SE: FF7 na PS3?

Archiwum newsów Krypty. Od Czerwca 2011 wszystkie newsy i dyskusje na <a href="http://k-ff.com/">Stronie Głównej</a> Krypty.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

SE: FF7 na PS3?

Post autor: Garnet »

...na razie zapomnijmy o tym...

Na niedawno odbytej konferencji prasowej dla amerykańskiego magazynu EGM, Y. Kitase oraz T. Nomura poruszyli temat FF na PS3. Możliwość remaku FF7 na chwilę obecną znacznie zmalała. Powołując się na słowa Kitase: &#8222;Jeśli nasz oddział chciałby zrobić FF7 z jakością odpowiednią PS3, musielibyśmy zatrudnić 300 ludzi i pracować przez 5 lat&#8221;.

Natomiast mówiąc o samych możliwościach PS3: "W FF na PS3 będziemy w stanie stworzyć takie dokładne odwzorowane detale, jak każda najdrobniejsza zmiana np. ubrania i ekwipunku, co będzie również widoczne na polu walki oraz na FMV&#8221;.
Nomura jest za to bardziej nastawiony optymistycznie do remaku: &#8222;Kitase powiedział mi, że jeśli kiedyś FF7 będzie zrobiony na nowo, to zrobi go razem ze mną. Jednakże to są ciągle odległe plany. Obecnie mam dużo innych projektów, którymi się zajmuję i byłoby trudno zajmować się jeszcze remakiem FF7&#8230;może kiedyś, gdyż jest to bardzo interesujący projekt&#8221;.

Wychodzi na to, że pierwszym FF na PS3 najprawdopodobniej będzie FF13. Nomura potwierdził także, że jego oddział zajmuje się już projektami na konsole nowej generacji.
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Garnet pisze:każda najdrobniejsza zmiana np. ubrania i ekwipunku, co będzie również widoczne na polu walki oraz na FMV&#8221;.
Lol, jakoś nie mogę sobie wyobrazić, że wraz ze zmianą szmatki inaczej będę wyglądał na FMV. lol

[ Dodano: Pią 02 Wrz, 2005 ]
Widziałem demo FF7 na ps3.
Mnie to jakoś nie powaliło, ale cóż, troche jest tej różnicy ;)
glamorous vamp
gokusama

Post autor: gokusama »

Boni to demko "techniczne" bylo zartem fanow ;).
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Żartem fanów? Nie rozumiem :P

Ale tak czy owak square się śpieszyło to można to zrozumieć
glamorous vamp
Leo15

Post autor: Leo15 »

Ehhh, zobaczymy (wg mnie) ,jakiś kwartał po premierze PS3 , co powiedzą :twisted: , ponieważ teraźniejsze spekulacje nie mają większego sensu. :roll: Ja mam nadzieję zobaczyć FF7-2 prędzej czy później :roll:
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

FF7-2 na pewno nie będzie, zamiast tego masz Advent Children... I jak pisała Garnet w Newsie historia Clouda się rozwiąże.

Poza tym kontynuacje FF nie wychodzą im najlepiej :> <mowa o grach :wink: >
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
White SeeD

Post autor: White SeeD »

Co do tych FMV, na których będzie widać każdą zmianę ekwipunku/ ubrania... to to już nie będą FMV, lecz wstawki w czasie rzeczywistym :]. A w ogóle to... po pokazie możliwości PS3, po co robić jakiekolwiek FMV, skoro sama gra bedzie wyglądać nie gorzej?

Dopóki nowe konsole od Sony są kompatybilne z PSX'em, nie będzie remake'u FF7. Dam sobie za to paznokieć obciąć ^^.
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Albo PS3 wprowadzi pojecie FMV liczonego w czasie rzeczywistym ;) Zreszta "wstawki w czasie rzeczywistym" - wychodzi na to samo
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Leo15

Post autor: Leo15 »

Izrail pisze:FF7-2 na pewno nie będzie, zamiast tego masz Advent Children
Miałem na myśli remake a nie drugą część ;) , a tak szczerze mówiąc, to pomarzyć zawsze można :D
Master Pain

Post autor: Master Pain »

heh... 300 ludzi i 5 lat. troche sie to kupy nie trzyma, bo tylko remake FF7 mialby dobrze wygladac na PS3? a inne gry?? ich nie trzeba tak ladnie robic? Kitase... LOL
Kreca kreca ale sie rozkreca. FF7 przyniesie im kupe szmalu, a o to w tym biznesie chodzi. Developerzy robia gry z milosci do nich, wydawcy juz nie ;) a FF7 byloby polaczeniem jakby obu kwestii :D
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

