Final Fantasy 13 nie jest exclusivem!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

Final Fantasy 13 nie jest exclusivem!

Post autor: Krakers »

Krążąca od jakiegoś czasu plotka potwierdziła się. Final Fantasy XIII pojawi się zarówno na Playstation 3 jak i na konsoli ze stajni Microsoftu. Wiadomość to została ogłoszona na targach E3, na stanowisku giganta z Redmont. To na pewno duży cios dla Sony, ponieważ FF13 było jednym z tych tytułów, na które czekali potancjalni kupcy PS3. Teraz, mając do wyboru dwie konsole mogą bardziej sceptycznie podejść do zakupu. Dla nas jest to niewątpliwie dobra wiadomość, bo większa konkurencja to niższe ceny :). Ciekawe czy Square-Enix przeprosi się z PeCetami, skoro już robią wieloplatformową grę...
Ostatnio zmieniony pn 21 lip, 2008 16:31 przez Krakers, łącznie zmieniany 1 raz.
Klawik
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 11:40

Post autor: Klawik »

Hm ale wciąż zostaje Versus który puki co nadal jest exclusivem na ps3... Ja osobiście wciąż czekam z zakupem ps3(kupie tylko dla by zagrać w XIII). Gdyż na Xbox'a jest troszkę więcej ciekawych tytułów.

Odnośnie PC... myślę że raczej Sauare-Enix nie pokusi się o wydanie FF na blaszaki, zbyt duże prawdopodobieństwo piractwa(tfuj...)
Inside My shell I wait and bleed...
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

o wydanie FF na blaszaki, zbyt duże prawdopodobieństwo piractwa(tfuj...)
Samo FF może nie, ale "The Last Remnant" ma wyjść również na PC, więc chyba jednak SE sięga po inne platformy dla swoich gier ... czyżby kłopoty finansowe?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Haichi pisze:czyżby kłopoty finansowe?
Raczej kasa uderzyła do głowy i S-E chce więcej, więcej, więcej kasy. Remake FFVII temu właśnie ma służyć.
Klawik
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 11:40

Post autor: Klawik »

Po części FFVII ukazało się również na PC, więc dlaczego remake nie miałby również zawitać na tej platformie ;) Ale idąc tym tokiem rozumowania to Crisis Core również powinien ukazać się na PC. Ale pozostaje tylko jako ex. dla PSP. Co dla mnie jest zbyt kosztownym powodem by wydać 700zł, zagrać w CC, i odłożyć konsolę na półkę by zbierała kurz... A wydanie CC choćby na PS3 już przyniosło by znaczne zyski dla S-E.

Mam co prawda nadzieje że S-E zrobi nam niespodziankę i do remake'u doda nam Crisis Core'a jako bonus. Choć to mało prawdopodobne...
Inside My shell I wait and bleed...
Tomak

Re: Final Fantasy 13 nie jest exclusivem!

Post autor: Tomak »

Krakers pisze:Krążąca od jakiegoś czasu plotka potwierdziła się. Final Fantasy XII pojawi się zarówno na Playstation 3 jak i na konsoli ze stajni Microsoftu.
a nie Final Fantasy XIII ? :P

A poza tym po prostu duzo graczy to ciagle uzytkwonicy komputerow wiec byloby krzywdą gdyby taka gra wyszła tylko na ps3...
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Klawik pisze:Po części FFVII ukazało się również na PC, więc dlaczego remake nie miałby również zawitać na tej platformie ;) Ale idąc tym tokiem rozumowania to Crisis Core również powinien ukazać się na PC.
Niekoniecznie, po to są właśnie Exclusive Games, żeby przekonać potencjalnego gracza do kupna danej konsoli. Fakt jest taki że większość lepszych gier ukazuje się już tylko na next-geny i dlatego robienie gier na konsole jest bardziej korzystne niż na PC, ponieważ piractwo komputerowe jest bardziej rozpowszechnione.
Klawik pisze:Co dla mnie jest zbyt kosztownym powodem by wydać 700zł, zagrać w CC, i odłożyć konsolę na półkę by zbierała kurz...
Równie dobrze osoba posiadająca PSP mogła by powiedzieć że nie opłaca się jej wydawać 2000 zł na PS3. Jeżeli kupujesz konsole tylko dla jednej gry to musisz sie liczyć z tym że wydasz pieniądze a konsola będzie zbierała kurz. Nie da sie przecież dogodzić wszystkim ludziom.
Klawik pisze:Mam co prawda nadzieje że S-E zrobi nam niespodziankę i do remake'u doda nam Crisis Core'a jako bonus. Choć to mało prawdopodobne...
Wątpię, a jeżeli już to w dalekiej przyszłości.

