Emulacja PS2 - FFX grywalne!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Nemesis pisze:Lol ciekawa jestem jak dobrego kompa trzeba mieć, żeby móc w FFX swobodnie grać Oo
No i za cene ulepszenia PC, kupisz nowa konsole xD
Breaver pisze:Na PS2 nie ma obecnie jakichś znaczących premier...
Zalezy od gustu
http://www.ultima.pl/itemnfo.php?id=4183 - może nie premiera , ale gra dosyć nowa
Oj i wiele , wiele innych, nie chce mi się wymieniać.
Ostatnio zmieniony sob 25 lis, 2006 15:40 przez Kimahri, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Cierń
Cactuar
Cactuar
Posty: 419
Rejestracja: pn 18 lip, 2005 22:25

Post autor: Cierń »

Nemesis pisze:przecież to dział OT lol
Nie wiem, ale ja tu widzę dział Newsy XD (oj to już będzie OT :P)
"We carry death out of the village!"
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Cierń pisze:Nie wiem, ale ja tu widzę dział Newsy XD
Ups temat z konsolami mi się pomylił XD Powinnam się za to zwarningować (kochamy słowotwórstwo)

A ja dalej twierdzę, ze taniej wyjdzie kupienie nowej PS2 i FFX niż z'upgrade'owanie kompa, zeby FFX płynnie chodziło :roll:
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Breaver pisze:Mówię o oryginałach. Przykłady? Devil May Cry+Killzone kupiłem za 55zł. Gran Turismo 3 - 20zł. Jak 2 i 3 - po 40zł, God of War - 45zł. Oczywiście we wszystkie ceny wliczyłem koszt przesyłki (7-10zł)... FFX i X-2 też chodzą od 30 do 50zł, tak samo jak np. Kingdom Hearts...
Podaj mi więc namiary na sklep z takimi tanimi, nieużywanymi grami na PS2, gdzie będę mogła sobie wybrać spośród kilkudziesieciu tytułów :lol: Wymieniasz kilka gier, które mnie w dodatku nie interesują ( moze z wyjątkiem DMC), nie piszesz nic o tym, skąd je wziąłeś. Jeśli chodzi Ci o Allegro to żaden argument, bo juz dwa razy się nacięłam i uważam,że czasem lepiej dopłacić i mieć pewność,że to nie jest jakaś zjechana kopia. Jasne, że można okazyjnie kupić jakąś grę, ale my tu mówimy o cenach sklepowych >_< I nie przekonasz mnie,że w sklepie jest tak różowo, a porządny tytuł mogę sobie kupić za 20 zł - kilka tańszych pozycji nie można nazwać "wielkim wyborem".

