Black Mages III już wkrótce :]

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Black Mages III już wkrótce :]

Post autor: Garnet »

Nobuo Uematsu w niedawno przeprowadzonym wywiadzie potwierdził, iż Black Mages mają w planach wydanie trzeciego albumu.
Na razie nie podał żadnych konkretów, poza tym, że płyty można się spodziewać w tym roku. Poza tym przyznał, że obecnie ma mnóstwo nowych pomysłów i czeka tylko na ich wykorzystanie :].
Uematsu wyznał także, iż ma w planach odbyć światową trasę koncertową z orkiestrą.

A ja tymczasem pozwolę sobie przytoczyć fragment jego wypowiedzi z tego wywiadu XD
"In any case, for the main theme of Final Fantasy XII "Kiss me Good-bye" I can self-confidently proclaim, that I have created a melody more beautiful than [any other] before."
Komentarz zbędny :]

Wywiad
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Yupi :>

Ja poproszę Nobuo bracie takie kawałki:

Cid Theme (ff7), muzyczka z Zanarkand (ffx), shadows theme (ff6), cosmo canyon (ff7), muzyczkę z mapki w pierwszym świecie ff6 (moja niewiedza co do nazw mnie przeraża ;) ), mogą być też góry z FFx :], i jakieś kawałki z ff8 :D
Awatar użytkownika
Ascalon
Kupo!
Kupo!
Posty: 93
Rejestracja: ndz 28 sie, 2005 13:56
Lokalizacja: Chaos Sphere
Kontakt:

Post autor: Ascalon »

O FAK O FAK !!!!!!!!!!!! A już myśłałem że nie będzie nowego albumu Black Mages. Pierwszy był spoko, ale za to drugi mnie rozwalił. To trzeci bedzie pewnie za@#$%sty. O dzięki ci mistrzu Nobuo.
Jesteśmy otoczeni? Wspaniale ! Możemy atakować we wszystkich kierunkach!
skip to lou

Post autor: skip to lou »

heh to moja niewiedza mnie przeraza....
moze ktos mnie oswieci.... co to black mmages ???
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

band rockowy zalozony przez Nobuo,grajacy kawalki z FF :]

wiecej info http://en.wikipedia.org/wiki/Black_Mages :)
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
skip to lou

Post autor: skip to lou »

o dzieki, nie spodziewalem sie odpowiedzi otej porze :]
jak myslisz warto zpaoznac sie z ich repertuarem ??
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

A ja powiem tak... Nobuo ty lepiej się 3 razy zastanów zanim wydaasz z zespołem nową płytę, bo "kiss me Goodbye" to największy badziew jaki kiedykolwiek skomponowałeś :roll:. Nie oszukujmy się - lata świetności masz już za sobą.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

No dobrze że wyjdzie BM 3, ale lepiej by było gdyby obeszło się bez takiego shitu jak 2 płyta... Ogólnie rzecz biorąc powinna się tam znaleźć tylko muzyka z walk, dynamicznych sytuacji itd. bo im z tego kolejny Relaxing Potion wyjdzie XD
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

A ja powiem tak... Nobuo ty lepiej się 3 razy zastanów zanim wydaasz z zespołem nową płytę, bo "kiss me Goodbye" to największy badziew jaki kiedykolwiek skomponowałeś
Ale to tak jakby 2 zupełnie inne strony medalu są.... Twórczość Czarnych Magów" znacznie różni się od melodii słyszanych w finalach. I zwykle grają sprawdzone utwory :] (fakt faktem, nie zawsze im wychodzą, vide pare kawałów z 2 płytki BM)
Sephiria pisze:Nie oszukujmy się - lata świetności masz już za sobą.
Mam nadzieję, że nie napisałaś tego pod wpływem tylko i wyłącznie "Kiss me goodbye" ;) Chciałbym teraz usłyszeć co takiego Nobuo tworzy do Blue Dragona i innych gier Mistwalkera. Ja w niego cały czas wierzę ;) Nobuo! Nie słuchaj Sephirii i twórz dalej ;)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Nie, nie pisałam tego tylko pod wpływem "Kiss me Goodbye", lecz biorąc także pod uwagę dwie płyty BMów oraz OSTy do FF VII-X. Tylko żebym nie została źle zrozumiana - same OST są świetne, ALE aż roi się w nich od remixów niektórych motywów. Weźmy wszystko na warsztat:

FF 10

Motyw 1 - Zanarkand:
1) In Zanarkand
2) Sprouting
3) Revealed Truth
4) Someday the Dream will end
5) Ending Theme - to jest wyjątek, bo łączy w sobie aż dwa różne motywy: Zanarkand i Prayer

Motyw 2 - Suteki Da Ne
1) Game Over
2) The Sight of Spira
3) Yuna's Theme
4) Suteki da Ne

