Upgrade forum k-ff

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Upgrade forum k-ff

Post autor: Go Go Yubari »

Już pewien czas temu powstał "plan zmian" dla forum, a dziś w nocy udało nam się go zrealizować. Mamy nadzieję, że zmiany przypadną wam do gustu.
Jeżeli macie pomysły (np. jaka jeszcze gra zasługuje na własny dział) lub uwagi, to chętnie je przeczytamy i przemyślimy. ^^
Awatar użytkownika
uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 114
Rejestracja: pt 04 sty, 2008 00:19

Post autor: uQuad »

Przez ten upgrade dostalem info ze zostalem wyrzucony z forum. :x Trza usunac ciasteczka zeby wrocilo do normy.
Awatar użytkownika
AUDION
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: czw 20 wrz, 2007 14:14
Lokalizacja: MALBORK

Post autor: AUDION »

Kawał dobrej socjalistycznej (czytaj charytatywnej) roboty. Nie do końca jestem przekonany do linków helpa. Dotąd ludzie nie widzieli znacznie większej czcionki, a kolor czerwony sugeruje &#8222;nie dotykać&#8221;. Podział zrobił się czytelniejszy, tylko przewijania więcej (wiem czepiam się). Mam nadzieję, że to trochę rozbuja forum, choć wydaje mi się, że do czasu wydania kolejnego FF nie ma co zbytnio na to liczyć :( .
Brakujące ogniwo pomiędzy zwierzętami, a ludźmi, to właśnie my.
Awatar użytkownika
mroczna sarna
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: ndz 31 maja, 2009 23:50

Post autor: mroczna sarna »

Ok,fajnie że zabrałaś się za ten upgrade,bo był on potrzebny...aczkolwiek mam kilka zastrzeżeń:
Pierwsze co rzuciło mi się w oczy,to pomieszanie tematów dwóch zupełnie różnych gier, Valkyria Chronicles i Valkyrie Profile.To powinno zostać naprawione jak najszybciej (btw. VC nie jest grą square-enix,tylko segi)
Drugie, to w miarę możliwości - powinno się rozdzielić Star Ocean na poszczególne części (nie mówię o wersjach psp,które mogłyby znaleźć się z oryginalnymi wersjami I i II).Reasumując - tak jak przykładowo Kingdom Hearts ma swoje osobne podrozdziały dla poszczególnych części,tak i w tym wypadku można zrobić podobny zabieg.No ale to tylko moja propozycja.Ważniejsze,by ten pierwszy błąd został szybko naprawiony.
Dobra robota.

Yakuza 0 (PS4)
, World of Final Fantasy (PS4), Tales of Berseria (PC)&(PS4)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

mroczna sarna pisze:pomieszanie tematów dwóch zupełnie różnych gier
Błędów jest pewnie więcej. Nie ma co ukrywać. Wprowadzanie zmian, gdy musisz opanować cały ten cho....interesujący Panel lol... no i stres, czy czegoś nie skasujesz i nie będzie dramy >_>'
mroczna sarna pisze:powinno się rozdzielić Star Ocean na poszczególne części
Wiem, ale nie chcę się aż tak rozdrabniać. Rozplanowanie było przedyskutowane. Jeśli dana część będzie kogoś interesowała - ta osoba założy temat. Jeśli z czasem okaże się, ze potrzebny jest dział na daną część SO, wtedy się dział zrobi.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Łoo. Brawo, naprawdę jestem pod wrażeniem. No i widzę wyraźne odejście od polityki minimalnej ilości tematów. Zastrzeżenia - jak w SB - za dużo działów na stronie głównej. Robi się bałagan z tego.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jakby nie było, jest mega porządek teraz. Nie wydaje mi się, żeby 1 mega dział "szeroki wachlarz gier" był bardziej lub podobnie uporządkowany. Wtedy wszystko było w 1 mega dziale i user musiał trochę się nakopać, żeby coś znaleźć. Teraz przynajmniej jest przejrzyście. Wydaje mi się, ze głownie "wielkość" forum przytłacza teraz, bo przywykliśmy do mniejszego.
Grunt, ze seria FF jest najważniejsza, ale nie przytłacza jednocześnie całego forum. Nie każdy użytkownik jest zaznajomiony z tą serią.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ogólnie jest świetnie, nie można narzekać. Tylko trzy uwagi po pierwszym wrażeniu:

