FF13 na XBOXa - 3 płyty

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Celes
Kupo!
Kupo!
Posty: 6
Rejestracja: pt 12 lut, 2010 02:27

Post autor: Celes »

A są/będą inne finale na xboxa? Bo ja jutro kupuję jakąś konsole ;)
True Blonde
Awatar użytkownika
Oray80
Kupo!
Kupo!
Posty: 125
Rejestracja: sob 05 gru, 2009 20:09

Post autor: Oray80 »

To proponuje jednak zainwestowac w ps3 , x360 nie dość że złom to ... no ma ff 11,13 ale .. domyśl sie... może jestem stronniczy ale konsole ps są lepsze i tyle , to co ze x jest tańszy ale zobaczysz za kilka lat... Na chwilę obecną gry na X się już oficjalnie nie ukazują ALE na PS2 tak (SH - SM - polecam !!! ) i wiele innych gier , ps2 umrze za rok , może 2 a za 5 lat będzie sytuacja że x pada na ryj i wymyśla nową konsolę xxxx xbox a ps3 ma swoje , gry się ukazują i tyle....


PS... Ja z moich konsol kochałem chyba jedynie naprawdę NES'a i SNES'a szczególnie to pierwsze jak mi ciotka ze stanów przywiozła (w 1990 - szok - jak ona to przemyciła) a gra Ninja gaiden.... ygh to były czasy :)
www.ttadvance.ca - let's play
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oray80 pisze:ff 11
FFXI nie wliczaj, bo ta gra już praktycznie poooowoli zanika.

Oray, takiś dorosły, a nie wiesz, że zdania składają się z kropek, wielkich liter itp. Twojego wywodu nie da się czytać. I nie, nie offtopuj na ten temat tutaj. Możesz się komuś poskarżyć na PW. Nie mnie.

Obie konsole maja swoje zalety, tak na dobra sprawę. Na X360 widziałam sporo fajnych rpgów etc., jednakowoż w Polsce ceny gier (ogólnie) suxują, a i wybór jest znikomy. PS3 wolno się rozkręca, ale IMO najlepsze dopiero przed nami. Miałam swego czasu pokusę, aby zakupić X360, ale sobie darowałam. Spory % wadliwych konsol mnie zniechęcił, no i wewnętrzny opór przeciwko M$ (chociaż mam windowsa) + wierność Sony (mam PS2 od 10 lat chyba, działa bosko).

Sama niebawem zamierzam zakupić PS3, dla 2óch tytułów co prawda, ale tylko czekać na FFversusXIII i FFXIV *^^*
angh
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 18 lut, 2010 19:04

Post autor: angh »

nie tylko gorsze tekstury - cala gra jest renderowana w 576p, a nie jak w ps3 - w 720p.
zrodlo - http://www.product-reviews.net/2010/02/ ... confirmed/
gswito
Kupo!
Kupo!
Posty: 9
Rejestracja: wt 10 lut, 2009 12:31

Post autor: gswito »

Przykro mi ale jesteście żałośni... to jest śmieszne co piszecie... przecież w FF nigdy nie chodziło o grafike a o fabułe.. Po co komu piękna gra jak jest nudna... żal poprostu. 7 czy 8 moje ulubione FF grafika marna i co z tego, klimat jest bezcenny.. Mam 360 i bym przeszedł 13 nawet jak by ją wypuścili w wersji arcade. Dopiero ps3 kupie jak wyjdzie versus, bo bym jeszcze wtedy pograł w mgs4 czy gow3.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jedynie ludzie nie rozumiejący tego, co czytają są żałośni. Tu chodzi o porównywanie grafiki tej samej gry na dwóch różnych konsolach. Nikt nic nie mówi o fabule w tym konkretnym newsie. Zaczynanie bytności na forum od obrażania użytkowników, nie jest dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

