INFO

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

INFO

Post autor: Go Go Yubari »

Oficjalna strona FFXIV

Wiemy już, że FFXIV ma zostać wydane w roku 2010 i ma być grą na PC oraz PS3. Na chwilę obecną czternastka ma być exclusivem na konsolę Sony, aczkolwiek nie jest to 100% pewnik. Wersja na X360 jest możliwa, jednak nie dogadano się jeszcze z Microsoftem.
Nie jest tez pewne czy FFXIV będzie pod Vistę czy Windows7. Pewne jest natomiast, że gra będzie bardzo zaawansowana technicznie i będzie (przynajmniej na początku) wymagała potężnego PieCa.

Na pewno wielu fanów serii ucieszy fakt, że udało się namówić Uematsu do współpracy. Możemy być pewni, że muzyka w XIV będzie epicka.

Prawdopodobnie nie tylko ona.

Haiderin, czyli świat FFXIV (Eorzea, o której mowa w trailerze, ma być regionem) ma być oczywiście bardzo rozbudowany. Co ciekawe, twórcy chcą połączyć sci-fi z fantastyką. Na pewno nie na skalę FFXIII, jednak maszyny staną się istotniejszym elementem niż w XI.

Dostępne będą rasy z FFXI, jednakże będą "lekko" zmienione i mają się inaczej nazywać. Ponadto mają być dostępne nowe rasy.
Pewnikiem są także chocobosy (no ba), ale ich wykorzystanie ma być także nowe i rozbudowane.

Oczywistą oczywistością są także kryształy. Ponoc mają zostać wykorzystane dość oryginalnie. Poczekamy - zobaczymy.

Mocną stroną gry ma być fabuła oraz masa cut scenek. Poza tym gracz będzie miał większą swobodę. Gra nie będzie się opierała jedynie na party, więc fani gry solo - zacznijcie zacierać ręce. Mimo to, party wciąż ma być istotnym elementem gry, więc istnieje prawdopodobieństwo, iż PvP będzie istniało w równie znikomym % jak w FFXI.

System walki nie jest jeszcze dopracowany. Podobno ma być bardziej realistyczny.
Rozwój postaci ma być zupełnie inny od tego w XI. Zapomnijcie o expie, teraz będzie istotna broń, którą walczymy. Mimo to, rozwój postaci ma być wygodniejszy i przyjaźniejszy dla gracza... Z S-E to nigdy nie wiadomo, co z tego wyniknie.

Serwerów ma być wiele. Oczywiście ich liczba będzie wzrastała wraz z popularnością gry. Przewiduje się 5-6 tysięcy osób na serwer. Nie będzie podziału na platformę, ani na region.

PlayOnline znane z XI ma zniknąć na dobre.
Poza tym ma być możliwość przenoszenia nicka z XI do XIV...Wtf? Za to postaci już nie (no ba).

Wiele rozwiązań wykorzystanych w XI, ma przejść do XIV.

Na tym podobieństwa się kończą. FFXIV ma być zupełnie nową grą, z nowym światem i fabułą.

Zagadką są też głosy dla postaci (głównie NPC). Z reakcji twórców, można się spodziewać takowej niespodzianki.

Gracze FFXI mogą liczyć na updaty jeszcze przez rok, potem nie wiadomo. S-E jest pewne, że chce trzymać XI przy życiu. Bądźmy realistami. Gdy ekipa skupi się na XIV, XI będzie odstawione w kąt. Jeżeli gra ma być równie świetna, jak opowieści o niej... czas zacząć się żegnać z jedenastką.

Polecam także lekturę:
http://e3.gamespot.com/story/6210518/sq ... t-hardware
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Ok, widzę że Yubari powiedziała na temat nowego FFa chyba wszystko,co dało się powiedzieć na podstawie lakonicznych informacji podanych na konferencji prasowej Square-Enix'u oraz trailera.Ten ostatni został udostępniony w PSStore równolegle z trailerem FFXIII,do którego linka wrzuciłem Wam wczoraj.Dzisiaj uploudnąłem ucztę dla oczu spod znaku XIV.Ściągać i się cieszyć.Jakość jak zwykle-najwyższa.
http://www.sendspace.pl/file/U9dkRFsw/
Ostatnio zmieniony pt 05 cze, 2009 19:45 przez mroczna sarna, łącznie zmieniany 1 raz.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Kairi-chan
Cactuar
Cactuar
Posty: 333
Rejestracja: wt 09 lis, 2004 19:46
Lokalizacja: Nigdziebądź