- szkoda starego tematu M&A, rozdzielenie tego na dwie części za wiele dobrego nie zrobi, bo kto pisze o mangach? Kil, Ivy, ja, kilka osób jeszcze zaledwie i to rzadko. Na dodatek wtedy kiedy tematy się przenikają...
- przydały by się podpisy pod poszczególnymi działami z sekcji Szeroki Wachlarz Gier. Łyso tak bez nich i to srogo.
- jeżeli Devil May Cry, God Of War i Prince Of Persia dostały swoje oddzielne poddziały, to czemu nie MGS? W końcu najbardziej 'deptany' temat w dziale, do tego seria bardzo wiele odsłon mająca.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Go - kawał solidnej roboty, jak zwykle. *hugs*

Mnie drażni jedynie czerwona czcionka, ale idzie się przyzwyczaić. Główny zarzut dotyczy zbytniej rozciągliwości forum na str. głównej i poczucia chaosu z tego faktu wynikającego. Jednak spoglądając na to z drugiej strony:

Dla mnie taka ilosc działów jest ok, ponieważ tym sposobem ukazane są obszerne zasoby tego, co oferuje forum - a pierwsze wrażenie jest niezwykle ważne. Ktoś, kto tu trafi, nie będzie szukał w subforach tego co go interesuje. Po prostu przewinie stronę główną i stwierdzi: "O, jest tu coś dla mnie." Ponadto nie będzie miał poczucia, że aby podyskutować, musi znać się lub lubić serię FF.

*leci po wino i puka do Gosi*

PS. Słyszałem, że nawet u konkurencji [Inner World] zmiany zostały zauważone i docenione, za co w zakłopotaniu dziękuję. I tym bardziej - uznanie i wielki szacun dla Yubari :)
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Kk, macie 1 temat dla mangi i anime. Jakby co, podzieli się go.
Staram się jeszcze jakoś zmniejszyć ilość działów na stronie głównej.

Nie przesadzajcie z wazeliną, mam już zapas na rok z hakiem _^_
Awatar użytkownika
squall_black
Kupo!
Kupo!
Posty: 155
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 21:02
Lokalizacja: Centrum Wszechkosmobytu

Post autor: squall_black »

Upgrade IMO bardzo udany :) Strona główna trochę rozciągnięta (co już zostało powiedziane) ale jest przejrzyście i zostaje tylko kwestia przyzwyczajenia się do nowej sytuacji. Narysuję sobie mapę i może się nie zgubię :P
Grzybek Z Octu pisze:Słyszałem, że nawet u konkurencji [Inner World] zmiany zostały zauważone i docenione
Owszem. Tylko patrzeć jak Go fortunę na upgrade'ach zrobi :grin:
Chaotic by design.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Właśni staram się ogarnąć nowy layout i pierwsze wrażenia są jak najbardziej pozytywne. Wyeksponowanie większej ilości tematów (tych nie związanych z FF) sprawiło, że forum wydaje się zróżnicowane i bardziej user friendly.
Wtedy wszystko było w 1 mega dziale i user musiał trochę się nakopać, żeby coś znaleźć. Teraz przynajmniej jest przejrzyście. Wydaje mi się, ze głownie "wielkość" forum przytłacza teraz, bo przywykliśmy do mniejszego.
Dział o Yunie nie przytłacza już od samego wejścia, bo w oczy rzuca się sporo zacnych tytułów. Niby rozmiar nei ma znaczenia, ale w tym przypadku imo działa zdecydowanie na korzyść.

Czepiłabym sie jedynie Helpa- jak dla mnie w porządku, ale zawsze się znajdzie jakas sierotka, która tak małej czcionki nie zauważy. Założy temat w innym dziale, za co oberwie warnem, popłacze się i na forum już nie wróci. Znana historia lol

Teraz pozostaje tylko kwestia przywyknięcia do nowości, upgrade bardzo udany :]
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Łał wreszcie można wstawić obrazek w sygnaturze. :)
Awatar użytkownika
CoD
Kupo!
Kupo!
Posty: 108
Rejestracja: czw 30 cze, 2005 17:45

Post autor: CoD »

A jaka jest max wysokość?
Ha&#363;! Omochikaer&#299;!

Gumon hyakushutsu...

Yuri est ars boni et aequi
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Masz napisane w profilu :roll:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”