FFXII:...Masa nowych informacji :)

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

FFXII:...Masa nowych informacji :)

Post autor: Garnet »

Pora na wieści ze świata Ivalice :].

Na planie pokazała się nowa postać - Generał Vossler.
Rycerz, który wiele długich lat spędził na służbie w armie Dalmaski. Nigdy nie zaprzestał walki o swą ojczyznę.
Jest bardzo dobrym znajomy Bascha, razem dużo podróżowali i nieraz cudem udało im się przeżyć na polu walki. Dla ludzi Dalmaski, Vossler i Basch byli bohaterami i z obu byli zawsze bardzo dumni (po prostu najważniejsi wojownicy w kraju). Mieli te same stopnie wojskowe i byli prawdziwymi przyjaciółmi.
Odkąd Dalmaska się poddała, wyglądało na to, że Vossler zniknął, ale w rzeczywistości utworzył on ruch oporu, razem z Ashe. Kiedy Basch zabił króla, Amalia zmieniła swoje imię na Ashe <tak,tak..Amalia to prawdziwe imię Ashe&#8230;> i razem z Vosslerem założyli ruch oporu.
Każdy miał ten sam cel - ocalić Dalmaskę, ale każdy też miał swój plan realizacji tego, więc ich drogi się rodzieliły.
Po 2 latach ich przyjaźń się całkowicie się rozpadła - Basch zamordował króla, a Vossler opuścił armię (na stronie, gdzie są screeny License Board jest obrazek, gdzie widać jak się kłócą).

Vossler

-------------------------

W FFXII pojawia się także nowy system, zwany License Board.
Poniżej spróbuje go pokrótce omówić :)

Aby używać broni, ekwipunku, magii, potrzebne są odpowiednie "kwalifikacje", czyli licencje. Aby uzyskać daną licencję, potrzebne są LP (License Points). Kiedy pokonamy wroga, otrzymujemy EXP i LP.
W górnym prawym rogu (przedostatnie obrazki na 2 linku) jest kategorie "mass" (skrót od "master"). "Mass" służy przede wszystkim do zdobywania coraz to silniejszych technik. Kiedy otrzymujemy licencje nowe "mass" się pojawia, czyli kolejna mocniejsza technika/czar etc.
Na planszy liczby obok każdego kwadrata ukazują, ile mamy obecnie LP użytych, a czerwona tabliczka na dole pokazuje liczbę LP, która jest potrzebna do zdobycia danej licencji. Przez używanie LP, zdobywamy daną licencję i możemy korzystać z nowej umiejętności. Nawet jeśli kupimy broń lub mamy jakiś czar, nie możemy ich użyć, dopóki nie zdobędziemy licencji danej broni/czaru etc.
Czyli w skrócie, jeśli kupimy miecz, musimy tym samym zdobyc licencję na "Sword Equiment 1".
Samo Licence Board jest bardzo wielkie, od białej magii do broni. Dla każdej kategorii, jest odpowiedni ranking (np. fire, fira&#8230;). Im potężniejszy czar/ekwipunek tym trzeba będzie wyłożyć więcej LP. Najlepiej nastawić daną postać na jeden kierunek i zrobić z niej &#8222;mastera&#8221;, niż trochę tego i owego :wink:.
Można swobodnie decydować jak chcesz wyszkolić daną postać. LB będzie się samo rozszerzać wraz ze wzrostem doświadczenie danej postaci.

Jak widać wizualnie system ten przypomina trochę Sphere Grid z FFX.

License Board
Więcej obrazków License Board

------------------------

I nowe info odnośnie summonów...
Każda postać może mieć tylko jednego summona i musimy najpierw z nimi walczyć, aby je zdobyć (dla potwierdzenia, na scanie poniżej drużyna walczy z Altimą).
Podpisujemy tzw. pakt z danym summonem, jedna postać może podpisać jeden pakt w danym czasie, pamiętajmy także o potrzebnych LP. Co jednoznacznie wydłuża czas gry...

