FFXIII: Trochę nowości ;)

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FFXIII: Trochę nowości ;)

Post autor: Garnet »

W japońskim magazynie Gemaga (dawniej znane pod nazwą Dorimaga) ukazał się artykuł zawierający nowe informacje odnośnie FF XIII.

- Scenariusz jest już gotowy w 80%
- Dwa żółte znaczki na lewym ramieniu bohaterki oznaczają status społeczny, który ma mieć wpływ na nasze konwersacje z NPC, w miastach
- W grze pojawią się środki transportu. Toriyama powiedział, iż możemy spodziewać się czegoś zaskakującego, jako, iż rzecz dzieje się w bliskiej przyszłości.
- SE zastanawia się nad użyciem funkcji reagujących na ruch (pad PS3), które mogą mieć wpływ na kierowanie pojazdami
- Tetsu Tsukamoto (potwory w FF X i FF X-2) zajmie się projektowaniem broni. Bronie będą pełnić ważną rolę w FF XIII. Na PS2 posiadały one bardzo mało polygonów, wraz z PS3 ulegnie to zmianie. Teraz będzie można dopracować każdy najmniejszy element. Będą także możliwe transformacje w czasie walki (trailer). Nomura dodał, iż zajęło mu dużo czasu stworzenie broni bohatera Versus.
- Główna bohaterka FF XIII ma być silną i niezależna kobietą ^^"
- Prace nad &#8222;visual engine&#8221; PS3 są już prawie na ukończeniu. Cytując M. Toriyama &#8222;Teraz nadszedł czas na prawdziwy start dla FFXIII&#8221;
- FF XIII nie zostało wydane na PS2, gdyż wg Toriyama i Hashimoto jedno DVD nie byłoby wystarczające, a Blu-Ray załatwił sprawę;P (prace nad FF XIII ruszyły jeszcze na PS2)
- Kitase uważa, iż FF XIII wprowadzi dużo zmian do gatunku RPG, wg niego gracze będą sami siebie pytać &#8222;Czy to naprawdę FF?&#8221;
- Jeśli chodzi o system walki, możemy się spodziewać się (oprócz nowości) także rzeczy tradycyjnych :). W grze będziemy mieli do dyspozycji, jak zawsze, drużynę, ale jak mówi Toriyama &#8222;Nie zastosujemy tutaj tylko zwykłej idei drużyny&#8221;...
- Prace nad Versus mają wkrótce ruszyć. Obecnie Nomura posiada jako taki koncept ( ;) ) scenariusza i dyskutuje nad tym z współpracownikami. Poważne prace nad scenariuszem powinny ruszyć lada moment.
- Nomura i Kitase zapytani o to czemu Versus nie zostanie wydane jako FF XIV, odpowiedzieli, iż sam koncept Versus nie miałby możliwości "samoistnienia" jako osobna część z numerkiem. Zostało także po raz kolejny powiedziane, że Versus nie jest zwykłym side-story, za to zostaną wykorzystane tutaj elementy, które nie miałyby raczej szansy pojawić się w częsci z numerkiem.
- Dyrektorowie poszczególnych części FF XIII mają swobodę działania - od stworzenia świata do bohaterów. To co ma łączyć poszczególne części to mitologia.
- Na końcu nastąpiło porówanie między scenkami real time, a CG. Jak sami widzieliśmy różnice są b. małe ;) (ale tak naprawdę to sprawa kilku mln polygonów :] ).
Ostatnio zmieniony czw 01 cze, 2006 19:14 przez Garnet, łącznie zmieniany 2 razy.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:- Scenariusz jest już gotowy w 80%
Ciekawe czy mają już scenariusze pozostałych części.... no sam zarys pewnie mają.
Garnet pisze:- Dwa żółte znaczki na lewym ramieniu bohaterki oznaczają status społeczny
Myślałem, ze to nic nie znaczący element stroju (światełka na ramieniu staną się w Japonii modne już niedługo :] )
Garnet pisze:- Podczas zwiedzania miast będą możliwe rozmowy z NPC
To świetnie! Zawsze o tym marzyłem grając w eRPeGi :D
Garnet pisze:- W grze pojawią się środki transportu (SE zastanawia się tu nad użyciem funkcji reagujących na ruch, które znajdą się w padzie PS3)
Ujeżdzanie Chocobosa padem z czunikami ruchu :] Szczerze mówiąc gdybyśmy mieli normalną mapę i airshipa do dyspozycji to taka opcja sterowania padem była by miłym dodatkiem.
Garnet pisze:- Tetsu Tsukamoto (FF X-2) zajmie się projektowaniem broni
Zawsze jak widze znaczek "X-2" przy jakimś nazwisku to mi się źle kojarzy :]
Garnet pisze:- Bohaterka, którą mieliśmy okazję oglądać nie koniecznie musi być główną postacią gry...jednakże SE zaznacza, iż takową rolę będzie pełnić silna i niezależna kobieta.
Ona (ta z trailera) wyglądała na silną i niezależną. Ona zapewne jest główną heroiną. I fajnie.
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Garnet pisze:Podczas zwiedzania miast będą możliwe rozmowy z NPC
A to nowosci!!
Jaco pisze:Szczerze mówiąc gdybyśmy mieli normalną mapę i airshipa do dyspozycji to taka opcja sterowania padem była by miłym dodatkiem.
No wlasnie, kiedy w koncu takie cos zrobia -_-''
Jaco pisze:Zawsze jak widze znaczek "X-2" przy jakimś nazwisku to mi się źle kojarzy :]
Nie boj- on tylko bedzie projektowal bronie ;)
azu

