Final Fantasy Dissidia - urodzinowa niespodzianka?

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Final Fantasy Dissidia - urodzinowa niespodzianka?

Post autor: Go Go Yubari »

Zbliżają się urodziny Final Fantasy i SE zapewne szykuje z tej okazji niespodziankę dla fanów serii. Jedną z tych niespodzianek może być nowa gra z serii FF na konsolę PSP.

http://pspupdates.qj.net/Square-Enix-co ... /aid/91693
http://www.square-enix.co.jp/dissidia/
http://www.forever-fantasy.net/modules. ... le&sid=346

SE zapowiada, że wiele tytułów spod sztandaru FF będzie się ukazywało na mini-konsolę Sony, co zapewne wzmocni pozycję PSP.
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

W ogóle jakoś ta idea mi się nie podoba. Zrobią niby 6 FF odnosnie XIII z tego 2 na PS, 1 na PSP, 1 na telefony i pozostale 2 nie zdziwie sie jak xbox. I teraz chcesz pograc we wszystkie to kupuj X konsol. Multiplatformowość rox a nie jakieś szmery bajery.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

a po co chcesz grać w e wszystkie FF? tylko dla tego, że mają "Final Fantasy" w tytule? czy dla tego, że zrobione przez Square-Enix? mnie powoli zaczyna nużyć pojawianie się kolejnych części. niech sobie dadzą siana zrobią coś innego. ale wtedy by zbankrutowali, bo oprócz JRPG nie potrafią zrobić niczego innego...
UNOisMAD

Post autor: UNOisMAD »

Tu bardziej chodzi o fakt by poznac caly swiat wystapujacy w FF XIII oraz cala fabule i historie , wtedy trzeba by kupic te X konsol i te 6 czesci co wedlug mnie jest totalnym kretynizmem.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Należy nadmienić, iż Japończycy to naród samolubny. Robią to dla siebie. Oni będą mieli FF13 na swoje komórki, poza tym przeciętny Japończyk ma w domu każdą z konsol. To, ze u nas oszczędza sie 2 lata na jedną, to inna sprawa. Oni nie myślą o nas, sam ich rynek gier im wystarcza.
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Sogetsu- jeśli fajnale cię AŻ tak nudzą, zawsze możesz przerzucić się na gry Capcomu czy innego Namco i po problemie.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

PączekzPiekieł, a żebyś wiedział, że Capcom o wiele bardziej cenię niż S-E. wystarczy tylko spojrzeć na różnorodność tytułów oferowanych przez obydwie firmy. poza tym to właśnie dzięki Capcom mamy Okami. są też inne powody dla których cenię sobie tą firmę.
nie znaczy to, że Fianle mnie nudzą. napisałem, że pojawianie się nowych części mnie nuży. uważam po prostu, że S-E się wypalił i nie potrafi zaserwować niczego nowego, co nie znaczy, że nie lubię ich starszych gier.
poza tym, Twoja wypowiedź trąci fanboizmem.
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Czy sie wypalil zobaczymy po 13 Finalu. 12 zapowiada katastrofe totalna..
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Majin _uQuad pisze:12 zapowiada katastrofe totalna..
Że co?

XII to bardzo przyzwoita część i wygląda na to, ze spotkała sie z pozytywnym przyjeciem, więc WTF?
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Cóż, na razie nic nie wiadomo, do czasu aż nie uświadomią większej ilości ludzi o co chodzi, podczas owego wielokrotnie wspomnianego pokazu firmowego o co biega, ale nie zapowiada się na to, żeby to była jakkolwiek powiązane z XII czy XIII. I bardzo dobrze. Im więcej oryginalnych fabuł, światów i tym podobnych nowych pomysłów, tym lepiej dla samej serii i SE, bo może w końcu wróci im stara kreatywność, kiedy tworzyli najlepsze FF. A logo jest faktycznie - cholernie ładne ^^
Majin _uQuad pisze:Czy sie wypalil zobaczymy po 13 Finalu. 12 zapowiada katastrofe totalna..
LOL :D Z tego co widziałem i chwilę pograłem XII jest świetnym jRPG z niezłym i świetnie zaimplementowanym wpływem zachodnich rpg, nie koniecznie tylko sieciowych, jak to uparcie się twierdzi, sporo tu zobaczyłem rzeczy które mi się podobają, np. swobodna eksploracja itp. ale chwilami żal starych rozwiązań, które tak lubiłem. XIII zapowiada się na absolutnego killera, co do tego osobiście nie mam wątpliwości.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
PączekzPiekieł
Kupo!
Kupo!
Posty: 50
Rejestracja: pt 15 gru, 2006 16:08

Post autor: PączekzPiekieł »

Sogestu- czemu od razu założyłeś, że moja wypowiedź ma charakter zarzutu, a tym bardziej fanboizmu (bo bronie fajnali)? Ja też lubię Capcom i Namco i uważam, że robią dobre gry. Tylko nie lubię malkontenctwa i narzekania zwłaszcza, że praktycznie nic jeszcze o nowych fajnalach (a zwłaszcza o tej Dissidi) nie wiadomo, a ty z góry założyłeś, że będą wtórne.
A co się tyczy Okami, to właśnie przez Capcom więcej takich gier nie powstanie.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Go Go Yubari pisze:co zapewne wzmocni pozycję PSP
...na 2. miejscu, zaraz po DS'ie XD
Sogetsu pisze:a po co chcesz grać w e wszystkie FF? tylko dla tego, że mają "Final Fantasy" w tytule?
Do pewnego momentu byłem do tego zdolny... ale w tej chwili to już mi to zwisa i powiewa, m.in. przez FFX-2, jak i dzisiejszą politykę S-E. FFVII:DoC sobie odpuściłem, podobnie zrobię z resztą gier spod znaku FFVII i pewnie też z innymi, przyszłymi odchyłami od serii głównej.
Gveir pisze:A logo jest faktycznie - cholernie ładne ^^
FFX-2 też zuego nie miało :>

btw.
"Fantasy is endless. Fantasy has no limited form."
No matter how many consoles there are, we'll make remakes for all of them :lol:
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jaco pisze:FFX-2 też zuego nie miało :>
I było bardzo fajne jak dla mnie :] Bardzo przyjemna i rozrywkowa gra ^^ :P

A co do remaków VII - jeśli powstanie, to nie ma siły, abym weń nie pograł ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

PączekzPiekieł, zarzut? nie. fanboinzm? tylko spójrz na swoją wypowiedź - jednozdaniowy komentarz, żebym "zmienił zabawki" jak mi się nie podobają.

malkontenctwo? w moim wydaniu? :lol: akurat do malkontenta to mi brakuje. i to dość sporo. i nigdzie nie napisałem, że nowe finale będą wtórne. poza tym, nie mam ochoty na przepychanki i "bitwę na cytowanie selektywne".

ps. a to dlaczego uważasz, że przez Capcom nie będzie więcej tego typu gier?
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Jaco pisze:...na 2. miejscu, zaraz po DS'ie XD
Mam obie...wolę PSP.
Gveir pisze:A co do remaków VII - jeśli powstanie, to nie ma siły, abym weń nie pograł ^^
Jestem całkowicie pewna, że powstanie. Na PS3 czy 4...8....powstanie.

Pączek się nudzi i lubi wtrącać swoje 2 grosze mimo, iż nie wnoszą niczego konkretnego do dyskusji. Jak dzieci WoW etc. wpadające na forum FFXI...byle coś napisać, byle się wtrącić.

Sogetsu okaż się lepszy i nie ciągnij zbędnej dyskusji.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”