FF13 na XBOXa - 3 płyty

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

angh
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 18 lut, 2010 19:04

Post autor: angh »

Tutaj dokladne porownanie wersji :
http://www.lensoftruth.com/?p=18555
bezapelacyjnie ps3 wygrywa w kazdej kategorii, wiec wybor jest prosty.
Mam juz za soba jaies 8 godzin gry... cholernie ciezko sie oderwac... wczesniejsze recenzje kompletnie dziwne byly. Autoatak jest jakos przemyslany jednak, a po 2 godzinach gry (z czeg o wiekszosc to przerywniki ;p ) dochodza nowe opcje strategiczne, ktore systematycznie sie rozszerzaja wraz z rozwojem postaci. Graika jest swietna, historia ciekawa, nie ma na co czekac - do gry;)
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

angh pisze:historia ciekawa
Chyba gramy w inną wersję bo nie wiem o czym mówisz :D
This post is... hay definition.
angh
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: czw 18 lut, 2010 19:04

Post autor: angh »

no ja gram w wersje na ps3, jestem w jakiejs 25 godzinie (swierzo po walce z 'dziadkiem'), i jedynie obowiazki codzinne zmuszaja mnie do oderwania sie od historii... moze grasz na iksie i tam opowiesc jest inna, bo mnie moja wersja porwala calkowicie;). Dodatkowo, wyglada na to, ze mam jescze mase dobrej zabawy. A co do historii - sorki, ale taka ffX bije na glowe (choc moze istotnie zaskoczenie, jakie zaserwowal tamtejszy protagonista, tutaj nie bedzie zaserwowane - ale wszystko przede mna), calkiem inna opowiesc niz basniowa IX, VIII czeka u mnie w kolejce do skonczenia, no i jak na razie jest na nieco nizszym poziomie niz VII (no, jezeli dranie zabija mi Vanill to pewnie bedzie na podobnym - podobnie zaawansowany swiat, satysfakcia z walk, chociaz system rozwoju chyba w zadnym finalu nie podobal mi sie tak, jak materia z siodemki). Nie czytalem o 13 nic, nie mam pojecia, o co chodzi w tej historii, i dzieki temu po prostu ciesze sie gra - i uwazam, ze naprawde jest czym. Heavy Rain sie kurzy, CoD rdzewieje, demons souls juz dawno nie ruszany, niedlugo yakuza 3 i rezonance of fate... tez poczekaja, choc pewnie kupie w dniu premiery;) i naprawde boje sie, ile godzin ta 13 jeszcze mi zabierze. Od wielu (wielu) lat zadna gra nie spowodoala u mnie takiego zaburzenia postrzegania czasu - a sen traktuje jako zlo konieczne... ;)
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Też gram w wersję na PS3. 18h gry i byłem na Pulse. Masę walk ominąłem bo mi się nie chciało autoatakować. Pomimo słabszej ekipy niż zamierzona w wielu momentach, aż 3 bossów stanowiło jakiekolwiek wyzwanie, podczas których i tak jechałem na auto z paradigm shiftami co jakiś czas.
Wzmianki o wyzwaniu w systemie walki uznaję za bzdury.
Przez pierwsze 10h w ogóle sprzętu nie rozwijałem.

W fabule aż jeden wątek był znośny, w okolicach 8 rozdziału.

Kod: Zaznacz cały

Jak rzekomo Sazh strzelił sobie w łeb, co okazało się nieprawdą i zepsuło magię chwili i po chwili wróciło do okrutnej przeciętności.
Z opcji retry korzystam namiętnie przy każdej walce fabularnej jak mi zmienią załogę i trzeba rozwinąć, wyekwipować lub zmienić team. Sporo elementów jest kompletnie nieprzemyślane.
angh pisze:jedynie obowiazki codzinne zmuszaja mnie do oderwania sie od historii... moze grasz na iksie i tam opowiesc jest inna, bo mnie moja wersja porwala calkowicie;)
angh pisze:Nie czytalem o 13 nic, nie mam pojecia, o co chodzi w tej historii, i dzieki temu po prostu ciesze sie gra - i uwazam, ze naprawde jest czym.
Naprawdę...? Poczekam na opinię dot. fabuły jak się zdecydujesz.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Haseo
Kupo!
Kupo!
Posty: 21
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 21:06
Lokalizacja: z internetu
Kontakt:

Post autor: Haseo »

Filmiki i screeny zamieszczone w internecie to nic w porównaniu do własnych doświadczeń.
Wzrokowcem nie jestem, tv też nie mam wielkiego (32" hd ready), ale śmiem twierdzić, że xbox sobie nie radzi z finalem. Podczas zwiedzania Lindblum framerete potrafił spaść do ok ~19 fps. Nie wiem czy tak samo dzieje się na ps3.
Drugim mankamentem są włosy Lighting - w porównaniu do renderu reszty postaci one wyglądają biednie (wygląda to tak jakby konsola próbowała je za bardzo wyostrzyć).
"Jeópvyvśpvr v cłnxnyvśpvr cemrq Cnarz, n avr jlfłhpunł Cna jnfmrtb jbłnavn v avr mjeópvł an jnf hjntv."
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Oglądałem porównania obu wersji i widziałem obie wersje na swoim TV i szczerze mówiąc są one kiepsko wykonane. Obie wersje wyglądają lepiej w ruchu i na TV. Jak gigantycznych różnic nie ma, tak bez problemu zauważa się niższą rozdziałkę boxa i kompresję podczas renderów.

Nie mam licznika, ale FF13 na PS3 chodzi w większości płynnie. Czasem się zadławi na krótki moment.
This post is... hay definition.
spioszeq
Kupo!
Kupo!
Posty: 4
Rejestracja: pt 18 wrz, 2009 19:17

Post autor: spioszeq »

Hasseo, a zainstalowałeś grę na dysku? Na moim x pudle nie ścina wcale, nie zauważam też żadnych spowolnień, a mam 12h na liczniku. Z własnego doświadczenia wiem, że gry potrafią przycinać jak się ich nie zainstaluje.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”