Sprawa remake'u FF VII & FF na Xbox 360

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Xeron

Post autor: Xeron »

Gveir pisze:Xeron napisał/a:
No tak, ale w poważną grę nie będzie jakiś dzieciak grał chyba?!

Szczerze... znam ludzi, którzy zaczynali tak grać w wieku około 20 lat. I im wcale nie przeszkadzało....
Ale my nie mówimy o zaczynaniu przygody z graniem tylko o normalnych spolszczeniach. W sumie już napisaliśmy sobie kompromis i sprawę która nas obydwóch zadowoliła:
Gveir pisze:Xeron napisał/a:
A jak już coś powinni robić 2 wersje do wyboru, żeby specjalnie ucieszyć takich ludzi jak wy. :evil: :evil: :evil: 8) Heh żartuje...

Ba, to bardzo dobry pomysł, ogólnie rzecz biorąc - najlepszy jaki może być.
No i the end naszej sprzeczki o spolszczenia. 8)

Mianowicie jeśli chodzi o DVD i blu reja to mi wcale nie przeszkadza by gry były na 2 DVD, bo jeśli miałbym płacić za blu reja 2 razy więcej to ja wole jednak starutkie DVD.

Zresztą kiedyś chodziło się z 5 Cd-kami (Final fantasy na plejstejszon) i prawie nikt nie narzekał. Po co wymyślać sobię aż taką wygodę, nie rozumiem, dla mnie ładniej wygląda pare kompaktów niz jeden suchy, wielki blu rej. :twisted: :twisted: :twisted:

No w sumie każdy ma swoje gusta, heh. Myśle że już chyba zakończyliśmy naszą dyskusję.

Chyba że Gveir wyciągnie jakieś inne jeszcze sprawy do dyskutowania :roll:
:wink: Hah :P 8)


Aha, jeszcze powiedzcie mi jedno, co to jest te piep* Motoko? :mrgreen:
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Chciałem tylko powiedzieć że wiele osób ma nadzieję i nawet modli się o wersję na Xboxa 360. Tylko tyle chciałem napisać, i nie będę tracić czasu na wymienianie zalet i wad tychże konsol.
Dream on :*
Jak narazie Xbox 360 stoi na drugim miejscu w Polsce i przede wszystkim z tego powodu że o nasz rynek Microsoft się stara, przetłumaczając na polski co lepsze gry (już się nie doczekam kiedy wyjdzie Mass Effect z polskimi napisami).
Dlatego bo jest tania i miała sensowne tytuły na dzień dobry.
Parę tytułów, z tego co wiem żadna nie w pełni zlokalizowana (czyli dodany też głos), a przepraszam no jest nowy "SingStar" ale to chyba tylko on.
E? Może by się nauczyć języka, co?
A jeśli masz PS3, to co ci przeszkadza w tym, że trzynastka Finala wyjdzie na inną konsole, przecież i tak posiadacze Playstation będą mieć swoją wersję?!
Jasne. Ciekawe jakbym tak wszedł na forum X360 i napisał coś w stylu "ciekawe kiedy Gears Of War wyjdzie na PS3...", myślę, że by mnie wyśmiano i zjechano z kałem. Więc bez czarowania się. Wy macie Gears Of War i Dead Rising, a my FFXIII i MGS4.
Parę tytułów [na PS2]
W co Ty k**** grasz? W samochodówki...? Serie SH, seria MGS, ICO, SotC, seria FF, Black, GoW.... jeszcze wymieniać?
Dwa razy więcej płacić za to tylko że ma Blu reja, który mi do szczęścia nie jest wcale potrzebny - wystarczy mi format DVD.
To tak jakbyś parę lat powiedział: "Po co mi DVD? Wystarczy mi VHS!"
jesteś pustelnikiem ? XD czy żyjesz w miasteczku Microsoft XD ?
Diddo! Mam... 5 znajomych, którzy chcą kupić konsolę nową i każdy PS3. Dziwne...

