FFXII: 'Trochę' nowości :]

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FFXII: 'Trochę' nowości :]

Post autor: Garnet »

I kolejny "nalot" newsów;P


Redaktorzy magazynów Famitsu oraz Dengeki już położyli swoje "łapska" na FFXII :wink:.

Oto ich oceny:
Famitsu: 10/10/10/10 (10 jest maksymalną oceną)
Dengeki: 90/95/90/90 (100 jest max)

I małe porównanie: FFXI dostało 38/40, FFX-2 34/40 i DoC 28/40 w recenzjach Famitsu.
W historii tej gazety tylko 5 gier do tej pory dostało maksymalną ocenę: Ocarina Of Time, Vagrant story, Soul Calibur, Wind Waker, Nintendogs.

I krótki opis z "recenzji" Dengeki.
- Do innowacji, takich jak License System oraz Gambit szybko się przyzwyczaimy i pojmemy, o co w nich tak naprawdę chodzi ;) Pomimo tych nowości wciąż czuć &#8222;ducha FF&#8221;. Na początku walki mogą się wydawać trudne, ale to jest tylko kwestia czasu.
- Jeden z autorów &#8222;recenzji&#8221; grał już 51h i jeszcze nie ukończył gry,a drugi skończył ją po 100h grania!
- Gra jest zrównoważona i z czasem staję się coraz bardziej wymagająca
- Już na początku gry możemy odwiedzić sporo lokacji (im dalej, tym potwory silniejsze ;) )
- Save pointy leczą nas całkowicie.
- Można przerwać FMV (ale nie spauzować).
- Lokacje są ogromne, ale nie jest to frustrujące, wręcz przeciwnie, aż chce się jeszcze raz przebyć tą samą drogę.
- W jednym czasie możemy brać udział w kilku Hunting Quest.

---------------------------------

Nowe info z FFXII World Preview &#8211; książka niedawno wydana w Japonii.
- Gra nie wykorzystuje HDD
- Nie wykorzystuje Widescreen
- 1 DVD
- 60 - 70h grania, bez dodatkowych questów (!)
- 30 h grania jest minimum, wtedy kiedy wiemy co robić, np. granie po raz drugi lub z opisem
- Dźwięk w systemie surround 5.1
- Potwory nie będą zostawiać po walce pieniędzy, aby zarobić musimy sprzedawać przedmioty (IMHO bardziej realistyczne podejście)
- Licencje &#8222;Special skill&#8221; są zarezerowowana dla summonów, jako ich &#8222;ultimate attack&#8221;.
- W pierwszych 10h grania nasze party cały czas składa się z 3 postaci. Nie zdobywamy też tak łatwo nowych LV.
- Jeśli ciągle kupujemy i kupujemy ten sam przedmiot, może się zdarzyć, że trafimy na wyprzedaż XD I np. dostaniemy dwa Potiony w cenie jednego :].
- Oproćz trybu Wait oraz Active można ustawić także: Battle Speed &#8211; Slow/Fast oraz Target Line &#8211; On/Off.
- Można włączać i wyłączać napisy oraz wibracje (w tym &#8222;image vibration&#8221;).

-----------------------------------

Pojawił się nowy scan ukazujący nową postać &#8211; El Cida/Alcida (katakana da best :] ). Jest on członkiem królewskiej rodziny Cesarstwa Rosalii. Nienawidzi Vayne&#8217;a, ale utrzymuje bardzo dobre stosunki z Larsą <LoL&#8230;co za playboy XD>.

Pewno każdemu zaraz nasuwa się skojarzenie z Cidem, najprawdopodobniej jednak to nie on nim będzie, gdyż krążą pogłoski o innym Cidzie.
Nowe info będzie w najnowszym Famitsu (piątek).
Ten &#8222;prawdziwy&#8221; Cid miałby być naukowcem pracującym nad Nethicite (co chyba każdy przyzna, że bardziej pasuje do Cida XD, skojarzenie z FFVI też miło widziane :]). Jest także przyjacielem Balthiera.

