Mała porcja newsów :]

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Yuna z definicji była naiwna, trochę wieśniaczek, dało się to wybaczyć mimo wszystko. Mnie najbardziej denerwuje, kiedy animowana przez nas postać właśnie jest... mało ciekawa, jak on. Bo charakteru to on nie ma nic, głos podłożony był tragicznie... ehh, szkoda gadać :)
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Sogetsu pisze:
Majin _uQuad pisze:Glupiutki humor jak u np. Rikku
że niby w którym miejscu u Rikku jest coś głupiutkiego? hmm? :]

co do Tidusa

Kod: Zaznacz cały

wyjścia nie miał, ale też jak sam powiedział "No problem there"
No przeciez to wystarczy spojrzec :P Milutkie slodziutkie glupiutkie... :)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

To nie temat o tym -_-
Awatar użytkownika
Isia
Cactuar
Cactuar
Posty: 209
Rejestracja: sob 28 maja, 2005 10:47
Kontakt:

Post autor: Isia »

Somnus Nemoris (Dream of the Wood)
Tellus dormit
et liberi in diem faciunt
numquam extinguunt
ne expergisci possint.

Omnia dividit
tragoedia coram
amandum quae.

Et nocte perpetua
ehem vel vera visione
par oram videbo te
mane tempu expergiscendi.
No i again moja wersja:
Leśny Sen

1 Ziemia spała
2 i dzieci w dzień tworzyły
3 jak zniszczenie(?)
4 nie mając mozności przebudzenia (?)

5 Wszystko podzielił
6 serce tragedii
7 miłującym także (?)

8 I noc wieczna
9 biada jeśli(albo?) prawda o wizji
10 równy tobie modlę się widzę ciebie
11 o poranku przebudzeni
Oraz komentarze. Słowa "numquam" nie znalazłam w słownikach. Linijka 3 jest spekulacją od A do Z.
"eho" (przypuszczalny nominativ od "ehem") też nie znalazłam. Uznaję, że to literówka od "eheu", ale naciągana ta moja interpretacja, podobnie "videbo" - interpretuję jako "video".
Co do "tellus" - można to tłumaczyć "królestwo" ale kojarzy się bardziej z "krainą". "Królestwo" to "regnum".
BEGIN GEEK CODE
Version: 3.12
GL/S dpu s: a-- c+ L+ E- W++ N- o? K? w-- O-- M- V? PS--- PE++ Y? PGP-@ t+ 5? X R>+ tv>! b++ DI- D? G e* h! !r !x
END GEEK CODE
Arashi

Post autor: Arashi »

Czemu FF12 jest tu traktowane tak po macoszemu? (właśnie przeszłam i jestem zachwycona zakończeniem i jednocześnie potwornie zirytowana, że sequel wychodzi na inną konsolę :/ aw, crap Square-Enix :/) gra od ponad miesiąca w Polsce, a dział FF12 praktycznie pusty - i jeszcze gra + sequel traktowane są w ostatnim newsie jakby były beznadziejne, fatalne, jakby zbierały bardzo niepochlebne opinie. Co do FF12:RW trudno coś jeszcze powiedzieć (ale nie oszukujmy się, gra w której jest Balthier nie może być zła ;3), ale FF12 jest naprawdę fantastyczną grą, jak każda ma swoje plusy i minusy, ale dzięki nowemu systemowi walki, a zwłaszcza quickeningom i przede wszystkim postaciom śmiało może zająć drugie miejsce wśród Finali. Bo jak wiadomo FF7 jest, była i będzie nie do pobicia. Mimo wszystko.

Szczerze mówiąc nie chce mi się przeglądać wszystkiego above, bo późno jest (o, final duengon - znaczy Bahamut - krótki jest, pyknę chwilę, zasejwuje przy najbliżmym SP i pójdę spać... zaraz, zaraz, tu nie ma SP?? - tak to mniej więcej wyglądało :P), o 11 mam egzamin i wogóle :P

No, a apropos FF10 - też nie lubię, a o X-2 to już wogóle szkoda gadać. Przez sequel, całe zakończenie FFX robi się do bani... A było takie fajne... Biedny Tidus (BARDZO nie lubię yuny) i jeszcze biedniejsza Lulu (NIENAWIDZĘ wakki!! Lulu powinna być z Auronem :P :P)...!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Pretensje i uwagi proszę kierować do autora solucji (w każdym razie nie do mnie ^_^).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Arashi pisze:gra od ponad miesiąca w Polsce, a dział FF12 praktycznie pusty
To sama coś zrób. -_- Łatwo narzekać, trudniej samemu cos zrobić.
Arashi