gswito pisze: przecież w FF nigdy nie chodziło o grafike a o fabułe.. Po co komu piękna gra jak jest nudna... żal poprostu.
gswito pisze:Mam 360 i bym przeszedł 13 nawet jak by ją wypuścili w wersji arcade
To sie nazywa fanboizm w czystej postaci - nazywajmy rzeczy po imieniu. Btw arcadówki nie mają 'epickiej fabuły' ;)
gswito pisze:7 czy 8 moje ulubione FF grafika marna i co z tego, klimat jest bezcenny.
Ok, pomińmy fakt, że obie gry były graficznymi perełkami w czasie swoich premier.. Najlepiej rozprawiać w kołko o przeszłości i o tym jakie to 'stare gry były epickie', a 'dziś liczy się tylko grafika'.. :roll:
Wszelka dyskusja na temat grafiki to zuo, bo przecież my fani FF nadal gramy w gry na Nesa, jesteśmy tacy oryginalni, że next geny nam niepotrzebne.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

gswito pisze:Przykro mi ale jesteście żałośni... to jest śmieszne co piszecie... przecież w FF nigdy nie chodziło o grafike a o fabułe.. Po co komu piękna gra jak jest nudna... żal poprostu. 7 czy 8 moje ulubione FF grafika marna i co z tego, klimat jest bezcenny.. Mam 360 i bym przeszedł 13 nawet jak by ją wypuścili w wersji arcade. Dopiero ps3 kupie jak wyjdzie versus, bo bym jeszcze wtedy pograł w mgs4 czy gow3.
Waćpan chyba dawno nie pierdział. Pamiętaj, niepuszczane bąki wędrują do głowy i stąd się biorą po**ane pomysły. Poświęcę nieco czasu by cię zniszczyć. Zapraszam do lektury poniżej.

Zaznaczam, recenzje był pisane w czasach gdy gry wychodziły i oto co miały do powiedzenia na temat grafiki:

Recki FF7:
IGN pisze:FF7's graphics are light years beyond anything ever seen on the PlayStation, making Wild Arms look like a Yarouze demo (we have nothing against Wild Arms, but FF7 is that good).
Gamespot pisze:This is the most dazzling visual experience to date on any console. Film-quality computer-generated cinematics blend seamlessly with pre-rendered background artwork to create the strikingly realistic world of Final Fantasy VII, both beautiful in its grandeur and terrifying in its detail.
FF8:
IGN pisze:Simply put, nobody, absolutely nobody does graphics better than Square, and it's never done a better job than FFVIII.
Gamespot pisze:The graphics are absolutely breathtaking. The detail in the backgrounds is frighteningly meticulous, and almost all backgrounds contain some animated elements. Battle sequences are nicely textured, and the sheer number of battle environments is borderline obsessive. Most full-motion video sequences are well integrated with gameplay, eliminating jarring "cuts" to and from CG sequences. Words don't do the graphics justice; neither, for that matter, do stationary screenshots. The motion and animation are what set Final Fantasy VIII's graphics apart from the rest. Both the FMV and in-game graphics are extensively motion-captured, and the difference is stunning. Characters don't just move around the screen; they act. The dance sequence on the first disc is equal in every way to Final Fantasy VI's famous "opera house" sequence. Square has proven that it has the biggest, baddest graphic artists and sound composers in the known world. Now, size no longer matters; they're going to awe you with majesty.
FF9:
(tutaj już się znudziłem wyszukiwaniem dowodów, więc tylko IGN.)
IGN pisze:Too beautiful for words. Every aspect of this game drips with detail - goodness knows how many artists it took to create something like this.
FF10:
IGN pisze:What Final Fantasy has always done well, this does much, much better.
FF12:
IGN pisze:A PS2 technical accomplishment in every sense. Slowdown is a non-factor, model detail is incredible, facial and skeletal animation is stellar, and the artistic design kicks ass.
Teraz możesz czuć się zawstydzony.

FF od 7 właśnie były na grafikę nastawione. To co wyróżniało FFy od szeregu innych to grafika.
Ile masz mośku lat? Bo gadasz jak dzieciak, który nigdy nie czekał na żadnego FF dotychczas.

@Edit: Dobra, przegiąłem z arogancją, przepraszam. Ale proponuję poprzeć czymś swoje argumenty nim się wpakuje na taką minę.
Ostatnio zmieniony pn 22 lut, 2010 12:48 przez hay, łącznie zmieniany 1 raz.
This post is... hay definition.
peter_84

Post autor: peter_84 »

Witam...

