej :wink:
let

Post autor: let »

Witam.
Mam nastepujace pytanko. Jestem na gran pulse i wlasnie zbieram sobie expa wykonuje misje i generalnie zwiedzam. Chodzi mi o porade w kwestii expienia ekwipunku, czy moglby ktos poradzic ktory stworek zostawia po sobie najlepsze pamiatki do levelovania broni i akcesoriow?
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Jutsu pisze:Jak wiec widać osoba ta jest przed przejściem gry a wiec nie może jeszcze rozwijać crystal do końca. Ja obecnie przy wszystkich ścieżkach wykonanych (czyli po trzy na 4lvl i trzy na 2lvl. Mam ledwo 10 000. W takim razie jakim cudem tamten ma po 20 000?
Niestety nie rozumiem za bardzo tego pytania.
Jutsu pisze:Oczywiście za późno dowiedziałem się o itemku 2xCP... więc dużo czasu straciłem na cholerę. Więc moje pytanie jest takie, czy są w grze jeszcze inne równie wartościowe przedmioty? (np jest jakiś item catalog, jest coś jeszcze takiego?) Chodzi mi o coś co albo zwiększa doświadczenie, albo daje coś do przedmiotów, żeby nie było tak że latam znowu po kij...
CP Egg podwajające doświadczenie jest chyba najważniejsze, oprócz tego warto mieć wspomniany już, ale upgrade'owany Collector's Catalog czyli Connessieur Catalog (i chyba ma też znaczenie ile jest ich w danym momencie ekwipowanych), a jak nie chce ci się wydawać pieniędzy na shrouds to jeszcze Survivalist Catalog (który ma tylko jedną wersję, bo po upgradzie przeradza się w Collectora). W efektywnym zaliczaniu misji na pewno przyda się Gold Watch, ale ten dostaje się paradoksalnie dopiero po wykonaniu ostatniego questa.
Jutsu pisze:Gdzieś też czytałem o przedmiotach które jak dobrze zrozumiałem mnożą punkty jakie możemy wycisnąć z przedmiotów. Ogółem moje levelowanie broni polegało na tym by znaleźć coś co doje 300exp i wywalić tego dużą ilość aż do maksa na broni. Czyli kończyłem tylko z dużą siłą. Nie wiem jak robić tak by były jakieś dodatki. Bo one niby są od razu przy broni, np lionheart Lighting quick staggera daje.
Skille broni są definiowane wyłącznie przez to, jaki jest skill broni wyjściowej - po wkraczaniu w kolejne tiery ten skill może się co najwyżej polepszać, ale idea pozostaje ta sama, i nie ma żadnych przedmiotów dodających lub znoszących istniejące już umiejętności. Jeśli chodzi o samo mnożenie punktów, najlepiej chyba zaczynać od zakupienia 36 Sturdy Bones (Creature Comforts, 80 gil za sztukę) dla exp x 3, a następnie użyć jakichś mocniejszych przedmiotów (na dłuższą metę opłaca się inwestować w droższe składniki typu Particle Accelerator i Ultracompact Reactor (R&D Depot), a juz na pewno na drugim czy trzecim poziomie broni, bo mnożnik czyni cuda. :) )
Jutsu pisze:Dodatkowe moje pytanie o Eidolony, czy jest jakiś sposób, by je ja wiem, wzmocnić?
Już nie pamiętam, od czego to zależy, ale ich atak powinien nieco wzrastać razem z postaciami... jeżeli ktoś ma większe pojęcie, to niech mnie poprawi. Anyway lepiej jednak skupić się na sile Twojej drużyny, Eidolony przydają się głównie w walkach z żółwikami.
Jutsu pisze:Czy da się podnieść pasek do sześciu (chodzi mi o ten żółty) tak by wezwać dwa razy summona? No i czy w pasek ATB sześć pól to max? I je się zwiększa wraz z poziomem. To znaczy, że jak będę miał 5lvl commanda będę miał te sześć?
Pasek TP jest specjalnie podzielony tak, by nie przyzywać za często Eidolonów, i pozostaje taki przez całą grę. Za to ostatnią częśc paska ATB można zdobyć udoskonalając broń danej postaci do 3 tiera, co jest dosyć żmudnym zadaniem. Innego sposobu niestety nie ma.
let pisze:Mam nastepujace pytanko. Jestem na gran pulse i wlasnie zbieram sobie expa wykonuje misje i generalnie zwiedzam. Chodzi mi o porade w kwestii expienia ekwipunku, czy moglby ktos poradzic ktory stworek zostawia po sobie najlepsze pamiatki do levelovania broni i akcesoriow?
Najlepszy przedmiot pozostawia rzecz jasna Adamantoise (Trapezohedron), reszta stworków nie cechuje się jednak jakimiś zniewalającymi dropami - z reguły są to różnego rodzaju kły czy skóry, które co najwyżej stanowią dobre mnożniki expa. Niestety przy upgrade'owaniu broni trzeba polegać między innymi na zgromadzonych kosztownościach (tutaj warto pobiegać Chocobo by zdobyć Gold Nugget (60k), dosyć opłacalny item dropują również Adamanchelidy), bo wszystkie najlepsze składniki znajdują się w sklepie (napisałam o tym trochę wyżej).
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

ale upgrade'owany Collector's Catalog czyli Connessieur Catalog (i chyba ma też znaczenie ile jest ich w danym momencie ekwipowanych)
Nope, efekt katalogow sie nie stackuje, wiec nie ma sensu zakladac wiecej jak jeden Collector czy Connossieur.