Mi sie wydaje, ze mozna tutaj podac kilka powodow:
1) Ich oddzial niestety juz nie jest taki jak byl kiedys jesli chodzi o ludzi, nie ma tam pewnych fajnych osob tez ; ;
2)PS3 to narazie nowosc i narazie produkowane gry nie oddaja pelni jej mozliwosci (tak samo bylo z innymi konsolami jak wychodzily), oni napewno by chcieli by gra wyciagala MAX z konsoli
3)nawiazujacy troche do 3 - jesli sie dobrze rozejrzec to widac, ze dzisiejsze RPG sa O WIELE krotsze niz kiedys jesli chodzi o glowna fabule. Teraz wiekszosc gier to super-duper filmy i fabula na 15 godzin max. Z PS2 kojarze teraz tylko 1 gre, ktora nie liczac czasu spedzonego na side-questach byla naprawde dluga - Suikoden 3 - chociaz to moze wina tego tez ze gra jest strasznie wooolna ;/
Przerobienie calego FF7 na PS3 przy takiej grficy jaka oni chca moze byc w tej chwili prawie niemozliwe, lub wymagalo by wlasnie dlugiej pracy masy ludzi
4)Tym razem nie mieli by "wymowki", ze gonila ich premiera i "POWINNI" dodac elementy, ktore mialy znalezc sie w orginale (ending z Vincentem i Yuffie,

Kod: Zaznacz cały

wskrzeszenie Aeris&#91;chociaz tutaj mozna mowic, ze poprostu porzucili pomysl w polowie przygotowywania, albo zabraklo im miejsca na CD na gre w ktorej Aeris zostala wskrzeszona co zminiloby troche rozgrywke, itd&#41; co mogloby przyniez zarowno odzew pozytywny jak i negatywny ze strony fan'ow
To tylko takie moje osobiste zdanie. Tak naprawde to bardzo chetnie ujzalbym ramake FF7, ale narazie z powodu malego filmiku nie bede krzyczal, ze napewno zrobia.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

Gokulo pisze:Suikoden 3 - chociaz to moze wina tego tez ze gra jest strasznie wooolna ;/
heh i na dodatek caly czas jestesmy w tych samych miejsach niemalze:] /suikodeny nie maja filmikow dlatego to tez inaczej wygladaXD/

i te spojlery niezaznaczone ;]] co do do tego spojlera,Koki wielokrotnie sie sprzeczal ze wg niego SE nigdy nie mialo takiego pomyslu aby

Kod: Zaznacz cały

wskrzesic aeris
anyway,niedawne wydanie oswiadczenie SE odnosnie premiery ac w usa,mowi tez ze narazie nie maja planow co do ff7 na ps3
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
Awatar użytkownika
Gokulo
Cactuar
Cactuar
Posty: 499
Rejestracja: ndz 14 wrz, 2003 20:52

Post autor: Gokulo »

A czy Koki wie, ze Aeris ma swoje dialogi w pewnych miejscach na CD2+? :)
I jak sie uzyje jakiegokolwiek sposobu aby ja dodac do party to w pewnych miejsach mowi pare rzeczy, ale w innych sie znowu gra crashuje zwykle.


Btw. Widzieliscie juz skany Suikodena V? Wyglada ... hmmm. interesujaco :wink: Ludzie to tak okreslili, ze osiagnal nowy szczyt gejostwa jesli chodzi o bohatera Suikoden'a ^^;; Nie tak daleko tez jest do premiery Suikoden Tactics znanym jako Rhapsodia w japonii.
We all travel a maze of relationships, it goes on with or without you. I search the sea of the unconscious... I look for you... to find my true... self...
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

Ech mi w suikodenie podobały się muzyczki niektóre zwłaszcza jak wojskiem kierowaliśmy, a somo wojsko było fajniejsze w Suikodenie 1. ^^' Fajnie te ludki małe biegały tam i z powrotem :lol: XD
glamorous vamp
hide

Post autor: hide »

Nie uwazacie, ze remake FF7 bylby swietnym posunieciem? Oryginal jest juz wiekowy, a nowe pokolenia wciaz przychodza na swiat, ktory... troche sie zmienil. Niewielu mlodych ludzi siegnie dzis (czy za pare lat) po stergo poczciwego Finala. Wydanie odswiezonej wersji, bardziej na czasie byloby swietna zagrywka. Zarobili by na starych fanach i mlodych graczach. Gra nie wymagalaby nawet specjalnej reklamy..
Ale coz, mozna miec jedynie nadzieje :?
Zablokowany

Wróć do „Archiwum Newsów”