PS3 w Polsce!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:'Ba" - Cytat z Gveira :lol:
Dzięki ^^ *kłania się w pas*
King VERMIN! pisze:(ośmiordzeniowy procek po 3,2 GHz)
Fakt, każdy rdzeń procka jest mocarny, ale problem jest w tym, a w sumie nie problem ale 'myk', że tylko sześć z tych procków przelicza grafikę i resztę danych w czasie gry. Jeden pozostały jest w tym czasie nieaktywny, ale odpowiada za zabezpieczenia konsoli i gier a drugi pozostały zajmuje się zarządzaniem całego systemu. Czyli de facto generowaniem tego co mamy na ekranie zajmuje się sześć rdzeni. Ale... te sześć wystarczy, a i nie było sensu produkować oddzielnych kontrolerów zabezpieczeń i zarządzania systemem i umieszczać ich na płycie głównej konsoli, bo to tylko i wyłącznie zwiększyło by poziom trudności programowania i niepotrzebnie pokomplikowało już i tak zaawansowaną i zamotaną architekturę konsoli. A jeżeli ktoś twierdzi że jeżeli skoro procek PS3 zajmuje się prawie wszystkim ('jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego'), to niech pomyśli o tym, że każdy z rdzeni jest programowany jak oddzielny procek, z własnym softem i specyfikacją, więc nie ma co się go czepiać - a takie głosy już słyszałem.
King VERMIN! pisze:Ja osobiście na Xbox'a pamiętam tylko Halo.
Ja jeszcze pamiętam Ninja Gaiden. Genialna gra, o epicko wysokim poziomie trudności, niebotycznej grywalności i starym dobrym feelingiem gier pure arcade (tak jak poprzednie części na NES'a) i praktycznie każdym aspektem dopracowanym na maksimum. Wspomniałbym jeszcze od Dead Or Alive i DOA Extreme Beach Volleyball. A reszta... tak średnio na jeża. Ale to nie zmienia faktu, że w najbliższej przyszłości planuję zakup pierwszego X'a tylko dla tych gier.

Co do ceny... Nie narzekam na nią aż tak bardzo, bo spodziewałem się startu konsoli z 3000 na liczniku. Ale bardzo mnie cieszy, że te obawy okazały się bezpodstawne :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Ja jeszcze pamiętam Ninja Gaiden
No fakt. Słyszałem, że na najwyższym poziomie trudności prawie niemożliwe jest jej przejście. Tak czytałem, ile w tym prawdy, nie wiem. Co nie zmienia faktu, że na PS (ogólnie) jest więcej tytułów. Swoją drogą, wiesz, że na Xboxa wyszedł MGS2? :twisted: Naturalnie był to Substance.

Co do procków, wiadomo, ale nadal masz te 6 rdzeni które jadą ci grafikę, a reszta czymś się zajmuję. Jeśli idzie o samo PS, to należy zauważyć, że: PSX - hit, PS2 - hit, brak konkurencji, więc PS3? Nie wiem, ale oby trzymał poziom. Zresztą, co mnie to obchodzi, MGS4 przecież trzeba ukończyć :D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

King VERMIN! pisze:No fakt. Słyszałem, że na najwyższym poziomie trudności prawie niemożliwe jest jej przejście. Tak czytałem, ile w tym prawdy, nie wiem. Co nie zmienia faktu, że na PS (ogólnie) jest więcej tytułów. Swoją drogą, wiesz, że na Xboxa wyszedł MGS2? :twisted: Naturalnie był to Substance.
Zaprawdę, ocenia się, że najwyższy poziom trudności jest w stanie przejść tylko 500 osób na całym świecie. I jest to, co najzabawniejsze - prawda. Dokładnie jest on dodany w wersji Black, która ma zintegrowane oba Hurricane Pack'i. A wiem, że wyszedł :] Ale... jak ma się Substance na PS2 to wersji na X'a nie opłaca się kupować. Ta sama zawartość, a grafika tylko naprawdę niewiele lepsza.
King VERMIN! pisze:Jeśli idzie o samo PS, to należy zauważyć, że: PSX - hit, PS2 - hit, brak konkurencji, więc PS3? Nie wiem, ale oby trzymał poziom. Zresztą, co mnie to obchodzi, MGS4 przecież trzeba ukończyć :D
Akurat PS2 miała konkurencję w postaci X'a, ale wyszedł on za późno, żeby za bardzo namieszać na rynku. PS3 konkurencję już będzie miało, do tego handicap roku opóźnienia, braku tak rozbudowanej sieci on line jak Xbox Live i wyższej ceny, ale jeżeli utrzymany zostanie poziom tytułów z poprzednich konsol, to nawet owa owiana złą sławą cena nie będzie w stanie zagrozić Sony na pozycji lidera (mimo, że dzięki X'owi jej udział procentowy w dominacji się zmniejszy), bo starzy, wierni fani tak czy tak nabędą tą konsolę. A MGS 4, FF XIII (i resztę jaka się pojawi), Tekken'a i kilka innych tytułów trzeba koniecznie ukończyć :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Zaprawdę, ocenia się, że najwyższy poziom trudności jest w stanie przejść tylko 500 osób na całym świecie.
[OT] Ale jak to działa? Zawsze chciałem wiedzieć, to jest tak posranie trudne, że powiedzmy, jeden jakiś atak zabija, gdzie przeciętny statysta atakuję 500 razy? :D Coś w tym stylu? [/OT]
Ta sama zawartość, a grafika tylko naprawdę niewiele lepsza.
Nawet nie: podczas deszczu na tankowcu, gra zwalnia, a sam wiesz, że na PS2 wszystko śmiga wtedy.

