PS3 w marcu

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

PS3 w marcu

Post autor: Krakers »

Sony Computer Entertainment Europe ujawnił oficjalną datę premiery PS3 w Europie. Pudełka z nową konsolą trafią do europejskich fanów 23 marca. Jak przystało na premierę w Europie cena nowej konsoli bedzie na najwyższym światowym poziomie - 425 funtów za model 60 GB i 350 funtów (Wielka Brytania).
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Premiera jeszcze w znośnym terminie, tyle można poczekać, zwłaszcza że nowe modele które trafią do Europy będą już pewnie (oby) pozbawione błędów z pierwszych serii konsol. A może w końcu Sony postara się przy okazji o dobre napędy, bo z tego co wiem, w przypadku PS2 bardzo wielu graczy musiało kupić w sumie trzy, kiedy poprzednie padły na laser czy cokolwiek innego i nie było już możliwości naprawy (sam musiałem kupić drugą). Za to cena jest... koszmarna -_-" Ale dla fanboy'a nic strasznego, poczeka się chwilę i będzie znośna...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

Ponad 30 gier na dzien dobry... To tak zle nie jest :). Lepiej niz na US i JAP premiery PS3. Taa, zaraz zjada, ze same odgrzewane kotlety... Wazne, ze PS3 zawita do Europy, nie walic smuty nad grami. Wiele ciekawych gier jest. No i troche cena rozprasza - 2399zl (wersja 60gb, a 20gb nie wiem), chociaz i tak kupie :).

Resistance: Fall of Man&#8482;
MotorStorm&#8482;
Genji&#8482;: Days of the Blade
FORMULA ONE&#8482; CHAMPIONSHIP EDITION
Ridge Racer&#8482; 7
Tekken&#174; 5: Dark Resurrection (PLAYSTATION&#174;Network)
Lemmings&#8482; (PLAYSTATION&#174;Network)
Go! Sudoku (PLAYSTATION&#174;Network)
Go! Puzzle (PLAYSTATION&#174;Network)
Blast Factor&#8482; (PLAYSTATION&#174;Network)
flOw&#8482; (PLAYSTATION&#174;Network)
Super Rub'a'Dub (PLAYSTATION&#174;Network)
Call of Duty 3
Marvel: Ultimate Alliance
Tony Hawks Project 8
Gundam - Target in Sight
Full Auto&#8482; 2: Battle Lines
Sonic the Hedgehog&#8482;
Virtua Fighter&#8482; 5
Virtua Tennis&#8482; 3
World Snooker Championship 2007
NBA 2K7
NHL 2K7
Blazing Angels Squadrons of WWII
Enchanted Arms
Tom Clancy's Splinter Cell: Double Agent
The Elder Scrolls IV: Oblivion
Def Jam: Icon
Fight Night Round 3
NBA Street 4 Homecourt 2007
Need for Speed Carbon
The Godfather: The Don's Edition
Tiger Woods PGA Tour 2007
Untold Legends: Dark Kingdom
F.E.A.R.
Gripshift
... thug life ...
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Krakers pisze:Jak przystało na premierę w Europie cena nowej konsoli bedzie na najwyższym światowym poziomie
Tak i jak przystało na najlepszym poziomie portfele nasze i tak kupimy w ciemno, choćby za to z 5k chcieli. Ja nie kupuje, chyba ze wydadza wersje z różową obudową ;] pasowała by mi do toalety ^^
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