I odnosnie scanu - ukazuje on cesarza Gramisa - ojca Vayne'a i Larsy. Poza tym jest pokazana walka z Altimą/Ultimą oraz ogłoszenie ukazania się Itadaki Street Special na PSP. Do Vaana i Ashe dołączą Balthier i Fran (w tle Phantom Train z FFVI).

Gramis, Altima/Ultima i ISP z nowymi postaciami

----------------------------

Do tej pory widzieliśmy tylko 3 osobową drużynę i oto SE znowu nas zaskakuje.
Ukazał się screen pokazujący 4 osoby w drużynie, najprawdopodobniej jest to podczas walki z bossem. Walczą Vaan, Fran, Balthier i Basch.
Owej czwartej osoby niestety nie możemy kontrolować i najprawdopodobniej jest to Basch, który po prostu jeszcze nie przyłączył się na stałe do drużyny (coś ala FFTA).
Screen znajduje się na tylnej okładce FFXII.

Przednia okładka
Tylna okładka i screen z 4 postaciami na polu bitwy
Powiększony screen z 4 postaciami

----------------------------------

Pojawiły się dwie nowe reklamy, które pokazują ataki specjalne (limit break) Vaana, Fran i Ashe.
W pierwszej reklamie przygrywa nam &#8222;Hope&#8221; Taro Hakase, a w drugiej &#8222;Kiss Me GoodBye&#8221;.

Reklama 1
Reklama 2


To by było na tyle <ciekawe kto doczytał do końca..niaH:]>.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Garnet pisze:górnym prawym rogu (przedostatnie obrazki na 2 linku) jest kategorie "mass" (skrót od "master").
Może nie tyle Master, co Mastery - mistrzowstwo, to by odpowiadało na przykład stopniom Mistrzostw w dziedzinach profesji z Dungeon Master 2.
Garnet pisze:Na planszy liczby obok każdego kwadrata ukazują, ile mamy obecnie LP użytych, a czerwona tabliczka na dole pokazuje liczbę LP, która jest potrzebna do zdobycia danej licencji. Przez używanie LP, zdobywamy daną licencję i możemy korzystać z nowej umiejętności. Nawet jeśli kupimy broń lub mamy jakiś czar, nie możemy ich użyć, dopóki nie zdobędziemy licencji danej broni/czaru etc.
Czyli w skrócie, jeśli kupimy miecz, musimy tym samym zdobyc licencję na "Sword Equiment 1".
Samo Licence Board jest bardzo wielkie, od białej magii do broni. Dla każdej kategorii, jest odpowiedni ranking (np. fire, fira&#8230;). Im potężniejszy czar/ekwipunek tym trzeba będzie wyłożyć więcej LP. Najlepiej nastawić daną...
Czyli w sumie taki zmodyfikowany system uczenia zdolności z FF 8 - na wszystko odpowiednia ilość AP (tu LP - nie mylić z LInkin Park :lol:), odblokowanie innych umiejętności itd.
garnet pisze:Jak widać wizualnie system ten przypomina trochę Sphere Grid z FFX.
No to będzie ciekawie - Hybryda Junction z Sphere Grid :lol:
Garnet pisze:I nowe info odnośnie summonów...
Każda postać może mieć tylko jednego summona i musimy najpierw z nimi walczyć, aby je zdobyć (dla potwierdzenia, na scanie poniżej drużyna walczy z Altimą).
Ha ha - kolejna inspiracja FF 8 :lol:
Garnet pisze:Owej czwartej osoby niestety nie możemy kontrolować i najprawdopodobniej jest to Basch, który po prostu jeszcze nie przyłączył się na stałe do drużyny (coś ala FFTA).
Oraz FF 9 - boss battle z Plant Brain
Garnet pisze:To by było na tyle <ciekawe kto doczytał do końca..niaH:]>.
Ja :) - trzeba dawać młodzieży dobry przykład :D
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Devastator
Kupo!
Kupo!
Posty: 41
Rejestracja: wt 06 gru, 2005 16:29
Lokalizacja: Zanarkand
Kontakt:

Post autor: Devastator »

Szykuje sie nastepny super Final :twisted:
enough
Awatar użytkownika
Faris
Malboro
Malboro
Posty: 1028
Rejestracja: wt 18 sty, 2005 20:31
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Faris »

Wygląda na to, że przynajmniej system będzie ciekawy ^^ Oby tylko za dużo w nim nie namieszali - Sphere Grid mi się podobał, tylko na początku pogubiłam się trochę w ścieżkach postaci (żeby było jasne, rzuciłam się na Experta ;) ).
Garnet pisze:I nowe info odnośnie summonów...
Każda postać może mieć tylko jednego summona i musimy najpierw z nimi walczyć, aby je zdobyć (dla potwierdzenia, na scanie poniżej drużyna walczy z Altimą).
Podpisujemy tzw. pakt z danym summonem, jedna postać może podpisać jeden pakt w danym czasie, pamiętajmy także o potrzebnych LP. Co jednoznacznie wydłuża czas gry...
Ciekawe, czy summony, które zdobyliśmy ale nie przyłączyliśmy do postaci będą w ekwipunku, czy trzeba będzie się gdzieś po nie wracać... Ja jednak wolę mieć pełny dostęp do potworów. ;]
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Sephiria pisze:Czyli w sumie taki zmodyfikowany system uczenia zdolności z FF 8 - na wszystko odpowiednia ilość AP (tu LP - nie mylić z LInkin Park Laughing), odblokowanie innych umiejętności itd.
pamietajmy tez o ff9,gdzie choc mielismy jakis przedmiot nie moglismy uzyc zdolnosci dopoki pasek sie nie zapelnil
Sephiria pisze: Ha ha - kolejna inspiracja FF 8 Laughing
nie zapomnijmy tez o ff6 :)

Sephiria pisze:Ja n - trzeba dawać młodzieży dobry przykład
^^

Faris pisze:Ciekawe, czy summony, które zdobyliśmy ale nie przyłączyliśmy do postaci będą w ekwipunku, czy trzeba będzie się gdzieś po nie wracać... Ja jednak wolę mieć pełny dostęp do potworów. ;]
chyba wyglada na to,ze bedziemy musieli po nie wracac i na nowo zawiazywac z nimi "pakt",ale nie jestem pewna
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze: pamietajmy tez o ff9,gdzie choc mielismy jakis przedmiot nie moglismy uzyc zdolnosci dopoki pasek sie nie zapelnil
przecież mogliśmy :D
glamorous vamp
Panelo

Post autor: Panelo »

Garnet pisze:Amalia zmieniła swoje imię na Ashe
Heheh Znów Podobieństwo Do IX Tam chyba Garnet Też Zmieniała Imię Na Dagger :P
Awatar użytkownika
Maju
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pt 06 maja, 2005 18:18
Lokalizacja:

Post autor: Maju »

No fajnie by było gdyby można walczyć 4 postaciami, chociaż w przypadku tego finala ze względu na system walki nie wiem czy nie wprowadziłoby to zbyt dużego bałaganu. Już walka trzema postaciami na początku sprawia trudności. Co do systemu "dopakowywania" to mam nadzieję, że nie będzie on podobny do sphere gridu bo to była jak dla mnie "przekombinowana klapa". Z tego co jednak widze to pewne elementy są do niego dosyć podobne. Zauważyłem, że ostatnio w finalach ( FFX, FF X-2 ) twórcy stawiają na bardziej rozbudowany system a mniejszą wagę przywiązują do fabuły. Wg mnie powinno być dokładnie odwrotnie bo o fabułe głównie w jrpg chodzi.

