FF XII: Wreszcie w wersji "zrozumiałej"...

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FF XII: Wreszcie w wersji "zrozumiałej"...

Post autor: Garnet »

W końcu, po długim czasie oczekiwania nastąpiła premiera anglojęzycznego FF XII. Amerykanie mogą się już cieszyć posiadaniem własnej kopii, nam jak zwykle przydaje się duża doza cierpliwości... A jeśli już mówimy o europejskim wydaniu gry, krążą na necie informacje, jakoby premiera miałaby być 23 lutego &#8211; nie jest to jeszcze potwierdzone przez SE...

To tyle może odnośnie premiery samej gry, teraz może cosik o OST. Na OST składają się 31 utwory (dla przypomnienia &#8211; w wersji jap. było 100 kawałków, wydanych na 4 cd ...).
Okładka
Booklet 1
Booklet 2
Booklet 3

A teraz pora na...wywiady <^^">, które pojawiły się ostatnio, w związku z premierą w USA.
W wywiadzie z Sakimoto, możemy min. się dowiedzieć, że p. Hitoshi lubi techno XD.
Część 1
Część 2
Uematsu, w swoim wywiadzie mówi, min. o czerpaniu inspiracji z prac Amano i muzyki Eltona Johna.
Wywiad
Pojawił się także nowy wywiad z producentem FF XII, Akitoshi Kawazu. Można tam znaleźć wzmianki o wersji PAL (SE chce wydać grę, jednocześnie w całej Europie, dlatego nie wypuszczają jeszcze wersji UK...), oprócz tego, mowa min. o nowych scenkach w wersji angielskiej.
Wywiad

Nio i przecież był dzień FF XII w NY XD.
Na necie pojawiły się dwa obrazki z tej imprezy.
Współczucia dla ludzi, którzy nawet na ulicy, musieli patrzeć na tą mordkę XD
Hola...a to zwycięzcy konkursu cosplay&#8217;owego XD

Jak i premiera, to pora na recki :].
GameSpot zamieścił na swojej stronie recenzję FF XII, oceniając ją na 9.0.
Link
Także IGN zamieścił swoją reckę, dając grze 9,5.
Link
<oni na pewno blefują.. :] >

W międzyczasie czekając na premierę u nas, możecie zajrzeć na ang. stronę gry ^^".
Strona oficjalna

-----------------------------------------

Pojawiły się nowe informacje dot. FF XII: Revenant Wings:
- Historia będzie miała miejsce na latającym kontynencie Puruvama, a także na kontynencie poniżej (Ivalice ^^&#8221;).
- Można będzie odwiedzić główne lokacje FF XII i zobaczyć, jak obecnie żyją bohaterowie po wydarzeniach z XII (z oczywistych powodów &#8211; zbyt mała ilość miejsca na kartridżu &#8211; nie można było zamieścić całego kontynentu do dyspozycji gracza).
- Zarówno Balthier, jak i Fran przyłączą się do Vaana i Penelo, ogólna liczba naszych zawodników ma być większa niż w FF XII.
- Summony będą tutaj odgrywały bardziej znaczącą role, niż to miało miejsce w XII...baa...będzie tutaj więcej Summonów, niż w jakimkolwiek innym FF. Sposób używania summonów będzie się różnił od tego z XII.
- Historia będzie podzielona na krótkie epizody, które będą stanowiły jedną całość.
- W grze pojawi się nowy system walki, ale wróci system Gambit z XII.
- System walki będzie w całości kompatybilny ze stylusem.
- Od początku mamy do dyspozycji airshipa.
- Gra jest skończona w 40%.

--------------------------------------------------

No to teraz cosik o remake&#8217;ach <wszyscy wiemy, jak SE je kocha :] >.

Już niedługo, bo 14 listopada, światło dzienne ujrzy wersja angielska FF III.
Zainteresowanych odsyłam do &#8216;preview&#8217; napisanego przez IGN, którzy już grali w wersję angielską.
Preview

Poza tym nastąpił update na ang. stronie oficjalnej, min. słów kilka o fabule, postaciach i ich klasach. Dodano także krótki trailer.
Strona FF III

Warto przypomnieć, iż...
FF V wyszło w Japonii 12 października, w USA wyjdzie 6 listopada.
FF VI ma wyjść w Japonii 30 listopada.
A może i warto wiedzieć <XD>, iż FF V, po tygodniu, sprzedało się w 125 tys. egzemplarzach.