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 02:27 ]
Zresztą kiedyś chodziło się z 5 Cd-kami (Final fantasy na plejstejszon) i prawie nikt nie narzekał. Po co wymyślać sobię aż taką wygodę, nie rozumiem, dla mnie ładniej wygląda pare kompaktów niz jeden suchy, wielki blu rej.
Dobiłeś mnie. "Prawie nikt"? Ciekawe. Spytaj się na forum komu przeszkadzało, że musiał żonglować płytami podczas grania.

Jasne :) Lepiej jak wala się pięć płyt niż jedna... rozumiem, że jak idziesz do sklepu i chcą od Ciebie 10 zł, to sypiesz im miedziakami? No bo nie ma to jak te pełne duszy miedziaki, w porównaniu do tego suchego papierka :(

[ Dodano: Sro 27 Cze, 2007 02:31 ]
Heh może ta prawda kogoś zaboli ale grałem tylko w jedynke jak byłem dzieciakiem. Heh nic nie rozumiałem (no prawie nic ;P) i ją zostawiłem na później, dużo później, na dużo, dużo później no i muszę się przyznać do niej do dziś nie wróciłem. Heh, tylko mnie nie powieście 8)
Rozumiemy. Leć grać w Dead Rising :)
Xeron

Post autor: Xeron »

King VERMIN! pisze: E? Może by się nauczyć języka, co?
Hahaha tym to mnie rozwaliłeś. Znam język angielski bardzo dobrze, nawet zajmuję się spolszczeniem pewnej gry (nie będę dla mojego teamu reklamy tutaj robił), ale o wiele przyjemniej gra mi się w polskie wersje gier.


Ehh już na ten temat nie będę się wypowiadał.
King VERMIN! pisze:
Jasne. Ciekawe jakbym tak wszedł na forum X360 i napisał coś w stylu "ciekawe kiedy Gears Of War wyjdzie na PS3...", myślę, że by mnie wyśmiano i zjechano z kałem. Więc bez czarowania się. Wy macie Gears Of War i Dead Rising, a my FFXIII i MGS4.
Wy???

Człowieku ja nawet nie mam Xboksa 360!!! A ty mi tu wmawiasz że jestem jakimś fanboyem. A propo Krypta to chyba nie jest strona fanbojów PS3?!
King VERMIN! pisze:Cytat:
Parę tytułów [na PS2]


W co Ty k**** grasz? W samochodówki...? Serie SH, seria MGS, ICO, SotC, seria FF, Black, GoW.... jeszcze wymieniać?

:shock: Co ty piep****?!!!

Gdzie to ja kór*** napisałem?!

Znam i grałem we wszystkie które wymieniłeś, bardzo mi się podobały, większość przeszłem, no wyjątek: Black bo jeszcze w niego nie grałem.

Ale weź tak na przyszłość powiedz o co chodzi, bo my ciebie zdeczka nie rozumiemy. :roll:
King VERMIN! pisze:Cytat:
Dwa razy więcej płacić za to tylko że ma Blu reja, który mi do szczęścia nie jest wcale potrzebny - wystarczy mi format DVD.


To tak jakbyś parę lat powiedział: "Po co mi DVD? Wystarczy mi VHS!"
A na ten cytat to szkoda mi czasu nawet odpowiadać..... :cry:

...... zal.pl :D
King VERMIN! pisze:Jasne :) Lepiej jak wala się pięć płyt niż jedna...
Hahaha oczywiście że nie, ale jak narazie gry mieszczą się w góra 2 DVD. Bez przesady.... mi to nie przeszkadza, a jeśli ci tak, no to już jest to twoja sprawa.... :roll:

King VERMIN! pisze:Cytat:
Heh może ta prawda kogoś zaboli ale grałem tylko w jedynke jak byłem dzieciakiem. Heh nic nie rozumiałem (no prawie nic ;P) i ją zostawiłem na później, dużo później, na dużo, dużo później no i muszę się przyznać do niej do dziś nie wróciłem. Heh, tylko mnie nie powieście 8)


