Emulacja PS2 - FFX grywalne!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Oj radeon to był jeden z moich złych zakupów :sad: nie dość że stery do linuxa są do <khem khem> to jeszcze ma słabe osiągi (pół dnia się męczyłem żeby włączyć akcelerację 3D, a z tv-out.. tu to już nawet nie chcę się bawić)
Boję się że właśnie przez ubogie stery do akceleracji tego radka emu będzie słabo ciągnąć :!:
Zaprawdę, masz rację. Sterki linuxowe są bardzo skopane, zresztą te pod Win też są do niczego, wierz mi. Wystarczy włączyć Knights Of The Old Republic żeby się przekonać. Tak samo jak większość innych gier. I poważnie, przez nie może być spory problem, naprawdę te stery sobie nie radzą z renderowaniem i dlatego nie warto się na tym bawić w emulację, co jest jeszcze bardziej wymagające dla karty w wymyślnych sposobach obróbki grafiki 3D. Niestety, wróże, że będziesz miał spore problemy :(
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Oh pikselioza :D No wygląda...ok, ale mogłoby wyglądać lepiej...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

A pikseloza, bo ekran monitora wyświetla inaczej niż TV. TV delikatnie rozmywa tekstury i krawędzie, a monitory wyświetlają obraz bardzo ostro. Tak jest też z grami na PSX jakby nie patrzył :wink: No i ten paskudny wygląd teł 2D jak na tym statku... Tak samo jak w VIII na PC. Widać, że prerenderowane dla TV tła też nie pasują monitorowi... E tam, wszystko skończy się przy okazji emulowania gier z HDTV - ale za ile lat i na jakim sprzęcie XD
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Dokładnie. Inwestycja w dobry komp, ale i w dobry, duzy monitor by się przydała przy emulacji... nie każdego stać na upgrejd kompa, dlatego popieram kupno PS2, bo wychodzi taniej. Trzeba być zapaleńcem/miłośnikiem PC. I tu nie mówię, jako fanka konsol, lecz jako osoba, która dostrzega różnicę. Grając w starsze FF już wiemy, ze grafika będzie gorsza, ale FFX to jednak ciut inny poziom i po prostu żal go na kompa...przynajmniej wizualnie imo. All.
CePeN

Post autor: CePeN »

Może i to dokońca nie dotyczy emulowania, ale jak zobaczyłem u kumpla odpalonego Finala XII (z playa) na HDTV (40-ileś tam cali) to myślałem że padnę ze śmiechu, pikseloza niezmierna :D . A to wszystko przez to że tam już jest cyfrowo wyświetlany obraz w postaci pixeli i wyglądało to jak granie na dużym monitorze...
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Ba, niekoniecznie dlatego - bo obraz jest skalowany do rozdziałki HDTV, dlatego tak to wygląda. Tak samo jest, kiedy odpalisz obraz z kompa na zwykłym TV. Znam to - nasze TV chodzące w PAL mają i tak wyższą rozdziałkę niż NTSC, a kiedy oglądam film czy anime na TV prze kabel z kompa mam piękne przeskalowanie 1024x768 na rozdziałkę TV na zwykłym TV 29 cali 100 Hz. Czcionek prawie nie można małych odczytać, a obraz jest rozmyty. Za to same filmy i anime wyglądają idealnie. Gorzej na monitorze. Takie uroki skalowania. A tak samo jest z grami na emulatorach. Nie dość że są skalowane do rozdziałki monitora i przerabiane przez kartę graficzną inaczej niż przez konsolowy procek, to jeszcze przechodzą kolejne skalowanie na TV. I mamy TAKIE piksele wtedy. I to samo tyczy się puszczenia gier nie będących HDTV na HDTV niestety... Skalowanie to wielkie niedobro...
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

CePeN pisze:Może i to dokońca nie dotyczy emulowania, ale jak zobaczyłem u kumpla odpalonego Finala XII (z playa) na HDTV (40-ileś tam cali) to myślałem że padnę ze śmiechu, pikseloza niezmierna :D
Gveir pisze:Ba, niekoniecznie dlatego - bo obraz jest skalowany do rozdziałki HDTV, dlatego tak to wygląda.
Ale zauważcie też, że większość nowych gier na PS2 (nie wiem, czy tyczy się to też FF XII) ma taką fajną opcję "progressive scan", która to ma za zadanie poprawiać jakość obrazu na telewizorach HD. Posiadam takie gry, ale niestety nie mam gdzie ich odpalić w takim trybie, więc w jakim stopniu ta poprawa ma miejsce nie mogę już powiedzieć ;)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Cierń pisze:Ale zauważcie też, że większość nowych gier na PS2 (nie wiem, czy tyczy się to też FF XII) ma taką fajną opcję "progressive scan", która to ma za zadanie poprawiać jakość obrazu na telewizorach HD. Posiadam takie gry, ale niestety nie mam gdzie ich odpalić w takim trybie, więc w jakim stopniu ta poprawa ma miejsce nie mogę już powiedzieć ;)
Niekoniecznie na HDTV :wink: Są po prostu TV akceptujące to rozwiązanie, nie będące HDTV, bo wprowadzono je przed samym HDTV. Widziałem kilka gier tak uruchomionych i mogę powiedzieć - grafika wygląda znacznie, znacznie lepiej, w końcu rozdzielczość pozioma jest podwojona. Obraz staje się dwa razy bardziej ostry, znika znane migotanie krawędzi, aliasing'u nie widać prawie wcale. Przykład - Tekken 4 chociażby. Od razu wygląda dwa razy lepiej.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
CePeN

Post autor: CePeN »

To ja dodam na koniec że kumpel miał podłączonego play-a do HDTV kablem composite (podobno ma on poprawiać jakość obrazu) ale suma sumarum Final XII na HDTV przy 1080i nie wygląda ładnie, to samo zresztą tyczy się reszta Finali i innych gier.

