FFXIII POMOC

Masz jakiekolwiek pytanie dotyczące gry?
Kieruj je tutaj.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

FFXIII POMOC

Post autor: Go Go Yubari »

Zapraszam do proszenia o pomoc w tym temacie.
Ostatnio zmieniony czw 16 lut, 2012 00:35 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 3 razy.
cisekraz
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 sty, 2010 20:33

Post autor: cisekraz »

Witam. Wie ktos moze skad wziazc Good Choice i Connoisseur Catalog? Dostaje sie je po ktorejs z misjii czy trzeba je znalezc na mapce?
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Good Choice to nazwa itemu w wersji japonskiej - w ang jest to Collector Catalog > dostaje sie napewno z misji itd, mi w ciagu calej gry z 2-3 sztuki wpadly. Connosieur Catalog to upgrade z Collectora.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Vafnir
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: pn 22 mar, 2010 19:34
Lokalizacja: Niemcy

Post autor: Vafnir »

Witam, chciałbym wiedzieć czy w grze na ps3 jest możliwa zmiana języka tzn. kupuję grę w Niemczech, lecz chciałbym mieć ją po angielsku. Wystarczy zmienić język systemu konsoli czy nie ma takiej możliwości?
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

O ile nie wiem tego na 100% to wydaje mi sie, ze Ang zawsze jest zachowany w wersjach z jakims europejskim jezykiem w grach na PS3. Mozna zawsze sprawdzic na pudelku jak jestes w niemczech :p albo na bardziej niemieckojezycznym forum.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
zygixxx
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 25 gru, 2008 19:50
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: zygixxx »

Dwa pytania...

Czy można skądś wytrzasnąć Growth Egg poza misją 55? Na razie Neochu jest poza moim zasięgiem (tzn jest w moim zasięgu, ale te małe wypierdki które przy nim biegają, mnie bardzo stresują :evil: ). Może że ktoś ma dobrą strategie na tego stworka.

Z czego można uzyskać Auto-Haste?
Mam jedno z misji z Tonberrym, ale jedno to trochę za mało ;)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Growth Egg TYLKO z 55. Ogolnie spamujac Death Vanille na niego (wrzucenie wczesniej innych statusow zwieksza szanse, ze wejdzie).

Auto Haste to Sprint Shoes:

- Zdobadz Tetra Tiara albo Crown (drop z mission 7 i jedeno z chocobo digging).
- kup 4 Iron Bangles. Nie upgraduj ich ani nic z nimi nie rob.
- Upgrade Tiara/Crown do * (tylko jeden poziom: 1>*)
- Wejdz do dismangle rozwal 4 Iron Bangle
- Teraz rozwal Tiara/Crown
- Jezeli uzyles Tiara dostaniesz Sprint Shoes, jezeli Crown dostaniesz Hermes' Shoes, ktore ulepszaja sie do Sprint Shoes (1>* i pervoskite)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
zygixxx
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 25 gru, 2008 19:50
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: zygixxx »

Wielkie dzięki Gokulo, miałem na stanie wszystko, tylko nie wiedziałem z czego skleić te buciki :)
Mam nadzieję, że teraz Neochu padnie prędzej (ten z 55, i ten z questu tytanowego), chociaż jeszcze sobie trochę pofarmię...

A masz może jeszcze jakieś przepisy na ciekawe przedmioty? Ogólnie mam wszystko z misji, po kilka, nie sprzedawałem nic, a upgradowałem tylko bronie, i jakieś dodatki do str i m
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Tak naprawde to jedyny warty item na poczatku do upgrade'a. Poza tym to wlasnie tylko te dajace Str, Magic czy Hp.
Moze jeszcze te itemy, ktore daja Protect, czy Bravery jak masz niskie hp to upgrade do Auto-Protect i Auto-Bravery - zauwazyc trzeba tylko, ze dzialaja one jak gdyby buff zostal rzucony na poczatku walki, tzn. nie trwa przez caly jej czas, tylko okreslony okres.

Jeszcze jeden fajny item to Whistlewind Sash (chyba jakos tak sie nazywal, daje ATB+1 na poczatku walki), po upgrade zamienia sie w Aurora Scarf > daje cale ATB na poczatku walki.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
zygixxx
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 25 gru, 2008 19:50
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: zygixxx »

Jeszcze dwa pytania... mam nadzieję że ostatnie :)
Nie znalazłem nigdzie nic o szóstym pasku ATB, jak go można uzyskać? bo widziałem na Youtube filmiki, na których te 6 pasków było widać.