Tomak pisze:Krakers napisał/a:
Krążąca od jakiegoś czasu plotka potwierdziła się. Final Fantasy XII pojawi się zarówno na Playstation 3 jak i na konsoli ze stajni Microsoftu.


a nie Final Fantasy XIII ? :P
Zwykła literówka - każdemu może się zdarzyć :roll:

Tomak pisze:A poza tym po prostu duzo graczy to ciagle uzytkwonicy komputerow wiec byloby krzywdą gdyby taka gra wyszła tylko na ps3...
Tak jak już pisałem - nie każdego można zadowolić.
Klawik
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 11:40

Post autor: Klawik »

Zgodzę się Majkel że nie każdego można zadowolić. hm na dzień dzisiejszy PS3 to koszt około 1500zł... psp jak dotychczas niezmiennie 700zł... Z tym że poza Crisis Corem nie ma dla mnie żadnej ciekawej gry dla której trzeba by było kupić PSP... Czekam spokojnie ma emulator... może za jakieś 10 lat się pojawi...

Wracając do FF XIII, fakt wydania wersji dla Xbox'a świadczy o tym że PC jest jak najbardziej możliwy i prawdopodobny (zobaczmy sukces Mass Effect'a, Gears of War). Nie wydawanie wersji na PC to tak jakby ukręcić kurze złote jaja...
Inside My shell I wait and bleed...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Klawik pisze:Z tym że poza Crisis Corem nie ma dla mnie żadnej ciekawej gry dla której trzeba by było kupić PSP
Boże, ja nie wiem, w jakiej kolejności gry kupować...Czego Ty wymagasz, to już wolę chyba nie wiedzieć _^_
Klawik pisze:Czekam spokojnie ma emulator... może za jakieś 10 lat się pojawi...
A w tym czasie opuscisz porządną dawke świetnej rozrywki, no co kto lubi. Osobiście uważam, ze PSP ma do zaoferowania o wiele wiecej lepszych gier, niż DS, na którego głównie widzę pieski, kotki i pokemony. No i FFXII:RW.
Do tych co kupowali FFIII przez internet - zapodajcie linka skąd kupowaliście. Dziękować.
Klawik pisze:Wracając do FF XIII, fakt wydania wersji dla Xbox'a świadczy o tym że PC jest jak najbardziej możliwy i prawdopodobny
Nie porównuj PC do X360. Ja sobie w ogóle nie wyobrażam, jak potężny musiałby byc komputer, żeby udźwignąć FFXIII w zapowiadanej formie. Przypomnijmy sobie chociażby o emulatorze dla FFX... :roll:
Klawik pisze:Nie wydawanie wersji na PC to tak jakby ukręcić kurze złote jaja...
Twoim zdaniem. Przeciętny Japończyk gra na konsoli i, ba, ma zwykle każdą. Japończycy NIE grają na PCtach, a co za tym idzie w zadku mają graczy PC. Oni robią gry pod konsole, a jak chcesz grać na PC, to poczekaj sobie X lat na emulator.

W ogóle granie w FF na kompie, to jakaś profanacja. :roll:
Klawik
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 11:40

Post autor: Klawik »

Nie wyobrażasz sobie komputera który udźwignie FF? Więc dlaczego bez żadnego problemu Gears of War chodzi na średniej klasy PC? Wszystko zależy od programistów, nie wystarczył by tutaj zwykły port... Grając w Mass Effecta na max detalach nie widziałem różnicy pomiędzy Xboxem a PC... Pamiętam dobrze (mam nawet gdzieś org. artykuł) jak gazetka iO zapowiadała Final Fantasy VIII i płakali że ma takie wysokie wymagania... bo w PSX'e wystarczyło tylko wsadzić płytkę i grać...

Co się tyczy japońskich graczy... Niestety w europie nie ma co liczyć że każda osoba będzie posiadała w domu DS(500zł),Wii(900zł), PSP(700zł), PS3(1400zł), Xbox'a (1300zł), Pegasus'a(40zł), PC(3000zł), i Commodore(bezcenne)... Chyba że was stać...bo mnie na pewno nie... no i doliczcie sobie jeszcze tak koło 250 zł za FF....

Jeśli chodzi o FFXIII to jestem pewien że i tak na jego potrzeby kupie konsolę, ale na platformie PSP nie widzę dla siebie nic ciekawego poza CC (poza tym PSP przypomina mi nieco N-Gage... Jest jakaś przyjemność z grania na tym??) o DS nawet nie mówie bo boski Pikaczu wywołuje u mnie ataki wymiotne...

Przypomnę że nie mówiłem o emulatorze PS3(powstanie jak będe gryzł kwiatki od spodu...) a PSP, bo wydać 700 zł + 150 zł (gra) = 850 zł...
Inside My shell I wait and bleed...
Awatar użytkownika
Majkel222
Kupo!
Kupo!
Posty: 150
Rejestracja: czw 12 lip, 2007 15:25
Lokalizacja: Gold Saucer

Post autor: Majkel222 »