Rozumiemy. Leć grać w Dead Rising :)
Osobiście jak czytam twego posta to, nie to że cię obrażam, odnoszę wrażenie że obrażasz mnie tylko dlatego że jak będę chciał kupować konsolę wybiorę Xboxa...

ahhh... szkoda gadać.... :roll: :roll: :roll: :cry:
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Panowie, spokojnie ^^" <patrzy na temat wątku :]>
Xeron pisze: Aha, jeszcze powiedzcie mi jedno, co to jest te piep* Motoko? :mrgreen:
co jak co, ale Gveir chyba tego nie wybaczy^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Przepraszam za OT:
Xeron pisze:Aha, jeszcze powiedzcie mi jedno, co to jest te piep* Motoko? :mrgreen:
To bluźnierstwo. To szaleństwo.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Oj, biedny Xeron. Wyjedź na Madagaskar. Albo Biegun Południowy. Może tam Cię nie znajdzie. Choć wątpię.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Xeron pisze:Mianowicie jeśli chodzi o DVD i blu reja to mi wcale nie przeszkadza by gry były na 2 DVD, bo jeśli miałbym płacić za blu reja 2 razy więcej to ja wole jednak starutkie DVD.
Wiesz, jak już mówiłem - można nie chcieć, można woleć starsze, ale postęp techniczny ma swoje wymogi. I w końcu tak czy tak, gry na X360 będą wychodzić na więcej niż dwóch DVD, a produkcja tylu płyt na jeden egzemplarz gry będzie kosztowniejsza niż jednego BR, kiedy cena spadnie samego nośnika... A to tylko jeden z powodów dla których BR raczej wygra. Nawet sam MS dodał napę HD DVD do konsoli. I idę o zakład, że wyjdzie jeszcze lepsza wersja konsoli od czarnego Elite, z wbudowanych HD DVD, na którym w końcu dawać będą gry. A posiadaczy starszych modeli to zapewnie nieziemsko wkur*i...
Xeron pisze:Zresztą kiedyś chodziło się z 5 Cd-kami (Final fantasy na plejstejszon) i prawie nikt nie narzekał. Po co wymyślać sobię aż taką wygodę, nie rozumiem, dla mnie ładniej wygląda pare kompaktów niz jeden suchy, wielki blu rej. :twisted: :twisted: :twisted:

No w sumie każdy ma swoje gusta, heh. Myśle że już chyba zakończyliśmy naszą dyskusję.
No wiesz, kilka CD zawsze wygląda fajnie. Ale jak patrzy na jedno DVD z grą, to masz wrażenie potęgi nośnika, że taka dobra/długa/piękna graficznie/itp. gra się na nim zmieściła. I wiele innych powodów. Im mniej płyt tym lepiej. Przykład - polskie wydanie premierowe F.E.A.R. na 5 CD. Grę uwielbiam, ale instalacja mnie tak wnerwia, że szok (dodaj do tego skopany instalator, przez co czasem musisz instalować kilka razy, zanim załapie i da się grać). Tak samo z konsolami - jak mnie wnerwiało, kiedy musiałem wymieniać płyty grając w FF czy w Legend Of Dragoon...

I masz rację :] O gustach niby się nie dyskutuje, ale wtedy po co byłyby fora netowe? :wink: No i dyskusja z Tobą jest bardzo ciekawa, fajnie się gada ;P

Co do reszty, zgadzam się z Kingiem ;)

I tu byłby koniec.

Ale...
Garnet pisze:co jak co, ale Gveir chyba tego nie wybaczy^^
Tak :> A btw. skąd wiedziałaś? :wink: :lol:

THIS IS MADNESS!
No, it's Masamune Shirow and his best creation - Motoko Kusanagi. In short - MADNESS! XD
Xeron pisze:Aha, jeszcze powiedzcie mi jedno, co to jest te piep* Motoko? :mrgreen:
Wiesz, przeczytałem wczoraj, ale że zaspany byłem, to nie załapałem od razu. Potem zastanowiłem się. I dobrze że wczoraj nie odpisałem. To teraz patrzaj:

T o j e s t o n a :>

Obejrzeć Ghost In The Shell, przeczytać, dostać świra i więcej nie prowokować fanboy'a - bo polecą wióry :> Madagaskar będzie za blisko na ucieczkę o dobre 20 układów planetarnych stąd...