A co do premier- a choćby FFXII u nas za kilka miesiecy to nie jest premiera? :lol: Na pewno nie znajdziesz jej na Allegro za 30 zł zbyt szybko _^_
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Sogetsu pisze:jak Ty wszystko o mnie wiesz! ja wcale nie lubię i nigdy nie grałem na emulatorach 8 i 16 bitowych konsol i komputerów a o samych emulatorach dopiero niedawno usłyszałem. gratuluję daru jasnowidzenia
Wiesz Sogetsu, zawiodłeś mnie - miałam cie za bardziej domyślnego... Ten fragment:
I potwierdza się pewna stara reguła, zgodnie z którą najbardziej na emulatory narzeka osoba, która z dużym prawdopodobieństwem w ogole na nich nie grała.
NIE JEST ADRESOWANY DO CIEBIE, chyba że przyznajesz się jakoby ten cytat
Nemesis pisze:Zresztą dalej sądzę, ze emulowanie FF'ów z PS2 to zbrodnia i bezsens...
jest twojego autorstwa, A NIE JEST _^_. Mowiłam wyraźnie, że nie wszystko jest adresowane do ciebie. No to sam do tego dojdziesz, kto był adresatem tamtego sformułowania, czy chcesz "pytanie do publiczności" albo "telefon do przyjaciela"? :lol:
Sogetsu pisze:używasz save state?myślałem, że jesteś absolutnym wrogiem oszukiwania w grach.
A coś takiego jak PRAGMATYZM znasz? Przykładowo jeśli w FF 6 liczba save slotów jest ograniczona, a ja chce mieć save'y do wszystkich ulubionych walk (choćby Vargas Ultros, Punbaba, Lost Numer 128, Finał z Kefką i kilka innych) to co? Zresztą w każdej części save'uje przed wszystkimi Bossami i takie też save'y chce mieć wszędzie. Jeśli nie mam miejsca na mem card/save slotach to zostają save states, no chyba że Twoim zdaniem mam na przykład tłuc się specjalnie przez całą Gaię w FF IX na Boko by znaleźć Air Garden, wejść tam i dopiero się przygotować na Ozmę lub specjalnie mam oglądać do znudzenia cały końcowy filmik FF 9, gdy chce sobie pograć w Black Jacka?
Ivy pisze:Jeden woli kupić konsolę (ceny PS2 są teraz śmiesznie niskie, czego nei można powiedzieć o grach), drugi pobawi się ustawieniami kompa i też sobie odpali np FFX. Nikomu nie dzieje się krzywda, żadna profanacja też nie ma miejsca, po prostu pecetowcy dostają szansę zagrania w konsolowe klasyki.

Emulatory to przydatna rzecz- wiele gier na PSX przewinęło się przez mojego kompa i wcale nie grało się najgorzej. Grunt to mieć porządny sprzęt, żeby gry nie zwalniały i nie cięły się, doprowadzając do szału i frustracji. Emulator PS2 na pewno będzie usprawniany i ulepszany,żeby nie występowały wspominane wcześniej błędy- w końcu większosć gier będzie działała bez zarzutu i nawet pecetowiec będzie mógł podziwiać wdzięki Yuny i urodę klaty Tidusa :lol:
Cierń pisze:każdy gra jak mu wygodnie
No właśnie i to jest istota sprawy - każdy gra jak mu wygodnie i niech tak zostanie, a pseudobełkot a la "granie na emulatortze to zbrodnia" to ŁAGODNIE mówiąc bardzo niefortunne sformułowanie.
Ivy pisze:Co w tym złego?
Dobre pytanie. Ja w tym nic złego nie widzę, zaś co poniektórzy uznają to za zbrodnię (sorry Nem, ale tą "zbrodnie" to ludzie Ci będą pamiętać, jak Beger jej kurwiki w ochach :lol: )
Nemesis pisze:NO I CO Z TEGO, że powtarzam któryś raz, że MOIM ZDANIEM, emulowanie FF'ów to ZUO? I o ile jeszcze rozumiem starsze FF'y, to imo emulowanie FFX to całkowity bezsens? To MOJE ZDANIE i wiem, ze się z nim nie zgadzasz, ale po co znowu się czepiać siebie na wzajem. Dzizas. I kto tu łapie za słówka? -_-'
Konkretne uargumentowanie, bo jeżeli poza "moim zdaniem tak, bo ja tak uważam", to możesz rozdrażnic wiele osób które myślą inaczej.
Nemesis pisze:Na czym? A na tym imo, że FFX MOIM ZDANIEM traci na wartości na małym ekranie kompa.
A grałaś w FFX na małym ekranie kompa _^_? Nie, no i w tej kwestii już po tobie, trafiona-zatopiona :)
Nemesis pisze:Ja nie grałam na emulatorze,
Bingo, tak myślałam XD