Na scanie zaprezentowane też są 3 airshipy. I tak od góry patrząc, ich imiona&#8230;Atomos, Ifrit, Leviathan :]. Heh, stare summony stają się airshipami&#8230;

Scan

-------------------------------------

Nowe informacje odnośnie Rasslera.
Jest mężem Ashe oraz księciem Naburadii.
Naburadia była zaatakowana przez Archadię i później praktycznie zniknęła z mapy.

Znamy już także imię króla Dalmaski - Raminas.

-----------------------------------

I krótko odnośnie "limit breaków".

Każda postać może mieć max 3 specjalne zdolności. Razem jest ich 18 (6 postaci, po 3 na każdą)
Potrzebne są licencje do ich nauki.
Jeśli limity zostaną wykonane jednocześnie (combo) ich siła rośnie.

Prawdopodobne nazwy &#8222;limit breaków&#8221;
Vaan: Red Spiral
Ashe: Power of the North Star
Penelo: Life and Death Power
Basch: Darkness & Black Impulse
Balthier: Compass of Robbery
Fran: [jakiś niezydentyfikowany wyraz^^] Deadly Palm

Dokładnie nie wiadomo jak będzie wyglądalo ich używanie, ale są 2 prawdopodobne opcje:
- Każda zdolność może być wyuczona przez jedną postać, ale nie jest z góry przesądzone co, kto ma
- Każda zdolność może być wyuczona przez każdego, ale tylko jedna postać może ją używać w danej chwili

---------------------------------------

Hunting Quest.....

- W każdej tawernie znajdziemy ogłoszenia odnośnie polowań na potwory. Za wykonanie takiego questu dostajemy gotówkę, przedmioty etc. Podniesie to także nasz Clan Rank. Poprzez wyższy Clan Rank będziemy mogli wykonywać trudniejszy Hunting Quest, a co za tym idzie dostać lepsze wynagrodzenia.
- Clan Shop, swoje usługi oferuje tylko członkom Klanu. Przedmioty w tym sklepie będą się zmieniać wraz z naszym Clan Rank (niektóre przedmioty będą tutaj &#8222;exclusive&#8221;;]).
- Clan Report daje nam wgląd do bestiariusza oraz naszych poczynań w Hunting Quest.
- W Rabanastre Vaan przyłącza się do moogle&#8217;a MontBlanca, lidera klanu Centorion.

-------------------------------------------

Pojawił się ekran tytułowy gry.
Ekran tytułowy

------------------------------------------

Japończyki już popijają Potiona :)

Poniżej możecie zobaczyć reklamę napoju
Reklama Potion

BTW. Czytając trochę opinii odnośnie tego napoju na zagranicznych forach, nie były one jakoś specjalnie pochlebne &#8211; ot, zwykły tonik&#8230;tylko szkoda kasy&#8230;

Poniżej przedstawiam karty, które są dołączane do edycji premiowanej (heh...Vagrant Story się przypomina :] )...
Link 1
Link 2
Link 3

W sieci pojawiły się także plakaty promujące grę
Plakaty

------------------------------------------

I pora na Soundtrack :]

OST ukaże się 19 kwietnia 2006. Składać się będzie z 4 CD. Na płytkach ponad 100 kawałków.
Klienci, którzy zakupią pierwszą limitowaną edycję, otrzymają OST zapakowany w ekskluzywne opakowanie DVD oraz 28-stronicowy Booklet, a wszystko za cenę 3990 jeńow (29 euro). Kompozytorem jest Hitoshi Sakimoto.
OST

---------------------------------------

W Japonii ukazał się już singiel &#8222;Symphonic Poem Hope&#8221; .

Poniżej daję linka do zapoznania się z zawartością krążka :].
Singiel &#8222;Hope&#8221;

Poniżej zamieszczam też linka do trailera z &#8222;Hope&#8221;. Tym razem już w bdb jakości :].
Trailer z &#8222;Hope&#8221;