Post autor: Kairi-chan »

Z jednej strony bardzo ekscytuje mnie ten mowy mmorpg, ffxi jest juz troche zepsute imo. Za dużo graczy majacych po 8 jobów na 75 i majacych głeboko w 4 literach nowych graczych, misje, questy i generalnie fabułe. {Items onry prz}

Z drugiej strony, nadal nie uporałam sie z wszystkimi misjami w ffxi >.<' a jak nadejdzie ff14 to już napewno mi sie nie uda <.<.
Fajny był poczatkowy pomysł że jestes w świecie ffxi, ale mog housem możesz przejść do ff14. Szkoda że to nie wypaliło :/
No i kasa, podejrzewam że ff14 bedzie droższe od ff11 :S Kairi będzie po raz kolejny zmuszona popisac sie swoimi umiejętnosciami perswazji ;)

Co do utrzymania ffxi przy życiu, to już od jakiegoś czasu widać ze SE se część 11 trochę olało. Najnowszy dodatek jest już od tak dawna, a misji wciąz brak. Co 3 miesiące SE łaskawie dorzuci jakieś 2 misje lub 2 questy.
Zaś Crystaline Prophecy - żadna rewalacja.

PlayOnline - jaki to w ogóle miało cel? I dobrze że już nie będzie
Głosów dla NPC mam nadzieje nie będzie. Amerykanie zawsze je knocą >.<'
Go Go Yubari pisze:twórcy chcą połączyć sci-fi z fantastyką. Na pewno nie na skalę FFXIII, jednak maszyny staną się istotniejszym elementem niż w XI.
e to mi sie nie podoba :< Nie przepadam za sci-fi, ale jak już jest to niech będzie w 100%, cyberpunk i skorumpowany rząd. No zobaczymy :roll:
Fajnie w ogóle jakby SE dało jakiegoś triala
Go Go Yubari pisze:Przewiduje się 5-6 tysięcy osób na serwer.
To SE zaszalało lol

Jeżeli gra bedzie tylko na PS3 to napewno w nia nie zagram. Oby pojawiło sie na PC jak najszybciej -> bycie newbie wśród masy newbie daje fajny klimat gry jaki wspominam z początków ff11 czy początków WoWa. no i tęskno mi za tym;)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Kairi-chan pisze:No i kasa, podejrzewam że ff14 bedzie droższe od ff11 :S Kairi będzie po raz kolejny zmuszona popisac sie swoimi umiejętnosciami perswazji ;)
W jakim sensie drozsze? Abonamentu wiekszego bym sie nie spodziewal. Stawka bedzie raczej standardowa, podwyzszanie tego byloby glupim posunieciem ze strony SE.

I nie doczytalas - gra wychodzi tak na PS3 jak i na PC :)
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Re: INFO

Post autor: CoD »

Go Go Yubari pisze:Nie jest tez pewne czy FFXIV będzie pod Vistę czy Windows7.
Oba wymienione windowsy to ZUO :<
Go Go Yubari pisze:Pewne jest natomiast, że gra będzie bardzo zaawansowana technicznie i będzie (przynajmniej na początku) wymagała potężnego PieCa.
A to znaczy tyle, że nie mają ludzi, którzy znają się na optymalizacji kodu. A może powinienem powiedzieć inaczej, nie optymalizują celowo, żeby japońskie firmy sprzedały więcej świeżych podzespołów. Kapitalizm w wydaniu japońskim, to żenua, aczkolwiek w pewnym sensie wychodzi grze na dobre, bo mniej tam trolli
Ha&#363;! Omochikaer&#299;!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Re: INFO

Post autor: Gokulo »

CoD pisze: Oba wymienione windowsy to ZUO :<
Windows 7 a Vista to niebo, a ziemia wiec bez przesady. >.<
CoD pisze:A to znaczy tyle, że nie mają ludzi, którzy znają się na optymalizacji kodu. A może powinienem powiedzieć inaczej, nie optymalizują celowo, żeby japońskie firmy sprzedały więcej świeżych podzespołów. Kapitalizm w wydaniu japońskim, to żenua, aczkolwiek w pewnym sensie wychodzi grze na dobre, bo mniej tam trolli
Nie ma co rzucac takich opinii gdy jeszcze nic o wymaganiach nie wiadomo. Z drugiej strony oczywiste jest, ze gra bedzie miala spore wymagania, bo jak juz widac zapowiada sie na naprawde ladny tytul, a do tego jest MMO - ladne MMO i niskie wymagania nie ida w parze(co innego wymagania "srednie")