Btw: znalazłem coś takiego na allegro, ciekawe czy by to coś dało:
CLICK
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

CePeN pisze:To ja dodam na koniec że kumpel miał podłączonego play-a do HDTV kablem composite (podobno ma on poprawiać jakość obrazu) ale suma sumarum Final XII na HDTV przy 1080i nie wygląda ładnie, to samo zresztą tyczy się reszta Finali i innych gier.
Bo wszystko rozbija się dokładnie o to, co wcześniej napisałem, o skalowanie.
CePeN pisze:Btw: znalazłem coś takiego na allegro, ciekawe czy by to coś dało:
CLICK
"Coś" tam da, ale niewiele, takie coś działa tylko jako lekkie przekierowanie i zmiana sygnału przez kabel do HDTV. Ziarno będzie dalej, ale mniejsze. Innymi słowy - piksele nie będą już jak bochny i wychodziły z ekranu, jakby miały w mordę trzasnąć, ale będą cały czas. Jeno mniejsze.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Marcin2826

Post autor: Marcin2826 »

No sorry ze tak dlugo dzisiaj pod wieczor pojawia sie sccreny. A co pixelow mam slaba karte graficzna dlatego nie zalaczam antystalingu 7300 GT ma tylko 8 potokow a gsy sie ma zalaczonego 10-15 klatek w dol. PO zakupie 2gb ram predkosc podniosla sie diamentalnie emu osiaga 30-70 klatek ponizej 30 nie spada juz lecz aby chodzilo pieknie trzeba miec wiecej potokow. Wieczorem zarzuce fotki;]
LeonHeart

Post autor: LeonHeart »

Elo witam wszystkich. Jeśli chodzi o AA w emulatorze to karta nie ma żadnego znaczenia, na 6800 miedzy graniem bez AA a opcją x4 mam tylko około 2 klatek różnicy. Dla emulatora najważniejszy jest procesor, np a 64 3000+ to za mało (takim dysponuje) średnio 20-40 klatek.

Którego pluginu uzywasz? Zapewne Zero kosmos, więc jak włączysz AA to na 99% emulator przestanie wyświetlać filmy ;P

wie ktoś może jak wygląda sprawa z emulacją FF XII, dużo wieksze wymagania niż FFX ?
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

LeonHeart pisze:wie ktoś może jak wygląda sprawa z emulacją FF XII
Na oficjalnej stronce tego emu jest odpowiedni wątek na Forum ;) Ale raczej w FF XII nie wyciągniesz wiecej jak 5 fps. Z super kompem z 3 gb RAMu i dwurdzeniowym najnowszym prockiem - max 20-30 fps a i tak gdzieś wiśnie xD Lepiej PS2 kupic :P
Marcin2826

Post autor: Marcin2826 »

Dla emulatora najważniejszy jest procesor, np a 64 3000+ to za mało (takim dysponuje) średnio 20-40 klatek.
Hmmm a szybkosc przetwarzania szczegulow? zrobilem porownanie z 7600 GS ktora ma 12 potokow i jest zmiana o 5-10 klatek ja posiadam sprzet

Intel Pentium D920 2800GHz
2x1GB DDR2 667 CL5
Karta 7300 GT 8 potokowa 400/800 DDRII 2.5 NS

Wiec wszystko sie liczy i czas dostepu i taktowanie sprobuj na innej mocniejszej to zobaczysz;] jak masz 6800 to odblokuj sobie potoki bo 6800 ma 12 potokow i 5 vertexow a tak masz 8 potokow i 4 vertex i powiedz czy zaszla zmiana :P
LeonHeart

Post autor: LeonHeart »

No niezupełnie bo mam 12/6 (i vertex odblokowany) a odblokować moge do 16/6 teoretycznie do niestety ostatnie 4 potoki sa uszkodzone.

W każdym razie nawet na forum pcsx2 pisza ze najważniejszy jest proc. Kwazi masz racje rzecz jasna najtaniej bedzie kupic ps2 bo kosztuje grosze w porównaniu z PC ;P. Problem jednak z tym że zaraz trzeba dokupić karte za 100 zl, kabelza tyle i tyle i w sumie sie robią wydatki ;). A ja i tak nie mam telewizora a starzy 24/24 ogladaja tvn 24 więc się nie dopcham, no i nie ma tej prywatności.

ooo to nienajszybciej FF XII chodzi ale myśle z czasem usprawnia Emu i jakoś tam to będzie chasać. Narazie zadowala mnie FFX a następnie X2, ehh co za giery :twisted:
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”