FF XIII: Projekt nabiera tempa...

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FF XIII: Projekt nabiera tempa...

Post autor: Garnet »

Jak już było wspomniane na E3, miało być więcej tytułów z nazwą FF XIII...

SE ogłosiło, iż Fabula Nova Crystallis będzie się składać z 6 tytułów, tworząc tym samym mini serię. Pozostałe tytuły nie są jeszcze znane (nie podano także jakichkolwiek konkretów nt. Haeresis).
Wada mówiąc o całej kompilacji FF XIII, porównuje ją do Stars Wars, czy też Gundam, gdzie wszystkie historie dzieją się w jednym świecie. Nastąpiło też oczywiście porównanie do FF VII i jej kompilacji, zaznaczając, że FF XIII z góry było planowane jako mini seria.
Gry mają się ukazać w ciągu najbliższych 10 lat. Wada ma oczywiście nadzieję, iż projekt FF XIII przyniesie dwa razy więcej zysku niż kompilacja FF VII...

Ładna koncepcja SE
Warto zwrócić uwagę na wielkość kółeczek...


Pojawiła się także informacja, jakoby jeden z tytułów miał się ukazać na Xbox 360. Na razie nie ma żadnych oficjalnych info.

----------------------------------

Nio i jeszcze nowe scany :]

Versus - 1
Versus - 2
Agito

Na scanach z Versus jest przede wszystkim opisany trailer (był on pokazany na E3, tylko dla VIPów).
Na pierwszej stronie możemy czytać jak to, bohater, znudzony siedząc na tronie, nagle wyczuwa coś dziwnego. Postanawia wyjść na zewnątrz, gdzie atakują go żołnierze. Ich zbroje wskazują, iż nie są oni z tego świata. W tle pojawiają się nowoczesne budynki.
Poniżej ramka z Nomura, gdzie jest wzmianka o &#8222;tragicznej roli bohatera, jako strażnika skarbu&#8221;. Na drugim scanie, obok obrazka schodzenia ze schodów, jest mowa, iż właśnie ta scena wywarła duże wrażenie (w tle przygrywała nastrojowa muzyka symfoniczna, z żeńskim wokalem po łacinie). Poniżej widzimy scenę, gdzie nasz bohater zatrzymuje wszystkie kule wymierzone w niego, dzięki 11 różnym broniom, które znajdują się przed nim...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:Fabula Nova Crystallis będzie się składać z 6 tytułów
Zaczynam się bać.
Garnet pisze:Pojawiła się także informacja, jakoby jeden z tytułów miał się ukazać na Xbox 360.
No zbiją kase na X360, Ps3 i Wii jeszcze tylko brakuje.

skany ładne, wiadomo..eh.
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Hmmm FF jako kilka mini gier,jakos sceptycznie do tego podchodze :/

Ale może nie będzie to takie złe.Czas pokaże czym nas uraczą Japońscy twórcy ;)

Gosciu na pierwszym scanie,przypomina mi.....Kuje :shock:

Drugi scan, :shock: :shock: ćiekawa sekwencja z mieczami :shock:

<padłem z wrażenia.......> kszy kszy koniec transmisji.


P.S.Czy ten miecz na srodku u góry,nie jest podobny do Masemune Aurona :>
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Może jeszcze FF Tamagoochi i karcianka :roll: ... Pójdą w ilość, a nie jakość- skany są ładne, grafika na poziomie, ale w którym FF taka nie była zaraz po wyjściu? O_o Zrzędzę, wiem, ale coraz bardziej zaczyna mnie to niepokoić :/ Pojawią się wersje limitowane, gadżety, dodatki, wydania na wybrane konsole, albo komórki niedostępne w Polsce itd. - SE zarobi, a niejeden fan zbankrutuje...
...ale chciałabym się mylić ;)
Ostatnio zmieniony pt 26 maja, 2006 19:03 przez Ivy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 82
Rejestracja: sob 10 gru, 2005 18:10
Lokalizacja: Bastok

Post autor: vacek »

Śmierdzi mi tu komercją z daleka, SE moim zdaniem lekko przesadza z tymi 6 częściami, grafa jest ekstra, ale podejrzewam, że z grywalnością będzie gorzej. Miejmy nadzieje, że tak nie będzie ale po FFX-2 podchodzę do nowych finali z dystansem :sad:
Black Mage
_Dejwid_