Ja z kolei wyczytalem ze jedyna roznica w dwoch wersjach to gorsza (bo skompresowana) jakosc przerywnikow FMV i troche gorszy dzwiek.Mam obie konsole i kupie FFXIII na PS3 bo do tego jestem juz przyzwyczajony po innych FF.Ale szczerze mowiac to nie widze sensu porownywania tej gry na dwoch platformach.Jak masz PS3 to oczywiste jest ze kupisz wersje na PS3 ,a jak masz X360 to ciesz sie ze wyszla wersja na ta konsole i nie muszisz kupowac nowego systemu tylko dla jednej gry.Grafika prezentuje sie cudnie na obu systemach ,przeciez nikt nie bedzie wlaczal gry na PS3 i X360 jednoczesnie zeby mierzyc rozdzialke...Cieszmy sie ze SE zdecydowalo sie na taki ruch i tyle...

Pozdrawiam wszystkich fanow FF!!!
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Też mam obie konsole i nie omieszkam porównać nieco po premierze(znajomy kupuje na boxa, ja na PS3).

Co do porównania "na sucho" zapraszam poniżej:

PS3:
http://www.vidaextra.com/galeria/big/ah ... xbox-360/1
Xbox:
http://www.vidaextra.com/galeria/big/ah ... xbox-360/2

Moim zdaniem jest sens, ludzie mają prawo wiedzieć na jakiej platformie mają "lepszą" wersję. Większość porównań to zwykła walka fanboy'i, ale nadal jest w tym jakaś wartość informacyjna.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

peter_84 pisze:przeciez nikt nie bedzie wlaczal gry na PS3 i X360 jednoczesnie zeby mierzyc rozdzialke...
Zdziwisz sie :lol:
peter_84 pisze:Ja z kolei wyczytalem ze jedyna roznica w dwoch wersjach to gorsza (bo skompresowana) jakosc przerywnikow FMV i troche gorszy dzwiek
Tyle bylo wiadomo ze strony S-E od jakiegos czasu, natomiast teraz mamy wyniki testow gry przez osoby trzecie. Rezultatow nikt nie zmieni, wyszlo jak wyszlo, uzytkownicy Xbox'a musza sie cieszyc, ze w ogole gre dostali :roll:

[ Dodano: Sob 27 Lut, 2010 00:37 ]
Info o instalce:
http://kotaku.com/5480759/how-many-giga ... 60-install
Wersja na 360 bedzie zajmowala 18.3 GB.


Dla porownania wersja PS3 ma 38 GB.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
jesiotr

Post autor: jesiotr »

Wersja na 360 bedzie zajmowala 18.3 GB.


Dla porownania wersja PS3 ma 38 GB.[/quote]

Nie nalezy porównywać wielkości gier na nośniku DVD i Blue ray. Z racji bardzo wolnego odczytu napędu blue ray - te same treści są umieszczone na nośniku w kilku (nastu) innych miejscach powodując sztuczne "tycie" gry (laser nie błądzi wtedy po nośniku a odtwarza z rozpędu).
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Num, Xbox też ma redundantne dane na płytach by uniknąć ciągłego swappingu. Co prawda square trochę uratował ten aspekt gry robiąc FFXIII obrzydliwie liniowym.

Czepiając się problemów technicznych, PS3 nie ma wiele wolniejszego napędu niż Box. Blu-ray PS3 sięga transferu 72Mb/s, Xbox coprawda 129Mb/s ale to na maksymalnych obrotach. DVD w przeciwieństwie do Bluraya ma zmienną prędkość odczytu co oznacza, że maksymalny transfer jest rzadko osiągalny, można to poznać po solidnym buczeniu.
BD z kolei cechuje się stałym transferem.

Konkludując post, na wszystkich konsolach z napędem optycznym dane zawsze są układane strategicznie, dokładane redundantne by zminimalizować czas dostępu i męczenie głowicy.
PS3 i Xbox nie są wyjątkami.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

W sumie nie sprecyzowalem. 18,3GB na Xboxa to wielkosc instalacji gry, ktora mozna zrobic na dysku. PS3 ma poprostu 38GB na plytce i instalacji nie potrzebuje zadnej.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Tradycji stało się zadość, FFXIII wyciekł i można już go ściągnąć w wersji na Xbox360.
Do premiery pozostało 6 dni.
This post is... hay definition.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”