Final Fantasy Brave Exvius

Do tej kategorii trafią wszystkie gry FF, które nie należą do głównej serii.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Final Fantasy Brave Exvius

Post autor: Jaco »

A co mi tam, sklecę sobie posta na martwym forum, 5 osób przeczyta. Może chociaż jedna z tych osób będzie bardziej niezorientowana ode mnie :)

Ogólnie rzecz biorąc nie kręcą mnie gry na iOS, Androida i takie tam. Raz, że jak już mam chwilę wolnego, to wolę zagrać w coś bardziej zaawansowanego na PS3/PC, dwa - mój tel ma Androida 2.coś, a tablet dostałem po żonie (kupiła sobie lepszy), jest z 2012 roku i w sumie używam go raz na miesiąc, jak sobie o nim przypomnę. I jeżeli możemy powiedzieć, że jako tako śledzę jeszcze co się dzieje na rynku gier (wiem, że FFXV mają jakoś we wrześniu wydać, nie?), to totalnie nie mam pojęcia co się dzieje na rynku gier na smartfony/tablety.

Gdzieś tam obiło mi się o oczy kilka (mniej lub bardziej) popierdółkowatych gier spod znaku FF na Androida, ale najciekawsze co znalazłem to odświeżone wersje FFV i VI... które kupiłbym może, jakby były za kilka złotych. Nie za 60+ ;p

Aż tu nagle, z tydzień temu (czyli 2 miesiące po premierze, co i tak jest całkiem nieźle w moim przypadku) natrafiłem na grę co się zwie Final Fantasy Brave Exvius, dostępną zupełnie za darmo! (pomijając oczywiście wszelkie "in game purchases", z których korzystają pewnie bogate dzieci, Japońce i inne no-lajfy :)

Tyle tytułem wstępu.


Czym jest FF:BE? Z jednej strony to stary dobry, niemalże klasyczny FF. Mało tego, pojawia się w nim sporo postaci z poprzednich części FFów. Z drugiej strony to typowa gra smartfonowa/przeglądarkowa, gdzie wykorzystujemy Energię po to, by móc cokolwiek zrobić (jak np. w grach gdzie opiekujemy się farmą – musimy zużyć 1 punkt energii aby nakarmić świnki). Jak już wspominałem, gra jest darmowa. Gdzie jest więc haczyk? Gram już może z tydzień i takowego nie zauważyłem…

Fabuła
Standard nad standardy, jeżeli chodzi o Finale – mamy sobie złego, ubranego w czarną zbroję, który niszczy kryształy, które przy okazji dają moc naszym bohaterom. No chyba bardziej banalnie się nie dało, prawda? :) Ale to jest w tym wszystkim chyba najpiękniejsze. Dawno już nie czułem tyle Finala w Finalu.

Postacie
Co by za dużo nie zdradzać, 2 głównych bohaterów to: Rain i Lasswell. Pierwszy trochę przypomina Clouda z wyglądu. Imię również klasyczne – nawiązujące do warunków pogodowych. Z charakteru to bardziej taki Zell jednak. A Lasswell – w sumie przeciwieństwo Raina. Zresztą, poniekąd ich ataki elementalne też dużo mówią: fire vs. ice. Rain jest pewnie tą bardziej główną z postaci, no ale w sumie sam jeszcze nie wiem.

A cóż poza nimi? Cała masa tzw. Visions (coś koło 200), czyli postaci, które możemy przyzwać (o tym zaraz) i które będą walczyć razem z nami. Visions to są dusze bohaterów pochodzących z przeróżnych wymiarów. Poprzez inne wymiary można poniekąd rozumieć inne części FFów, chociaż nie tylko – sporo tzw. Visions to oryginalne postacie stworzone dla tej właśnie gry.
Ale wracając jeszcze do bohaterów z innych Finali – to jest chyba prawdziwa siła napędowa gry. Nie będę się tutaj rozpisywać na kogo możemy trafić, bo niektórzy (J. – srsly, myślisz, że ktoś to przeczyta? ;p) mogą woleć niespodzianki. No ale wspomnę tylko takie imiona, jak Rydia, Shadow, Kuja, czy Exdeath. Z tego co już zdążyłem zauważyć to nie ma postaci z FFVII, FFVIII, FFX i FFXIII. Może tylko tymczasowo?