Na stronce FF V, dodano min. nowe joby, trailery.
Strona FF V

Została także otwarta oficjalna strona FF VI na GBA. Można przejrzeć info o postaciach, fabule.
Strona FF VI

SE zamierza także wypuścić na rynek "Finest Box" (im się chyba pomysły nigdy nie skończą...). Mówiąc pokrótce, owy box, to zabrane razem OSTy z FF IV, V i VI, z dołączanymi bookletami z artami. Owe cacko ma się ukazać 31 grudnia w Japan.

SE otwarło także nowa stronkę &#8211; Finest Final Fantasy, można tam na bieżaco znaleźć wszelkie infa odnośnie remake&#8217;ów.
Stronka FFF

------------------------------------------------

Natomiast ciągle żadnych nowości, jeśli chodzi o FF XIII.
W Famitsu pojawiła się informacja, iż Nomura w najblizszym czasie ma zamiar powiedzieć co nieco o Versus....

W każdym razie, wiemy na razie, tyle, iż FF XIII jest skończone w 3 %, a Versus w 1 % XD.
Dowód 1
Dowód 2

------------------------------------------------

I Kompilacja FF VII (ta niekończąca się opowieść :]).
Ukazał się nowy wywiad z Nomurą, w którym jest mowa o CC, ACC, BC.

Wersja grywalna CC powinna pojawić się do końca roku. Nomura bardzo zachwyca się scenariuszem oraz systemem walki &#8211; "it&#8217;s really good" <oh yeahhh ... :]]]] >.
Obecnie team zajmuje się podkładaniem głosów oraz polepszaniem systemu walki.

Odnośnie ACC, pojawiły się prośby fanów, aby została wypuszczona wersja limitowana filmu (...). Nomura obecnie nie ma takich planów, ale.... Premiera przewidziana jest na rok następny <w Japan>. Jeśli chodzi o kraje poza Japonią, Nomura wolałby najpierw poczekać, aż Blu-Ray przyjmie się na zachodnich rynkach i wtedy ewentualnie wydać tam film.

Jeśli chodzi o BC, została dodana postać Reno i zarazem ma być wyjaśnione, dlaczego nie pojawił się on, w innych epizodach.

Strona 1
Strona 2
Tłumaczenie wywiadu, thanks to AdventChildren.net

Swoją drogą, warto wspomnieć, iż premiera europejska DoC jest przewidywana na 17 listopad.

-----------------------------------------------------------

I mała notka odnośnie FF XI, które także ma swoją grupę zagorzałych fanów.
SE planuje 7 listopada wydać Vana&#8217;diel Collection 2007, które ma zawierać całą grę i wszystkie dodatki &#8211; &#8222;Rise of the Zilart&#8221;, &#8222;Chains of Promathia&#8221; i &#8222;Treasures of Aht Urhgan&#8221;. Oprócz tego, ma zostać dodane &#8222;Quick Manual&#8221;, które ma zawierać, min. mapę Vana&#8217;diel, przewodnik dla początkującego.
I jeszcze jedno... wersja PS2, FF XI ma być kompatybilna z PS3.


......do usłyszenia, kupo;P
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:wersja PS2, FF XI ma być kompatybilna z PS3.
U nas w ogóle nie ma wersji na PS2, ale z drugiej strony, jak PS3 ma podciągać grę graficznie, to nie wiem czy bym się nie skusiła >.>
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Garnet pisze:Na OST składają się 31 utwory (dla przypomnienia &#8211; w wersji jap. było 100 kawałków, wydanych na 4 cd ...).
Czyżby cięcia budżetowe?
W Polsce pewnie będą sprzedawać wersję z 3 utworami :grin:
Garnet pisze: p. Hitoshi lubi techno