:lol: :wink: :lol:
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnet delikatnie zasugerowała wam zmianę tematu na główny nurt dyskusji, a ja powiem tradycyjnie wprost: proszę skończyć z off topem i osobistymi wycieczkami.

Osobiście spolszczenia gier mnie drażnią - w sumie na temat BG 2 PL miałam napisać już wczoraj, ale się powstrzymałam. Skoro ten wątek jest niemal zamknięty to tylko dodam, że skoro robią dwie wersje, to niech chociaż w Polsce BĘDĄ szeroko dostępne oryginalne wersje językowe gier - Moje BG 2 ENG to ostatni przypadek, gdy na rynku równocześnie pojawiły się obie wersje (wcześniej D2 - do dziś żałuje, że kumpiłam polską chłamowatą wersję, bo była w EMPIKU ENG).

Wracając do meritum - niezmiennie jestem przeciwna remake'owi FF 7, do czego skłaniają mnie kolejne elementy kompilacji FF VII, które kłócą się w kilku istotnych momentach z oryginalną historią w 7-mce. Per analogia, patrząc na 1-6, tam dodano dodatkowe dungeony i chyba zmniejszyli poziomy trudności, co stanowi istotną ingerencję w gameplay. Dodając do tego zakusy SE do zmiany fabuły FF 7, nie wróżę remake'owi nic dobrego i życzę sobie, aby nigdy nie powstał.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Sephiria pisze:
Wracając do meritum - niezmiennie jestem przeciwna remake'owi FF 7, do czego skłaniają mnie kolejne elementy kompilacji FF VII, które kłócą się w kilku istotnych momentach z oryginalną historią w 7-mce.
To ciekawe, gdzie?
Gveir pisze:
Majin _uQuad pisze:Ja bym bardzo chcial pograc w FF7 z nowa grafa, ale tylko jesli klimatycznie odpowiadalaby starej wersji. I to pewnie jest najwiekszy problem :) Bo co, wyrenderuja na nowo tla? ;f Musieliby to bardziej w 3D przepaknac.
A myślisz że zrobiliby grę z innym klimatem?
Nie innym a skopanym :P Czyli zadnym :)
Xeron

Post autor: Xeron »

Gveir pisze:A posiadaczy starszych modeli to zapewnie nieziemsko wkur*i...
Jeśli taka by miała być sytuacja, to prawdę rzeczesz człowiecze, napewno wtedy by byli nieziemsko wkur*i....
Gveir pisze:
Gveir pisze:Xeron napisał/a:
Aha, jeszcze powiedzcie mi jedno, co to jest te piep* Motoko? :mrgreen:

Wiesz, przeczytałem wczoraj, ale że zaspany byłem, to nie załapałem od razu. Potem zastanowiłem się. I dobrze że wczoraj nie odpisałem. To teraz patrzaj:

T o j e s t o n a :>
Hahha, od razu zaznaczę że z anime oglądałem parę tytułów tylko, no i niestety nie było w tym zbiorze Ghost in the Shell, ale ci ta babka aż tak się podoba? Haha, czy ma w bajce spoko charakter? 8)
Sephiria pisze:Moje BG 2 ENG to ostatni przypadek, gdy na rynku równocześnie pojawiły się obie wersje (wcześniej D2 - do dziś żałuje, że kumpiłam polską chłamowatą wersję, bo była w EMPIKU ENG).
Heh, no kto co lubi.
Sephiria pisze: Wracając do meritum - niezmiennie jestem przeciwna remake'owi FF 7
Ja ludzi którzy mają podobne zdanie nie rozumiem.
Czy ucierpiała by na remaku wersja orginalna?

