FFXII: 'Finalomania' w Japonii, czyli FFXII na starcie :]

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Hanza

Post autor: Hanza »

Właśnie- nawiązując do tego co mówili Boni i Gokulo- Szkoda że te ostatnie części uprościły się, tracąc do poprzedniego pół tuzina pierwszych Final'i. Najtrudniejszymi walkami były tylko te, które nie wymagały pchania fabuły do przodu ( vide Darka Aeony, Ultima i Omega Weapon w FF VIII ).
Oby ta częśc to przywróciła :(
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

jeśli chodzi o sprzedaż gry-w pierwszy dzień:1,3-1,4 mln kopii
podczas weekendu wzrosło do 1,7-1,8 mln
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnet pisze:w pierwszy dzień:1,3-1,4 mln kopii
To znacznie mniej niż przewidywałam, grubo o ponad połowę mniej. Wydaje mi się, że FF 7 miała lepszy start.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Garnet pisze:Na pytanie odpowiedział uśmiechem oraz rzekł, iż taki remake może się ukazać, jeśli będzie &#8222;duże zapotrzebowanie&#8221;, jednocześnie oświadczając, iż jest to bardzo ciężka sprawa i firma obecnie rozważa wszelkie możliwości...
Uf... No to na pewno będzie! :D

A tak w ogóle odnośnie potionów: Z czego oni to robią?!?
Ain't no sunshine when I'm gone.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Obejrzałam Opening i już wtedy miałam pewne skojarzenia, jednak podzieliłam się nimi tylko z Go Go. teraz po obaczeniu intro jestem jeszcze bardziej utwierdzona w swoim przekonaniu. Aż rzuca się w oczy, że FF XII bardzo nawiązuje do nowej trylogii Gwiezdnych Wojen...

Kod: Zaznacz cały

Ranabastre to wręcz żywcem wzieta z SW Coruscant &#40;ta jeszcze za dobrych czasów Starej Republiki&#41;, ta mnogość ras jednoznacznie kojarzy się z Tatoine &#40;a ten herold żywcem przypomina Gungan z Naboo O.o&#41;.
Ok, na razie jest nieźle a poza tym FF często czerpał z SW... tyle tylko, że nastepne ujęcia są już nieco mniej warte przenoszenia z SW do FF. I tak:

Kod: Zaznacz cały

 Ślub Ashe i jej boya &#40;nie pamiętam imienia&#41; - czy tylko ja mam skojarzenia Amidala-Anakin? Parada ślubna niemal żywcem przypomina święto zwycięstwa nad Darthem Maulem na Naboo, narada wojenna podobna strasznie do obrad rady Jedi &#40;fajna mapka btw - też taka SWowa &#58;P?&#41;.


I dalej robi się coraz weselej :D

Kod: Zaznacz cały

przygotowania do bitwy&#58; znaczne podobieństwa do ujęć z bitwy w stolicy Naboo i ujęcia z Wojny Klonów &#40;mobilizacja wojsk w Ranabastre, wchodzących na pokład statków&#41;, czy też wreszcie same działania wojenne pod Nalbiną. To są niemal żywcem wzięte ujęcia z bitwy nad Coruscant w Zemście Sithów, w tym sceny z lotu pojedynczego myśliwca &#40;znowu Anakin&#41;, czy rzeź kapłanów w komnacie tarczy &#40;= rzeź Jedi w świątynii&#41;
No i jedno udało mi sie przewidzieć po samym trailerze (zreszta garnet potem potwierdziła moje domysły) Otóż:

Kod: Zaznacz cały

Ashe to jedna z najmłodszych w historii księżniczek-wdów &#58;lol&#58;. W sumie trochę szkoda mi tego przystojniaka, ależ jaką piękną miał smierć i jak slicznie Basch go dowiózł z powrotem do pogrążonej w smutku żony... o przepraszam, panny z odzysku _^_. No to teraz Vaan ma pełne pole do popisu &#58;D. Vaan poderwij sobie księżniczkę i pokaż jaki z Zidane'a był nieudacznik &#58;lol&#58;
.
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Ale:

Kod: Zaznacz cały

Vaan juz ma dziewczyne - Penelo
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A pamiętasz co spotkało Quistis? :lol:
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Nie ma co gry spoilerowac ^^; :lol:
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

a trójkącików nie znacie? :wink:

Markfrompoland pisze:A tak w ogóle odnośnie potionów: Z czego oni to robią?!?
http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.php?t=2963&start=0 w pierwszej wiadomości jest odp.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

co? lord Vader to Mog którego na początku gry spotykamy? :?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnet - w jednym z poprzednich wątków pisałaś, że na niektórych forach mozna się już dowiedzieć, kto jest ostatecznym pzreciwnikiem w FF XII. Podaj mi adres tego forum/tych for. Ponieważ ja w FF XII i tak nie zagram (względy obiektywne: nie bocze się na grę, w którą nawet nie grałam, tylko nie mam na czym w nią grać - PS2 już i tak na bank nie kupie, więc w konsekwencji gry pewnie też nie) to nic nie trace, a chętnie się dowiem.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

na forum FFXII na GameFAQs widziałam topic 'final boss-spoilers' możesz tam looknąć (powstaje tam masa nowych tematow w ciągu jednego dnia,wiec trzeba przekopać ich troche :])

Jeśli chodzi o video, to polecam zajrzec tutaj, ewentualnie na Youtube tez juz troche jest,w tym ending.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Shimon
Cactuar
Cactuar
Posty: 277
Rejestracja: pn 06 wrz, 2004 12:47

Post autor: Shimon »

Mega Boss

jakby kogos interesowalo to jest tu maly filmik apropos bossow
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”