No, różowa PS2 leży do nabycia w prawie każdym sklepie większym, więc masz jakieś całkiem spore szanse :] I choćby za 5k dali, to i tak kupię, uzbieram a kupię...
Faka pisze:F.E.A.R.
Jak się grało w wersję PC, to nie ma sensu grać na konsoli. Zmian prawie zupełnie nie ma konsole, a w tej grze precyzja i szybkość strzelania się naprawdę liczą (nawet po włączeniu spowolnienia czasu), bo jest piekielnie szybka i dynamiczna. Z drugiej strony, jeżeli się nie grało, a nic chce się wydawać kasy na komp który to poradzi (wymagania są kosmiczne), to od razu mamy pięknego graficznie F.E.A.R.'a idącego idealnie płynnie. Po sprawdzenia wersji na X360 mogę powiedzieć, że na PC jest lepsza wersja mimo wszystko.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Faka pisze:Ponad 30 gier na dzien dobry... To tak zle nie jest :). Lepiej niz na US i JAP premiery PS3. Taa, zaraz zjada, ze same odgrzewane kotlety... Wazne, ze PS3 zawita do Europy, nie walic smuty nad grami. Wiele ciekawych gier jest.
Ja odpuszę sobie trójeczke przynajmniej na rok. Wolałbym zobaczyć z bezpiecznego punktu widzenia, czy w ogóle PS3 ma przyszłość. IMO nie chodzi tu o to, ile na start jest gier. Ważne jest ile się sprzedaje gier. Paczemu? Bo zazwyczaj to softy decydują jaki hardware ma przeżyć. Na przykładzie rynku japońskiego wyglądało to tak, że DS wygrał rynek z PSP dzięki killerowi "Dr. Kawashima's Brain Training: How Old Is Your Brain?", który na pewno uzyskał nowej generacji gamer'ów (czyli starszych kolegów po 30-stce :P), którzy zaczynali odchodzić od grania w ogóle. (na przykładzie wygranej PS nad Saturnem był FFVII). A więc byłoby naiwnością wieżyć w długi żywot skądinąd bardzo dobrej maszyny - PSP.
Teraz pozwole sobie zacytować siebie, bo myślę że błędy ortograficzne to nie wszystko co poniższy tekst zawiera :P
me myself and I pisze:przejscie serii DQ z SCE do Nintendo (a wlasciwie powrot) moze zmienic calkowicie dlaszy rozwoj w branzy gier. Koszty produkcji przecietnej gry dla PS2 w porównaniu do PS wychodzi od 5 do 10 razy wiekszy. a gry dla PS3 kosztuja 2 razwy wiecej niz PS2. przecienty user kupujac gry na PS3 oczekuje oczywista jakos i ewolucje w stosunku do poprzedniej generacji, pojawia sie tylko pytanie: kto bedzie robil te gry? komu bedzie sie to dalej oplacalo? na polu bitwy zostana tylko giganci, a zysk ze sprzedarzy bedzie na zasadzie: high risk low return.
Zakładając że tak jest, kupując PS3 musimy absolutnie wierzyć w ambicję S-E, bo to będą bohaterkie posunięcia w dziedzinie marketingu.
Znalazłem taką strone, która maniakalnie bada i mierzy ten temat.
To są sprzedane konsole przez 30 tygodni od premiery danej konsoli. X=tygodnie, Y=sprzedane jednostki w 1,000.
Obrazek
A teraz IMO najważniejsze. (suma sprzedanych gier)/(suma sprzedanej konsoli)=liczba, która nam mówi "ile gier nabył jeden klient do danej konsoli".
Obrazek
Jesli 7 tygodnia konsoli sprzedano
Wii - 1.130.000 sztuk
PS3 - 460.000 sztuk
to znaczy, że sprzedano
Wii - 113*1.7=1.920.000 gier
PS3 - 46*0.3=138.000 gier

i dlatego ilość tytułów niekoniecznie ma znaczenie we wsperaniu sprzedarzy hardwarów.
Będę do bólu pesymistyczny, ale jeśli do tego dodamy brak killersoftu (w przypadku PS3), wysoki koszt produkcji softu (w przypadku PS3), wysoka cena sprzętu (...) to jednak mocno musiałbym się zastanowić nad tak ryzykowną inwestycją :P
Oczywiście PS3 to super maszyna, ładna i czarna i w ogóle wszechmogąca AGD XD aż szkoda, że nie ma w niej microfali... ale imo jest risky.

I myslę, co ja robię o tej porze...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
simian raticus

Post autor: simian raticus »

z premierą PlayStation 3 nastawiam się głównie na grę online :-) Szkoda że Virtua Fighter 5 nie będzie miała tego trybu ;/
Nie patrzę na statystyki . . po prostu chcę mieć w domu odtwarzacz Blu-ray a do tego konsolkę z moimi ulubionymi seriami gier: Final Fantasy, PES 7 i Winning Eleven 11 oraz Virtua Fighter 5 i Tekken 6 :-) Nie wiem kiedy ją kupię ale raczej kupię na pewno hehe. Nie zarabiam kokosów ale na taki sprzęt zawsze się coś wykrzesa (nie mam zamiaru czekać w nieskończoność ale śledzę fora i ceny w sklepach internetowych i w końcu się skuszę na pewno).
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

simian raticus pisze:po prostu chcę mieć w domu odtwarzacz Blu-ray
Żeby zobaczyć tą reklamowaną różnicę, trzeba mieć na czym. Najtańszy Full HD to Benq DV-3750 4400zł. i believe me or not, nie chciałbyś grać na tym telewizorze...
Konsola może stanieje, gorzej z HD-odbiornikami.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Nie przejmuj się, w ciągu 10 lat staną się standardem :lol: W USA chyba...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

