FFXIII: 10 nowych scanów

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FFXIII: 10 nowych scanów

Post autor: Garnet »

Whoa, nio i już mamy 10 nowiutkich scanów :]

Narazie jedyne informacje ze scanów to:
- SE potwierdziło, iż FF Versus XIII nie będzie grą online, ale istnieje możliwość, iż elementy online będą w FFXIII. Jednakże, w takim wypadku będą one tylko dodatkiem.
- W systemie walki znacząco rolę będzie odgrywał &#8222;czas&#8221; (ATB?) oraz &#8222;przestrzeń 3D&#8221; (najprawdopodobniej walki będą miały miejsce w arenach 3D, które będą miały wpływ na gameplay).

Zapraszam do oglądnięcia scanów.

Scan 1
Scan 2
Scan 3
Scan 4
Scan 5
Scan 6
Scan 7
Scan 8
Scan 9
Scan 10
Scan FF Agito XIII

--------------------------------
I jeszcze poprzedni scan lepszej jakości.
Scan
--------------------------------
Na stronie SE pojawił się trailer z E3 lepszej jakości, w formacie Flash.
Trailer
---------------------------------
I na koniec jeszcze figurka bohaterki FFXIII...
Figurka



EDIT

Zapraszam do zapoznania się z nowymi informacjami ze scanów

- Już na E3 zostało ogłoszone, iż prace nad FFXIII zaczęły się już na PS2. W artykule jest mowa o tym, iż decyzja o zmianie platformy miała miejsce nie tak dawno temu. Ekipa odpowiedzialna za demo techniczne FFVII na PS3 pracowała równolegle nad FFXIII na PS2. Wtedy po zaprezentowaniu dema technicznego nastąpiła decyzja o przesiesieniu FFXIII na PS3. Jak to powiedział pan Torishima &#8222;po doświadczeniu możliwości PS3, ciężko było znowu wrócić na PS2&#8221;...heh...
- Oglądając sam trailer ciężko jest odróżnić real time od sekwencji filmowych. SE potwierdza, iż sekwencje walki oraz sceny w lesie są zrobione w real time.
- Torishima oświadczył, iż ekipa od FFXIII spędziła dużo czasu nad aspektami gry, jeszcze zanim ruszyła jej produkcja. Koncept serii jest wzorowany na kryształach. Kryształy przyjmują formy rzeczy, które są używane na co dzień. Każdy przedmiot ma mieć inne znaczenie.
- Kitase zapowiedział, iż mitologia kryształów nie koniecznie będzie centralną częścią trylogii. Jak to ładnie powiedział, że w życiu codziennym raczej nie koncentrujemy się głównie na starożytnych legendach. Mitologia za to będzie miała swoje odzwierciedlenie w projektach użytych w grach (w każdej części inne aspekty).
- Mitologia oraz znane motywy FF, takie jak Chocobo, Moogle, nazwy magii będą elementami łączącymi poszczególne części projektu.
- Odnośnie już wspomnianego systemu walki - potwierdzone jest ATB. W trailerze użyto &#8222;slow motion&#8221;. W każdej części ma występować inny system.
- Nomura mówiąc o Versus, zapewnił, że możemy spodziewać się dużo akcji. Ekipa pracowała już przy KH, więc ma doświadczenie.
- Co do fabuły Versus &#8211; główny bohater pochodzi z rodziny królewskiej <coś takiego...:]>, która od pokoleń jest odpowiedzialna za ochronę kryształów. Bohater chce za wszelką cenę ochronić kryształy przed wrogami z innego świata, wyposażonymi w karabiny oraz średniowieczne zbroje...
- Odnośnie trailera Versus, który nie miał okazji trafić do szerszego grona - można na nim zobaczyć min. nowoczesny wieżowiec. Główny bohater mieszka w tym budynku, który zresztą jest jakby zamkiem <hmmm&#8230;ciekaweXD>.
- Agito ma podobny styl artworków do BC. Akcja dzieje się w szkole magii. Gracze będą mogli wybierać spomiędzy 12 grywalnych postaci. Każdy student będzie z inną bronią lub też bez broni.
- SE określa Agito jako online RPG. Jednakże gra nie będzie miała klimatu typowego multiplayera, będziemy mogli mieć własne drużyny i sami podróżować.
- Jak już tez było wspomniane, w FFXIII mogą pojawić się elementy online.
- Twórcy zapowiedzieli, że czeka ich jeszcze długa praca, zanim gry ujrzą światło dzienne. Z Agito nie widzieliśmy jeszcze screenów, a co do Versus, Nomura oświadczył, iż teraz najważniejsza jest europejska premiera KH II. Sam Toriyama mówiąc o FFXIII ma nadzieję na dość szybkie ukończenie gry.
Ostatnio zmieniony czw 18 maja, 2006 00:39 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Gunblade? *__*
Boska gra będzie, oj boska. I nawet podoba mi się ta panna, choć czarne włosy mogłaby mieć.
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Post autor: Lenneth »

Ona mi się kojarzy z taką futurystyczną wersją Beatrix. *__* Boże, co ja bym dała za to, żeby to była prawda. *__*
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Ale fajnie! HP można mieć więcej niż cztery dziewiątki.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Trzynasta częsc "fajnalowej" sagi zalatuje mi cyber-punkowym klimatem,co mi sie podoba,ale może najpier zagram w XII i wtedy pomyśle o XII :P
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

Na tym drugim skanie na środkowym zdjęciu to ona jak Maria z SH2 trochę wygląda :p
A na 3 skanie Gwiezdne Wojny: Atak Klonów :D:D

Fajnie się zapowiada. Zupełnie inne realia niż FFXII z tego co widzę. To dobrze bo wprowadzi trochę świeżości.