PS3 ma wielką konkurencję, ale moim zdaniem, już nawet nie w postaci X, ale w postaci Wii, jakby nie patrzeć, ten badziew jest całkiem świeżym pomysłem :lol: Ale ja i tak czekam na moment, kiedy podłączę PS3 do TV i usłyszę:

"This is Snake... do You read me?"

Swojego czasu myślałem nad tym, aby ściągać PS3 zza granicy, ale jak tak patrzę, to lepiej poczekać ten rok czy pół, albo poczekać aż wyjdzie sam-wiesz-co i dopiero kupić. Bo jeśli idzie o dzisiejsze launch tytuły, to nie interesują mnie tak szczerze ;)

A tak swoją drogą... good to be back ;D
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Gveir pisze:[OT] Ale jak to działa? Zawsze chciałem wiedzieć, to jest tak posranie trudne, że powiedzmy, jeden jakiś atak zabija, gdzie przeciętny statysta atakuję 500 razy? :D Coś w tym stylu? [/OT]
Dajmy na to sytuację, że walczysz ze zwykłym wrogiem wielkości dwupiętrowej stodoły, który ma na dodatek towarzystwo z trzech panów tego samego gatunku - zapewniam, walka z każdym z nich nadawałaby się na niesamowicie trudny pojedynek kończący całą, porządną grę tego samego gatunku - a tu masz ich trzech na raz, save point co najmniej pół poziomu dalej, a po pokonaniu ich dostajesz prezent w postaci kilkudziesięciu równie wrednych wrogów do rozniesienia - i tak w koło Macieju :] Do tego dodaj rzeczy typu 100 Monster Challenge, gdzie musisz wyciąć np. 100 sztuk zombie, które każde jest strasznie silne, zawzięte i ogólnie niemilcem jest strasznym. Dodajmy do tego jeszcze zestaw wyzwań które dostajemy po przejściu gry (jest ich kilkadziesiąt) w których dostajesz małą lokację i masz zatłuc wszystkich wrogów jacy się tam pojawią - a panuje tam Zasada Szturmowca: im mniej ich, tym wredniejsi, czyli nawet trzech potrafi zatłuc w kilka sekund ^^ I tak się robi trudne gry - a wszystko po to, żeby przypomnieć graczom, że kiedyś gry były trudne, save nie był możliwy i się głównie grało, a nie oglądało cut scenki :]
King VERMIN! pisze:Nawet nie: podczas deszczu na tankowcu, gra zwalnia, a sam wiesz, że na PS2 wszystko śmiga wtedy.
Bo firma wiedziała, że trzeba coś skaszanić, żeby ludzie woleli wersję na PS2 XD
PS3 ma wielką konkurencję, ale moim zdaniem, już nawet nie w postaci X, ale w postaci Wii, jakby nie patrzeć, ten badziew jest całkiem świeżym pomysłem :lol: Ale ja i tak czekam na moment, kiedy podłączę PS3 do TV i usłyszę:

"This is Snake... do You read me?"
Wii to poważna konkurencja. Niedzielni gracze i ludzie skuszeni szybką i przyjemną zabawą na pewno kupią tą konsolę, zwłaszcza że jest tania i zapewnia miłą rozrywkę w gronie przyjaciół. A to dlatego, że nie jest tak bardzo adresowana do zaprzysiężonych graczy jak X i PS3 - jest lansowana jako coś cool, groovy czy jazzy nawet i każdy młody, przebojowy człowiek powinien ją uczynić częścią swojego lifestyle'u. A to działa skutecznie i sporo, oj sporo osób na to się skusi.
King VERMIN! pisze:to lepiej poczekać ten rok czy pół, albo poczekać aż wyjdzie sam-wiesz-co i dopiero kupić. Bo jeśli idzie o dzisiejsze launch tytuły, to nie interesują mnie tak szczerze ;)
Dobrze prawisz, lepiej poczekać na niższą cenę konsoli i tytuły na jakich nam zależy, niż pchać się bez sensu na początku, zwłaszcza że nic aż tak rewelacyjnego na początku nie wyjdzie. A potem... a potem pustynia, stary wierny Socom i starzy dobrzy znajomi :]
King VERMIN! pisze:A tak swoją drogą... good to be back ;D
Of course it is :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Jeśli idzie o mój stosunek do Wii, to IMO jest to bajer. Bo tak naprawdę poza sterowaniem, gry nie wyglądają (grafika, grywalność etc) na jakieś rewelacyjne. Chodzi o to, że poza sterowaniem nie mają one niczego do zaoferowania * czeka na baty :twisted: *

Jak pisałem wcześniej, PS3 kupuję tylko na dzień dzisiejszy dla trzech serii, tak samo zrobiłem z PS2 (chociaż miałem mnóstwo innych, które sprzedałem), marketing mnie osobiście mało obchodzi. Grunt, że aby to działało i wyglądało jak ma wyglądać :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

King VERMIN! pisze:grafika, grywalność
Grałeś w Zelde na Wii? Bo ponoć swa grywalnością wybacza niedosyt graficzny...
W ogóle na jakiej podstawie oceniasz grywalność? Masz? Grałeś w ok 10-15 gier?
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Miesiąc nie było mnie, a Nem to znów Go Go ^^
Grałeś w Zelde na Wii? Bo ponoć swa grywalnością wybacza niedosyt graficzny...
Zelde na innych platformach, a na Wii to tylko czytałem i filmy widziałem. Masz rację, gra ponoć zabija użytkownika na miejscu, bo ma kosmiczną (ponoć) grywalność.
W ogóle na jakiej podstawie oceniasz grywalność? Masz? Grałeś w ok 10-15 gier?
10-15 gier? Tyle chyba nawet jeszcze nie ma, a jak są, to golf czy ping-pong :D Na podstawie chociażby takiego RedSteela, który oferował kosmos: machaniem mieczem z obrotami, przewrotami i w ogóle Kill Bill. Zaś w ostatecznej wersji miecz kroi tak naprawdę po krzyżu i na boki, do tego jeszcze blok dochodzi, a przeciwnik po oberwaniu kataną po oku, tylko wypowiedział "au". Inna sprawa, że gra jak na dzisiejsze standardy FPP jest... standardowa. Tak pozatym, to wiele gier jest na zasadzie Nintendo DS. Poczekamy zobaczymy, mi tam wystarczą tyle te czujniki ruchu w SixAcix (PS3), oraz treść nad formą :wink: Ale z drugiej strony uważam, że Wii to trafiony pomysł dla ludzi, co chcą się tylko "pobawić", po dniu roboty/nauki, a PS3 i X dla ludzi którzy chcą "poważnie" pograć. Dziwnie to brzmi wiem, ale you get my drift? :wink:
SMierc

Post autor: SMierc »

Z tego co gdzieś czytałem to wynikało że nie będzie wibracji w SixAxis
( Bo chyba tak nazywa się pad do Ps3 )A co do ceny to jak za taki sprzęt
To cena jest dobra ale poczekamy z rok i ta cena spadnie do mniej więcej
1500-2300 no i jakby na to nie patrzeć to jeżeli konsola nie będzie się dobrze
Sprzedawać to cena też poleci na łeb i na szyje z mostu...
...Wii to trafiony pomysł dla ludzi, co chcą się tylko "pobawić", po dniu roboty/nauki, a PS3 i X dla ludzi którzy chcą "poważnie" pograć....
Masz racje to brzmi dziwnie :) ale wg. mnie to każda konsola jest dla ludzi chcących
Się pobawić po pracy albo nauce :P a co do poważnego grania to nie ma czegoś takiego :D
Oczywiście jak dla mnie ponieważ wg. mnie każda gra jest po to żeby mieć z niej jak największą przyjemność a nie poważne granie :P ale to moje zdanie i nie chce nikogo obrażać nim...