HD niedługo będzie przeżytkiem, bo już teraz proewadzi się zaawansowane prace z telewizorami mającymi błony organiczne. Jedynym minusem takich telewizorw jest zabezpieczenie ich przed wilgocią, ale jak to się wyeliminuje, to dostaniemy odbiornik jeszcze lepszy niż HD.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Z tym PS3, to trochę dziwnie jest... dlaczego Europejczycy muszą zapłacić ponad 30 % więcej za tą konsolę :] Ta różnica cenowa jest ogromna, jeżeli wziąć pod uwagę zasobność chociażby Polaków :/
Gveir pisze:Nie przejmuj się, w ciągu 10 lat staną się standardem :lol: W USA chyba...
Nie, tak źle nie będzie... chyba XD
Sephiria pisze:HD niedługo będzie przeżytkiem, bo już teraz proewadzi się zaawansowane prace z telewizorami mającymi błony organiczne.
:shock: Żywy telewizor... OMG To ja może zostanę przy swoim poczciwym kineskopowym Sony z 1990 roku :lol:

A tak na poważnie, to przecież zanim takie nowości wejdą do powszechnego użytku 9organiczne TV) minie trochę czasu... a jak wiadomo HD stanieje (nie mam pojęcia dlaczego są tak drogie... może dlatego, że ich wyprodukowanie wiąże się z wysokimi kosztami... (jak to było początkowo z matrycami LCD, kiedy to większość z nich odpadała podczas produkcji...) albo po prostu firmy chcą maksymalnie złupić nabywców :] )
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sephiria pisze:HD niedługo będzie przeżytkiem, bo już teraz proewadzi się zaawansowane prace z telewizorami mającymi błony organiczne.
Hmm... błona organiczna czy OLED? Bo i takie mają powstać, a w Japonii już istnieją Super HDTV o rozdzielczościach powyżej 7000 x 4000 pikseli, tylko że 15 minut to sprawa prawie terabajta na dysku...
Cierń pisze:Nie, tak źle nie będzie... chyba XD
Będzie... W USA kongres wystosował dopłaty do każdego domu w całym kraju, który nie posiada HDTV, żeby sobie kupili... Bo chyba od 2009 - 2010 mają zaprzestać nadawania sygnału analogowego i jechać tylko na HDTV... Ja chcę tak u nas -_-"
Cierń pisze:A tak na poważnie, to przecież zanim takie nowości wejdą do powszechnego użytku 9organiczne TV) minie trochę czasu... a jak wiadomo HD stanieje (nie mam pojęcia dlaczego są tak drogie... może dlatego, że ich wyprodukowanie wiąże się z wysokimi kosztami... (jak to było początkowo z matrycami LCD, kiedy to większość z nich odpadała podczas produkcji...)
One są koszmarnie drogie w produkcji właśnie. A po drugie przecież dopóki zarabiamy na starych kineskopowych jeszcze, to dzięki drogim LCD i Plazmom zarobimy od groma na zapaleńcach, a dopiero potem na standardzik w cenie i wyposażeniu przyjdzie pora - tak najpewniej myślą, bo własne kieszenie lubią :]
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Gveir pisze:a w Japonii już istnieją Super HDTV o rozdzielczościach powyżej 7000 x 4000 pikseli, tylko że 15 minut to sprawa prawie terabajta na dysku...
:shock: czego ja się tu dowiaduję... to ja z nowinkami technologicznymi siedzę chyba od kilku lat w ciemnej i ciasnej komórce na narzędzia rodem z XVII wieku :lol: _^_
Gveir pisze:Będzie... W USA kongres wystosował dopłaty do każdego domu w całym kraju, który nie posiada HDTV, żeby sobie kupili... Bo chyba od 2009 - 2010 mają zaprzestać nadawania sygnału analogowego i jechać tylko na HDTV... Ja chcę tak u nas -_-"
Skoro USA wydaje na armię 10 razy więcej niż wynosi roczny budżet Polski, to raczej nie spodziewaj się takiego stanu rzeczy :lol:
"We carry death out of the village!"
CePeN

Post autor: CePeN »

A ja sie zastanawiam kiedy polacy przerobia konsole zeby mogla czytac piraty bo jak wiadomo wszystko jest do zlamania...

btw: czytalem gdzies na necie ze na ps3 bedzie mozna zainstalowac linuxa a jesli mamy linuxa to juz mamy z konsoli komputer, wiadomo tez ze na linuksie mozna zainstalowac windowsa za pomoca wirtualnej maszyny (czy jakos tak to sie nazywa) wiec wtedy komp moze stac sie zbedny :)

sorki za brak polskich znakow ale nonrweskie komputeryu nie maja polskiej klawiatury.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Oczywiście, że będzie można przerobić, jak każdą maszynę, pliki ISO do X360 krążyły po necie niedługą chwilę po tym jak pojawiły się na rynku. A Linux na dysku i emulacja Windy wcale nie sprawią, że komp będzie zbędny, oj nie, do tego jeszcze długa droga i po prostu maszyna musiałaby być od razu takie specyfikacji i przeznaczenia, bo inaczej zabawa z tym wszystkim będzie na tyle utrudniona, że się po prostu nie opłaci...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”