Oczywiscie mozna tutaj podac przyklad FFXI, ale ten zostal stworzony wylacznie pod PS2, na PC jest tylko "emulowany" i nawet na dzisiejszych kompach nie chodzi perfekcyjnie. Nie zapominajac o takich rzeczach jak limi 30fps itd...

FFXIV jest natomiast pisane na dosc swierzym Crystal Tools, ktore od poczatku zostal przygotowany do robienia tytulow zarowno na konsole jak i PC. Dlatego wiec tym razem nie powinnismy uswiadczyc takiej porazki technologicznej jakim byl FFXI.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Re: INFO

Post autor: CoD »

Gokulo pisze:Nie ma co rzucac takich opinii gdy jeszcze nic o wymaganiach nie wiadomo. Z drugiej strony oczywiste jest, ze gra bedzie miala spore wymagania, bo jak juz widac zapowiada sie na naprawde ladny tytul, a do tego jest MMO - ladne MMO i niskie wymagania nie ida w parze(co innego wymagania "srednie")
Gra, której dla płynnego chodzenia nie wystarczy ten średni sprzęt, to porażka, ale coraz więcej takich się pojawia. Porównaj sobie gry robione np. przez blizzarda i jakąkolwiek koreańską/japońską gierkę. Niejednokrotnie gry tworzone przez wschodnich developerów (mówimy o tym samym okresie w czasie) maja gorszą grafikę i znacznie zawyżone wymagania. Kiedy odinstalowuję byle jakie mmo, muszę czekać czasem po kilka minut, warcrafty, diablo, starcrafty, etc. odinstalowują mi się w pare sekund, choć nierzadko zajmują więcej miejsca na dysku (i nie ma po nich śladu w rejestrze, a po tamtych a i owszem, zdarza się). Wniosek: brak optymalizacji kodu, to co oferują aktualnie powstające gry, niemal zawsze mogłoby wymagać sprzętu o połowę słabszego niż w specyfikacji :P
Ha&#363;! Omochikaer&#299;!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Gry blizzarda nie zachwycaja grafika :p Zawsze robione byly na, co najwyzej, akceptowalnym poziomie, ale to wlasnie ich sredniosc decydowala o niewysokich wymaganiach - dzieki temu byly bardziej przystepne i byly duzymi hitami - co z tego, ze taki Crysis wyglada pieknie, jak na poczatku malo kto mogl w niego grac ;)

Co do optymalizacji to oczywiscie prawda - taki Aion, dzialajacy na CryEngine, to gra naprawde ladna, a jednoczesnie chodza bardzo dobrze na srednich kompach(moj 2 letni daje rade z wszystkimi opcjami na High).

Ale caly czas jestem w temacie o FFXIV, dla ktorego jedynym odwolaniem moze byc FFXI, ktore jak juz powiedzialem - w wersji PC powinno pozostac milczeniem bo bylo poprostu bledem i glupota, i nie mozna tu mowic o jakiejkolwiek optymalizacji, jednak jezeli popatrzymy na gre na PS2, to jest to bardzo dobrze przygotowany tytul jak na swoje lata(gra nawet dzisiaj wyglada ladnie, jezeli odpowiednio sie ja tweaknie ;) )

Trzeba tez zauwazyc, ze S-E zawsze bylo specem od wyciskania wszystkiego z konsol i z tym radzili sobie naprawde dobrze - z drugiej strony nigdy praktycznie nie probowali swoich sil, zeby wydac gre naprawde dobrze zrobiona pod PC - wyjatkiem tutaj moze byc Lost Oddysey, ktory podobno w porownaniu do wersji Xbox'owej sprawuje sie o wiele lepiej.
CoD pisze:Gra, której dla płynnego chodzenia nie wystarczy ten średni sprzęt, to porażka
Z tym sie nie do konca zgodze. Przynajmniej jezeli codzi o nasz omawiany tytul ;) Nie ma sensu robic teraz gry MMO na sredni sprzet, a ktora jest jednoczesnie przygotowywana na PS3 - potwora, ktory w chwili obecnej jeszcze nie pokazal pelnej mocy, ale ktory predzej czy pozniej znowu zostanie przez nasze desktop'y przescigniety. FFXI na poczatku tez malo kto mogl uruchomic na wysokich ustawieniach i grac przyjemnie(chociaz to, ciagle wypominana, wina poprostu emulacji gry na PC) Oczywiscie jezeli w twojej definicji plynnego chodzenia nie zawiera sie tez granie na wysokich ustawieniach to rzeczywiscie sie zgodze. Jezeli uruchomi sie gre na low/moze-mid i bedzie chodzic plynnie to w porzadku.