I drugie pytanie. Dokładnie chodzi mi o trophy "Master's Seal"... o co dokładnie w nim chodzi, bo cristalium mam chyba rozwinięte na max dla każdej postaci (lv 5 role models).
Sephirothek
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: ndz 21 mar, 2010 20:53
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

Post autor: Sephirothek »

Wtrącę jeszcze jedno pytanko: gdzie najlepiej "nabijać" CP? Czy macie jakieś specjalne miejsca i taktyki? Nie mam już tyle czasu, co za czasów "dziesiątki" na bezcelowe podróże i "expienie", a wciąż czekają na mnie wyzwania Tytana, na które obecnie jestem o wiele za słaby -.-
We will always be so much more human than we wish to be
cisekraz
Kupo!
Kupo!
Posty: 5
Rejestracja: wt 19 sty, 2010 20:33

Post autor: cisekraz »

Zygix - szosty pasek ATB dostajesz wraz z ostateczna forma broni(tier 2 weapon z gwiazdka + Trapezohedron).
Sephirotek - co do cp proponuje najpierw zdobyc GROW EGG(misja 55). Mozesz go smialo pokonac przy ok 8000hp druzyny(moj sklad - vanille/hope/fang - sab/med/syn - przed walka lykasz aegisol i fortisol, walka - rzucasz death na Ochu - warto sie zaopatrzyc w Malboro wand z debuff II jak duzy polegnie to zmieniasz na med/rav/com i patrzysz jak reszta znika).
Wiekszosc osob farmi postacie w MAH'HABARA wchodzac do jaskini dochodzisz do rozwidlenia, skrecasz w lewo i idziesz do konca i z powrotem po drodze zdobywasz ok 40000 cp w jakies 5 min - dobre na poczatek bo wrogowie sa latwi. Poza tym majac death Vanille mozesz smialo najezdzac Adamantoise z collectors catalog(albo conesieur catalog) dosc czesto wpada platinum inglot warte 150000gil i dostajesz 80000cp.
zygixxx
Kupo!
Kupo!
Posty: 11
Rejestracja: czw 25 gru, 2008 19:50
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: zygixxx »

Zauważyłem dopiero później... grałem Fang, a ostateczną miała Light i ciężko było zauważyć że ma więcej pasków :)

Co do expowania, to zależy na jakim etapie jesteś...
Dwa najlepsze wg mnie, to Taejin Tower a jeżeli jesteś już na Gran Pulse to Mah'habara czy jak to się nazywa....
Ogólnie jest jak napisał kolega wyżej, ale wszystko zależy od poziomu postaci, i tego gdzie w grze jesteś.
Po zdobyciu Growth Egg, jesteś w stanie w godzinę nazbierać 999999 CP
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

zygixxx pisze: Dwa najlepsze wg mnie, to Taejin Tower a jeżeli jesteś już na Gran Pulse to Mah'habara czy jak to się nazywa....
Dziwne zdanie bo oba sa na Gran Pulse :p

Dobrym miejsce na poczatek jest jeszcze ne Archelyte Steppe obok jednego z teleportujacych kamieni (Eastern costam?) jak wychodzimy na gore jest King Behe walczacy z innym potworkie, walka zawsze preempt wiec pozwala na szybkie jej ukonczenie. Potem biegniemy spowrotem kawalem za Cie'th stone i sie respawnuja.

A tak poza tym - wlasnie Adamantoise/Adamantortoise. Osobiscie lepszym miejscem imo jest Eden. Przy wejsciu do Edenhall biega jeden Adamantoise, zabijamy i biegniemy w strone zone bijac zolnierzy zeby napic tp, przechodzimy przez drzwi, wracamy i jest respawn zolwika :p Oprocz Platinum Ingotow i Trapezohedronow z zolnierzy dostajemy chipy, ktore zawsze sa jako takim kieszonkowym :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Auto-haste (i podobne auto-reszta jak w tetradic tiara czy jak sie to nazywalo) jest imo bez sensu, trwa zauwazalnie krocej niz rzucony przez maga haste, lepiej wolny slot spozytkowac na HP+ lub mag/str+. Poza innymi oczywistosciami jak catalogi dla lepszych itemow. Jako domyslny setup na start walki najlepiej ustawic commando + dwoch synergistow. Pierwszy buff to zawsze haste wiec sekund 5 i masz + reszta ktora sie na pewno przydaje.

Ochu jest cholernie ciezki w normalnej walce. Chyba ze sie ma ekwipunek pochlaniajacy earth damage u kazdego. Jak nie to raczej death vanille jedyna opcja, ktora zreszta i tak jest mocno przereklamowana. Zabijac tym te zolwie to meka panska, raz pyknie po 5 razach, innymi (duuuuzo czesciej) mozesz kwadrans rzucac i nic. Mialem malboro wand..
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”