I coś dla fanów "Kiss Me Good Bye";P
"Kiss Me Good Bye" w wersji japońskiej



Ufff....to by było na tyle :]. A premiera FFXII już 16 marca...
Ostatnio zmieniony sob 18 mar, 2006 13:19 przez Garnet, łącznie zmieniany 1 raz.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Garnet pisze:- 60 - 70h grania, bez dodatkowych questów (!)
tyle tez grali poczatkujacy w ff X
Garnet pisze:- Lokacje są ogromne,
i tego sie troche boje - boje zsie ze sie bede gubil i przytym denerwowal
Garnet pisze:Potwory nie będą zostawiać po walce pieniędzy, aby zarobić musimy sprzedawać przedmioty (IMHO bardziej realistyczne podejście)
SUPER!!!!! Narescie!! zawsze o tym marzylem!!!!
Garnet pisze:- Save pointy leczą nas całkowicie.
tak jak w X troche dobze troche zle. mniej kasy do wydania a jak cztlalismy bedzie o nia trudno.
zapowiada sie super czekam i sie slinie.....
Awatar użytkownika
Lenneth
Moderator
Moderator
Posty: 2189
Rejestracja: sob 30 paź, 2004 11:53
Lokalizacja: W-wa

Re: FFXII: 'Trochę' nowości :]

Post autor: Lenneth »

Garnet pisze:Famitsu: 10/10/10/10
OMG, czy to o czymś świadczy? O_o; [pytanie retoryczne]
Garnet pisze:Już na początku gry możemy odwiedzić sporo lokacji (im dalej, tym potwory silniejsze)
Ekstra, zapowiada się całkiem nieliniowo, jak na Finala. Ogólnie widzę w tej grze kilka naprawdę udanych pomysłów: potwory bez kasy, wyprzedaże XD, regulowana szybkość bitew, klany i questy. Nie podobają mi się wprawdzie leczące save pointy, nieruchoma kamera i to:
Garnet pisze:Lokacje są ogromne, ale nie jest to frustrujące, wręcz przeciwnie, aż chce się jeszcze raz przebyć tą samą drogę
Taaaa... jaaaasne... już widzę entuzjazm graczy, kiedy tą samą drogę (np. do trudnego bossa) z różnych przyczyn będą pokonywali po raz dwudziesty. :roll:

No, nic to, przecież nie można mieć wszystkiego. Czas zacząć zbierać pieniążki. :]
Awatar użytkownika
Vaan
Cactuar
Cactuar
Posty: 408
Rejestracja: pn 19 lip, 2004 22:38

Post autor: Vaan »

Garnet pisze:W każdej tawernie znajdziemy ogłoszenia odnośnie polowań na potwory.
"Monster Hunter" :wink:
Garnet pisze:Reklama Potion
ghehehehehehe XD zadali sobie wiecej dmg, niż ten potion był warty :D
Garnet pisze:I coś dla fanów "Kiss Me Good Bye";P
to dla mnie :D troche ją rzuca przy tym fortepianie :D
Garnet pisze:A premiera FFXII już 16 marca...
jeee ^_^ pozostaje mi się ślinić jeszcze przynajmniej przez 9 miesięcy :D sprytnie omijając wszystkie ukazujące się spoilery :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Garnet za tego newsa to ci powinni pomnik w centrum Warszawy walnąć >.< Oh jak ja już chce FFXII >.<
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Wyglada na to, ze tworcy ostatnio wzieli sie za nowe rpgi ostro. Rapory mowia o dlugim Sukikoden V z rozbudowana fabula, teraz FFXII - miodzio :)
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Kimahri pisze:i tego sie troche boje - boje zsie ze sie bede gubil i przytym denerwowal
jest mapka,wiec spokojnie^^
Kimahri pisze:tak jak w X troche dobze troche zle. mniej kasy do wydania a jak cztlalismy bedzie o nia trudno.
nio i save pointów ma być mniej w porownaniu do X
Lenneth pisze:OMG, czy to o czymś świadczy? O_o; [pytanie retoryczne]
SE sypnęlo kasą :wink:
Lenneth pisze:Taaaa... jaaaasne... już widzę entuzjazm graczy, kiedy tą samą drogę (np. do trudnego bossa) z różnych przyczyn będą pokonywali po raz dwudziesty.
Luci...ee...Lenni :D pamiętaj o opcji 'continue'

Vaan pisze:zadali sobie wiecej dmg, niż ten potion był warty
trik reklamowy-musisz kupić więcej potionowXD