Co do konsoli to ciekawi mnie czy szybko się będzie nagrzewać czy wolniej niż Ps2
( np: moje Ps2 robi się dopiero ciepłe po 6 godzinach grania a po 9 jest o 10% cieplejsze :P
jeszcze nigdy nie doszedłem do tego żeby konsola była gorąca albo coś :D )
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

SMierc pisze:1500-2300 no i jakby na to nie patrzeć to jeżeli konsola nie będzie się dobrze
Sprzedawać to cena też poleci na łeb i na szyje z mostu...
hahahahahahahahahaha Ps3 miałaby się kiepsko sprzedawać? No bez jaj XD Niezła filozofia, ale jakiś konkretniejszych obnizek spodziewałabym się dopiero po roku... najpredzej.
King VERMIN! pisze:10-15 gier? Tyle chyba nawet jeszcze nie ma
Poprawka. U nas nie ma.
King VERMIN! pisze:Ale z drugiej strony uważam, że Wii to trafiony pomysł dla ludzi, co chcą się tylko "pobawić", po dniu roboty/nauki, a PS3 i X dla ludzi którzy chcą "poważnie" pograć.
Czyli nie traktujesz powaznie ludzi, którzy na powaznie grają na Wii? Toż to ciut fanboyowskie.

Poważne granie? Co to w ogóle jest? Powaznie grają, twórcy gier, żeby tworzyć nowe. Jakbym traktowała granie na poważnie, to bym nie miała z tego przyjemności w ogóle. Imo to gadasz byle gadać, ale te Twoje filozofie są...bez sensu.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Imo to gadasz byle gadać, ale te Twoje filozofie są...bez sensu.
Wolę posiedzieć i pomęczyć coś z fabułą, niż z stać przed TV i machać padem, aby wprawić wędkę w ruch. Czyli dajmy na to, porównujesz powiedzmy Fallouta i tetrisa? Bo już bardziej łopatologicznie tego poprostu nie wytłumaczę :roll:
Torciec

Post autor: Torciec »

Mam X360, PS2 a od kiedy kupiłem Wii nie włączyłem żadnej z tych konsol. Zelda przywołuje wspomnienia z FF7. Co prawda cła historia niestety jest znacznie słabsza od tego przez co trzeba było przejść w FF ale mamy mnustwo mini geirek a sterowanie sprawia, że jeszcze lepiej czyje się klimat który autorzy chcieli wytworzyć. Szczerze wam powiem kupowałem Wii jako narzędzie do zabijania czasu w trakcie nudnych imprez albo spotkań z kolegami, koleżankami itp. a okazało się, że ta konsola jest na prawdę wyjątkowa. Faktycznie widać, że Nintendo postawiło na zainteresowanie swoim produktem ludzi którzy wcześniej nie mieli okazji korzystać z gier komputerowych czy konsol. I to im się udało. Ale dodatkowo udało im się również dać starym wyjadaczom coś czego wcześniej nie było, coś co pozwala na takie wejście w realia danej gry, na takie wkręcenie się w klimat jakiego nie daje żadne inne urządzenie.
Krótko mówiąc jeżeli ktoś z was będzie miał okazję pobawić się z nowym wynalazkiem Nintendo powinien się do niego przekonać. Niestety zalecam użycie czegoś więcej niż Wii Sport &#8211; tu niestety strasznie wyłazi niskobudżetowość przedsięwzięcia :-) ale już sama Zelda (a należy pamiętać, że tytuł ten w niezmienionej formie również wydany został na GC &#8211; co może sugerować, w przyszłości gry na Wii graficznie będą znacznie porządniejsze) robi wrażenie. Dodatkowo na rzecz graficznych możliwości Wii przemawia fakt, iż jest ono mimo wszystko mocniejsze od PS2 (niewiele ale zawsze) a sami widzimy co można jeszcze wyciągnąć z tego starego pudła :-)
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

To, że Wii jest mocniejsze od PS2 to raczej nic dziwnego ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

King VERMIN! pisze:Wolę posiedzieć i pomęczyć coś z fabułą
Człowieku poczytaj co piszesz. Nawet nie masz doświadczenia z Wii i grami na Wii, a juz oceniasz -_- To jest takie...lamowate.

Koniec ot o wii w temacie o premierze PS3, ludzie.
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Lamowaty? Co tam, w końcu modem jesteś.

Mam znajomego co ma Wii, staram się jeszcze być w miarę na bieżąco z informacjami o konsoli, dlatego widzę jak to - pi razy - wygląda, zresztą, to co napisał Gveir w sumie styka. Koniec OT :wink:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”