Post autor: azu »

Mnie również bardzo ale to bardzo źle się kojarzy wszystko co związane z FFX-2...
Nie śledzę na bierząco nowości ani postępów nad FFXIII (bo nie chce się zbytnio zdołować faktem, że za tak długi okres czasu dopiero bede mogł w niego zgrać)... ale mam pewne pytanie, mianowicie czy wiadomo już coś o sposobie podróżowania pomiędzy krainami (nawiązując już do środków transportu) ... ? Jestem zdecydowanie za systemem 'chodzienia' po mapie świata (ff7-9 for example) strasznie mi tego brakowało w FFX...
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Re: FFXIII: Trochę nowości ;)

Post autor: Lenneth »

Garnet pisze:Dwa żółte znaczki na lewym ramieniu bohaterki oznaczają status społeczny
Jak symbole na ramieniach Żydów, Cyganów, homoseksualistów, etc. przed i w czasie WWII? O.o
[Swoją drogą, jeszcze bardziej mi tu zapachniało cyberpunkiem. Już się cieszę. ^^]
Garnet pisze:Bohaterka, którą mieliśmy okazję oglądać nie koniecznie musi być główną postacią gry...jednakże SE zaznacza, iż takową rolę będzie pełnić silna i niezależna kobieta.
...Zupełnie jak Yuna z FFX-2? :lol:
No nie, ale w pełni popieram, popieram. g:hmm
_Dejwid_

Post autor: _Dejwid_ »

Garnet pisze: - Scenariusz jest już gotowy w 80%
HEh, pewnie teraz siedzą nad zakończeniem :smile: Swoją drogą przydałoby sie ich nawet kilka :)
Garnet pisze: - Podczas zwiedzania miast będą możliwe rozmowy z NPC
Po tym zapewnieniu jestem spokojny o przyszlosc tej produkcji :o
Garnet pisze: - W grze pojawią się środki transportu (SE zastanawia się tu nad użyciem funkcji reagujących na ruch, które znajdą się w padzie PS3)
Chodzi o ten "zyroskopowy bajer" w padzie? :smile: Zawsze jakies nowe doznanie... Ta gra bedzie przelomowa chocby tylko ze wzledu na same wlasciwosci nowej platformy. O to mozemy byc spokojni :wink:
Garnet pisze: Tetsu Tsukamoto (FF X-2) zajmie się projektowaniem broni
Kimahri pisze: Nie boj- on tylko bedzie projektowal bronie
Tylko albo az... :smile: Czytalem, ze w tej czesci FF bronie beda o wiele bardziej efektowne. A to za sprawą wiekszej liczby polygonow, ktorych ilosc ograniczano wczesniej do niezbednego minimum. Dzieki temu bronie beda mogły przechodzic pewnego rodzaju 'transformacje' podczas rozgrywki (jak na "Trailerze").
Garnet pisze: - Bohaterka, którą mieliśmy okazję oglądać nie koniecznie musi być główną postacią gry...jednakże SE zaznacza, iż takową rolę będzie pełnić silna i niezależna kobieta.
Dla mnie moze byc... :wink: Tylko, zeby cala reszta nie była daremna jak w XII :razz:

PS. Ponoc Nomura powiedzial, ze Versus bedzie inny pod kazdym wzgledem (postacie, swiat i nawet ogólny "dizajn" gry) Dlatego raczej nie bedzie tylko jakims pobocznym watkiem, a calkiem inna gra.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

...ufff..wprowadziłam mały update ^^" zapraszam do zapoznania;P
azu pisze:ale mam pewne pytanie, mianowicie czy wiadomo już coś o sposobie podróżowania pomiędzy krainami (nawiązując już do środków transportu) ... ? Jestem zdecydowanie za systemem 'chodzienia' po mapie świata (ff7-9 for example) strasznie mi tego brakowało w FFX...
za wczesnie na takie rzeczy;) czy bedzie chodzenie po mapie..w sumie to nie wiem, patrzac na ta bliska przyszlosc, mam w glowie obraz z xenosagi i latanie statkami kosmicznymi miedzy planetami...ale tak jak mowie narazie nic nie wiadomo:)
Lenneth pisze:Jak symbole na ramieniach Żydów, Cyganów, homoseksualistów, etc. przed i w czasie WWII? O.o
[Swoją drogą, jeszcze bardziej mi tu zapachniało cyberpunkiem. Już się cieszę. ^^]
spox,jeszcze bedziemy mieli jakis rezim w ffxiii :D