Vaan pisze:troche ją rzuca przy tym fortepianie
panna przeżywa to wszystko:)
Go Go Yubari pisze:Garnet za tego newsa to ci powinni pomnik w centrum Warszawy walnąć >.<
eee..tam;P
Gokulo pisze:Wyglada na to, ze tworcy ostatnio wzieli sie za nowe rpgi ostro. Rapory mowia o dlugim Sukikoden V z rozbudowana fabula, teraz FFXII - miodzio
jeszcze tylko wypasione Xeno3,cio nie? ^^
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Oho, jeżeli chodzi o mnie... zakładając że sama gra mi bez głupiego statsowania zajmie koło 100 godzin to ma juz u mnie stałe miejsce... <spogląda na xeno, które sie przechodzi i końca nie widać :lol: >
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

No w zapowiedziach autorzy juz mowia, ze skupiaja sie jeszcze bardziej na fabule ^^ (nie wiem czemu wogole mysleli, ze ludzie graja w Xeno dla czegos innego jak fabula) Wprowadzenie "zwyklych" dialogow ma umozliwic wsadzenie w gre wiecej fabulki, a nie tylko przydlugasne filmiki ^^;
A wracajac do FFXII to naprawde jestem pozytywnie zaskoczony rozwojem calej gry od pierwszych zapowiedzi - musi chyba jednak miec to cos, jesli z gry ktora na poczatku olewalem zamienila sie w taka, ktora mnie bardzo interesuje - a zwykle takie tytuly sie potem okazuja naprawde dobre :D
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

ja nieco bardziej sie zagłębiłem w te wszystkie odmęty i zauważyłem że jakos nie pisze o tym, że będzie sie pogoda zmieniała... czyżby rezygnacja twórców?
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnet pisze:Potwory nie będą zostawiać po walce pieniędzy, aby zarobić musimy sprzedawać przedmioty (IMHO bardziej realistyczne podejście)
I nie będzie już sytuacji jak w poprzednich częsciach i flashu 'FF random Battles':
Yes, I know. I have no idea why these random animals are carrying 148 Gil and a magic Fire Ring. It will forever be a mystery!
:lol:
Lenneth pisze:OMG, czy to o czymś świadczy? O_o; [pytanie retoryczne]
*Sarkazm mode on* Albo o tym, że Famitsu i Dengeki się sprzedały, bądź recenzenci byli wyjątkowo nierzetelni i nieobiektywni lub gra jest naprawdę dobra.
Lenneth pisze:Ekstra, zapowiada się całkiem nieliniowo, jak na Finala. Ogólnie widzę w tej grze kilka naprawdę udanych pomysłów: potwory bez kasy, wyprzedaże XD, regulowana szybkość bitew, klany i questy.
Ho ho, czyżbyśmy mieli grać w takim razie w Final Baldur's Fantasy Gate? :lol:

Lenneth pisze:Nie podobają mi się wprawdzie leczące save pointy, nieruchoma kamera i to:

Garnet napisał/a:
Lokacje są ogromne, ale nie jest to frustrujące, wręcz przeciwnie, aż chce się jeszcze raz przebyć tą samą drogę

