FFT: Kompilacja "Ivalice Alliance"

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FFT: Kompilacja "Ivalice Alliance"

Post autor: Garnet »

No tak...czas na kolejną kompilację...

SE ujawniło, iż planuje nową mini-serię spod znaku FF, która ma nosić nazwę "Ivalice Alliance".
Serię ma rozpocząć FF XII: Revenant Wings.

Kolejne dwa tytuły, mają być stricte związane z FFT.
Są to:
- Final Fantasy Tactics - The Lion War &#8211; remake FFT, wydanego na PSX. Gra ma się ukazać na PSP; pojawią się nowe joby (min. Onion Knight) oraz nowe FMV.
- Final Fantasy Tactics A2 - The Sealed Grimoire &#8211; następca FFTA. Platforma nie jest jeszcze znana, aczkolwiek obstawiane jest tutaj DS.

Scan 1
Scan 2

.....jaką kompilację obstawiacie jako następną <Kupo i Kweh kontratakują? o.O>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

- Final Fantasy Tactics - The Lion War &#8211; remake FFT, wydanego na PSX. Gra ma się ukazać na PSP; pojawią się nowe joby (min. Onion Knight) oraz nowe FMV.
Zmusze znajomego to zalatwienia tego i pożyczenia mi PSP >.<'

Szczerze powiedziawszy - nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy jeśli chodzi o FFT - ale jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. IMO to bardzo trafiony (tym razem) pomysł panów ze SE - przecież oficjalne wydanie FFT nie ukazało się nawet w Europie - i powiedzmy szczerze - nie jest dobrze znane szerszemu gronu odbiorców. A powinno! Taka fabuła... >.< a ludzie nadal zachwycają się FF VIII i FF X ( :lol: ).
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

kwazi pisze:przecież oficjalne wydanie FFT nie ukazało się nawet w Europie - i powiedzmy szczerze - nie jest dobrze znane szerszemu gronu odbiorców.
hmm..premiera europejska jest chyba ostatnią rzecza, o ktorej SE by teraz myslalo xD
<...ale na powaznie...to chyba teraz ta gre u nas wydadza.....>

ech...jaka ironia...najlepsze gry Square nigdy nie ukazaly się w Europie-Parasite Eve, Xenogears, FFT, Chrono Trigger i Cross... :roll:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Garnet pisze:<...ale na powaznie...to chyba teraz ta gre u nas wydadza.....>
Powinni - teraz nie izolują się już tak, jak za czasów Squaresoftu - co prawda ciągle premiery europejskie mają koszmarne opóźnienia - ale najważniejsze, że i tak gry w końcu wychodza w Europie ;)
Garnet pisze:ech...jaka ironia...najlepsze gry Square nigdy nie ukazaly się w Europie-Parasite Eve, Xenogears, FFT, Chrono Trigger i Cross...
Jakoś do dziś nie potrafie zrozumieć takiej "polityki"... Jeśli ktoś mnie oświeci będe wdzięczny >.<'
Kei

Post autor: Kei »

Square umarlo odkad polaczylo sie z Enix'em... komercja az razi w oczy. Te wszystkie dawne zasady o nie kontynuowaniu tej samej czesci poszly w cholere.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Kei pisze:Square umarlo odkad polaczylo sie z Enix'em... komercja az razi w oczy.
A wcześniejsze pozycje Square wydawało charytatywnie? :lol:
Kei pisze:Te wszystkie dawne zasady o nie kontynuowaniu tej samej czesci poszly w cholere.
Jeśli FFT masz na myśli - to sie nie zgodze - to nie bedzie kontynuacja tylko remake. Do tego ta gra w koncu dotrze do wiekszej ilości odbiorców niż jej pierwowzór na PSX :D A że przy tym ciut komercji - to mi nie przeszkadza :lol:
Co do "kontynuacji" sensu stricte - FF X-2 podoba mi się bardziej niż FF X (ale jestem dziwny i to o niczym nie świadczy :D ), ale widać, że zrobiony został na siłę - w przypadku FF XII RW mam tylko nadzieje, że całość jako tako będzie trzymała poziom. IMO jeśli już coś kontynuować - to tylko z głową... Wywalić starych bohaterów, zmienić nico świat, dodać nowy, ciekawy wątek główny i już można kombinować :> Ale co ja tam wiem :P
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Jeśli FFT masz na myśli - to sie nie zgodze - to nie bedzie kontynuacja tylko remake. Do tego ta gra w koncu dotrze do wiekszej ilości odbiorców niż jej pierwowzór na PSX :D A że przy tym ciut komercji - to mi nie przeszkadza :lol:
I bardzo dobrze, bo do mnie na przykład FFT nie dotarło, a bardzo chętnie bym pograł. Niestety, gra była mało popularna i jakoś swego czasu mnie ominęła. A tak sobie w nią pogram.
kwazi pisze:Co do "kontynuacji" sensu stricte - FF X-2 podoba mi się bardziej niż FF X (ale jestem dziwny i to o niczym nie świadczy :D )
I X-2 też mi się bardzo podoba, świetna zabawa, nie ma co się martwić i bluzgać na nią - na pewno jest świetna od początku, a serio, pierwsze 10 - 15 godzin X mnie srogo denerwowało i raczej było lekko nudne.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