_Dejwid_ pisze:Ponoc Nomura powiedzial, ze Versus bedzie inny pod kazdym wzgledem (postacie, swiat i nawet ogólny "dizajn" gry) Dlatego raczej nie bedzie tylko jakims pobocznym watkiem, a calkiem inna gra.
nie ponoc,a na pewno (juz od e3 jest o tym mowa ;) ) ..pomijajac fakt,ze mowia o tym w kazdym wywiadzie^^"
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
adasio_mad

Post autor: adasio_mad »

uch, nie moge sie doczekac tej XIII... szkoda ze nie mam ps2, nawet psx'a nie mam, ale moze specjalnie dla FF XIII kupię PS3... chociaz bedzie to duzy wydatek:P slyszalem ze FF XII byl troche niewypalem... ale moze to tylko wymysl mojego qmpla:D czekam z niecierpliwoscia... :]
azu

Post autor: azu »

adasio_mad pisze:slyszalem ze FF XII byl troche niewypalem... ale moze to tylko wymysl mojego qmpla:D
A to bardzo ciekawa teoria LOL, bardzo ciekawa dlatego, że FFXII nie pojawiło się jeszcze w Europie... A tam gdzie się pojawiło - Japonia, zbiera ono wysokie bardzo wysokie noty, często maksymalne...
No chyba, że Twój kumpel siedzi w Japonii i jest jakimś graczo-krytyko-testerem - w takim razie respect.
_Dejwid_

Post autor: _Dejwid_ »

Garnet pisze: spox,jeszcze bedziemy mieli jakis rezim w ffxiii :D
Ja jestem za! :razz: Wszystko moze byc, ale tylko bez przesady... :wink: Mysle, ze nawiazania tego typu nie sa odpowiednie dla gier :smile:, to bylby wielki nietakt ze strony SE...

Garnet pisze:nie ponoc,a na pewno (juz od e3 jest o tym mowa ;) ) ..pomijajac fakt,ze mowia o tym w kazdym wywiadzie^^"
Jak dla mnie to pewna jest jedynie nazwa :razz: Moze mowia o tym w kazdym wywiadzie, ale czytałem poki co newsy i nic wczesniej nie pisalo o bohaterach, designie czy nawet swiecie...
adasio_mad pisze:slyszalem ze FF XII byl troche niewypalem... ale moze to tylko wymysl mojego qmpla:D
Z cala pewnoscia ta czesc bedzie miała wielu przeciwnikow... Głównie ze wzgledu na takie innowacje jak np. system walki :wink: (a wiadomo jak niektórzy ludzie reaguja na "nowosci" :razz: )
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

_Dejwid_ pisze:Głównie ze wzgledu na takie innowacje jak np. system walki
Nie jest to znaczną innowacją, jeżeli jest prawdą, iż przypomina ten z FFXI :roll: Się przekonam, gdy wydadzą.
_Dejwid_

Post autor: _Dejwid_ »

Go Go Yubari pisze:Nie jest to znaczną innowacją, jeżeli jest prawdą, iż przypomina ten z FFXI :roll: Się przekonam, gdy wydadzą.
Zgadza sie, ale mi chodziło o tych, ktorzy jeszcze nie mieli szczescia raczyc sie XI... Dla nich to bedzie innowacja :o (A jest ich od groma :wink: ).
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Nie chce mi sie cytować wszystkiego :P,ale powiem tak,ciekawie to brzmi,ale to zdanie,że
wg niego gracze będą sami siebie pytać &#8222;Czy to naprawdę FF?&#8221;
,troche mnie martwi,ale zarazem i cieszy.Może być ciekawa gra,a może im też wyjsc z tego kupa :P
Jesli nie będzie to zbyt przekombinowane,to zapowiada sie kolejny dobry tytuł.

Więc czekamy ( ta jasne,jeszcze w XII nie grałem,a czekam na XIII ^^ )
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Garnet pisze:Dwa żółte znaczki na lewym ramieniu bohaterki oznaczają status społeczny
To już wiadomo czego się spodziewać...
Mamy sobie biedaczkę, która mieszka sobie w jakiejś tam najbiedniejszej dzielnicy. Oczywiście będzie walczyć o obalenie dzisiejszych niesprawiedliwych rządów. Mało tego.. wplecie się w to jeszcze jakiś spisek.
ALBO... Kogoś wyżej postawionego. Zakładam, że będzie to jakiś generał czy coś i odkryje sobie spisek, który ma na celu zniszczenie ludzkości. Oczywiście trzeba będzie znowu ratować planetę :)
IMO ;)
Gamertag: Szalony Szkot
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Obalanie niesprawiedliwych rządów + ratowanie świata będzie na 100% (patrz: poprzednie Finale i w ogóle wszystkie jRPG ever XD), nawet tego 'IMO' nie musiałeś dodawać. :]

A jeśli chodzi o bohaterkę, to cały czas liczę na kogoś pokroju Generał Beatrix, z wysokim statusem społecznym włącznie. :]
(W grach zawsze fascynują mnie osoby młode i bogate. XD)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”