Motyw 3 - Prayer:
1) Warping to a Different Dimension
2) 11x Prayer - już nie będę się czepiać i te wszystkie Prayery potraktuje jako jeden, aczkolwiek jest ich aż tyle (Prayer, Valefor, Shiva, Ifrit, Ixion, Bahamut, Anima, Ronso, Spira, Yunalesca i Yojimbo)
3) Welcoming of Maester Mika
4) Time of Judgement
5) Aeon Battle
6) Ending Theme - podobnie jak poprzednio wyjątek, bo łączy w sobie aż dwa różne motywy: Zanarkand i Prayer

Motyw 4 - Seymour Gayus:
1) Permitted Passage
2) Seymour's Theme
3) Seymour's Ambition
4) My Father's Murderer
5) The Unsent Laugh
W ogóle Permitted Passage jest chwilami bardzo podobne do Trail of Blood z FF VII (muzyka po znalezieniu trupów i zniknięciu Jenovy z 67-ego piętra Shinra Building).

Motyw 5 - Start
1) Start
2) Attack

Motyw 6 - Tragedy
1) Tragedy
2) I can fly

Uff.... widać, że duzo tego... stanowczo ZA DUŻO. Oczywiście to nie pierwszy raz, gdy u Nobuo pewne motywy muzyczne w Oście do danej FF się powtarzają, bo tak już działo się w FF 7 i tam też było tego sporo, ale nie na taką skalę jak w FF 10, za to FF 10 pod względem powtórek bije już tylko FF 9. Aby nie być gołosłowną, przygotowałam szczegółowe zestawienie dla porównania. I tak: FF 7 (powtórzone 7 motywów, z czego 5 tylko po 2 razy [Wh o are You, Red Theme, Cid Theme, Stolen materia, Fight] i dwa 3x [Chocobo, Tifa], natomiast Crisis łączący w sobie elementy Tifa's Theme i Aeris' Theme), FF 8 (powtórzone 4 motywy: Eyes on me [5], Liberi Fatali [4], Amis [4], Chocobo [2]), no i apogeum przypada na FF 9 (Melodies of Life [6 razy], Steiner [2x], Stolen Eyes [5x], Tantalus theme [2x], Freya Th [2x], Chocobo [2x], Kuja [4x], Black Waltz [4x], Loss of Me [2x], Keeper of Time [2x], Vamo' Alla Flamenco [2x], Two hearts not captured [3x]).

Wniosek nasuwa się sam - Nobuo już przy/po FF 9 powinien był zrobić sobie SOLIDNĄ przerwę, ale tego nie zrobił i stąd w FFX doszło już nawet do tego, że podparł się swoim starym pomysłem! (FF VII Trail of Blood <- -> FF X Permitted Passage, Seymour Gayus theme & reszta). Już przy okazji FF 9 można było śmiało twierdzić, że Nobuo się wypala, przy dziesiątce stało się to wręcz oczywiste i między innymi dlatego zrobił sobie tą przerwę - jak dla mnie, stanowczo za późno. Niestety, jakby tego było mało, odpoczynek Nobuo tylko pogorszył sprawę - Uematsu przestał czuć klimat serii, którą sam pomógł stworzyć oraz wypromować, a badziewne i przesłodzone "Kiss Me Goodbye" jest tego dobitnym przykładem. Dlatego nic nie ryzykuje twierdząc, że lata świetności Nobuo ma już za sobą, przynajmniej jeśli idzie o muzykę do FF i być może także gier w ogóle. I będzie tak, dopóki Uematsu nie udowodni, że inaczej, choć śmiem wątpić czy uda mu się wrócić do dawnej formy.
Jaco pisze:muzyczka z Zanarkand (ffx)
Już jest na Black Mages II - utwór The Skies Above(FFX)
Jaco pisze:Twórczość Czarnych Magów" znacznie różni się od melodii słyszanych w finalach. I zwykle grają sprawdzone utwory :] (fakt faktem, nie zawsze im wychodzą, vide pare kawałów z 2 płytki BM)
Dla mnie 2/3 drugiej płyty było lekko mówiąc rozczarowaniem. Otherworld z tym żeńskim wokalem jest koszmarne, podobnie The Skies Above (Zanarkand Theme) bo facet strasznie wyje, ale za to muzycznie utwór stoi znacznie wyżej od Otherworld. Z kolei Maybe I'm a Lion jest byle jakie, tak samo Man with Machine Gun - znacznie bardziej wolę wersje orkiestrowe albo te prosto z gry. Z innych warto wspomnieć o Hunter's Chance i Vamo Alla Flamenco - niestety tylko przeciętniaki - i tylko dwa kawałki z FF IV (Zeromus, Battle with Four Fiends) oraz Rocking Grounds z FF 3 brzmią jak należy. Jak na Black Mages i w porównaniu do pierwszej płyty, wynik osiągnięty przez drugi krążek jest wręcz żałosny.

