FFXII: Trailer z ang. głosami

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FFXII: Trailer z ang. głosami

Post autor: Garnet »

W sieci pojawił się wreszcie trailer z E3, z angielskim dubbingiem.

Jak sami możecie posłuchać, wcale nie wyszło im to, aż tak źle;P (będziemy tęsknić za Yuną i Tidą :]).

Link 1
Link 2

A tymczasem potwierdzoni aktorzy pracujący przy FF XII to:
- Ashe: Kari Wahlgren (Karin z Shadow Hearts: Covenant^^)
- Vaan: Bobby Edner
- Balthier: Gideon Emery
- Al Cid: David Rasner
- Ba&#8217;Gamnan: Steven Jay Blum

---------------------------------

Dzisiaj światło dzienne ujrzał OST FF XII.
OST składa się z 4 CD i zawiera razem 100 tytułów. Wersja limitowana posiada pudełeczko oraz 28-stronicowy booklet.
Przypomnijmy, iż kompozytorem jest Hitoshi Sakimoto.

Poniżej zdjęcia limitowanej edycji...może też ktoś się skusi na import :]

Link
Ostatnio zmieniony śr 31 maja, 2006 20:42 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Vayne... przemówienie nieco ma mniej patetyczne... ale moze to tylko moje wrażenie :?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

ja i tak sie ciesze,ze nie dali goscia pokroju Seymoura :lol:
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
azu

Post autor: azu »

No... no głosy niezle, całkiem całkiem...
Garnet pisze:ja i tak sie ciesze,ze nie dali goscia pokroju Seymoura
Jeśli chodzi o ang. dub do głosu Seymoura w FFX - to był on świetny, idealnie nastrajał gracza podczas słuchania owego głosu do poźniejszego skopania dupy Seymourowi. I chyba o to chodzi.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

azu pisze:idealnie nastrajał gracza podczas słuchania owego głosu do poźniejszego skopania dupy Seymouro
Tiaa. Ode mnie dorobił się przez to ksywy Seymour Gayus :lol: i to faktycznie pozbawiało wszelkich wyrzutów w skopaniu mu czterech literek. Gdzieś tam ten jego "thragizm", o którym tak piała swego czasu lenneth, mi umykał :D.

Szczerze mówiąc, podane przez Ciebie garnet nazwiska niewiele mi mówią. Czy te osoby podkładały głos w innych dobrze znanych produkcjach, mniej więcej tego samego rodzaju co FF lub podobne?
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Jeśli chodzi o ang. dub do głosu Seymoura w FFX - to był on świetny, idealnie nastrajał gracza podczas słuchania owego głosu do poźniejszego skopania dupy Seymourowi. I chyba o to chodzi.
:lol: :)
Szczerze mówiąc, podane przez Ciebie garnet nazwiska niewiele mi mówią. Czy te osoby podkładały głos w innych dobrze znanych produkcjach, mniej więcej tego samego rodzaju co FF lub podobne?
:)
Kari Wahlgren to jedna z najbardziej znanych osob,jesli chodzi o podkladanie glosow..jak pisalam, min. SH,pozniej Xeno 1,2(Febronia,Pellegri),Suikoden 4(Flare)
zreszta :)
http://www.imdb.com/name/nm1312566/
http://en.wikipedia.org/wiki/Kari_Wahlgren

chłopak od Vaana
http://en.wikipedia.org/wiki/Bobby_Edner
http://www.imdb.com/name/nm0002810/

Balthier
http://www.imdb.com/name/nm0256297/
http://en.wikipedia.org/wiki/Gideon_Emery

Al Cid
http://www.imdb.com/name/nm0711438/ jak widac juz go slyszelismy w FF...

Bagamnan
http://en.wikipedia.org/wiki/Steven_Jay_Blum Vince;)
http://www.imdb.com/name/nm0089710/

btw. bardzo prawdopodobne,ze glos Penelo podkłada Tara Strong (Rikku)...
mowi sie tez o udziale Christophera Lee
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Nie chce mi się nawet bronić głosu Seymoura, nie znacie się po prostu :P :D

Ogólnie wrażenia pozytywne, choć wolałabym żeby ten angielski dubbing w ogóle nie powstał. Wydawcy mieliby mniej roboty dodając tylko napisy ang. , a my dostalibyśmy grę nieco wcześniej ;) Jednak wydaje mi się,że głosy brzmia w miarę naturalnie i nie drażnią ucha, po prostu dubbing na poziomie :]

[ Dodano: Sro 31 Maj, 2006 22:10 ]
Garnet pisze:btw. bardzo prawdopodobne,ze glos Penelo podkłada Tara Strong (Rikku)...
Brzmi identycznie, chociaż jakość trailera nie jest najlepsza ( u mnie głos jest bardzo przytłumiony)
mowi sie tez o udziale Christophera Lee
To by dopiero była miła niespodzianka ^^
azu

Post autor: azu »

Ivy pisze:Nie chce mi się nawet bronić głosu Seymoura, nie znacie się po prostu
Ależ ja pisząc to co napisałem w tym temacie (j.w.) wcale nie krytykuje głosu Seymoura. Wg mnie jest idealnie dopasowany do tej postaci, ta postać ma wzbudzać właśnie takie emocje w stylu 'o jej ty chamie! ty brutalu! zaraz Ci dowale' (wersja ocenzurowana/ w miejsce słów 'chamie', 'brutalu', 'dowale' - można wstawić zupełnie inne znane nam słowa, często używane przez Polaków ; )).

