FF12 - update!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

FF12 - update!

Post autor: Krakers »

Wiele osób pewnie nie wierzyło, że zobaczą taki tytuł newsa. Część z nich nadal doszukuje się podstępu. A ja im mówię - Ha! To jest nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo! Otóż dzisiaj, kilkanaście minut temu, na serwerze Krypty, wylądował nowy materiał, w dziale FF12. Opis przejścia - część pierwsza- jest napisanym całkowicie od nowa i przeze mnie opisem ostatniej pełnej Final Fantasy jaka ukazała się na PS2.

Nowy opis zastępuje stary, autorstwa Izzyego, który uratował Kryptę w czasie kryzysu twórców:). Nowy, większy, bardziej szczegółowy zawierający Mark Hunty i "sajdkłesty". Pierwsza część już się rozgościła na dyksu Krypcianego serwera. I to nie jest nasze ostatnie słowo! O!
IraVehementi

Post autor: IraVehementi »

Nic, tylko pogratulować... Jak tylko zbiorę kasę (Czytaj pójdę do roboty), to FFXII ląduje na półeczce dla "Fajnali"... Gości tam X i X-2 :D
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

Szczerze to nie zbyt jestem z tego zadowolony. Ja rozumiem, że więcej znaczy lepiej. Szkoda, że nie zostawiliście pierwszej części opisu. (Zawsze mogły być dwie). Rozumiem, że tylko pierwszą część wstawiliście. Przechodziłem sobie spokojnie grę z opisem z krypty, robiłem tyle Huntów ile było napisane, a teraz niestety jest lekki chaos. Naprawdę szkoda.
Nie mniej nie należy odbierać tego jako pretensje. Bardzo dobrze się stało, że dział doczekał się jakiegoś usprawnienia. Przydałoby się więcej. Z tego co czytałem użytkownicy powysyłali wiele ciekawych materiałów. Nie rozumiem czemu jest tak, że minął rok i nic się nie zmieniło.
Za bardzo Dbacie o to aby nie było błędów. (Nie mówię tutaj o interpunkcji czy ortografii, ale Wy macie i tak dobrze bo są ludzie którzy chcą pisać, pomagać. Nie każdy, kto chętnie napisze jakiś tekst potrafi posługiwać się html. Bardzo dobrze, że znalazła się osoba chętna do wstawiania kodu w tekst. W ten sposób osoby nie znające html (zwłaszcza robienie tabelek jest trudne) może wysłać tekst, a ta osoba z edytuje go i będzie można wstawić na stronę.
Może osoby, które byłyby chętne (np jedna do korekty stylu, druga od merytoryki) mogłyby poprawiać artykuły napisane przez użytkowników? Wtedy administracja nie musiałaby tracić czasu na takie rzeczy. Teksty wychodziły by szybciej. Autorzy czuliby się docenieni, a użytkownicy mogliby nacieszyć oczy nowymi artykułami.
Osoby które piszą te artykuły też poświęcają dużo czasu, aby je napisać. Nie Marnujcie tego, inaczej nie wiadomo czy znajdą się osoby do działu Final Fantasy XIII.
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Ha ha ha :lol: Jak przeczytałem tytuł newsa to już myślałem, że Sephi przeczytała w końcu moje materiały :lol: O naiwności :D
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

Post autor: Krakers »

Nie wiem jak wygląda sprawa materiałów podesłanych do recenzji.

Co do zmian na stronie - na tym polega rozwój strony, że niektóre materiały są rozbudowywane. Zawsze ktoś będzie akurat korzystał z opisu, gdy będziemy go zmieniać. Jeśli chodzi o Hunty to u mnie jest ich więcej, ale ich kolejność nie ma znaczenia tak a dluższą metę.

Co do wysokich wymagań odnośnie jakości - (nie)stety - tak już jest, że wolimy mieć mniej i lepiej, niż byle jak. Poziom materiałów w sieci ulega coraz większej degradacji (nawet portale takie jak onet, gazeta czy wp strasznie obniżyły loty). Do tego chodzi o mniejszy nakład pracy dla mnie - bo chcę mieć pewność, że to co dostaję jest gotowe do publikacji. Nie mam ochoty sprawdzać ortografii i interpunkcji za każdym razem, gdy ktoś mi coś podeśle, nie mam na to czasu. O stylistyce nie chcę wspominać, bo to już kompletnie inny nakład pracy. Pamiętajcie, że to jest nasze hobby - oprócz Krypty mamy swoje inne zajęcia.
Jutsu
Kupo!
Kupo!
Posty: 33
Rejestracja: czw 09 sie, 2007 13:48

Post autor: Jutsu »

A no właśnie. Zgadzam się, że błędy ortograficzne czy styl to przegięcie. Dlatego tym bardziej Powinniście zebrać paru ludzi od korekty (to zawsze mniej pracy niż przy pisaniu ) Na pewno się paru chętnych znajdzie. Skoro Sephiria powiedziała, że materiały dark_raven są całkiem dobre to wystarczy dać komuś od korekty (a nie sami Sprawdzacie) i materiały dawno byłyby już na stronie. Naprawdę wielka szkoda. Jak Byście mieli ludzi od korekty to byłaby i jakość i efektywność. Po co Macie marnować czas jak inni zrobią to chętniej? Popytajcie :wink:

ps. Duża litera jak np w " Powinniście" jest wyrazem mojego głębokiego szacunku dla załogi strony.
Konsola2
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 26 wrz, 2008 18:52

Post autor: Konsola2 »

Gratulację, ale:

"Witaj w Final Fantasy >>XIII<< Początek gry wprowadzi Cię w sytuację polityczną Ivalice.

Mhm.
Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

Post autor: Krakers »

Haha, skompiowałem początek z innego opisu ;)
Awatar użytkownika
Grzybek Z Octu
Moderator
Moderator
Posty: 583
Rejestracja: pt 04 sie, 2006 23:04
Lokalizacja: Z nasienia

Post autor: Grzybek Z Octu »

Jutsu pisze:Powinniście zebrać paru ludzi od korekty (to zawsze mniej pracy niż przy pisaniu ) Na pewno się paru chętnych znajdzie. Skoro Sephiria powiedziała, że materiały dark_raven są całkiem dobre to wystarczy dać komuś od korekty (a nie sami Sprawdzacie) i materiały dawno byłyby już na stronie.
GZO absolutnie nie zna się na Fajnalach, ale w pisaniu czuje się dość mocny, przeto jednym z tych korektorów być mógłby. Najlepiej z kazirodczą Len lub wodnikowym Gveirem :>
Frankly my dear...I don't give a damn (because you haven't brushed your pubic hair for months) !
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”