Klawik pisze:Nie wyobrażasz sobie komputera który udźwignie FF? Więc dlaczego bez żadnego problemu Gears of War chodzi na średniej klasy PC? Wszystko zależy od programistów, nie wystarczył by tutaj zwykły port... Grając w Mass Effecta na max detalach nie widziałem różnicy pomiędzy Xboxem a PC... Pamiętam dobrze (mam nawet gdzieś org. artykuł) jak gazetka iO zapowiadała Final Fantasy VIII i płakali że ma takie wysokie wymagania... bo w PSX'e wystarczyło tylko wsadzić płytkę i grać...
Nie zapominaj że GOW to po części próbki Unreal Engine a grafika nie jest powalająca. Póki co gry na Next-geny pokazały jakieś 20-25% swoich możliwości. Dalej jest tak że Na X360 łatwiej się programuje gry i dlatego PS3 w takich tytułach jak np Assasins Creed wypada słabiej - nie ze względu na grafikę ale na bugi występujące w grze. FFXIII nie jest jeszcze skończone, oraz nie widzieliśmy oficjalnego gameplaya i dlatego nie mamy co gdybać jaka ta grafika będzie - obiecywali świetną, ale o tym przekonamy się na własne oczy. Jeżeli już taka by była to zapewniam Cię że PC nie zdołało by ogarnąć wszystkiego.
Klawik pisze:Co się tyczy japońskich graczy... Niestety w europie nie ma co liczyć że każda osoba będzie posiadała w domu DS(500zł),Wii(900zł), PSP(700zł), PS3(1400zł), Xbox'a (1300zł), Pegasus'a(40zł), PC(3000zł), i Commodore(bezcenne)... Chyba że was stać...bo mnie na pewno nie... no i doliczcie sobie jeszcze tak koło 250 zł za FF....
Ale zobacz mówisz ciągle na podstawie Polski. Fakt, u nas jak ktoś ma jedną konsolę to jest bogaty ale nie możesz patrzeć pod takim kątem. Developerzy nie zastanawiają się i nie gdybają czy w którymś kraju ludzie kupią Konsole na raz i będą grali w jedną grę, czy całe oszczędności przeznaczą na wszystkie next-geny lub też będą grali u kolegi bo za oknem jest brzydka pogoda. Nawet jeżeli FFXIII lub CC wyszło by na PC to powiedz szczerze kupił byś w sklepie czy szukał tottenta :wink:
Ostatnio zmieniony wt 22 lip, 2008 11:56 przez Majkel222, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Klawik pisze:DS(500zł)
NDS Lite - 23300&#165;, w złotych 442.45, podobne ceny w UK.
Klawik pisze:Wii(900zł)

25000&#165;, 474.73 ZŁ.
Klawik pisze:PSP(700zł)

19800&#165;, 375.99 ZŁ. Value Pack za 26040&#165;. czyli 494.48 ZŁ.
Klawik pisze:PS3(1400zł)
Na starcie w Japonii wersja z dyskiem 60 GB kosztowała 59980&#165;, co przy obecnym kursie daje 1138.98 ZŁ. Obecnie dostępna wersja 40GB kosztuje 39980&#165;, czyli 759.20 ZŁ.
Klawik pisze:Xbox'a (1300zł)
Jak go wspomniała, w Japonii nikt nie gra na Xboxie, ale skoro już przy tym jestem: 34800&#165; 660.83 ZŁ. Jeśli miałeś na myśli X360, to nie wiem ile.
Klawik pisze:Pegasus'a(40zł)
U nich Famicom, poza tym na Wii jest coś takiego jak Virtual Console. :roll:

Przeliczałem tym: http://www.ratesfx.com/rates/rate-converter.html
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

Post autor: Krakers »

W tej chwili kompy dysponują większymi możliwościami od konsol, mają więcej pamięci i nowocześniejsze karty graficzne, stąd wersje PC wyglądają lepiej. PCety są za to zniszczone piractwem, które sprawia, że produkcja gier jest na nie mniej opłacalna. Do tego dochodzi problem różnorodności konfiguracji i kompatybilności urządzeń, co dodatkowo komplikuje procesy kontroli jakości. Komp podłączony do TV i z dobrym padem w pełni zastąpiłby konsolę.

Co interesujące, na PS3 moża oficjalnie odpalić Linuksa i wtedy z konsoli robi się w pełni funkcjonalne urządzenie. Moim zdaniem Sony powinno bardziej otwarcie promować to rozwiązanie - dużo więcej osób zdecydowałoby się na zakup, zwłaszcza pierwszej wersji PS3 ze wszystkimi portami USB i czytnikami kart. Kto by nie chciał kompa, na którym chodzą wszystkie nowe gry i ma odtwarzacz blue ray, kosztując przy tym 1500zł.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Go Go Yubari pisze:Japończycy NIE grają na PCtach
Grają. Chociażby w Visual Novels (chociaż nie każdy uznaje je za gry) i w doujinowe produkcje, np Touhou :)
Emeraldzik

Post autor: Emeraldzik »

Krakers pisze:Co interesujące, na PS3 moża oficjalnie odpalić Linuksa i wtedy z konsoli robi się w pełni funkcjonalne urządzenie. Moim zdaniem Sony powinno bardziej otwarcie promować to rozwiązanie - dużo więcej osób zdecydowałoby się na zakup, zwłaszcza pierwszej wersji PS3 ze wszystkimi portami USB i czytnikami kart. Kto by nie chciał kompa, na którym chodzą wszystkie nowe gry i ma odtwarzacz blue ray, kosztując przy tym 1500zł.
Heh z ps3 zrobić komputer opłaca się kupić za 1500 no i jeszcze FFXIII spoko chodzić będzie :o .
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”