[ Dodano: Sro 19 Sie, 2009 13:20 ]
[Sorry za double post]

Screeny z wersji Alpha udostepnionej na Gamescon:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

[ Dodano: Czw 17 Gru, 2009 09:25 ]
Przepraszam za double-posta, ale nie pamietam, czy jak sie robi edit to potem pokazuje na glownej, ze jest cos nowego napisanego :P

W kazdym razie chcialem poinformowac, ze na oficjalnej stronie otworzyli juz zapisy na bete :)


[jak widac samo sie rozwiazalo, bo nie da sie zrobic double XD]
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

W ogóle polecam zaglądanie na stronę oficjalną gry raz na jakiś czas.
Coraz więcej nowych informacji, screenów etc. Się już napaliłam na tworzenie postaci. Wreszcie będzie ciut większą różnorodność. Klony najbardziej popularnych modeli bywały irytujące w XI.
Nie powiem, żeby bestiariusz i niektóre screeny mi nie zalatywały XI, ale nie spodziewam się uber oryginalnej gry po XIV. Jeśli ktoś grał w XI, zawsze znajdzie podobieństwa (chyba, ze XIV byłaby cyber-punkowa XD)

Kiedy w XII zabijałam mandragorę żywcem wyjętą z XI, to aż "awww" mi wymsknęło ;)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

With the eagerly anticipated FINAL FANTASY XIV drawing ever nearer its beta test phase, we are excited to announce that we will be conducting a closed alpha test&#8212;exclusive to our loyal FINAL FANTASY XI users!
Those who have been selected as beta testers can expect to receive further information starting from Monday, March 1.
* The tester website is scheduled to go live on Thursday, March 11.

Those who were not selected in this drawing, fear not, for there will be other opportunities to come. Be sure to stay tuned!
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

Witam,
Nasunęło mi się jedno pytanie i może znacie odpowiedź, tj. czy będzie możliwe na wykupionym jednym kluczu granie na PS3 oraz na PC w przypadku np. braku możliwości zagrania na PS3? Pewnie nie, ale w sumie przydała by się taka opcja ;)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Mastek pisze:Witam,
Nasunęło mi się jedno pytanie i może znacie odpowiedź, tj. czy będzie możliwe na wykupionym jednym kluczu granie na PS3 oraz na PC w przypadku np. braku możliwości zagrania na PS3? Pewnie nie, ale w sumie przydała by się taka opcja ;)
klucz jest przypisywany do produktu a nie do konta na grze, tak więc nie jest to raczej możliwe
Awatar użytkownika
Mastek
Kupo!
Kupo!
Posty: 143
Rejestracja: pn 15 wrz, 2003 10:50
Lokalizacja: Racoon City

Post autor: Mastek »

andchaos pisze:
Mastek pisze:Witam,
Nasunęło mi się jedno pytanie i może znacie odpowiedź, tj. czy będzie możliwe na wykupionym jednym kluczu granie na PS3 oraz na PC w przypadku np. braku możliwości zagrania na PS3? Pewnie nie, ale w sumie przydała by się taka opcja ;)
klucz jest przypisywany do produktu a nie do konta na grze, tak więc nie jest to raczej możliwe
to zdupy :) powinno być hehehe, raz chce nabijać lv na ps3 a innym razem na pc :)
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

http://www.youtube.com/watch?v=vwq9Xid6 ... r_embedded#!

omg :shock: walka w XIV to chyba jakiś żart.... coś ten czas płynie za wolno a postacie stoją jak pomniki bez ruchu...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Pamiętajcie, że to Alfa dopiero. Jeszcze wieeeele się zmieni *mam nadzieję* :roll:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Final Fantasy XIV - Online”