E3: FF XIII x 3 !!!

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

E3: FF XIII x 3 !!!

Post autor: Garnet »

"I oto mamy już 8 maja (w USA ^^"), a co za tym idzie E3 czas zacząć :]
Dosłownie parę minut temu zakończyła się konferencja Square Enix (z samym Hideo Kojimą na widowni :])"... takimi słowami rozpoczęłam news pisany dzisiaj w nocy, ale co tylko chciałam go już umieścić na Krypcie to pojawiały się nowe informacje, więc postanowiłam poczekać do rana ^^
...Here we go :]

Zanim przejdziemy do sedna;P parę innych info :)

Na konferencji zaprezentowano następujące tytuły:

- Final Fantasy XII (z angielskimi głosami), gra ma się ukazać (jeszcze^^") w październiku w USA
- Final Fantasy VII: Dirge of Cerberus, które będzie miało swoją premierę w USA 22 sierpnia i ma zawierać dodakowe bonusy
- Dirge of Cerberus: Lost Episode, na telefony komórkowe, w 3d!
- Final Fantasy VII: Crisis Core, na PSP, gra ma się skupić na postaci Zacka, pojawią się także Sephiroth i Cloud. Wszystkie tajemnice kryjące się za FF VII mają być wyjaśnione w tej części.
- Final Fantasy III, na DS., ukaże się we wrześniu tego roku
- Final Fantasy V, Final Fantasy VI, na GBA
- Final Fantasy, na telefony komórkowe
- Final Fantasy Crystal Chronicles: Crystal Bearers, na konsolę Wii
- Final Fantasy Crystal Chronicles: Ring of Fates, na DS, będzie możliwość grania w 4 osoby
- Valkyrie Profile: Lenneth, na PSP, ukaże się w USA 18 lipca
- Valkyrie Profile: Silmeria, na PS2, będzie miało swoją premierę we wrześniu
- Dragon Quest Heroes: Rocket Slime, na DS, ukaże się we wrześniu
- Dragon Quest Swords: The Masked Queen & The Tower of Mirrors, tytuł startowy na konsolę Wii
- Children of Mana, na DS oraz Dawn of Mana na PS2


Nio i wreszcie dotarliśmy do owego sedna...
Tak..tak dobrze widzicie, co pisze w temacie...ukażą się trzy części FF XIII !!!

Tak jak mamy Kompilację FF VII, tak ten projekt trzech części nosi nazwę Final Fantasy XIII: Fabula Nova Crystallis, co po łacinie znaczy "nowa opowieść kryształu".
Każda część będzie miała nową historię i nowych bohaterów. Loga zaprojektował Yoshitaka Amano.
Strona projektu


Samo FF XIII ma być tytułem ekskluzywnym na PS3.
Tematem przewodnim ma być "opowieść o duszach z futurystycznej cywilizacji oświeconych przez światło kryształu".
Główna bohaterka dziwnym zbiegiem okoliczności przypomina Yunę (już widzę te okrzyki radości :]). Akcja ma się dziać w wysoko zaawansowanym technicznie świecie. Gra ma wykorzystywać "White Engine".

Dyrektor : Motomu Toriyama (FF VII, FF X, FF X-2)
Rysownik postaci: Tetsuya Nomura (FF V - VIII, FF X, FF VII: AC, KH)
Dyrektor artystyczny: Isamu Kamikokuryo (FF X, FF XII)
Główny programator: Kazumi Kobayashi (Chrono Trigger, Xenogears, Chrono Cross, FF XI)
Dyrektor kinematografii: Eiji Fujii (FF: The Spirits Within, FF XII)
Muzyczny temat przewodni: Nobuo Uematsu (seria FF)
Kompozytor: Masashi Hamauzu (FF X, DoC)
Producent : Yoshinori Kitase (seria FF)


Drugi tytuł nosi nazwę Final Fantasy Versus XIII i ma się ukazać także na PS3. Gra ma być sequelem FF XIII.
Opis gry brzmi "harmonia jest urzeczywistniona w alternatywnej historii FF XIII". Gra ma się bardziej skupić na elementach akcji.

Dyrektor & rysownik postaci: Tetsuya Nomura (FF V - VIII, FF X, FF VII: AC, KH)
Dyrektor kinematografii: Takeshi Nozue (FF IX, FF X, FF VII: AC, KH)
Kompozytor: Yoko Shimomura (Legend of Mana, Parasite Eve, KH)&#8230;^^ uwielbiam jej muzykę z PE:)
Producent : Shinji Hashimoto


Trzecia część nosi nazwę Final Fantasy Agito XIII i ma się ukazać na telefony komórkowe. Gra ma być prequelem FF XIII. Ma posiadać funckję multiplayer.

