Pada śnieg, pada śnieg (???) ehmmm^^... [newsy]

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Pada śnieg, pada śnieg (???) ehmmm^^... [newsy]

Post autor: Garnet »

...no tak, ciekawe gdzie :wink: ...pogoda sprawiła nam niezłego psikusa :] ...ale do rzeczy;P
<wybaczcie za te durne tytuły _-_ :wink: >

Może zaczniemy od "hot topic", czyli od dłuugo oczekiwanego trailera FF XIII Versus, który w końcu stał się dostępny dla szerszej publiczności. Jest to dokładnie ten sam, co był pokazywany na E3 i TGS, więc nie ma tu żadnych nowości. Na początku cytat z Shakespeare&#8217;a, zapowiadający ambiwalentność naszego bohatera...krótkie przedstawienie historii...po chwili zadumy, mała jatka...a w tle "Somnus - Nemuri", skomponowane przez genialną Yoko Shimomura'ę.
BTW. Te miecze głównego bohatera wydają na koniec dziwny odgłos ^^".
Trailer &#8211; YouTube
Trailer - Download

I kilka ogólnych informacji, jakie uzbierały się o sadze FF XIII.
W najnowszym magazynie Dengeki, Toriyama oraz Nomura mówią o różnicach pomiędzy wersją na PS2, a tą na PS3.
Jak wiadomo, FF XIII było początkowo planowane na PS2, ale po wydaniu dema technicznego FF VII, pewne rzeczy się zmieniły :]. Panowie mówią, iż musieli całkowicie na nowo rozpocząć pracę nad grą, poczynając od grafiki, kończąc na gameplay&#8217;u. Zresztą sam skład ekipy odpowiedzialnej za tą część uległ zmianie. Toriyama dodaje także, iż pragnie, aby wersja grywalna FF XIII pojawiła się jak najwcześniej. Z kolei, Nomura, wspomina o systemie graficznym White Engine. Obecnie SE próbuje skończyć pierwszą wersję tego cacka. Później, rzecz jasna, upgrade&#8217;y wchodzą w grę;). Podsumowując &#8211; system musi być skończony, aby w ogóle FF XIII powstało.
Do końca roku SE chce pokazać nowe screeny z FF XIII, a także prawdopodobnie nową postać (Jump Festa?).
Jeśli chodzi o Versus, Nomura, wspomniał o bohaterce, która ma być jakoby równoważnikiem dla głównego bohatera. Nomura mówi także o oczach bohatera, które stają się czerwone, gdy bohater dzierży miecz. Jeśli chodzi o gameplay, pan N. chętnie widziałby tu walki pokroju tego co widzieliśmy w AC..

------------------------------

Już wcześniej na necie krążyły plotki odnośnie europejskiej premiery FF XII &#8211; jakoby miała by być ona w lutym. Obecnie SE potwierdziło tą informację, podając dokładną datę &#8211; 23 luty 2007. Ukazała się także okładka wersji europejskiej <gwarantuje, że będziecie zaskoczeni XDD>. Interesującym faktem jest, iż gra otrzymała próg wiekowy, od 16 lat o.O
Okładka

Jeśli chodzi o sprzedaż FF XII w USA, to w ciągu pierwszego tygodnia sprzedano 1,5 mln kopii gry. Dla porównania, w Japonii, w ciągu pierwszego tygodnia sprzedano 2,4 mln kopii (ale tam to inny świat jest :]).

Teraz może cosik, na co wszyscy czekają, czyli dalsze przygody Vaana...
Ukazały się cztery nowe scany, na których widać, min. nowego bohatera, Llyud&#8217;a (te imiona...). Należy on do plemienia uskrzydlonych. Oprócz niego, pojawiają się także dwie nowe osoby, z tego plemienia.
System walki będzie podobny, do tego z FF XII (real time). Tyle, że teraz będziemy atakować wrogów, poprzez przyłożenie stylusa, w miejscu, gdzie znajduje się przeciwnik. Stylusem możemy także poruszać postaciami. Poza tym będą znane Gambity oraz system Mist Quickening.
Scan 1
Scan 2
Scan 3
Scan 4

-----------------------------------------------

W Japan szykuje się kolejna "giercowa" impreza &#8211; Jump Festa. Impreza odbędzie się w dniach, 16 - 17 grudzień.
Poniżej wszystkie szczegóły.

Grywalne demo + trailer:
- Chocobo to Mahou no Ehon (NDS)
- Seiken Densetsu 4 [Dawn of Mana] (PS2)
- Dragon Quest Monsters: Joker (NDS)
- Front Mission 1st (NDS)
- Kingdom Hearts II Final Mix+ (PS2)
- Dragon Quest Swords: The Masked Queen and the Tower of Mirrors (Wii)
- It's a Wonderful World (NDS)
- Crisis Core: Final Fantasy VII (PSP)
- Seiken Densetsu: Heroes of Mana (NDS)
Trailer:
- Final Fantasy XII Revenant Wings (NDS)
- Final Fantasy VII Advent Children Complete (Blu-ray)
- Final Fantasy XIII + Final Fantasy Versus XIII (PS3)

Osobiście mam nadzieję, iż trailery będą dostępne dla szerokiej publiczności -_-

--------------------------------------

SE coś ostatnio "zaszalało" z trailerami. Poniżej znajdziecie linki do trailera Crisis Core z TGS <oo..Gackt XDD..a oprócz niego Zack, Sephiroth, Angeal, Tseng, Aeris>.
Warto wspomnieć, iż na festiwalu Jump Festa gra będzie po raz pierwszy dostępna w wersji grywalnej.
Trailer
Trailer z ang. napisami

