FFXIII POMOC

Masz jakiekolwiek pytanie dotyczące gry?
Kieruj je tutaj.
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Jestem na samym początku i mam problem z Odinem. Mam za słabe postacie, żeby sobie z nim poradzić, mimo że na maksa wykorzystałem już Crystarium. Znacie może jakiś sposób, żeby go pokonać albo ominąć i wrócić później?
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Nie da się Go ominąć.
Czy młody walczy z Lightning ? Już nie pamiętam, ale jeżeli tak to najlepiej żeby on leczył, a ona ubijała Odina. Najlepiej na Ravengerze na przemian z Comando. Tylko nie wściekaj się jak za pierwszym razem nie wyjdzie. Mi się udało po sześciu próbach. Jeżeli Hope nie pomaga dziewczynie, musisz szybko zmieniać na medica.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Sprobuj uzyć shroudów przed rozpoczęciem walki, używaj dwoch ravagerów żeby szybko zbudować chain, lecz się w razie potrzeby i walka nie powinna zająć więcej niż dwie minuty.
Veldon pisze: mimo że na maksa wykorzystałem już Crystarium
Teoretycznie nie powinieneś mieć większych problemów, nei zniech,ecaj sie.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

przyszły opis na krajpcie pisze:EIDOLON BOSS: Odin
HP: ????
Stagger: brak
Poziom trudności: średni

Ta walka będzie bardziej “standardowa” co nie znaczy prostsza. Odin wali jak szalony, dlatego przez całą walkę potrzebujemy choć jednego Medica. Jego ataki nie tylko zabierają dużo HP, ale i zatrzymują nasze ruchy. W związku z tym musimy szybko przełączać między War & Peace (gdzie leczy Hope) a Yin & Yang (gdzie robi to Light). Chodzi o to, aby ani przez moment Odin nie hamował ruchów Medica. Jak już mówiłem, walka jest bardziej standardowa: pasek szpanu Eidolona wypełnia się, kiedy atakujemy i leczymy, no a z reguły właśnie to robi się w RPGach.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Jak mogę wrócić z Gran Pulse na ścieżke do ukończenia gry? Przeniosłem się jednym z trzech teleportów w 13 rozdz. i teraz nie wiem, jak wrócić:(
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Wracasz teleportem w Valis Media - tym wąski wąwozie, gdzie zaczyna się grę przy pierwszej wizycie w GP.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sayori
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 22:03
Lokalizacja: Death City

Post autor: Sayori »

uQuad pisze:Ochu jest cholernie ciezki w normalnej walce.
Ja jakoś pokonałam go bez większych trudności a nie miałam ekwipunku pochłaniającego earth, ani aeogisola i fortisola.

Miałam w drużynie Fang/Lightning/Hope, a paradigm system to :
COM/MED/SYN
SAB/COM/MED
COM/COM/RAV
RAV/RAV/MED

Na tym ostatnim grałam prawie ciągle, a Fang znała tylko dwa czary.
48% młodzieży jest szczęśliwa, reszta nie ma na zioło
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

A ile miałaś HP...?
Awatar użytkownika
Sayori
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 22:03
Lokalizacja: Death City

Post autor: Sayori »

Veldon pisze:A ile miałaś HP...?
Lightning i Fang ok. 7000, a Hope ok. 5000

[ Dodano: Nie 17 Kwi, 2011 23:45 ]
Jutsu pisze:Jak wiec widać osoba ta jest przed przejściem gry a wiec nie może jeszcze rozwijać crystal do końca. Ja obecnie przy wszystkich ścieżkach wykonanych (czyli po trzy na 4lvl i trzy na 2lvl. Mam ledwo 10 000. W takim razie jakim cudem tamten ma po 20 000?
Chodzi ci o HP ? Bo jak tak to każdy człowiek który ma zdrowe oczy odpowie ci na to pytanie.

Kliknęłam na ten link, patrzę jak ktoś zaczyna walkę a tam HP coś około 7800.
Więc jak następnym razem będziesz zadawać tego rodzaju pytanie to pisz dokładnie o co ci chodzi, no i radzę ci jeszcze raz obejrzeć sobie ten filmik bo jak ty tam gdzieś widzisz 20 000 HP to w takim razie ja jestem ślepa.

