Pierwsze wrażenia

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Pierwsze wrażenia

Post autor: Go Go Yubari »

Na początku uprzedzę - nie miałam do czynienia ani z alfą ani z betą, ale od razu widzę, że FFXIV nie jest produktem gotowym. Nie ma się co oszukiwać, jeszcze wiele brakuje w tej grze. Jak powszechnie wiadomo, Japończycy robią gry głównie z myślą o sobie, a reszta świata to tak przy okazji. Premiera na PS3 jeszcze odległa, wiec do tego czasu gracze PCtowi maja przes... w plecy. SE kasę zbiera, gracze są królikami doświadczalnymi.

Czy mi to przeszkadza? Nie!

Mój laptop ciągnie grę na niskich ustawieniach całkiem sprawnie. Gra laguje w mieście, ale trzeba brać pod uwagę, że mój net chwilowo jest do bani, a ja gram na porządnie zapchanym serwerze, a miasta są dość oblegane.

Do rzeczy.

Tworzenie postaci. Toż to Simsy prawie. Do wyboru jest pięć ras, ale to nie koniec.
Każda z ras ma dodatkowy wybór (np. Miqo'te Seeker of the sun lub Moon etc.)

5 wzrostów do wyboru, wiele odcieni koloru skóry, 3 głosy, wiele fryzur, do tego paleta kolorów też bogata, pasemka. Myślicie, ze to niewiele? Wybór twarzy, do tego brwi, kształt oczu, nosa, ust, owal twarzy i takie tam.

Przykład pt. "co można stworzyć z nudów". http://tinypic.pl/r00f58u0rl71

Moja postać. http://tinypic.pl/qn4frz3mu3r9

Do wyboru są 3 miasta. Każde ma inną historię (scenariusz) i zdecydowanie odmienny charakter. Przyznaje, ze najbardziej podoba mi się filmik i architektura Limsa Lominsa, jednakże Ul'dah jest najlepszą lokacją dla początkującego gracza. Nie sposób się tu zgubić.

Sterowanie, jak to u SE - straszne, ale idzie się przyzwyczaić. Niewiele stworów jak do tej pory zabiłam, a jest to sztuka dość łatwa i przyjemna. Pewnie jeszcze więcej frajdy sprawia, gdy się bije toporem, a nie magią, ale cóż.

Jako, ze gram na low ustawieniach, to graficznie gra mnie nie powala, ale nawet na minimalnych detalach, wygląda bardzo ładnie.

Jeśli ktoś z was grał w FFXI i pamięta koszmar zwany PlayOnline, miło się rozczaruje. Menu gry jest uproszczone maksymalnie, a odnalezienie się na stronie internetowe nie powinno stanowić większych problemów.

Coś czuje, że FFXIv mnie wciągnie, a na pewno bardziej, gdy już zostanie konkretniej dopracowana.
Awatar użytkownika
Rikkux33
Kupo!
Kupo!
Posty: 27
Rejestracja: śr 28 lip, 2010 10:23

Post autor: Rikkux33 »

Powiedz mi ze z FF XIV jest jak z GW-kupujesz raz i grasz na cd-keyu ktory dostajesz przy rejestracji i nie ma abonamentu ; )
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Wysil się i poczytaj informacje. FFXIV (identycznie jak XI) jest płatny abonamentowo. I nie, nie ma darmowych serwerów.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Go Go Yubari pisze:I nie, nie ma darmowych serwerów.
Legalnych darmowych, dodajmy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIV - Online”