Chyba nie, a za pewne jak wyjdzie rimejk to napewno będą zdania i pozytywne i negatywne. Proste.... 8)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Majin _uQuad pisze: To ciekawe, gdzie?
weżmy np. postać G (Gackta)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie innym a skopanym :P Czyli zadnym :)
A jakie masz podstawy do stwierdzenia że będzie skopany? Konkretnie proszę ;]
Hahha, od razu zaznaczę że z anime oglądałem parę tytułów tylko, no i niestety nie było w tym zbiorze Ghost in the Shell, ale ci ta babka aż tak się podoba? Haha, czy ma w bajce spoko charakter? 8)
Hmm... warto obejrzeć, przyciężka, mocno filozoficzna rzecz, sporo psychologii, plus idealny przykład nowoczesnego cyberpunku. Jedno z najbardziej klasycznych dzieł anime w historii, po prostu warto obejrzeć. A ona mi się cholernie podoba ;] Charakter... hmm... ooo wiesz, jej charakter to materiał na długie wypracowania, ale jedno jest pewne - trzeba by się mieć przy niej na baczności ^^"
Xeron pisze:Ja ludzi którzy mają podobne zdanie nie rozumiem.
Czy ucierpiała by na remaku wersja orginalna?
Zgodzę się. Oryginał by nie ucierpiał wcale. A jeżeli by im się udało zrobić to tak jak trzeba... to by było po prostu bardzo dobrze. A co do zmian w historii... remake'i mają taką charakterystykę, że przeważnie coś zmieniają, coś dodają itp. Chociaż w przypadku remake'u gry nie byłoby tych zmian zbyt wiele pewnie, na dodatek pewna 'renoma' samej gry by wymusiły utrzymanie jej na wysokim poziomie. A jeżeli pojawiłyby się rzeczy jakich zabrakło w oryginale, a miały być dodane a czasu nie starczyło, jak o tym wiele razy mówili - to byłbym wniebowzięty. Bo czym by to innym było, jak nie najbliższą założeniom i kompletną wersją tego co zachwyciło tylu ludzi? Oczywiście pod warunkiem, że gra byłaby zrobiona na poziomie, tak jak trzeba, a S-E ostatnio coś z tym w vacka tnie...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Devastator
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 16:29
Lokalizacja: Zanarkand
Kontakt:

Post autor: Devastator »

Czy to SE nie może po prostu powiedzieć "zrobimy remake FF7"?? :D Sam już nie wiem ile do tej części wracałem a jak tylko pomyśle o remake'u na PS3 to tylko :twisted:
A jak już zeszło na konsole to jeżeli ktoś chce kupić PS3 to odrazu się nastawcie na dodatkowy koszt a mianowicie nowy TV bo napisy są trochę małe i czasami nie da się grać...no i oczywiście będzie użytek z HDMI :P W ogóle to nową konsolkę Sony bardzo polecam :grin:
enough
Awatar użytkownika
Dyzio_USSJ
Kupo!
Kupo!
Posty: 162
Rejestracja: wt 22 sie, 2006 16:04
Lokalizacja: Leszno

Post autor: Dyzio_USSJ »

Ja nie mam nic przeciwko remake'owi. Myślę że to nawet dobry pomysł całkowicie odświeżona gra być może jakieś nowości w broniach, przeciwnikach, materiach itd. Skoro CAPCOM zrobiło remake RE to nie widze przeszkód żeby to samo zrobić z Finalem mimo że VII (osobiście marzy mi sie remake VIII) ma już sporo spin offów.
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Garnet pisze:
Majin _uQuad pisze: To ciekawe, gdzie?
weżmy np. postać G (Gackta)
Konkretniej cos? ;p Znam story FF7, Dirge of cerberus tez paklem. Powinienem miec jakies watpliwosc czemu by Gackta by nie moglo byc? :)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”