Wg mnie sub ang do głosu Seymoura to czysta rewelacja i jedna z esencji pieszczących nasze uszy (no bynajmniej moje) w świecie FFX. Dzięki takim własnie głosom, które wzbudzają emocje, kontrowersje, obok których nie przechodzi się obojętnie gra dużo zyskuje. Póki co nie słyszałem lepszego suba w grze niż tego u Seymoura, może dlatego, że w mało gier grałem w których się już 'mówi' (jestem raczej graczem-starociem) a może dlatego, że ten głos jest po prostu świetnie dopasowany do charakteru i wyglądu postaci.

Wyniosłość, lekkość, szlachetność i opanowanie w głosie Seymoura doskonale oddają graczom jego oblicze, które na codzień przywykło chodzić w masce - Seymour say my name!

Mam nadzieje, że w przyszłości ... przyszłych grach (takich jak np FFXII) wystąpią równie dobre i dobrze dopasowane sub'y, z tego co słychać i widać na filmiku - zapowiada się ciekawie.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

azu pisze:Ależ ja pisząc to co napisałem w tym temacie (j.w.) wcale nie krytykuje głosu Seymoura. Wg mnie jest idealnie dopasowany do tej postaci, ta postać ma wzbudzać właśnie takie emocje w stylu 'o jej ty chamie! ty brutalu! zaraz Ci dowale' (wersja ocenzurowana/ w miejsce słów 'chamie', 'brutalu', 'dowale' - można wstawić zupełnie inne znane nam słowa, często używane przez Polaków ; )).
Zrozumiałam to inaczej, bo przywykłam do krytycznych opinii ;) Ale Sephi z tym swoim Gayusem jest nieugięta XDDD
We mnie budził odmianne uczucia : "chodź tu kochanie, niech no Cię przytulę" albo "nie przejmuj się tym farbowanym małpoludem i Yuną cnotką-niewydymką" :> :lol: Lubię takich dziwaków i skopanie mu tyłka było dla mnie traumatycznym przezyciem (że też SE nie pomyślało o alternatywnym scenariuszu, w którym Seymour żyje sobie długo i szczęsliwie XD) To oczywiście żart, jednak fakt faktem- żal mi było poprowadzić głupiego Tidusa do zwycięstwa, bo zwyczajnie nie znosiłam tej postaci ;)
azu pisze:Wg mnie sub ang do głosu Seymoura to czysta rewelacja i jedna z esencji pieszczących nasze uszy (no bynajmniej moje) w świecie FFX. Dzięki takim własnie głosom, które wzbudzają emocje, kontrowersje, obok których nie przechodzi się obojętnie gra dużo zyskuje
Zgadzam sie w 100% - można go uwielbiać, można go nienawidzieć, ale nie da się przejść obojętnie :P Lepsza czysta nienawiść niż mdła obojętnośc ;]

btw ciekawe czy w FFXII będzie odpowiednik Wakki- Garnet by się ucieszyła, ya? :>
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

YES! Mimo limitu transferu udało mi się to obejrzeć. Ogólnie nie jest źle, chociaż głuchy jestem i często inaczej oceniam całość a inaczej preview. Anyway, podoba mi się to co robi Ashe:
"After what you done! HOW DARE YOU" ... symptom Rosalindy xD , nie wiem dlaczego mi się tak skojarzyło :P.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