DING DING, Sogetsu, BIG HINT - Adresat:
I potwierdza się pewna stara reguła, zgodnie z którą najbardziej na emulatory narzeka osoba, która z dużym prawdopodobieństwem w ogole na nich nie grała.
BEZBŁĘDNIE odczytał wiadomość. Wiesz już kto to? :lol:
Nemesis pisze:Ja nie grałam na emulatorze, ale grałam w FFVIII w wersję na PC i jak kilka lat później przechodziłam na konsoli
To nie jest do końca to samo, ale powiedzmy że sporo podobieństw jest. W takim razie zapytam cię od tej strony: Dlaczego FFy na PC (VII i VIII) od lat należą do białych kruków, skoro >>rzekomo<< granie na kompie w FFy to bezsens, a dodatkowo przez emulator to zbrodnia? :lol: I co więcej, tylu tak bardzo pecetowych wersji chce, że bez oporów ściągają je z sieci ile wlezie _^_? Tak więc bezsens czy nie (dla ciebie tak - to już powiedziałaś, a OBIEKTYWNIE _^_ )?
Nemesis pisze:A ja dalej twierdzę, ze taniej wyjdzie kupienie nowej PS2 i FFX niż z'upgrade'owanie kompa, zeby FFX płynnie chodziło
I tu masz rację, ALE - trzeba by było zobaczyć na jakich dokładnie parametrach to by chodziło. Krakers odpalił X-tkę pod emulatorem na swoim Laptopie i z tego co sobie mglisto przypominam wyciągał 30 albo 50 fps. Konfiguracja nie z jakiejś najwyższej półki, ale na pewno ponad przeciętną. Jak planowaliśmy kosztorys na upgrade mojego sprzętu to zdaje się zamknęliśmy się w granicach 900 PLN, dodajmy te 60 PLN na FFX i wyjdzie około tego tysiąca. Dodatkowo nowe sprzęta dają oprócz możliwości emulowania możność wykorzystania EAX i innych bajerów, których z powodu bardzo starego sprzętu po prostu używać nie mogę. Po drugiej stronie mamy PS2 w zdaje się cenie średniej 550 PLN + 60 FFX daje nam to 6 stów z hakiem. Przepraszam, ale różnica 300 PLN w zamian za rozbudowanie komputera, a przy okazji uzyskanie możliwości emulowania PS2 jest w rozpatrywanych kategoriach niewielka, stąd poddaje w wątpliwość stwierdzenie, czy faktycznie ktoś na tym gorzej wyjdzie.
A co do premier- a choćby FFXII u nas za kilka miesiecy to nie jest premiera? :lol: Na pewno nie znajdziesz jej na Allegro za 30 zł zbyt szybko _^_
Chyba że pirat zerżnięty z japońskiej wersji :lol: - nie oszukujmy się, cwaniacy znajdą się zawsze XD
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 2 razy.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Breaver

Post autor: Breaver »

Ivy pisze:Podaj mi więc namiary na sklep z takimi tanimi, nieużywanymi grami na PS2, gdzie będę mogła sobie wybrać spośród kilkudziesieciu tytułów :lol:
n/c
Ivy pisze:Wymieniasz kilka gier, które mnie w dodatku nie interesują ( moze z wyjątkiem DMC)
Nie chce mi się wymieniać wszystkiego xD
Ivy pisze:Jeśli chodzi Ci o Allegro to żaden argument, bo juz dwa razy się nacięłam i uważam,że czasem lepiej dopłacić i mieć pewność,że to nie jest jakaś zjechana kopia.
lol nawet nie mam konta na Allegro xD A kupuję na forum PSX Extreme, na Pchlim Targu. Miła atmosfera, 100% pewności...
Ivy pisze:A co do premier- a choćby FFXII u nas za kilka miesiecy to nie jest premiera? :lol: Na pewno nie znajdziesz jej na Allegro za 30 zł zbyt szybko _^_
Wyjątek potwierdza regułę?
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

