PS3 w Polsce!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Gveir pisze:Aha... X360 nie dość że jest słabszy, to zawiesza się w kółko, nawet modele produkowane po roku. Wystarczy poczytać opinie ludzi na necie i zwykłe gazety konsolowe
Ja na swoja nie narzekam. Glosna jak suszarka - fakt. Awaryjna - ja na swoja narzekac nie moge - byc moze mialem szczescie. Za to wyglad X ma IMO ladniejszy
Swoja droga fajna postawa - niedawno graliscie na slabszym ps2 i nie przeszkadzalo Wam to, ze mieliscie slabszy sprzet. Teraz za to planujecie zakup najmocniejszej konsoli i natychmiast zaczyna sie nagonka na X360 bo wygeneruje 3 drzewka mniej od PS3. Jakos nagle zapomnieliscie, ze kiedys mieliscie gorszy sprzet. Nie przesadzajcie. To juz IMO troszke fanboyostwem traci.
Z Xboxa pamietacie tylko Halo i Ninja Gaiden - i slusznie. Xbox to dziadostwo.
Poza tym nie lepiej odswiezyc temat konsole i tam podyskutowac?
Co taki news robi na stronie Krypty? Wiadomo, ze FF wyjdzie na PS3 ale bez przesady...
Post pisany na niemieckiej klawiaturze totez wybaczcie brak znakow wszelakich. Ladniej sie nie dalo. ;)
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Thompson pisze:Ja na swoja nie narzekam. Glosna jak suszarka - fakt. Awaryjna - ja na swoja narzekac nie moge - byc moze mialem szczescie. Za to wyglad X ma IMO ladniejszy
Nie mówię, że wszystkie X'y są awaryjne, ale jednak stało się to głośne i mimo wszystko padały (głównie seria z nie zdjętą folią z procesora, ale też się gotowały), ale zobaczymy czy PS3 będą tak padać. Jak znam Sony, to pierwsze napędy będą pada. I nie tylko pierwsze - moja całkiem nowa PS2 zdechła na napęd i musiałem nabyć nową. Co do wyglądu - to już sprawa gustu, X360 nie jest brzydki, ale IMO PS3 jest ładniejsze, za to PS2 było w wersji podstawowej paskudne.
Thompson pisze:Swoja droga fajna postawa - niedawno graliscie na slabszym ps2 i nie przeszkadzalo Wam to, ze mieliscie slabszy sprzet. Teraz za to planujecie zakup najmocniejszej konsoli i natychmiast zaczyna sie nagonka na X360 bo wygeneruje 3 drzewka mniej od PS3. Jakos nagle zapomnieliscie, ze kiedys mieliscie gorszy sprzet. Nie przesadzajcie. To juz IMO troszke fanboyostwem traci.
Niewątpliwie. Przyznaję otwarcie, jestem fanboyem Sony, ale nie zapominam o sile X360, jest minimalnie silniejsza, ale jednak jest - co i tak w ostatecznym rozrachunku nie będzie miało większego znaczenia. Ważne jest to, jak którą konsolę się łatwo programuje, a tu są różne głosy.
Thompson pisze:Z Xboxa pamietacie tylko Halo i Ninja Gaiden - i slusznie. Xbox to dziadostwo.
Jeszcze powiedzmy że DOA, Extreme Beach Volleyball i Panzer Dragoon Orta były niezłe.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Gveir pisze:Nie mówię, że wszystkie X'y są awaryjne, ale jednak stało się to głośne i mimo wszystko padały (głównie seria z nie zdjętą folią z procesora, ale też się gotowały), ale zobaczymy czy PS3 będą tak padać. Jak znam Sony, to pierwsze napędy będą pada. I nie tylko pierwsze - moja całkiem nowa PS2 zdechła na napęd i musiałem nabyć nową. Co do wyglądu - to już sprawa gustu, X360 nie jest brzydki, ale IMO PS3 jest ładniejsze, za to PS2 było w wersji podstawowej paskudne.
Nie zaprzecze - opinie takie nie sa wyssane z palca. X360 to z pewnoscia awaryjna konsola jednak ja na chwile obecna swojemu egzemplarzowi nie moge czegokolwiek zarzucic.
Gamertag: Szalony Szkot
Devastator
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 16:29
Lokalizacja: Zanarkand
Kontakt:

Post autor: Devastator »

Największy plus PS3? Blu-Ray. Zobaczymy za kilka latek co będą mówić posiadacze Xboxów i im podobnych :twisted: A cena wersji 20GB oscyluje wokół 2000zł, więc jest ok.
enough
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Będą grać w gry na kilku nośnikach DVD... ^^. Uch ale to pewnie ciężka sprawa żeby zmienić płytę. A może za te kilka lat będzie wersja X360 z napędem podobnym do Blu-Ray. No ale przepowiadanie przyszłości to nie moja działka ^^
Mistrz polecił mi unikać niepotrzebnych walek!
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

soniq17 pisze:Będą grać w gry na kilku nośnikach DVD... ^^. Uch ale to pewnie ciężka sprawa żeby zmienić płytę. A może za te kilka lat będzie wersja X360 z napędem podobnym do Blu-Ray. No ale przepowiadanie przyszłości to nie moja działka ^^
Ty nawet nie wiesz jakie to klopotliwe!! Jak zmienialem plyty w FFach to sie pocilem - az tak sie meczylem. Taki argument to dla mnie nie argument - nie mam zamiaru plakac z tego powodu, ze bede musial zmienic w jakiejs grze plyte raz na 30 godzin. Swoja droga BluRay jest ponoc strasznie wolny i zeby dane sie plynnie wczytywaly trzeba duplikowac dane na plytce. Wiec po to ta duza pojemnosc. Oczywiscie nie wiem czy dobrze mowie - moglem cos przekrecic takze nie miejcie mi za zle ;) Przejdzcie do tematu konsole - tam potrzeba swiezej krwi
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

A więc nareszcie miałem dziś okazję pograć w MotorStorm (? - chyba tak to sie nazywało) na PS3 na FullHDTV. I muszę przyznać, obraz jest przepiękny. Gra jak gra, wiadomo, trzeba było coś wydać na start do grania dla nowej konsoli, ale mimo to, dopieszczone szczególiki, faktura błota, latające śrubki i sprężynki po wybuchu auta, ślady (rowy?) po oponach, które za każdym razem jak przejeżdża się to miejsce, są tam gdzie je zostawiłeś.... Po prostu cudeńko. Jestem pod wrażeniem.

Ale - podkreślam - grałem na ekranie 42calowym FullHD. (szcześliwy posiadacz tych gadżetów wydał ok 9 tys. na sam ekran. ponoć już tanieje i można kupić za jedyne 8 tyś. hurraaa, yupppiiii....
...ekhm, w każdym razie, może i FullHD nie jest koniecznością (bo większość gier ma być w 1280x720 albo 1300costam x 800costam czyli na "normalnym" HD) ale tak czy inaczej, ci którzy pieją zachwytem siłą obrazu PS3, muszą mieć HDTV. IMO inaczej nie ma sensu. Bo po to jest stworzona maszyna. Jak to Nancy Sinatra śpiewała "These boots are made for walking..."

To tyle z fronu.... (aha, no i online też śmiga normalnie. trailery filmu, demo gier, zresztą to chyba zależne jest od łącza... ja tam się nie znam. ale i tak wszystko ładnie hula. tylko ponoć z zakupem gier wydawanych w japonii jest problem, tzn majac polska kartę kredytową z zameldowaniem w polsce nie da się kupic gry z japopnii czy z USA - which is shame. :(
Jacyś anglicy ponoć już opracowali system oszukiwania systemu ..(?)... kupując tanie produkty ze sklepu PS (online), które nie ocierają się o sprawdzanie adresu kupującego, ale to znowu inna historia)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Thompson pisze:Przejdzcie do tematu konsole - tam potrzeba swiezej krwi
zdecydowanie, przejdzcie tam..to jest temat o premierze ps3,a nie-'w co dzisiaj gralem na ps3 czy xbox360'
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

No właśnie premiera PS3 w polsce juz nie długo wiec mam pare pytan odnośnie konsoli. Zaznaczam ze dla wiekszosci odpowiedzi na pytania pewnie beda banalnie proste i oczywiste. Od jakiegos czasu jednak nie sledzilem na bierzaco wydarzen na rynku konsol i nie do konca sie orientuje, jednak zaznaczam ze szperalem po forach ale odpowiedzi byly naprawde rozne.