"After what you done! HOW DARE YOU"
I'll punish You in the name of the Moon! XD Dla mnie to syndrom Sailor Moon...
...albo Zorra :lol:
Garnet pisze: chłopak od Vaana
Toż to jeszcze dziecko T_T Strach się bać.
Garnet pisze:Al Cid
http://www.imdb.com/name/nm0711438/ jak widac juz go slyszelismy w FF...
OMG. Brother awansował na Cid'a? Świat się kończy.
Garnet pisze: Bagamnan
Ten to ma doświadczenie :shock:
azu pisze:Wg mnie jest idealnie dopasowany do tej postaci, ta postać ma wzbudzać właśnie takie emocje w stylu 'o jej ty chamie! ty brutalu! zaraz Ci dowale
No nie wiem. Mi tam zawsze najpierw przywodzi na myśl: Seymour, Ty pedale. Potem sobie przypominam, że go lubię i chce go przygwałcić. Potem (jak mówi coraz więcej) myśle zwykle: gdzie jest moja herbata i "chyba ma za ciasne slipki". Poza tym: zero emocji, gdy słysze ten głos.
azu pisze:Wg mnie sub ang do głosu Seymoura to czysta rewelacja i jedna z esencji pieszczących nasze uszy
A słyszałes w ogóle wersję japońską? :roll:
azu pisze:Dzięki takim własnie głosom, które wzbudzają emocje, kontrowersje, obok których nie przechodzi się obojętnie gra dużo zyskuje.
Dzieki głosom - jasne. Dzieki temu głosowi? Juz sie wyżej wypowiedziałam. IMO w FFX rządzą głosy: Aurona, Lulu i Jechta i Rikku. Koniec kropka. Bleh.
azu pisze:a może dlatego, że ten głos jest po prostu świetnie dopasowany do charakteru i wyglądu postaci.
No w sumie. Facet z kompleksami, nieszczęśliwym dzieciństwem, zły, rozgoryczony, nieszczęśliwy i pragnący władzy i potegi mimo wszystko... Nope, nie pasuje mi >.< (staram się, serio...)
azu pisze:Wyniosłość, lekkość, szlachetność i opanowanie
Erm... Ok.
azu pisze:w głosie Seymoura
um...nope.
Ivy pisze:btw ciekawe czy w FFXII będzie odpowiednik Wakki- Garnet by się ucieszyła, ya?
Lol!

Filmik fajny, głosy znośne. Wszystko i tak wyjdzie w praniu/graniu...

[ Dodano: Sro 31 Maj, 2006 23:52 ]
Mały edit po wsłuchaniu się i wgapieniu:
Vaana głosu juz nie lubię.
Ashe brzmi czasami Yunowato.
Garnet pisze:btw. bardzo prawdopodobne,ze glos Penelo podkłada Tara Strong (Rikku)...
Tak, to ona. Cytujac premiera... "Yes! Yes! Yes!"
Myslałam, ze moja kochana Fran będzie miała bardziej kobiecy głos...może nie jak Lulu, ale napewno nie taki.
btw. Fran robiła ruch jak Shiva w FFX, gdy wykonywała Diamond Dust... *.*
azu

Post autor: azu »

No No Yubari??
Znaczy się Go Go Yubari... nie chce mi się tego wszystkiego teraz quotować, więc napiszę tylko tyle, że w mojej wcześniejszej wypowiedzi na temat Seymoura jest takie wyrażenie wg mnie i to wszystko zasadniczo wyjaśnia. A to, że pogląday są tak różne, znaczy tyle, że bardzo dobrze głos jest podstawiony bo ma w sobie coś, obok czegoś nie możemy przejść obojętnie jak już to wcześniej stwierdziłem, a Twoja opinia tylko jest tego udokumentowaniem w porównaniu do mojej and that's all.
Japońską słyszałem przez moment.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

azu pisze:wg mnie
Alez ja widzę. Moja cała wypowiedź tez jest wg. mnie ;)
azu pisze:A to, że pogląday są tak różne, znaczy tyle, że bardzo dobrze głos jest podstawiony bo ma w sobie coś, obok czegoś nie możemy przejść obojętnie jak już to wcześniej stwierdziłem
No. Co racja, to racja. Chociaż najbardziej dostaję spazmów i chęci mordu, gdy słysze Yunie. :roll: ten głos to dopiero potrafi reakcję u mnie wywołać (łańcuchową). Nic mnie tak w życiu nie wkurza chyba :roll: Poza sąsiadką - moherowym beretem (aleta jest w stanie spoczynku tymczasowo).

Ja kocham japoński głos Zorra tylko, wiec się mi nie dziwić :lol:

Posłuchałam tego trailera 3ci raz. zaczynam się przyzwyczajać. Dobry sposób przed rozpoczęciem gry. Oswoić się z wrogiem, zaprzyjaźnić, polubić... ;)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Ivy pisze:Wydawcy mieliby mniej roboty dodając tylko napisy ang. , a my dostalibyśmy grę nieco wcześniej
przeciez przeciętny Amerykanin nie bedzie czytal jakis napisow na ekranie :D
Ivy pisze:To by dopiero była miła niespodzianka ^^
Lee wspolpracowal juz przy KH II :) w 12 mialby podkladac glos pod Anastasis (stary prorok)
Ivy pisze:ciekawe czy w FFXII będzie odpowiednik Wakki- Garnet by się ucieszyła, ya? :>
trafilas w samo sedno:] <mniemam,ze pewno jakis sie znajdzie -_- /byle ie w glownym party/> we'll see...
Go Go Yubari pisze:Toż to jeszcze dziecko T_T Strach się bać.
pasuje wiekiem do VaanaXD....ale i tak jego glos w porownaniu z typem od Tidusa to 'chwala panu' ...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
azu

Post autor: azu »

Garnet pisze:pasuje wiekiem do VaanaXD....ale i tak jego glos w porownaniu z typem od Tidusa to 'chwala panu' ...
Gorzej z wyglądem... i ta jego (ach!) obcisła i mała kamizeleczka niczym Alladyn :|
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”