Dyrektor : Hajime Tabata (Before Crisis)
Rysownik postaci: Tetsuya Nomura (FF V - VIII, FF X, FF VII: AC, KH)
Dyrektor artystyczny: Yusuke Naora (FF VII, FF VIII, FF X)
Kompozytor: Takeharu Ishimoto (BC)
Producent : Kousei Ito (BC)


Pora na jakieś screeny ;)

Logo Fabula Nova Crystallis
Logo FF XIII
Logo FF Agito XIII

Final Fantasy XIII - 1
Final Fantasy XIII - 2
Final Fantasy XIII - 3

Final Fantasy Versus XIII - 1
Final Fantasy Versus XIII - 2

Final Fantasy Agito XIII - artwork

FF III - 1
FF III - 2
FF III - 3

Crisis Core - 1
Crisis Core - 2

Trailer FF XIII

Ufff...i pomyślec, że E3 dopiero ruszyło ... :]
Ostatnio zmieniony wt 09 maja, 2006 13:16 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

OMG *____* FFXIII wyglada bosko, ale czego innego się po PS3 spodziewać :D
Garnet pisze:- Valkyrie Profile: Lenneth, na PSP, ukaże się w USA 18 lipca
Garnet pisze:- Valkyrie Profile: Silmeria, na PS2, będzie miało swoją premierę we wrześniu
Garnet pisze:Final Fantasy VII: Crisis Core, na PSP
Nie przepadam /jak wiadomo/ za FFVII, ale co tam XD Jeeee. Zaczynam się coraz bardziej cieszyć z kupna PSP... 8)

BTW: Ponoć trailer FFXIII
http://www.gamevideos.com/video/id/3569

Nie wiem, bo mi nie działa >.<

[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 13:45 ]
Jakby co to: http://www.youtube.com/watch?v=xlOBLQTo-pY
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

yep,juz daje linka do ign tam powinno wszystkim dzialac

co chwile cos nowego sie pojawia^^

[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 14:17 ]
heh widac,ze z tym nowym FF, SE patrzy w przyszlosc..i to doslownie:]
a co najlepsze, tu myslisz sobie o 13,a oni zaraz cala 3...coz kompilacja sie konczy, to trzeba cos innego wymyslec

[ Dodano: Wto 09 Maj, 2006 14:31 ]
<po obejrzeniu trailera> ..whoa..ale sieczka ...
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Coco
Cactuar
Cactuar
Posty: 420
Rejestracja: wt 02 sie, 2005 15:31

Post autor: Coco »

jakos juz nawet po tych pierwszych screenach FFXIII bardziej mi sie podoba od FFXII :]
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Garnet pisze:- Final Fantasy VII: Crisis Core, na PSP, gra ma się skupić na postaci Zacka, pojawią się także Sephiroth i Cloud. Wszystkie tajemnice kryjące się za FF VII mają być wyjaśnione w tej części.
Tam wyjaśnione...... to wszystko co się dzieje wokół FFVII to już zupełnie inne story (imo).....

Co do trzech FFXIII...... S-E zauwazyło, że można łatwo zarobić na samej nazwie, więc czemu nie sprzedać FFXIII w trzech róznych częściach i zarobić 3x więcej.... No cóż.... jeżeli będzie to miało wysoki poziom to będzie dobrze ;)

Ok zobaczyłem trailer..... :shock: Ermm..... to była walka? Zwariowałem :] Ale zaczynam się zastanawiać ile z oryginalnych FF wkrótce zostanie w kolejnych częściach.....

Ale nie myślmy o FFXIII, tylko wyczekujmy FFXII w Europie. Ciekawe czy znowu dostaniemy bonusy względem wersji NTSC ;)
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Coco pisze:jakos juz nawet po tych pierwszych screenach FFXIII bardziej mi sie podoba od FFXII :]
Wiadomo. To już całkiem nowy rodział w historii FF.
Jaco pisze:S-E zauwazyło, że można łatwo zarobić na samej nazwie, więc czemu nie sprzedać FFXIII w trzech róznych częściach i zarobić 3x więcej.... No cóż.... jeżeli będzie to miało wysoki poziom to będzie dobrze
IMo nie do konca o to im chodziło. Tak jak sa trylogie tak masz FFXIII w trzech częściach. Powiazane ze sobą opowieści stanowiące jakąś całość.
Szkoda tylko, że:
Garnet pisze:Trzecia część nosi nazwę Final Fantasy Agito XIII i ma się ukazać na telefony komórkowe
Bo jakos u nas tego nie widzę...
Jaco pisze:Ale zaczynam się zastanawiać ile z oryginalnych FF wkrótce zostanie w kolejnych częściach.....
Kazdy FF jest inny, SE się rozwija, a to dobrze, bo bez ewolucji dalej bysmy rysowali kreski w jaskiniach.
Jaco pisze:Ale nie myślmy o FFXIII, tylko wyczekujmy FFXII w Europie. Ciekawe czy znowu dostaniemy bonusy względem wersji NTSC ;)
Fajnie by było.
gokusama

Post autor: gokusama »

SUPER BOSKIE FF! :D
Awatar użytkownika
Gagarin
Malboro
Malboro
Posty: 631
Rejestracja: śr 28 gru, 2005 18:44
Lokalizacja: się znamy?