Biorąc pod uwagę ostatnią bardzo słabą płytę i fatalnę formę samego Nobuo dalej trwam przy swoim zdaniu, aby nasz pieszczoch zastanowił się 3 razy zanim weźmie cokolwiek na warsztat - nie chce kolejny raz takiego rozczarowania, jak ostatnio.
Izrail pisze:ale lepiej by było gdyby obeszło się bez takiego shitu jak 2 płyta.
Dokładnie to samo napisałam akapit wyżej.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Heh... po tytułach nie za bardzo kojarze o które kawałki Ci chodzi, ale rozumiem, że pewien motyw muzyczny jest wykorzystywany do tworzenia innego, który podobnie brzmi. Dla mnie to pewien plus, gdyż wtedy koduje nam się w mózgu pewna melodia, która łatwo skojarzymy z danym finalem ;] No ale kto jak woli ;)
Sephiria pisze:Jaco napisał/a:
muzyczka z Zanarkand (ffx)

Już jest na Black Mages II - utwór The Skies Above(FFX)
Nie nie! Chodzi mi o muzykę, gdy idziemy przez Zanarkand, tuż przed walką z Yunalescą.
Myr

Post autor: Myr »

odpoczynek Nobuo tylko pogorszył sprawę - Uematsu przestał czuć klimat serii
Powiem wiecej, ja sie obawiam, ze cale Square przestalo czuc klimat serii :D
Otherworld z tym żeńskim wokalem jest koszmarne
fakt
podobnie The Skies Above (Zanarkand Theme) bo facet strasznie wyje, ale za to muzycznie utwór stoi znacznie wyżej od Otherworld.
racja, ale jednak ten facet jest tak dobijajacy, ze w tym utworze podoba mi sie wylacznie pianinko ;)
z kolei Maybe I'm a Lion jest byle jakie, tak samo Man with Machine Gun
hmm az takie zle nie bylo, wrecz przez pierwsze 2-3 minuty utwor mi sie podobal, ale potem zaczelo jakos przynudzac i rzadko kiedy przypominalo oryginal, majstersztyk to nie byl, ale moim zdaniem stoja na przyzwoitym poziomie.
znacznie bardziej wolę wersje orkiestrowe albo te prosto z gry.
No ale trza probowac, w koncu celem BM chyba nie jest powtarzanie w kolko identycznych motywow tylko probuja innych, nowych brzmien, a ze czasem im wychodzi czasem nie to juz inna sprawa ;).
Z innych warto wspomnieć o Hunter's Chance i Vamo Alla Flamenco - niestety tylko przeciętniaki

no tu sie nie zgodze ;) Hunter's mi sie podobalo, Flamenco przyzwoite, ale tez przynudza ;). No, ale rzecz gustu.
- i tylko dwa kawałki z FF IV (Zeromus, Battle with Four Fiends) oraz Rocking Grounds z FF 3 brzmią jak należy.
Four Fiends mi srednio przypadlo, ale Zeromus i Rocking grounds jest faktycznie w porzadku, takze Matoya's Cave
Jak na Black Mages i w porównaniu do pierwszej płyty, wynik osiągnięty przez drugi krążek jest wręcz żałosny.
oj, az tak daleko bym nie poszedl :D
Tak wiec nie wiem, czy okreslenie Nobuo jako "wyczerpanego" jest sluszne, bo w koncu dalej tworzy i nie wiemy, czy jeszcze czegos dobrego przypadkiem nie splodzi, moze nas jeszcze zaskoczy, trza poczekac na inne demonstracje, chociaz fakt, jesli on uwaza "kiss me good-bye" za najpiekniejsza melodie ktora stworzyl, to dobrej mysli byc ciezko :mrgreen:
Tak w ogole to dziendobry, bardzo dawno sie tu nie odzywalem oO
Awatar użytkownika
Ivy
Moderator
Moderator
Posty: 2002
Rejestracja: śr 20 paź, 2004 13:29
Kontakt:

Post autor: Ivy »

Jaco pisze:Dla mnie to pewien plus, gdyż wtedy koduje nam się w mózgu pewna melodia, która łatwo skojarzymy z danym finalem ;] No ale kto jak woli n
Też tak uważam- lubię te powtarzające się motywy w FF i jakoś nigdy nie uważałam ich za objaw braku pomysłowości Nobuo ;)
Garnet pisze:In any case, for the main theme of Final Fantasy XII "Kiss me Good-bye" I can self-confidently proclaim, that I have created a melody more beautiful than [any other] before."
Hehe, za dużo się piło, panie Uematsu- co za głupoty pan opowiada?!:lol:

Black Mages 3 to może być całkiem niezły pomysł, nie będę krakać i gdybać- lepiej przesłuchać po raz pierwszy bez wcześniejszych uprzedzeń co do zawartości :]
Black_Dragon

Post autor: Black_Dragon »

JAAAA
habahaba
już nie mogę się doczekać
nawet premiery innych płyt mniej mnie zaczęły interesować

ten zespół łączy moje ideały rockowca mangowca i fana FF
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”