Sephiria pisze:Krakers odpalił X-tkę pod emulatorem na swoim Laptopie i z tego co sobie mglistym przypominam wyciągał 30 albo 50 fps. Konfiguracja nie z jakiejś najwyższej półki, ale na pewno ponad przeciętna.
Tak, tak, a swistak siedzi i zawija w podwojne sreberka :lol: . No sorry, ale mnie dowalilas z tymi fps'ami na LAPTOPIE (no tak przypominasz sobie MGLISTYM, ale nie oszukujmy sie, zeby doszlo do 30-50). Nie dosc, ze laptoty sa slabe od stacjonarnych kompow, to nie dosc, ze jeszcze konfiguracja jeszcze z nie wyzszej polki ^^. No normalnie kompa musialby byc miec wyjebanego w kosmos zeby doszlo do 50 fps'ow. Koles uzywal emula na kompie 64-bitowym z mega wypasem grafa i tez mu ledwo dochodzilo 50-60 fps'ow. Ale pieprzenie, ze na laptopie dochodzi do 50 fps'ow, to se moge gruszki na wierzbie myslec.
... thug life ...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sephiria pisze:No to sam do tego dojdziesz, kto był adresatem tamtego sformułowania, czy chcesz "pytanie do publiczności" albo "telefon do przyjaciela"?
Ja obstawiam, że poprosi o wykluczenie 2óch odpowiedzi XD
Sephiria pisze:A grałaś w FFX na małym ekranie kompa _^_? Nie, no i w tej kwestii już po tobie, trafiona-zatopiona
Ha. I tu Cie mam. Kupiłam FFX w Szwecji na wyjeździe i jedyne co mieliśmy to telewizor z ekranem ciut mniejszym od mojego monitora... Przeszłam tak grę do Thunder Plains, czyli jakąś połowę drogi do Zanarkand... Dlatego też mam uraz.
Argumenty? Trudno jest walić konkretnymi argumentami, bo to co ja ja uważam za wadę, Ty możesz uznać za zaletę. Jestem maniaczką konsol, wręcz fangirl. Gram na PC głównie w Wormsy, HoMM III i Final Fanstasy XI i tyle. Zresztą jak ktoś nie chce wydawać kasy na PS2 to ok, ale zważ na to, ze komp musi być przyzwoity, żeby pociągnąć tak ciężką grę, więc imo ps2 się bardziej opłaca. No, ale ja jestem pro konsole, inni są pro PC i ok. Po to są stwarzane emulatory.
I pamiętaj Sephi, że mnie emulatory tak obchodzą, jak Ciebie PS2 i FFX ;)
Obiektywnie, to bym się zastanowiła czy wole kupić konsole (nie tylko dla serii FF ofkors) czy ulepszać kompa, żeby mi lepiej gra na emu chodziła. A jak juz wspominałam kocham moją PS2 i nie mam takich dylematów. Wszystko zależy od tego co kto woli: konsolę czy PC i jakie ma warunki.
Breaver pisze:lol nawet nie mam konta na Allegro xD A kupuję na forum PSX Extreme, na Pchlim Targu. Miła atmosfera, 100% pewności...
TY. Weź pod uwagę, ze są ludzie (jak ja, jak Ivy), którzy wolą dopłacić, ale mieć pewność. Ja muszę coś dotknąć, zobaczyć, ze ma folie i w ogóle, zanim kupię. Nie kupuje kota w worku, wole dłużej oszczędzać.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Faka pisze:No sorry, ale mnie dowalilas z tymi fps'ami na LAPTOPIE
Proszę oto moja z nim rozmowa
Ja (19-11-2006 21:32)
LOL.... można grać juz w FFX na pc
Krakers (19-11-2006 21:32)
no tak wlaśnie - na moim lapku chodzi 35-160fps
Krakers (19-11-2006 21:33)
ale sie często zwiesza
Ja (19-11-2006 21:33)
jakie parametry masz?
Krakers (19-11-2006 21:33)
więc pewnie dopiero w kolejnych wersjach pójdzie
Krakers (19-11-2006 21:33)
Intel Core 2 Duo 2,16 GHz plus 2GB ram i NVidia 7900GS 512MB
Krakers (19-11-2006 21:34)
Nvidia Go 7900GS
Any questions? :lol: XD
A tak, w kwestii "nie za wysokich wymagań" przepraszam - musiałam dopiero spojrzeć na ściągę, bo nie pamiętałam, co on tam ma za flaki. :lol: Gdyby nie te 2 GB RAMu to faktycznie konfiguracja byłaby tylko ponad przeciętna :D
Nemesis pisze:i jedyne co mieliśmy to telewizor z ekranem ciut mniejszym od mojego monitora...
A już tyle razy, w tym ty również, podkreślaliście, że nie ma porównania między graniem na TV a monitorze. Idąc twoim własnym tokiem rozumowania z tamtej wypowiedzi niniejszym odpowiadam ci: To nie to samo, więc mnie nie masz (bul, bul, bul) :lol:
Nemesis pisze:Argumenty? Trudno jest walić konkretnymi argumentami, bo to co ja ja uważam za wadę, Ty możesz uznać za zaletę. Jestem maniaczką konsol, wręcz fangirl.
dziękuję, nie mam więcej pytań, wysoki sądzie :lol:
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sephiria pisze:To nie to samo, więc mnie nie masz
Wiesz dla mnie to to samo ;) Zresztą nie twierdzę, ze znam się na emulatorach ;) W ogóle się nie znam. Co nie zmienia faktu, ze granie w FFX na mini tv i FF11 na PC wystarczyły mi w zupełności do tego, by uważać, że nie chcę grac w FF na pc. Mnie w ogóle granie na PC meczy i drażni ;) Może przesadziłam pisząc o zbrodni, ale to dlatego, ze ostatnio przeżywam zachwyt nad Yuną wymiataczką na wielkim ekranie u mamusi i jak sobie przypomnę ten tyci ekran w Szwecji 6 lat temu to... eh urazy z dzieciństwa :lol: No i nie ukrywam ani nie udaje, ze grałam na emu ;) Weź to pod uwagę topiąc mnie w klozecie XD
Sephiria pisze:dziękuję, nie mam więcej pytań, wysoki sądzie :lol:
PCmaniak i KONSOLfangirl chyba zakończyły ten pojedynek XD
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Z jedną uwagą: nie jestem maniaczką PC - kiedyś grałam na konsoli a do niedawna na PC. Obecnie prawie w ogóle nie gram _^_.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sephiria pisze:Z jedną uwagą - nie jestem maniaczką PC - kiedyś grałam na konsoli, obecnie prawie w ogóle nie gram _^_.
Oh, kochanie przepraszam :* XD