[ Dodano: Pon 18 Kwi, 2011 00:08 ]
Kończę drugą płytę, zabijam bossa, filmik i konsola ( XBOX 360 ) prosi o trzecią płytkę. Wkładam. Niestety ekran ciągle się ładuje i ani myśli się załadować. Płyta czysta, porysowana.
Można cos z tym zrobić.? Inne gry działają dobrze więc nie powinno być problemu z odczytem.
Miałam podobny problem ale tylko raz. A tobie robi się tak cały czas ? Bo ja po prostu wzięłam przeczyściłam płytkę i dalej poszło.
48% młodzieży jest szczęśliwa, reszta nie ma na zioło
Awatar użytkownika
Verkonika
Kupo!
Kupo!
Posty: 133
Rejestracja: wt 02 mar, 2010 15:10
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Verkonika »

Sayori pisze:Miałam podobny problem ale tylko raz. A tobie robi się tak cały czas ? Bo ja po prostu wzięłam przeczyściłam płytkę i dalej poszło.
Cały czas. Nawet "zmroziłam" płytkę jak mi Saren nakazał. Ale to nic nie dało... Raczej nie przejdę 13-natki tak szybko, jak myślałam -_-'
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Sayori pisze:
uQuad pisze:Ochu jest cholernie ciezki w normalnej walce.
Ja jakoś pokonałam go bez większych trudności a nie miałam ekwipunku pochłaniającego earth, ani aeogisola i fortisola.

Miałam w drużynie Fang/Lightning/Hope, a paradigm system to :
COM/MED/SYN
SAB/COM/MED
COM/COM/RAV
RAV/RAV/MED

Na tym ostatnim grałam prawie ciągle, a Fang znała tylko dwa czary.
Jakim cudem zrobiłaś ostatni paradygmat z takim zestawem bohaterów...? Zrobiłaś z Fang Ravagera?
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

A co za problem? Od 10 czaptera można rozwijać każdą postać w każdej roli, tyle że cholernie dużo to kosztuje.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

dark_raven pisze:A co za problem? Od 10 czaptera można rozwijać każdą postać w każdej roli, tyle że cholernie dużo to kosztuje.
Tyle to ja wiem. Chodzi o pokonanie Ochu z takim poziomem HP. Coś mi się to wydaje niemożliwe.
Awatar użytkownika
Sayori
Kupo!
Kupo!
Posty: 12
Rejestracja: śr 09 mar, 2011 22:03
Lokalizacja: Death City

Post autor: Sayori »

Veldon pisze:
dark_raven pisze:A co za problem? Od 10 czaptera można rozwijać każdą postać w każdej roli, tyle że cholernie dużo to kosztuje.
Tyle to ja wiem. Chodzi o pokonanie Ochu z takim poziomem HP. Coś mi się to wydaje niemożliwe.
Tu trzeba mieć po prostu dobrą strategię i szybkie zmienianie profesji, jak spadnie ci HP, zmieniasz na medica, masz HP w normie, wracasz do ataków, bo tutaj też chodzi o to żeby nie dać Ochu szansy na atak.
48% młodzieży jest szczęśliwa, reszta nie ma na zioło
Veldon
Kupo!
Kupo!
Posty: 30
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2008 03:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Veldon »

Słuchajcie, to jest ciekawostka. Co można dostać za rozmontowanie pewnych broni. Biorąc pod uwagę, ile kosztuje zdobycie Trapeza, to można wziąć pod rozwagę:) To jest tylko jeden z przykładów, które przekleiłem z poradnika z ff-13.info. Jest więcej przykładów z 3x Trapezohedron...:)


PUNISHER | 7x Fractured Horn, Perovskite
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
BANESCISSOR SPEAR | 12x Spined Horn, Perovskite, Punisher
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
KAIN'S LANCE | 71x Spined Horn, 60x Black Mycellium, 36x Moonblossom
Seed, 10x Tear of Woe, 3x Trapezohedron
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”