-------------------------------------

I na koniec remake'i.
Niedawno (30 listopada), swoją premierę w Japonii miało FF VI, w USA gra ukaże się 5 lutego.
W grze pojawia się nowy dungeon &#8211; Dragon&#8217;s Cave oraz nowe Espery- Leviathan, Gilgamesh, Cactuar and Diablos.
Można je zobaczyć na scanach poniżej.
Scan 1
Scan 2

I coś dla Europejczyków :] FF III ma mieć swoją premierę na Starym Kontynencie, wiosną 2007r.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
KAIN
Kupo!
Kupo!
Posty: 174
Rejestracja: śr 20 wrz, 2006 18:34
Lokalizacja: Baron

Post autor: KAIN »

Garnet pisze:Te miecze głównego bohatera wydają na koniec dziwny odgłos ^^"
Całkiem fajny ten odgłos :)
Garnet pisze:pan N. chętnie widziałby tu walki pokroju tego co widzieliśmy w AC..
Jak dla mnie super, szybkie walki jak w AC... Zapowiada się ciekawie. Ogólnie podobne będzie do FFVII, bohater wygląda jak połączenie Zack'a i Cloud'a do tego chyba pożyczył sobie od "chmurki" te wielkie buty :P
Garnet pisze:Osobiście mam nadzieję, iż trailery będą dostępne dla szerokiej publiczności -_-
Ja w to wątpię, ale bądźmy dobrej myśli ;)
Welcome to these crazy times.
Ultima Weapon

Post autor: Ultima Weapon »

OMFG.... Trailer z Crisis Core jest .... zajedwabisty.....
Podoba mi się nowe wdzianko aeris ^_^
Teraz w końcu dowiemy się, jak to było naprawdę z Zackiem i podwójną osobowością Clouda (bo namieszane jest nieźle...).
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Khem, ale w grze było to wszystko co do joty wyjaśnione, nie potrzeba nic więcej z Crisis Core się dowiadywać...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Gveir pisze:Khem, ale w grze było to wszystko co do joty wyjaśnione, nie potrzeba nic więcej z Crisis Core się dowiadywać...

Kod: Zaznacz cały

a jak wyjaśnisz fakt, że Nibelheim jest całe pomimo tego, że się spaliło?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Sogetsu - to było wyjaśnione -

Kod: Zaznacz cały

Shinra aby zatuszować sprawe odbudowała miasto i podstawiła aktorów na miejsce mieszkańców... Nie pamiętam gdzie, ale było to wyjaśnione ;&#41;
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A było wyjaśnione, było :P Przechodzenie VII kilkanaście razy mnie o tym upewniło :wink: Kwazi, masz rację, było to powiedziane wprost, ale nie pamiętam dokładnie kiedy.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Ultima Weapon

Post autor: Ultima Weapon »

[hide]W czasie pierwszej PRAWDZIWEJ wizyty w Nibelheim wystarczy przeczytać list na biurku w domu Tify.[/hide]

Co do Crisis Core - pierwszą wersję, w jaką zagram, będzie japoniec :D
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Ultima Weapon pisze:

Kod: Zaznacz cały

W czasie pierwszej PRAWDZIWEJ wizyty w Nibelheim wystarczy przeczytać list na biurku w domu Tify.
Co do Crisis Core - pierwszą wersję, w jaką zagram, będzie japoniec :D

Kod: Zaznacz cały

z tym, że Zangan sam nie mógł uwierzyć jak to możliwe, że miasto z powrotem wyglądało normalnie
Awatar użytkownika
Majin _uQuad
Kupo!
Kupo!
Posty: 59
Rejestracja: czw 28 wrz, 2006 17:28
Lokalizacja: DeepRess

Post autor: Majin _uQuad »

Ładny ten koles z v13 ladny :> Czuc cloudowskie klimaty w tym wszystkim.
Crysis Core mi sie nie podoba :> Jak to w koncu bylo, Aeris kochala Zacka a Cloud tylko jej go przypominal itd. czy kurde jak? :> Bo ja ja jestem raczej fanem CloudiZAeris.
Awatar użytkownika
Sword
Kupo!
Kupo!
Posty: 88
Rejestracja: pt 01 wrz, 2006 12:16
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Sword »

Majin _uQuad pisze:Ładny ten koles z v13 ladny :> Czuc cloudowskie klimaty w tym wszystkim.
Byle by z tymi klimatami nie przesadzili. Lubię Clouda, ale bez przesady. W kółko wykorzystują jego wizerunek.
Majin _uQuad pisze:Bo ja ja jestem raczej fanem CloudiZAeris.

Kod: Zaznacz cały

Ja też. Tak ładnie razem wyglądali &#58;D. Gdyby Sephiroth jej nie zabił ,na bank byłaby razem z Cloudem.
Kobieta zmienną jest...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

kwazi pisze:Nie pamiętam gdzie, ale było to wyjaśnione ;)
Periodic Report to Professor Hojo, czyli list na biurku Tify w Nibelheim. Oprócz tego przy zdobywaniu Final Heaven dla Tify jest notka od Zangana, która też troche na ten temat wyjaśnia.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

o liście Hojo chyba nie wiedziałem, natomiast z listu Zangana niewiele na ten temat można się dowiedzieć.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”