kwazi pisze:Jakoś do dziś nie potrafie zrozumieć takiej "polityki"... Jeśli ktoś mnie oświeci będe wdzięczny >.<'
jak jeszcze była strona Squqre-Enix Fanzone, to w FAQu jako pierwsze pytanie było: "dlaczego gra X nie ukazała się w europie?". a goście z S-E ściemniali, że zrobili rozeznanie i że się by nie sprzedało, i poza tym są zajęci czymś innym, czy coś w tym stylu.
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

kwazi pisze:
Kei pisze:Square umarlo odkad polaczylo sie z Enix'em...
A wcześniejsze pozycje Square wydawało charytatywnie? :lol:
troche to rozumiem. imo czestym zjawiskiem jest to, ze po fuzji 2 duzych firm, marka poszczegolna traci na oryginalnosci/specjalizacji. wezmy np sony. kiedys robili walkmany i rozne male dzindziboły elektroniczne i byli w tym dobrzy. teraz maja dystrybucje filmow i muzyki (sony pictures entertainment), uberzpieczenie i banki (sony financial holdings), no i marne komputery Vaio i aparaty fotograficzne, ktore disignem moze i sa ciekawe ale jakoscia nie dorownuja np. canona itd. aha no i telefony komorkowe. duzo tego. ale w rzeczywistosci imo istnieja dzieki swojej marce wyrobionej za czasow wlakmana.
coz, pewnie trzeba sie z tym pogodzic. imo taka jest naturalna kolej rzeczy w wielick korporacjach.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Kei

Post autor: Kei »

slowo "komercja" ma wiele znaczen. Ludzie komon! Te wszystkie 'boskie' kompilacje sa zalosne. FF VII: DC to jeden z wiekszych crapow tego roku, CC tez zapowiada sie na sredniaka. Kontynuacja FFX to jedno wielkie cukierkowo-popowe show i proba zarobienia dwa razy na tym samym pomysle. FFXII to jedyna gra od czasu FFX ktora jest warta uwagi.
Dla mnie na razie najlepiej rozwijajacym sie studiem jest Mistwalker...a square przez to ze zaczelo robic gierki masowo po prostu stacza sie.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze: Final Fantasy Tactics - The Lion War &#8211; remake FFT, wydanego na PSX. Gra ma się ukazać na PSP; pojawią się nowe joby (min. Onion Knight) oraz nowe FMV.
omfg.. omfg... w reklamie coś mówili, że w MM mają już PSP po 700zł :lol: Damn... bardzo chętnie przeszedłbym sobie FFT po raz 9-ty :]
Garnet pisze: Final Fantasy Tactics A2 - The Sealed Grimoire &#8211; następca FFTA. Platforma nie jest jeszcze znana, aczkolwiek obstawiane jest tutaj DS.
"Następaca FFTA" mi się bardzo źle kojarzy... jak i samo FFTA :P Pewnie znowu będzie pare ras i takie tam... gdzie się podziało stre, dobre, mhroczne Ivalice...

Remake na PSP, nowa gra na DSa... Wiem, mamy erę PS3, ale są jeszcze tacy, którzy będą na swojej PS2jce grali przez następne pare lat :P Zrobiliby też jakąś gierkę na tą konsolę...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:w MM mają już PSP po 700zł
699 w komplecie z Killzone: Liberation
Jaco pisze:są jeszcze tacy, którzy będą na swojej PS2jce grali przez następne pare lat :P Zrobiliby też jakąś gierkę na tą konsolę...
a są też tacy, którzy dopiero sobie PS2 kupili :wink: i też będą na niej grać przez wiele lat
Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

Sogetsu pisze:
Jaco pisze:są jeszcze tacy, którzy będą na swojej PS2jce grali przez następne pare lat :P Zrobiliby też jakąś gierkę na tą konsolę...
a są też tacy, którzy dopiero sobie PS2 kupili :wink: i też będą na niej grać przez wiele lat
Są jeszcze tacy co sobie niedługo kupią i będą grali a grali... :D
Welcome to these crazy times.
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

KAIN pisze:Są jeszcze tacy co sobie niedługo kupią i będą grali a grali... :D
I tacy, którzy mają jakieś prawie dwa lata, a im padła i muszą kupić nową i nadrobić resztę zaległości z poprzednich lat ^^
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

kilmindaro pisze:
Gveir pisze:I tacy, którzy mają jakieś prawie dwa lata, a im padła i muszą kupić nową i nadrobić resztę zaległości z poprzednich lat ^^
Jak i tacy, którzy nie mają i nigdy mieć nie będą, i dalej będą się męczyć na gierkach z PS One na emulatorze :lol:
Jak i tacy, ktorzy nazbierali gry, ktore czekaja sobie w szufladzie az posiadacz podniesie tłusty tyłek i je wsadzi do czytnika, ale obawia się, że w PS3 mogą nie działać lub będzie marna jakość obrazu wieć prawdopodobnie pozostają jeszcze przez jakiś czas na swoim old good stuff...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”