A co by nie robic OT... ciekawe jak ten cały emulator udźwignie FFXII, bo, że FFX starą gra jest i można sobie z tym poradzić to nie wątpię.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Nemesis pisze:ciekawe jak ten cały emulator udźwignie FFXII, bo, że FFX starą gra jest i można sobie z tym poradzić to nie wątpię.
Już dzwiga ;) Inna sprawa, że jeszcze "ciut" wolno FF XII chodzi - jak wynika z opinii ludzi na Forum PCSX2... Dałbym linka ale obecnie cosik mają serwer przeciążony... ;)

BTW - kumpel uruchomił bezproblemowo na tym emulatorku kilka starszych pozycji z PS2 - i stwierdził, że chodzą nieźle (tytułów nie podał :P).
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Sephiria pisze:Mowiłam wyraźnie, że nie wszystko jest adresowane do ciebie. No to sam do tego dojdziesz, kto był adresatem tamtego sformułowania, czy chcesz "pytanie do publiczności" albo "telefon do przyjaciela"? :lol:
skoro odpowiadasz na moje słowa, to chyba mam prawo przypuszczać, że mówisz/piszesz do mnie?

"połóweczkę poproszę"
Sephiria pisze:A coś takiego jak PRAGMATYZM znasz? Przykładowo jeśli w FF 6 liczba........
a znam. i nawet też mam pokaźną kolekcję save state'ów z różnych gier w różnych ciekawych miejscach.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sogetsu pisze:skoro odpowiadasz na moje słowa, to chyba mam prawo przypuszczać, że mówisz/piszesz do mnie?
Dzizas Sogetsu weź sobie odpuść -_-
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”