Post autor: Arashi »

gdybym miała czas to bardzo chętnie bym coś zrobiłado działu FF12 ale niestety licencjat sam się nie napisze, egzaminy same nie zdadzą... argh :/
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Arashi pisze:jednocześnie potwornie zirytowana, że sequel wychodzi na inną konsolę
zeby nie było, SE coś tam czasem przebakuję o FF XII-2..moze kiedys cos z tego wyjdzie....ehmm...whatever
Arashi pisze:i jeszcze gra + sequel traktowane są w ostatnim newsie jakby były beznadziejne, fatalne, jakby zbierały bardzo niepochlebne opinie
hem, jesli chodzi o opinie innych, ja na nie nie zwracam uwage i naprawde nie rozumiem np. tej wysokiej oceny w Famitsu..gdzie jest ta 'superb epic storyline?o.O bo ja widocznie tego nie zauważylam (oczywiscie przyznaje,ze FF XII ma wysokie noty, zreszta FFX tez mialo)
jedni nie lubia FFX, inni innych części etc:)
co do newsow...coz pisze je ja, większość na forum zna moje podejście do FF, wiec i w newsach znajda sie czasem ironiczne uwagi itd - i nie każe ich każdemu brać do serca..zreszta sa one pisane z przymrużeniem oka:]
aha..jeszcze jedno, to, ze ja nie lubie np FF XII, nie znaczy, ze cała Krypta nie lubi :wink:
Arashi pisze:ale nie oszukujmy się, gra w której jest Balthier nie może być zła ;3
fajny argument;);]

co do solucji etc - wiadomo ktos czegoś nie napisze, to sie samo nie pojawi, ktoś musi miec ta chęć i przede wszystkim czas...a pozniej pozostaje czekac, az Krak sie pojawi, bo jakos ostanio chyba całkowicie sie ultonił, mi bynajmniej nie odpisuje (czyt.praca go wchłonęla na dobre?;p)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Eiko
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1498
Rejestracja: pn 10 sty, 2005 18:12
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Eiko »

Garnet pisze:gdzie jest ta 'superb epic storyline?o.O bo ja widocznie tego nie zauważylam (oczywiscie przyznaje,ze FF XII ma wysokie noty
Hmmm co do fabuły to fakt przynudza, ale reszta zasługuje na wysokie noty XD
"Na Boga, udawajmy normalnych, skoro nie możemy być normalni, bo inaczej nie wydobędziemy się stąd."
Arashi

Post autor: Arashi »

Gdyby SE zrobiło FFXII-2 byłaby to druga kontynuacja FFXII bo FFXII:RW to sequel. I gdyby w tym sequelu nie pojawiali się Balthier i Fran to jeszcze bym przeżyła, ale oni tam są i pewnie się będzie wyjaśniac kilka ciekawych rzeczy, więc jeśli na PC nie powstanie emulator NDSa to aż kupię konsolkę :P No, i jeszcze na NDSa mają być pierwsze finale...

Balthier to objawienie, wszystko w nim jest genialne *__________*

Jakby co, to w wolnej chwili mogę coś do działu FF12 zrobić ;)

W FF12 brakuje mi tego co było w poprzednich finalach: flashbacków! :P Ale zakończenie zachwyciło mnie na tyle, że wszystko tej grze można wybaczyć. No i jeszcze jedna scenka przydługich walkach z bossami na sam koniec Pharos... ;3
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Arashi pisze:Gdyby SE zrobiło FFXII-2 byłaby to druga kontynuacja FFXII bo FFXII:RW to sequel.
patrzac na SE i Kompilacje FF7, nie byłoby to problemem, ale teraz chyba beda bardziej sie zajmowac Sagą FF XIII
<po prostu, czasem, wyczytalam w wypowiedziach, wzmianki o FF XII-2, ale moze postanowili zostac tylko przy RW>
Arashi pisze:No, i jeszcze na NDSa mają być pierwsze finale...
na PSP też, jakby co:)
Arashi pisze:Jakby co, to w wolnej chwili mogę coś do działu FF12 zrobić ;)
na pewno bedzie miło:] <btw. też pisze licencjat -_- >
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Viader
Kupo!
Kupo!
Posty: 42
Rejestracja: sob 10 cze, 2006 14:11
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Post autor: Viader »

Tak zmieniając temat na chwilkę, czy czymś sie rożni wydanie Europejskie od wydania USA?
The path the angels descend upon.
The path of great winds.
The Grand Stream.
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Żeby było wiadomo o co chodzi, przytoczę wycinek rozmowy w dziale "FF XII":
Markfrompoland pisze: Wydawało mi się, że to jest jakby jego świat ze snu który istnieje tylko w jego łebie. Kurde no, po prostu wydaje mi sie być nielogicznym, że XII ma nic wspólnego z postaciami z FFTA.
kwazi pisze: Erm....?? @___@ Nielogiczne jest to, że FF XII nie wiąże się z FFTA? Dlaczego :| ...? Bardzo logiczne - FF XII jest oparte tylko o podstawy jakie dał FF T i FF TA - Ivalice z FF XII to nie Ivalice z FF TA. Nie rozumiem co w tym nielogicznego... FF XII to osobna gra osadzona tylko w swiecie, który został 2 razy użyty z powodzeniem - IMO dobrze, że nie ma nic wspolnego z FF TA ;)
Właśnie wbiłem na stronę RW i w filmiku z gry zobaczyłem brata Montblanca. O.o Co jest?
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Adi
Kupo!
Kupo!
Posty: 22
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 15:56

Post autor: Adi »

Jak najbardziej za remakem FF7 ;) Dużo moich znajomych nie chciało grać w tą część finala ponieważ dla nich jest denna grafika i muzyka... Nie mogłem ich zrozumieć ... :| Dla mnie to jest po prostu cud,miód i orzeszki ;) Przynajmiej dzięki takiemu remakowi ludzie zrozumieją za co tą gre kochają tylu fanów na świecie łącznie ze mną ! :)
&#12471;&#12515;&#12540;&#12510;&#12531;&#12461;&#12531;&#12464;
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”