Emulacja PS2 - FFX grywalne!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Krakers
Administrator
Administrator
Posty: 193
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 08:19

Emulacja PS2 - FFX grywalne!

Post autor: Krakers »

Czy można zagrać w FFX na PC? Od dzisiaj tak. Ukazała się nowa wersja emulatora PCSX2, którego autorzy zapewniają, że w pełni umożliwa on granie w Final Fantasy X. Uzyskiwane fps są także znośne (35 - 200fps). Oczywiście wymagania emulatora są dość wysokie - procesor powinien umożliwiać obsługę MMX i SSE2 i najlepiej, żeby był dwurdzeniowy.

Oficjalna strona PCSX2.net
Wątek na forum emulatora - opublikowane są tutaj zrzuty ekranu z różnych emulowanych gier.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Krakers, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

No, jak ja sobie to info ustawiłem na opis na GG, to odezwały się głosy, że to mistyfikacja i w ogóle niemożliwe. :roll:
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Masumute

Post autor: Masumute »

Hehe tyle czasu czekania na emulator PS2 że aż mi się odechciało czekać i sobie kupiłem tego PS2 :P No ale w końcu jest, chociaż jak ktoś nie ma słabszego kompa i tak bedzie musiał wydać te około 500 zł na nowy sprzęt a za te pieniądze można już kupić PS2 i jakiegoś Finala. Poza tym to mniejsza przyjemność grać na emulatorze w FF-y. Jakoś mi się dziwnie grało w FF 7 i 9 na emulatorze. Natomiast starsze wersje FF to już inna historia... :D
Awatar użytkownika
Faka
Kupo!
Kupo!
Posty: 131
Rejestracja: wt 08 sie, 2006 10:20
Lokalizacja: Ostrów Maz.

Post autor: Faka »

W ogole na emulach z PSX'a, a teraz PS2 to jest go*no. Nie ten klimat, a w przypadku mnie - granie na emulu z PSX'a w ogole mnie nie ciagnie, a wrecz przeciwnie odpycha. Co do emulatora, to sie juz w ogole nie oplaca grac, jak teraz konsole ps2 sa duzo tansze i do tego w promocjach. Jak czlowiek ma kompa i do tego slabego, to sobie moze zapomniec o graniu w PS2 na kompie.
... thug life ...
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

Dwurdzeniowy?? Ciekawe. IMO jak ktoś ma słabego kompa to musiał by być... dziwny, aby teraz pakować kompa tylko dlatego, aby pograć w FFX... jak ceny PS2 to koszt rzędu 250-400 zł (już nie wspominam o slimie...) to ja nie wiem.

Co innego jak ktoś ma już dobrego kompa, ale podzielam zdanie Faki - granie w FFX na kompie? Dla mnie to jakiś poroniony pomysł...
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

Przypomne tylko, że jest jeszcze grupa ludzi, ktorzy wykorzystuja piece do innych celów, niż granie - i jak ktos chce tylko pograc w FF, bez innych konsolowych rzeczy.


w takim przypadku za to 250+ złotych mozna kupic sobie FF X, XII i jeszcze cos na pc ;p


Fakt, zę jak ktos upgraduje kompa tylko ze wzgledy na emulacje FFX - to jest hmm zastanawiajace - ale jeszcze z pol roku/roczek i co raz wiecej sprzetow potrafiacych uciagnac ten emu bedzie u ludzi etc ;)

Piotrek
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

w takim przypadku za to 250+ złotych mozna kupic sobie FF X, XII i jeszcze cos na pc ;p
Zapałki. Jeśli mu starczy. Tak na poważnie za 250 jak kupisz sobie FFX i FFXII, to napewno z legalnych źródeł to nie będzie...
Awatar użytkownika
theodolit
Kupo!
Kupo!
Posty: 156
Rejestracja: pn 02 paź, 2006 12:00

Post autor: theodolit »

King VERMIN! pisze:
w takim przypadku za to 250+ złotych mozna kupic sobie FF X, XII i jeszcze cos na pc ;p
Zapałki. Jeśli mu starczy. Tak na poważnie za 250 jak kupisz sobie FFX i FFXII, to napewno z legalnych źródeł to nie będzie...
wyglada glupio zapisane - chodzilo mi o X-II (nie XII) a oie dziesiotki widzialem w MM za okolo 70 zl sztuka - wiec powinno zadzialac :P

co do XII to nie wiem - i chyba wole nie wiedziec - ale to chyba juz niepotrzebny offtop ;p
Knoxville

Post autor: Knoxville »

czy ten emulator odpala gry w NTSC? Jeśli tak można by było szybciej zagrać w FF12 :D
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Knoxville pisze:czy ten emulator odpala gry w NTSC? Jeśli tak można by było szybciej zagrać w FF12
Jasne, że odpala - na Forum poswieconym temu emu jest temat odnośnie FF XII - ale o ile nie masz kompa z najnowszym dwurdzeniowym prockiem + nowka K. graf. + min. 2 GB RAMU - to nawet nie probój :lol: Emulacja FF XII kuleje jeszcze - przy lepszym sprzecie niż podałem ludzie wyciągają max ok. 20-30 FPS'ów. Na kompie przeciętnego Polaka bedzie z 5 FPS'ów xD
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Czekali niektórzy 6 lat na emulację FFX, ciekawe ile poczekają na FFXII lol. Zresztą dalej sądzę, ze emulowanie FF'ów z PS2 to zbrodnia i bezsens...
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Emulowanie gier na kompie jest dziwne :P monitor emituje jakies nieprzyjazne i niewidzialne fale ktore sprawiaja iz nie czuje takiej samej satysfakcji jak podczas grania na PS2 przed telewizorem. Moze za jakies 20 lat bede mial ochote pograc w jakies szitowe gierki na PS2 to poemuluje, tak jak teraz Nes'a ^^
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

ja ostatnio odświeżyłam FFX, żeby posprawdzać to i owo, a także bo mnie naszło... jako, że jeszcze ta sprawa z górnikami, to sobie nie wyobrażam latać od kompa to tv... a tak pyk tvn24, pyk FFX... pominę duży ekran tv, na którym bicie tyłka sinowi wygląda efektowniej niż na małym ekraniku...No chyba, że spośród gier na PS2 interesuje kogoś tylko FFX, bo w innym wypadku bardziej się opłaca kupić PS2...ceny są wyjątkowo niskie przecież. No, ale rozumiem taką Sephi, która będzie mogła zagrać w FFX bez kupowania PS2, bo jej nie chce i o.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nemesis pisze:Zresztą dalej sądzę, ze emulowanie FF'ów z PS2 to zbrodnia i bezsens...
'
Powtarzacie się jak katarynki i jesteście nudni jak flaki z olejem :roll: Jak ktoś chce i lubi poprzez emulator grać to i tak zagra, a takie stwierdzenia, że emulowanie konsoli X, y, czy z są świętokradztwem etc., są po prostu śmieszne.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Sephiria pisze:Powtarzacie się jak katarynki i jesteście nudni jak flaki z olejem :roll: Jak ktoś chce i lubi poprzez emulator grać to i tak zagra, a takie stwierdzenia, że emulowanie konsoli X, y, czy z są po prostu śmieszne.
to nie jest śmieszne. zauważ, że zdecydowana większość woli granie na oryginalnym sprzęcie a nie na emu. zresztą, o wrażeniach z grania na emulatorach już gdzieś pisałem.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”