Garść newsów.

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Garść newsów.

Post autor: Gveir »

S-E ujawniło nieco informacji na temat systemu walki FF XIII. Na wzór FF XII będzie to walka prowadzona w czasie rzeczywistym, z wrogami widzianymi na ekranie eksploracji - co oznacza brak przełączania się w tryb walki na osobnych ekranach. Sama walka będzie oparta o tradycyjny system ATB, który jednak doczeka się pewnych modyfikacji, którymi ma być koszt akcji wyrażany w punktach akcji, co zapewne będzie polegało to na pobieraniu części paska za konkretną akcję i oczekiwaniu na jego napełnienie, by wykonać kolejne.

Oto dwa screeny prezentujące tryb walki:

Screen 1
Screen 2

Ponadto uruchomiona została oficjalna strona FF XIII, na razie niestety tylko w wersji japońskiej. Oto pełna kolekcja oficjalnych stron S-E na temat serii Fabula Nova Crystalis:

Fabula Nova Crystalis
Final Fantasy XIII
Final Fantasy Versus XIII
Final Fantasy Agito XIII

Jak widać zawartość stron nie imponuje bogactwem, lecz jak zawsze powinno się to zmienić wraz z przybliżeniem terminu premiery - który w przypadku FF XIII nastąpić ma w Japonii w tym roku, po czym w Europie i USA (co zapewne oznacza pół roku na lokalizację). Prace nad wersją na X360 mają zostać rozpoczęte po wydaniu gry na PS3, a ona sama w wersji na platformę Microsoftu nie ukaże się w Japonii. Pozostaje nam cierpliwie czekać...

Cierpliwości z pewnością pomoże fakt wydania w marcu 2009 dema FF XIII, które dołączone będzie do specjalnego wydania Final Fantasy Advent Children na płycie Blu-Ray, zawierającego dodatkowe 30 minut filmu, obraz w High Definition oraz pewne drobne przeróbki starych scen (plotki mówią o krwi i siniakach podczas scen walki). Pozostaje tylko cicha nadzieja, ze demo zostanie w tym samym czasie udostępnione na PlayStation Store. Kilka screenów z odświeżonej wersji AC:

Screen 1
Screen 2
Screen 3
Screen 4
Screen 5

Ponadto 29 stycznia odbędzie się w Japonii premiera Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes Of Time, natomiast premiera w USA planowana jest na bliżej niesprecyzowany okres wiosny 2009. Link do oficjalnej strony gry, zawierającej trailery oraz garść informacji (po raz kolejny - po japońsku):

Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes Of Time
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Ciekawe jak będą wyglądać 2 pozostałe strony. Jak narazie Versus i Agito wyglądają na nieskończone. A tak wogóle co wiadomo na temat FF XIII Agito? Bo parę informacji mamy o versusie, nawet o platformie na jakiej jest Agito dowiedziałem się z oficjalnej strony.
Ostatnio zmieniony pn 12 sty, 2009 20:11 przez mik999, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Gveir pisze:premiera Final Fantasy Crystal Chronicles: Echoes Of Time
Łał. Uroczo to wygląda, można grać z kimś, bez względu na to, czy ma DS, czy Wii. Czasem mam ciągoty do tych platform Nintendo, ale chyba na nich się kończy.
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Czytając temat Krypta:P naszło mnie pytanie, związane z tym newsem. Otóż jak już wyjdzie FF XIII w Japonii to czy któryś z piszących opisy ma zamiar kupić wersje japońską czy też planujecie zacząć pisać opisy dopiero do wersji angielskiej? (pytanie z ciekawości, a teraz faktycznie użyteczne pytanie), czy Agito i Versus będą miały osobne działy, czy też w dziale FF XIII będzie ogół opisów do tych wersji (bo mam nadzieje że do Versusa też napiszecie coś ciekawego).
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Raczej nikt nie będzie ściągał z Japonii XIII tylko po to żeby opis pisać :roll: Zwłaszcza że mało kto (ktokolwiek?) zna tu japoński na tyle dobrze.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
mik999
Kupo!
Kupo!
Posty: 13
Rejestracja: pn 05 sty, 2009 14:07

Post autor: mik999 »

Może i dobrze bo się przeraziłem jak na jednej stronie widziałem artykuły typu- tłumaczenie sphere gridu w FFX czy też menusów. (oczywiscie tlumaczenie z japonskiego na angielski)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”