PS: Wiadomo coś może o przybliżonej dacie premiery FFXII w Europie albo Stanach?
"...And if you look at your reflection,
Is it all you want it to be?
What if you could look right through the cracks,
Would you find yourself... find yourself afraid to see?"
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Panelo pisze:Heheh Znów Podobieństwo Do IX Tam chyba Garnet Też Zmieniała Imię Na Dagger
heh,faktycznie^^ na szcescie przy garnet,nie byla to taka oficjalna zmiana,tzn jednak w instrukcji etc figuruje garnet
..chociaz gdy teraz z perspektywy na to spojrze..to nie wiem,czy 'na szczęście';P

Maju pisze:No fajnie by było gdyby można walczyć 4 postaciami, chociaż w przypadku tego finala ze względu na system walki nie wiem czy nie wprowadziłoby to zbyt dużego bałaganu. Już walka trzema postaciami na początku sprawia trudności
przeczytaj dokładniej ^^" ta 4 nie bedziemy mogli sterować,więc duzego zamieszania nie narobi,wręcz pomoże

Maju pisze:Wiadomo coś może o przybliżonej dacie premiery FFXII w Europie albo Stanach?
lato 2006-USA, zima 2007-Europa...ale kto to wie:/
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Kermi
Cactuar
Cactuar
Posty: 378
Rejestracja: pt 24 cze, 2005 11:10
Lokalizacja: Midgar

Post autor: Kermi »

Ja doczytałam!! :P No więc... Ten License Board zapowiada się całkiem nieźle... ale w sumie... Możliwość "mienia" tylko jednego summona na osobę no i te całe LB utradnia wszystko... :/ No i chyba przez to i urozmaica :D Zobaczymy jak to będzie... ;)
"A friend in need's a friend indeed..."
"Pure Morning" PLACEBO
Vincent

Post autor: Vincent »

Hehe no i przeciez chyba o to chodzi w w coraz to dalszych czesciach finala " zeby bylo - CIEKAWIEJ , TRODNIEJ NO I ZEBY MIALY CALKIEM NOWĄ FABÓŁE ( pomijajac ratowanie swiata , przyjaciol , ludzkosci czy tych wszystkich zeczy o ktorych juz slyszelismy i ktore sa nam juz dobrze znane ). Z tego co zdazylem sie jak na razie dowiedziec wnoiskoje jedno ten final bedzie ( mimo iz bedziemy troszke czekac na chwile aby posiasc wlasna anglojezyczna wersje tego cuda ^^ ) wypasiony .
Juz niemoge sie go doczekac......Te utrodnienia moga byc nawet bardzo ciekawe ... ale co tu wiecej gadac zobaczymy i dopiero wtedy ocenimy :mrgreen:
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Hmm...ten nowy system rozowju,zapowiada sie bardzo interesująco.
Wchodzi na to że,rozgrywka bedzie trudniejsza dzieki temu,a co za tym idzie,ciekawsza ( jak dla mnie :P )
targaroth

Post autor: targaroth »

Vincent pisze:CIEKAWIEJ , TRODNIEJ NO I ZEBY MIALY CALKIEM NOWĄ FABÓŁE
albo mi się zdaje albo fabułę pisze się przez "U"... :):
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

targaroth pisze:albo mi się zdaje albo fabułę pisze się przez "U"... n
gosciu zrobil kupe innych bledow..ale nie przesadzajmy z tym na forum-od tego sa nauczyciele w szkole...
<btw sama w swoim otoczeniu uchodze za osobe,ktora zawsze poprawi wszelkie błędy czy to w pl,czy w obcym języku,ale nie bede poprawiać każdego postu na forum..jaki w tym sęk...>

Vincent pisze:ZEBY MIALY CALKIEM NOWĄ FABÓŁE ( pomijajac ratowanie swiata , przyjaciol , ludzkosci czy tych wszystkich zeczy o ktorych juz slyszelismy i ktore sa nam juz dobrze znane ).
i właśnie te rzeczy niestety są najważniejsze w fabule
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Lucyfer

Post autor: Lucyfer »

a tak z innej beczki ktoś może wie czy może ma linka na strone gdzie mógłbym sibie pościągac troche mp3 z ffX i X2?:D
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”