PS: A tak wogóle to ta laska mi trochę Clouda z AC też miejscami przypomina tak z twarzy :p
I wogóle klimaty jakieś takie siódemkowo-ósemkowe :]
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Maju pisze:A tak wogóle to ta laska mi trochę Clouda z AC też miejscami przypomina tak z twarz
nic dziwnego..najprawdopodobniej tworcy wykorzystali tutaj wizerunek clouda z dema technicznego na ps3..troche sie przerobilo i po sprawie

najbardziej jestem ciekawa innych postaci...bo ostatnio nomura jakos sie nie wysila
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
SoNiC

Post autor: SoNiC »

Nie zebym cos mial do FF 13 ale to jest definitywne przegiecie :/ nie maje jeszcze dokladnie fabuly opracowanej z gra jest gotowa w 0% a oni juz zaczynaja produkowac figurki i zeby miec cos pokazac to robia krotka wstawke filmowa ktore prawie nic nie prezentuje bo i nie wiemy czy taka scena bedzie w FF13 :/

A co do moich odczuc to po obejrzeniu trailera mam wrazenie ze obejrzalem cos w stylu FF7 z dodatkiem SF osadzonym w bardzo dalekiej przyszlosci na moje oko to rok 4010 czy cos w tym stylu pozatym walka mi siem nie podoba :PPPP a jesli chodzi o tyle wydan do wole tego nie komentowac ale dodam jedynie ze wyglada to tak jakby square chcialo zrobic nowa sage ff7...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

SoNiC pisze:nie maje jeszcze dokladnie fabuly opracowanej z gra jest gotowa w 0% a oni juz zaczynaja produkowac figurki
LOL. a skąd wiesz, ze nie mają? IMO mają i to od dłuzszego czasu. Może nie w 100%, ale na 70% moge obstawić.
SoNiC pisze:zeby miec cos pokazac to robia krotka wstawke filmowa ktore prawie nic nie prezentuje bo i nie wiemy czy taka scena bedzie w FF13
Skany z czegos pochodzą. I pochodzą z gry, o której powoli robi się głośniej, bo przedtem SE zajmowało się reklamą FFXII. Skoro FFXII już jest, PS3 sie zbliża, to zaczynaja pokazywac nad czym tak zawziecie pracują. SE to nie nasze rodzime firmy, które robią reklame firmy, która nie istnieje, aby wrobic klientów. IMO
SoNiC pisze:siem
Się.

INTERPUNKCJA. Radze zadbać o jej stosowanie.
Ostatnio zmieniony czw 18 maja, 2006 05:51 przez Go Go Yubari, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Gunblade? *__*
o fuuuu :D
Garnet pisze:W systemie walki znacząco rolę będzie odgrywał &#8222;czas&#8221; (ATB?) oraz &#8222;przestrzeń 3D&#8221; (najprawdopodobniej walki będą miały miejsce w arenach 3D, które będą miały wpływ na gameplay).
I jak to ma niby wyglądać, kupa bajerów, system wygląda na jakąś dynamiczna siekanine, a w rzeczywistości pewnie wiekszość czasu bedziemy czekac na zaladowanie paska by wykonac jakis atak, jak to ma miejsce w FFXII. Ciekawe jest to zatrzymywanie czasu.
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Mi się raczej wydaje, że najpierw będzie pauza, wydajemy komendy, zwalniamy pauzę i charactery nawalają.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu,że to kobieca wersja Clouda z AC :lol: No cóż, ładniejsza od Yuny, ciekawszy strój, niż u Ashe, a jednak Nomura wtórnością zgrzeszył, bo design niewiele się zmienia wraz z każdą następną produkcją SE..
Garnet pisze:najbardziej jestem ciekawa innych postaci...bo ostatnio nomura jakos sie nie wysila
No właśnie, pewnie będa wypuszczać info co jakiś czas i podgrzewać atmosferę, a do zapełnienia standardowej drużyny w FF jedna babka nie starczy :]
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Go Go Yubari pisze:Gunblade? *__*
*_________*

Jakoś ten Final jednym filmikiem i tymi skanami zrobił większe wrażenie niż FFXII. Aż dziw...

I oby główną bohaterką była kobieta :D Ale faktycznie coś Nomura ostatnio się monotematyczny zrobił :/
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

zapraszam do mojego pierwszego posta-nowe info;P
Jaco pisze:oby główną bohaterką była kobieta
chyba tutaj juz nie ma watpliwosciXD ff13-kobietka,versus-facet
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet pisze:Już na E3 zostało ogłoszone, iż prace nad FFXIII zaczęły się już na PS2. W artykule jest mowa o tym, iż decyzja o zmianie platformy miała miejsce nie tak dawno temu.
Go Go Yubari pisze: IMO mają i to od dłuzszego czasu.
No i wychodzi na to, że dobrze przypuszczałam ;)
Garnet pisze:Akcja dzieje się w szkole magii.
Hogwart jest wszędzie X_____x
Garnet pisze:SE określa Agito jako online RPG. Jednakże gra nie będzie miała klimatu typowego multiplayera, będziemy mogli mieć własne drużyny i sami podróżować.
Mieszanka zwykłego jRPG z mmorpg? Jakoś wydaje mi się, że zbyt kombinują. Jakoś tego sobie nie moge wyobrazić.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”