Grafika i muzyka
Grafika to klasyczne 2D, przypominająca poniekąd FFy od IV do VI, chociaż jest dużo ładniejsza. Oprawa przypomina trochę pierwsze Valkyrie Profile. Mamy też filmiki, które jak to zazwyczaj z SE bywa, są przepiękne. Muzyka stoi na bardzo wysokim poziomie, też klimatem przypomina mi czasy SNESa. Pojawia się też dobrze nam znany Prelude

Mechanika
Aby móc cokolwiek zrobić w grze, potrzebujemy 2 podstawowe rzeczy: Energię i Lapis. Energia służy nam do chodzenia na questy. Niemniej jednak energię zaczynamy zużywać dopiero po osiągnięciu rangi (Rank) 4 albo 5. Wcześniej wszystko jest darmowe. Aby odnowiła nam się energia musimy odczekać jakiś czas (coś koło 5 min na 1 punkt energii), albo zdobywać ją wykonując przeróżne zadania. Można także zużyć Lapis, aby odnowić energię. Lapis znowu zdobywamy wykonując główne questy, tzw. fabularne (na które także potrzebujemy energię) albo zdobywając przeróżne achievementy. Można także kupować Lapis za prawdziwe pieniądze.
Lapis przydaje się w wielu sytuacjach: możemy odblokować nowe wyzwania, zwiększyć limit postaci czy przedmiotów, wskrzesić naszą drużynę jak polegnie. Ale przede wszystkim służy do przywoływania nowych zawodników. Można ich także przywołać za pomocą Summon Ticketów, no ale są one dość rzadkie.
Wracając jeszcze do rangi, ta nam się zwiększa również wykonując kolejne questy. Im wyższy mamy Rank, tym więcej energii możemy zużywać.
W FF:BE mamy także coś takiego jak Friend Points. Najlepiej jak najszybciej dorobić się kilkunastu przyjaciół, którzy będą Wam przesyłać prezenty (np. gile, albo właśnie Friend Pointsy). Friend Points zdobywamy także w chwili, gdy nasza postać jest zapraszana do walki. Dostajemy więcej punktów, jeżeli tymi co nas zapraszają są nasi przyjaciele. Po co nam te punkty? Dzięki nim możemy także przyzywać nowe postacie, ale nie są tak dobre (a raczej rzadkie), jak te przyzywane za pomocą Lapisów czy Ticketów. Oczywiście, to kogo wylosujemy jest zupełnie randomowe.

Rozgrywka
Głównym elementem gry jest walka, jak to przystało na jrpgi, i co za tym idzie zdobywanie expa, gili, level upowanie, etc. Samo levelupowanie jest dość ciekawe z tego względu, że po osiągnięciu max poziomu można daną postać „przebudzić” (Awaken), dzięki czemu staje się ona jeszcze lepsza, chociaż musimy znowu zaczynać od 1 levela. Jest to ukazane w postaci gwiazdek. Postacie z 1 gwiazdką są najsłabsze, z 5 najsilniejsze. Już podczas przyzywania możemy trafić na postać, która ma np. 3 gwiazdki.
Możemy nasze postacie również ulepszać (Enhance), poświęcając przy tym inne postacie. Może się nawet tak zdarzyć, że wylosujemy 2 razy tą samą postać (np. będziemy mieć 2x Rydię). Dzięki temu łatwo jest się takiej postaci pozbyć, a przy okazji nasza druga postać zdobędzie trochę expa i inne bonusy.
Gdyby tak wykonywać wyłącznie questy fabularne, to za dużo do roboty nie mamy w grze, bo po prostu przechodzimy od jednej walki do drugiej, gdzieniegdzie powikłane dialogami naszych głównych bohaterów. Nawet nie musimy nigdzie chodzić (dosłownie). Ale wykonując questy poboczne możemy również zwiedzać lochy, w których walki pojawiają się już losowo, jak to w klasycznych FFach bywało.

Walka
Kilka jeszcze słów o samej walce. Słowo „klasyczny” pojawia się tutaj non-stop, no ale nic na to nie poradzę… walka to również klasyczny FF. Czyli wrogowie na lewo, my na prawo. Nie ma wprawdzie czegoś takiego jak ATB. Zasada jest taka: najpierw atakują wszyscy nasi, potem wrogowie. I od nowa. Kliknięcie na daną postać zadziała tak samo, jak byśmy wybrali komendę Attack. Przesunięcie paluchem w którąś stronę pozwoli nam użyć czaru albo przedmiotu (np. w lewo to itemy, w prawo to magia, skille, limity, etc., w dół to obrona, a w górę… nie pamiętam ;p). Zaatakowanie kilkoma postaciami na raz tworzy kombosy. Tak samo użycie takich samych ataków elementalnych. Combosy oczywiście oznaczają większy damage. Walki fabularne odbywają się na zasadzie kilka na raz, zwykle 3-4, gdzie ostatnia to zazwyczaj boss. Walki randomowe to pojedyncze potyczki.

Nasza drużyna składa się z 5 postaci + 1. "+1" oznacza postać innego gracza. Może to być postać kogoś z listy naszych przyjaciół lub jakaś zupełnie randomowo wylosowana osoba.

Cóż poza tym – fajnie jest sobie samemu poodkrywać to i owo, więc się już nie będę więcej rozpisywać, ale warta zaznaczenia jest obecność summonów, dobrze nam znanych, które również możemy level upować i „podpinać” do naszych postaci, a następnie używać podczas walk.