Post autor: _Dejwid_ »

vacek pisze:Śmierdzi mi tu komercją z daleka, SE moim zdaniem lekko przesadza z tymi 6 częściami, grafa jest ekstra, ale podejrzewam, że z grywalnością będzie gorzej. Miejmy nadzieje, że tak nie będzie ale po FFX-2 podchodzę do nowych finali z dystansem :sad:
Komercja? ;) Odkąd rynek gier i konsol przestał raczkować, to stał sie istotą szeroko pojętej komercji... Jednakowoż watpie, aby to miało jakis wplyw na prace ludzi ze SE. Przeciez kolejne tytuły sprzedaja sie tak dobrze, bo stoja caly czas na najwyzszym poziomie. Co do FFX-2, to jest kwestia gustu (z całą pewnoscia sa ludzie, którym sie podobał).
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:SE ogłosiło, iż Fabula Nova Crystallis będzie się składać z 6 tytułów
Ała.... to zdanie zabolało.
Garnet pisze:Gry mają się ukazać w ciągu najbliższych 10 lat
To teraz pytanie za 100 punktów - czy FFIV ujrzy światło dzienne? Czy oprócz normalnych Finali będzie tworzona seria FFXIII.

SE zrobiłoby mi przyjemność, gdyby jeden z tych 6 FFXIII miał podtytuł Tactics :]

Skany wyglądają conajmniej świetnie, ale już zaczynam się przyzwyczajać. Czuć moc nowych konsol ;)
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Garnet pisze:SE ogłosiło, iż Fabula Nova Crystallis będzie się składać z 6 tytułów, tworząc tym samym mini serię.
Ugh. Czy nie lepiej na razie skoncentrować się na jednym tytule i sprawdzić, czy cała historia, świat się przyjmie? -_-"

Skany są po prostu...ładne ;]. Aż trudno uwierzyć, że na PS3 będą wychodzić gry tak piękne.
Trudno, żeby gra porwała mnie już teraz, ale jakoś nie wyczekuję na kolejne części ze zniecierpliwieniem xp Poczekamy, zobaczymy.
_Dejwid_

Post autor: _Dejwid_ »

Faris pisze: Ugh. Czy nie lepiej na razie skoncentrować się na jednym tytule i sprawdzić, czy cała historia, świat się przyjmie? -_-"
Otóż nie... A głównie dlatego, ze teraz gry robi sie latami i trudno zeby SE czekało na to czy sie przyjmie czy tez nie :P Jakos mnie nie dziwi poziom grafiki ( w koncu to next-gen :) ). Najbardziej to mnie wkurza, iz musimy czekac tak dlugo na europejskie premiery "fajnali"... Japonczycy tylko na tym traca, bo wielu nie moze wytrwac do premiery i sciaga gry z neta :572:
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

_Dejwid_ pisze:Najbardziej to mnie wkurza, iz musimy czekac tak dlugo na europejskie premiery "fajnali"
Ejs tam , ja poczekam wazne , ze wogole sie pokaze :) mnie denerwuje to :
Garnet pisze:Fabula Nova Crystallis będzie się składać z 6 tytułów
I co to bedzie? Final fantasy Card?? Final fantasy team racing?? bleah...
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

Mnie samo wydawanie 6 tytułów do jednej części tez denerwuje. Dlaczego? Bo myślę że nie wszystkich stać będzie na to , żeby np. kupić X360, PSP, PS3 żeby tylko poznać całą historię FFXIII ... rozumiem jeżeli będą to zupełnie inne historie rozgrywające się tylko w jednym świecie ... ale to i tak uważam, że Square Enix powinno się skupić na robieniu następnych Finali .... takie jest moje zdanie.
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

co do tych sześciu części FNC, to zapewne będzie to gra w "odcinkach", coś jak np, kolejne części książki "Harry Potter". już gdzieś czytałem (chyba w N+) o pomyśle tworzenia gier w ten sposób.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Sogetsu pisze:o do tych sześciu części FNC, to zapewne będzie to gra w "odcinkach", coś jak np, kolejne części książki "Harry Potter"
Garnet pisze:Każda część będzie miała nową historię i nowych bohaterów.
:roll: Mi to nie przypomina Hp, gdzie (niestety) ciagle mamy tego samego bohatera.
Awatar użytkownika
Haichi
Cactuar
Cactuar
Posty: 324
Rejestracja: pt 26 maja, 2006 15:06
Lokalizacja: Irlandia
Kontakt:

Post autor: Haichi »

I to, że każda część będzie miała nowych bohaterów i oddzielne historie ratuje FFXIII w moich oczach ... a raczej ten pomysł z sześcioma tytułami. Oby tylko nie było żadnych "tajemnic" ... tzn. coś nie zostało wyjaśnione w FFXIII (PS3) a jest wyjaśnione w FFXIII jakieś tam (X360) .... takich sytuacji nie lubie, tak jak było z FFVII.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Haichi pisze:I to, że każda część będzie miała nowych bohaterów i oddzielne historie ratuje FFXIII w moich oczach
Dzięki za to niebiosom. 6 cześci z tymi samymi bohaterami...zejśc można, zwłaszcza znając tendencje SE do main postaci ostatnimi czasy >.<
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”