Może jeszcze czarny hiphop? Mam nadzieję że słucha techno tylko po pracy...
Garnet pisze:Uematsu, w swoim wywiadzie mówi, min. o czerpaniu inspiracji z prac Amano i muzyki Eltona Johna.
Oj, coś czuje że za tego Eltona Johna to pewna partia postara się żeby FF12 był od 18 lat..
Garnet pisze:9.0.
Garnet pisze:9,5.
A cóż to za bluźnierstwo ?!?
Garnet pisze:FF XIII jest skończone w 3 %, a Versus w 1 %
To już nasze autostrady szybciej robią :grin:
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnet pisze:Na OST składają się 31 utwory (dla przypomnienia &#8211; w wersji jap. było 100 kawałków, wydanych na 4 cd ...).
Czyli fanów spoza Japonii S-E tradycyjnie ma w trąbce.
Garnet pisze:Pojawił się także nowy wywiad z producentem FF XII, Akitoshi Kawazu. Można tam znaleźć wzmianki o wersji PAL (SE chce wydać grę, jednocześnie w całej Europie, dlatego nie wypuszczają jeszcze wersji UK...), oprócz tego, mowa min. o nowych scenkach w wersji angielskiej.
Poprzednie plany o ile pamiętam miały obejmować jednoczesną premierę wszędzie na świecie, ale wiadomo co z tych planów wyszło. _^_ Generalnie S-E robi się coraz mniej słowne i atrakcyjne.
Garnet pisze:- Historia będzie miała miejsce na latającym kontynencie Puruvama, a także na kontynencie poniżej (Ivalice ^^&#8221;).
- Można będzie odwiedzić główne lokacje FF XII i zobaczyć, jak obecnie żyją bohaterowie po wydarzeniach z XII (z oczywistych powodów &#8211; zbyt mała ilość miejsca na kartridżu &#8211; nie można było zamieścić całego kontynentu do dyspozycji gracza).
-Summony będą tutaj odgrywały bardziej znaczącą role, niż to miało miejsce w XII...baa...będzie tutaj więcej Summonów, niż w jakimkolwiek innym FF. Sposób używania summonów będzie się różnił od tego z XII.
- Historia będzie podzielona na krótkie epizody, które będą stanowiły jedną całość.
- W grze pojawi się nowy system walki, ale wróci system Gambit z XII.
- Od początku mamy do dyspozycji airshipa.
Mam BARDZO ZŁE skojarzenia, zwłaszcza czytając o: historii podzielonej na epizody, możliwości poznania życia bohaterów po konkluzji FF XII i Airshipie od początku gry. Czy CZEGOŚ wam to nie przypomina? Do tego chcą to zmiksować jeszcze z pobiciem różnorodności Summonów z FF 6, gdzie było ich najwięcej: 27. THIS IS REALLY BAD. Tym razem mam na co narzekać i na czym oprzeć wstępne negatywne odczucia, bo mam choćby FFX-2 za punkt odniesienia. Wiele założeń FFXII Revenant Wings jest zbieżnych z FFX-2, które jak wiemy było jedną i niestety nie ostatnią pomyłką S-E. Choćby dumnie i szumnie zapowiadany Dirge of Cerberus też okazał się średniakiem i to Revenant Wings nie wróży dobrze.
Garnet pisze:No to teraz cosik o remake&#8217;ach <wszyscy wiemy, jak SE je kocha :] >.

Już niedługo, bo 14 listopada, światło dzienne ujrzy wersja angielska FF III.

FF V wyszło w Japonii 12 października, w USA wyjdzie 6 listopada.
FF VI ma wyjść w Japonii 30 listopada.


SE zamierza także wypuścić na rynek "Finest Box" (im się chyba pomysły nigdy nie skończą...). Mówiąc pokrótce, owy box, to zabrane razem OSTy z FF IV, V i VI, z dołączanymi bookletami z artami. Owe cacko ma się ukazać 31 grudnia w Japan.
Uczciwie: nawet mnie poczynania S-E zaczynają już naprawdę denerwować - dwie kiepskie gry w ostatnich czasach, mnóstwo remake'ów ewidentnie sugerujących że S-E raczej przestało celować w podnoszenie poprzeczki przy każdej nowej części, a coraz bardziej z worka wychodzi ten brzydki "korporacyjny money drive". Do tego jeszcze ACC, remasterowane drugi czy trzeci raz OSTy, które już w niewiadomo ilu egzemplarzach S-E zdążył sprzedać... Oczywiście wiadomo, że branża gier (i rozrywki) nie jest dla altruistów i za czyjąś pracę się płaci, ale remake'i to powiedzmy sobie szczerze pójście na łatwiznę. Sprzedawanie tego samego niewiadomo który raz (po uprzednim leciusieńkim liftingu) jest po prostu obciachem. Oczywiście wiadomo, że głównym targetem i tak jest rodzimy rynek japoński, ale skoro tak to niech S-E nie wydaje tego poza granicami Japonii, bo aż przykro się robi na widok tego drylowania kieszeni miłośników serii (choćby ACC: kasa po raz drugi za kilka uprzednio wyciętych scenek :roll: - po prostu żenada). S-E ma po ostatnich marketingowych posunięciach dość kasy i dobrze by było aby skoncentrowali się z powrotem na jakości gier zamiast na masówce.