Co do upgradeowania: tak jak napisala Faris Sturdy Bonnex36 albo kazdy inni item za 80gil z tego sklepu aby uzyskac mnoznik x3. Jednak nastepny item to juz nie tak do konca tylko najdrozszy mechaniczny poniewaz itemy maja swoj tier - w zaleznosci, np. od poziomu broni pewne itemi daja rozna ilosc expa i czasami nie oplaca sie poprostu uzywac tych najdrozszych na pierwszy typ broni. Jezeli chodzi o wiecej informacji o tym to polecam poszukac dokladne guide na Gamefaqs czy cos.


Eidolonow sie w wzmocnic samemu nie da i niestety tak slabe jak sa pozostaja. Maja raczej specjalne funkcje, jak przyzywanie w walce z zolwikami zeby je od razu przewrocic...

Adamantoise oprocz Trapezohedrona (ktory jest potrzebny do upgrade do tier 3 broni, ale sam w sklepie sprzedaje sie za grosze) zostawia Ingot, ktory jest wart bodajze 500k? (dawno nie gralem, wiec nie pamietam) Oprocz tego niezla kase mozna zrobic na Perfumach itp.

Kod: Zaznacz cały

 biegajac w Eden - teleport z Gran Pulse, biegniemy zabijajac wszystko po drodze, az do Juggernauta i wracamy i tak w kolko, z katalogami drop rate jest naprawde fajny i jak ktos ma szczescie to wiecej zarobi niz czekajac na drop Ingota.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Gokulo pisze:Nope, efekt katalogow sie nie stackuje, wiec nie ma sensu zakladac wiecej jak jeden Collector czy Connossieur.
A to dziwne, bo przysięgam, że coś czytałam o zwiększaniu drop rate. Choć mimo wszystko nie opłaca się zapychać slotów w ten sposób bo jest ich i tak mało.

Kod: Zaznacz cały

biegajac w Eden - teleport z Gran Pulse, biegniemy zabijajac wszystko po drodze, az do Juggernauta i wracamy i tak w kolko, z katalogami drop rate jest naprawde fajny i jak ktos ma szczescie to wiecej zarobi niz czekajac na drop Ingota.
Chodziło chyba o teleport z

Kod: Zaznacz cały

Orphan's Cradle? Dobrym miejscem do zdobywania Perfume jest również samo wejście do OC, minus jest taki, że potworki respawnują się dopiero po opuszczeniu lokacji albo wczytaniu gry.
Perfume to 15k, a Platinum Ingot zaledwie 150k (a i tak nie za często wypada) - jeżeli nie zależy komuś na Trapezoherdronach szybciej faktycznie zdobędzie się to pierwsze.
Awatar użytkownika
leny205
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: śr 10 gru, 2008 18:55

Post autor: leny205 »

witam,wie ktos moze co trzeba zrobic zeby uzyskac treasure hunter?mam wszystkie 43 akcesoria zakladalem wszystkie ,6 broni na ostatnim levelu reszta na drugiej gwiazdce rozmawiam z bhakim i nic sie nie dzieje?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Trzeba trzymać każdy typ akcesorii i broni chociaż raz w ekwipunku, razem z każdym upgradem.

Ja tez miałem problem z zdobyciem Treasure Hunter, a polegał on na tym że dwa ringi dostałem w formie upgradu i musiałem zrobić dismatle innej akcesorii by dostać pierwszą formę ringa, jeden z ringów to był Water Ring a drugi nie pamiętam, chyba elementarny piorunu lub ognia.

Dopuki po zagadaniu Bhaki gada ci "there are still akcesories in this world to be found" czy jakoś tak, to nie miałeś wszystkich typów broni lub akcesorii w ekwipunku
Awatar użytkownika
leny205
Kupo!
Kupo!
Posty: 28
Rejestracja: śr 10 gru, 2008 18:55

Post autor: leny205 »

ok.to znaczy ze jak np.zaczynalem upgrade iron bangle od gold bangle a nie mialem w akcesoriach np.silver bangle to nie bedzie zaliczone? czasami zaczynalem upgrade z wyzszego poziomu nie od poczatku
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

No przeciez dokladnie to tlumaczy. Musisz miec kazdy poziom chociaz raz w ekwipunku.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Mam takie szybkie pytanko. Kiedy będzie można zmieniac lidera i czonków grupy lub gdzie się to robi? Skończyłam właśnie 1 płytę.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Verkonika pisze:Mam takie szybkie pytanko. Kiedy będzie można zmieniac lidera i czonków grupy lub gdzie się to robi? Skończyłam właśnie 1 płytę.
Na poczatku Chapter 10. Nie gralem na Xpudle, ale wedlug info z neta to wypada pod koniec drugiej plyty.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Ło, boże. Ile jest charpterów? Pewnie mi się coś pomyliło, ale cały czas myślałam, że koło 60 ;P . Dzięki, Gok.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

13.
Z czego, w zaleznosci ile rzeczy chcesz zrobic przed koncem, ostatnie 2 moga zajac praktycznie tyle co wszystkie poprzednie razem wziete :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

No i dobrze. Dzięki. A co z tymi item'ami , które znajduje się po drodze a nie można ich użyc? Nie mówię o Potion`nach i Aegrisolach.

Edit : Nieważne, już wiem. Do ulepszania broni.

[ Dodano: Sob 01 Sty, 2011 11:51 ]
Kończę drugą płytę, zabijam bossa, filmik i konsola ( XBOX 360 ) prosi o trzecią płytkę. Wkładam. Niestety ekran ciągle się ładuje i ani myśli się załadować. Płyta czysta, porysowana.
Można cos z tym zrobić.? Inne gry działają dobrze więc nie powinno być problemu z odczytem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”