Post autor: Gagarin »

wooow nie ma żadnego opalonego blondyna!! juz mi sie podoba :] no trailer robi wrażenie. Super, nie wiem nawet o czym jest XII a tu juz XIII się szykuję... :)
Umierając zawsze miej przy sobie prezerwatywę... nawet po śmierci możesz zarazić się HIV albo jakimiś innymi fajnymi wenerami.
Zethrik

Post autor: Zethrik »

A ja głupi się zaklinałem, że przez najblizszych kilka lat PS3 nie kupię... Jeden trailer i zaczynam zbierac kase :D
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Lol ,pod wzgledem graficznym to normalnie w fotelik mnie wgniotlo!!
I teraz widzimy jak z dnia na dzien te nowsze Final oddalaja sie od starszych, juz nic nie jest na tury, teraz tylko sieczka i sieczka.......moze to i dobze, moze zle.... zobaczymy :D
Garnet pisze:Trzecia część nosi nazwę Final Fantasy Agito XIII i ma się ukazać na telefony komórkowe
Nie chce mi sie wierzyc jakos :P
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Go Go Yubari pisze:IMo nie do konca o to im chodziło.
Nie do końca im chodziło o zarabianie pieniędzy? :] Nie no, wiem o co Ci chodzi ;)
Go Go Yubari pisze:Kazdy FF jest inny, SE się rozwija, a to dobrze, bo bez ewolucji dalej bysmy rysowali kreski w jaskiniach.
Ta.... ale AC odcisnął na mnie dziwne piętno i teraz jakoś w finalach widze same fajerwerki, matrixa i w ogóle :/ Ale nie ma co marudzić już po zobaczeniu nowego trailera ;) Zaufam S-E.

A co do wydawania gier na komórki.... poroniony pomysł :/ Wem, że w Japonii to się sprzeda.... ale w Polsce to chyba będziemy jakiś emulatorów szukać :P
Green Phoenix

Post autor: Green Phoenix »

Trailer Final Fantasy XIII - oh my fucking 'Por' God :P Jakbym był kobietą to bym dostał orgazmu na życzenie :P Kosmos x_X Pieniążki na PS3 już odstawione ~_^ :smile:
Xanadan

Post autor: Xanadan »

Kłuciłem się z ludźm, że pod względem osiągów, PS3 jak zawsze prześcignie konkurencje, ale nieeeee, bo inne mają dyski i inne bajery. Na co mi dysk skoro na nim FF XIII nie bę miał. Pieniędzy nie nazbieram w najbliższym czasie niestety, ale wiem, że teraz to już nie przelewki, walka o każdy grosz na konsolę i FFXIII w komplecie.

Grafika jest wspaniała, to już poprzednicy zauważyli. Brb, obejżę trailer... (kodeki, player, ehhhh, zaległości w software u mnie) O MÓJ BOŻE! Pieniądze zbieram, czekam na konsolę i grę (oraz szukam najbliższego serwisu, bo czuję, że na studiach po nocach konsola zawału dostanie).

Reasumując, grafika cudowna, dźwięki... narazie ok, fabuła, nieznana. Dodając to wszystko i wlepiając literki FF do tytułu, mamy i tak MEGA HIT ( i tobynajmniej nie jakiś klepany jak na Polsacie, ale hardcorowy hit!). Czekam z niecierpliwością (włączam trailera jeszcze raz, boskie!).
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

A ja za wczasu kasy nazbierałem i teraz będzie rzeźnia :twisted: Ale sam pomysł na 3 * FFFXIII ? Mi to w żaden sposób nie odpowiada XD Ale ekhmm.... grafa jest niezła... :wink:

[ Dodano: Sro 10 Maj, 2006 08:02 ]
ps. a to na tym trailerze był gameplay? lol XD nieźle ^^
glamorous vamp
Kei

Post autor: Kei »

Xanadan pisze:bo inne mają dyski i inne bajery
Nie chce sie spierac, ale PS3 w porownaniu z takim X360 bedzie mial duzo wiecej 'bajerow'(np. DS3 z czujnikiem ruchu - kąty wychylenia osi xyz do 6 stopni), a i dysk(i to w standardzie) sie znajdzie ;)
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”