Dawno nie byłam tak zła.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

dark_raven pisze:W Polsce pewnie będą sprzedawać wersję z 3 utworami :grin:
w Polsce w ogole wychodza takie OSTy? :lol:
dark_raven pisze:Może jeszcze czarny hiphop? Mam nadzieję że słucha techno tylko po pracy...
good beat above all :lol: :wink:
dark_raven pisze:Oj, coś czuje że za tego Eltona Johna to pewna partia postara się żeby FF12 był od 18 lat..
spox,najwyzej zakaza tylko Kiss Me Good bye XDD <tylko ten utwor skomponowal Nobuo>...btw. nie wiem,jak Wy..ale ja z radoscia przyjelabym zakazanie tego utworu;)
Sephiria pisze:Generalnie S-E robi się coraz mniej słowne i atrakcyjne.
a juz na pewno sa mistrzami w przekladaniu premier...jakim cudem,Namco zdazylo wydac Xeno3 po ang. 2 miesiace,po premierze w Japan ...nie wiem:] ale SE nie powinno tak 'olewac' zagranicy...a pozniej,sie dziwia,ze piraty tak szybko sa na sieci :roll: <panowie,cierpliwość ludzka ma swoje granice...>
Sephiria pisze:Tym razem mam na co narzekać i na czym oprzeć wstępne negatywne odczucia, bo mam choćby FFX-2 za punkt odniesienia
taa...tworcy mowili,ze to nie ma byc takie ffxii-2...tylko calkiem nowa historia,ciekawsze rozwiazania...do mnie nie przemawiaja zbytnio takie gadki,tym bardziej,ze tymi 'tworcami' sa osoby odpowiedzialne za ffx-2;P
teraz dali cala sage ff13,wiec przynajmniej od poczatku,wiemy na czym stoimy:]
Sephiria pisze:Dawno nie byłam tak zła.
<i dlatego tez nie dziw sie,ze nie mam takiego zapału,do pisania newsow;P;) czytajac o kolejnych remakach czy czym tam,mozna oszalec^^">....nie ma co ukrywac,ze moj szacunek do SE juz dawno znacznie zmalal...a dwie literki FF czy cos jeszcze znacza? ...who knows...

...sytuacje moze jedynie zmienic <tak zachwalane> FF12.... <nie mowiac o tym,ze ffx tez bylo wychwalane...>
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
King VERMIN!
Cactuar
Cactuar
Posty: 479
Rejestracja: czw 21 wrz, 2006 15:43

Post autor: King VERMIN! »

za kilka uprzednio wyciętych scenek
W całości rozumiem o co Ci chodzi, ale film jednak będzie na BlueRey'u. Będzie to napewno nowość, obiach jednak jest, ale bez przesady, to nie jest w końcu wersja na DVD.
Awatar użytkownika
kwazi
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 2062
Rejestracja: ndz 05 cze, 2005 19:55
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: kwazi »

Garnet pisze:Na OST składają się 31 utwory (dla przypomnienia &#8211; w wersji jap. było 100 kawałków, wydanych na 4 cd ...).
Cóż - może ma to związek z wywaleniem kawałków w stylu "Misson start/complete" i skupieniu się na głównych, sugestywnych utworach dla tej części... Zresztą - co ja tam wiem :P tak czy siak - to było o przewidzenia ;)
Garnet pisze:A może i warto wiedzieć <XD>, iż FF V, po tygodniu, sprzedało się w 125 tys. egzemplarzach.
Tia - i już wiadomo po co S-E robi "rymejki" :] niezła kasa... Odnosze dziwne wrażenie, że jeśli byśmy wzięli kawał cegły i wsadzili go w opakowanie z napisem "Final Fantasy" to sprzedałby się równie dobrze :]
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”