1 - kompatybilnosc. Jak to z nia jest? Jest w koncu kompatybilny wstecz czy nie? Ominela mnie przyjemnosc grania w FF'y wydane na ps2 wiec chetnie odbilbym to sobie po kupnie ps3.
1.1 - skoro o kompatybilnosci mowa, orientuje sie moze ktos jak ma byc rozwiazana sprawa zapisywania gry? z tego co mi wiadomo ps3 nie bedzie mial wejscia na memorki z ps2 ani tym bardziej z psx'a
2 - Jak wyglada sprawa podlaczenia do internetu? W ps2 o ile sie nie myle (a mylic sie jak najbardziej moge) chyba mozna bylo tego dokonac. Czy wystarczylo po prostu wtyczke z kompa przepiac do ps2 czy co?
3 - Ktorys post wyzej byla wzmiana o telewizorach HDTV, na ktorych to ktos gral. Hm.. no wlasnie 1080 dpi 720 dpi... mam rozumiec ze na normalnych telewizorach jak najbardziej da sie grac tylko, ze z nieco gorszym efektem wizualnym?

Hm w sumie to by bylo na tyle, jesli cos mi sie przypomni to na pewno napisze. Z gory dziekuje za wszelkie odpowiedzi.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

1 - kompatybilnosc. Jak to z nia jest? Jest w koncu kompatybilny wstecz czy nie? Ominela mnie przyjemnosc grania w FF'y wydane na ps2 wiec chetnie odbilbym to sobie po kupnie ps3.
Będzie, jednak - co jest logiczne w sumie - nie wszystkie gry na PSX i PS2 będą działać... wiadomo, same popularne tytuły, czyli w FF sobie spokojnie pograsz.
1.1 - skoro o kompatybilnosci mowa, orientuje sie moze ktos jak ma byc rozwiazana sprawa zapisywania gry? z tego co mi wiadomo ps3 nie bedzie mial wejscia na memorki z ps2 ani tym bardziej z psx'a
Będzie zapisywanie, tyle, że na dysk. Gry z poprzednich Stationów pewnie nie będą czytały dysku, więc pewnie dysk będzie emulował kartę ;)
2 - Jak wyglada sprawa podlaczenia do internetu? W ps2 o ile sie nie myle (a mylic sie jak najbardziej moge) chyba mozna bylo tego dokonac. Czy wystarczylo po prostu wtyczke z kompa przepiac do ps2 czy co?
Tak samo jak ze slimem: czyli łączysz kabelek i jesteś ready to go ;) Zapomniałem jak te wejście się nazywa, ale takie samo jest w wejściach w modemach (nie wiem, czy będzie USB, ale raczej na bank)
3 - Ktorys post wyzej byla wzmiana o telewizorach HDTV, na ktorych to ktos gral. Hm.. no wlasnie 1080 dpi 720 dpi... mam rozumiec ze na normalnych telewizorach jak najbardziej da sie grac tylko, ze z nieco gorszym efektem wizualnym?
Jak odpalisz na zwykłym TV zrobisz: "Ja P******E! Ale to jest ładne!", a na HD: "OMFG!!!! FILM!!!" ;) Na HD będzie na pewno ładniej, ale jak masz porządny telewizor, to i tak będziesz zadowolony. Jeśli idzie o detale, to będzie tyle samo, HD ma tylko lepszą rozdzielczość.
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

A właśnie, pytanie, które chciałem zadać wczoraj ale kompletnie z głowy mi wyleciało.

Na paru forach się spotkalem z informacją, że dysk konsoli nie bedzie wykorzystywany w grach. Ktoś coś wie na ten temat? Bo kłóci się to z tym, że będzie on emulował memorke.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Na paru forach się spotkalem z informacją, że dysk konsoli nie bedzie wykorzystywany w grach.
Pierwsze słyszę.
Awatar użytkownika
aden
Kupo!
Kupo!
Posty: 160
Rejestracja: pn 12 lut, 2007 22:55

Post autor: aden »

Aha. Skoro tak to ok ; )

Dzieki wielkie za odpowiedzi, juz chyba wiem co chcialem :)
Awatar użytkownika
soniq
Cactuar
Cactuar
Posty: 330
Rejestracja: ndz 31 gru, 2006 23:07

Post autor: soniq »

Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”