Taaaa... jaaaasne... już widzę entuzjazm graczy, kiedy tą samą drogę (np. do trudnego bossa) z różnych przyczyn będą pokonywali po raz dwudziesty.
Też jestem tego samego zdania odnośnie drogi do bossa - mimo wszystko wolę mieć SP blisko walki, choćby po to by w dowolnym momencie później móc ją sobie na 5 minut odpalić dla rozrywki.
Garnet pisze:I coś dla fanów "Kiss Me Good Bye";P
I ten klip bardziej przemawia do mnie, niż promotrailer z tym FFowym "My Heart will go on" (spokojnie Lennie i Ivy - ja Celinkę też lubiem). Swoją drogą widziałąm tam Ashe (Ala coś tam, bo tak naprawdę ma na imię) w czerni - ciekawe, czy żałoba po rodzinie, czy może po mężu? :P No bo przecież FF nie może się obejść bez łzawego romansidła między main hero i main heroine :evilbat:. Inna sprawa, czy Vaan nadal ma być członkiem pobocznej linii rodziny królewskiej Dalmasci (o czym of course nie wie), czy też może jak Tidus będzie typowym lovelasem Princessy, który wział się z przypadku :P
Garnet pisze:nio i save pointów ma być mniej w porownaniu do X
I to liczę na plus - powiedzmy sobie szczerze: FFX była jedną z łatwiejszych części.
Garnet pisze:jest mapka,wiec spokojnie^^
Byle nie ta stricte z FFX/FFX-2, bo potrafiła przyprawić o ból głowy.
Garnet pisze:pamiętaj o opcji 'continue'
I to mi się też nie podoba. O ile continue było przydatne w Mystic Quest, to tutaj uważam to za zbędne. Należy pamiętać, że MQ to raczej pozycja dla ludzi spoza fanów FF, która jest pozycją łatwą i gamer-friendly - idealna do wprowadzenia w świat FF. Tymczasem w FFXII, która jest z gównej linii sagi, zagrają przedew wszystkim gracze będący w temacie od dawna (śmiało można liczyć na 90% wśród wszystkich, którzy grę nabędą) i dla nich to continue będzie całkowie zbędne.
Boni pisze:zauważyłem że jakos nie pisze o tym, że będzie sie pogoda zmieniała... czyżby rezygnacja twórców?
To by było dziwne, bo zmiany pogody to już większości gier niemal standard (a początki sięgają już czasów leciwego Dungeon master 2 [rok 1995]).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Daruję sobie info odnośnie fabuły i postaci, a na podstawie tych wzmianek o recenzji muszę przyznać, że wszystko brzmi co najmniej zachęcająco. W te zapewnienia o czasie rozgrywki jakoś nie chce mi się wierzyć, choć byłoby to naprawdę imponujące. Mam też nadzieję,że trudność walk nie polega na tym ,że są zbyt chaotyczne do opanowania, Continue nadal mi nie leży, ale za to są nadzieje na lepszą mapę świata. "Ogromne lokacje"- można się cieszyć, czy raczej obawiać? :lol: Czyli innymi słowy nadal jestem w miarę neutralna w stosunku do FFXII i mam nadzieję na pozytywne zaskoczenie.
Sephiria pisze:spokojnie Lennie i Ivy - ja Celinkę też lubiem
Jakby to ująć- ja nie przepadam ;P
Ostatnio zmieniony czw 09 mar, 2006 01:06 przez Ivy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Ivy pisze:Jakby to ująć- ja nie przepadam ;P
Kill Ivy, Resurrect Yunie :lol: _^_
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

a co do nazw airshipów... identycznie bylo w KH, tylko że tam to zbytnio wielkiego znaczenia nie miało >.<

[ Dodano: Czw 09 Mar, 2006 ]
Lenneth pisze:nieruchoma kamera i
przeciez na trailerze obracano nią dowoli
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

Garnet pisze:jest mapka,wiec spokojnie^^
ufff cale szczescie..
Boni pisze:Oho, jeżeli chodzi o mnie... zakładając że sama gra mi bez głupiego statsowania zajmie koło 100 godzin
U mnie w FF X na liczniku jest 230 godzin- i penance i nemezisa mecze(tylko nie mowice ze jest latwy i niezropisujcie sie z taktykami)
Sephiria pisze:I to mi się też nie podoba. O ile continue było przydatne w Mystic Quest, to tutaj uważam to za zbędne. Należy pamiętać, że MQ to raczej pozycja dla ludzi spoza fanów FF, która jest pozycją łatwą i gamer-friendly - idealna do wprowadzenia w świat FF. Tymczasem w FFXII, która jest z gównej linii sagi, zagrają przedew wszystkim gracze będący w temacie od dawna (śmiało można liczyć na 90% wśród wszystkich, którzy grę nabędą) i dla nich to continue będzie całkowie zbędne.
tak prwda troszke zbedne. ale popatrz na ludzi ktorzy dopiero zaczynaj grac w FF ktorzy niebeda dawali sobie rady ze wszystkim. a pozatym save pointy maja byc zadko wiec jezeli zginiesz to masz 1 godzine grania w plecy i co wtedy?? Kur*** ja juz w to nie gram!!! pier**** ta gre tyle sie meczylem i znowu wszystko od poczatku!! tak wiec moze mogli by zrobic np. poziomy trudnosci. Normal- z continue i Hard- bez Continue.
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”