Płatności
Ok, gram jakiś tydzień i nie zauważyłem, żeby trzeba było cokolwiek kupować, żeby móc grać. Gry na smartfony z założenia chyba nie są po to, żeby grać non-stop. Tutaj moim zdaniem jest to bardzo dobrze wyważone. Nawet jak zużyję całą energię to znajdzie się sporo rzeczy, które można porobić: pozwiedzać miasta, zrobić zakupy. Czas zleci, energia się odnowi. Ew. można zrobić kolejne questy za kilka godzin. Idealne jak dla mnie.

Minusy?
W sumie nie wiem, czy w dzisiejszym świecie to jeszcze minus, ale ogólnie żeby grać musimy być cały czas połączeni z internetem. Ponadto gra lubi się zawieszać. Nie wiem, czy to mój Nexus z 2012 r. czy po prostu ta gra tak ma, ale szczerze mówiąc nawet jak gra się zawiesi pod tym, jak walczymy z bossem od 10 minut, to wrócimy do tej samej walki, do tego samego ruchu. 2 razy tylko mi się zdarzyło, że boss miał dużo mniej życia niż przed tym, jak mi grę wywaliło. No ale to w sumie bardziej na plus dla mnie ;]

Podsumowując, dawno już żaden Final nie sprawił mi tyle radochy co ten. Polecam bardzo, instalujcie i grajcie. Jak będziecie mieć swoje ID to możecie podać, wtedy wyrzucę kogoś ze znajomych i Was dodam :D
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Przeczytałam akapity pierwsze dwa i ostatni XD Zapisałam sobie info na kartkę :lol:
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Przeczytałam całość. Brzmi zachęcająco, ale póki co się nie skuszę. Primo:mam już grę w obiegu o podobnej mechanice (energia, zasoby) i mam za mało czasu, by ciągnąć kolejną. Secundo: z zasady nie zajmuje się grami na tablety/tele-/smartfony, bo tabletów nie uznaję (po co mi to?), smartfona nie mam (i nie potrzebuję), a telefon z zasady jest do komunikacji. Tym niemniej każdemu wedle potrzeb.

Może kiedyś. O (że podkradnę sobie stylistykę Go).
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Ja pisze:5 osób przeczyta
Go Go Yubari pisze:Przeczytałam akapity pierwsze dwa i ostatni XD
Psujesz mi statystyki, byłaś jedną z tych co mieli przeczytać ;p
Sephiria pisze: Secundo: z zasady nie zajmuje się grami na tablety/tele-/smartfony, bo tabletów nie uznaję (po co mi to?), smartfona nie mam (i nie potrzebuję), a telefon z zasady jest do komunikacji.
Mam dokładnie takie samo podejście do w/w urządzeń. Ale o dziwo gra mnie wciągnęła. W sumie gdybym tableta nie dostał to też pewnie nigdy bym sam nie kupił.
Sephiria pisze:Może kiedyś.

Jak dostaniesz kiedyś pod choinkę potrzebny sprzęt to warto rzucić okiem. Ja tam też mam średnio czas na granie ostatnimi czasy, a w FF:BE można zawsze zagrać "przy okazji", jak się tam mi zachce ;]



Ale plus jest taki, że nie tylko ja nie wiem, co się w świecie FF dzieje :)
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Jaco pisze:Ale plus jest taki, że nie tylko ja nie wiem, co się w świecie FF dzieje
Wiesz, pomimo że teść w międzyczasie leżał 3 tygodnie w szpitalu (z czego 2 na IOMie) to znalazłam czas na przygotowanie materiału o FF XV :P. Nawet mimochodem coś mam na uwadze w świecie FF, np Mobius FF, też na tele/smartfony

http://prntscr.com/c4yo4d

Pomimo pierwszego wrażenia, Mobius FF i FF BE to nie jedna i ta sama gra, ale mechanika i koncept są dość podobne dla obu gier.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
szkut
Kupo!
Kupo!
Posty: 16
Rejestracja: wt 25 lis, 2008 00:17

Post autor: szkut »

Zalogowałem się tylko po to aby zmotywować Ciebie i innych do pisania na tym "martwym" forum. Lubię tutaj wchodzić i poczytać o luźno powiązanych tematach odnoszących się do ff, jak i o samym ff, nawet gdy nie mam czasu w niego aktualnie grać.
Pragnę również powiedzieć/napisać do główno dowodzących, że pomimo braku aktywności czytam notorycznie newsy na stronie głównej. Proszę się nie poddawać :) doceniam Waszą pracę i wkład od bardzo dawna.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ahahahahahahahahahahah :lol: Jebłam XD
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

@Up Widzę, że wypowiedź na poziomie. Brawo Ty!
Użytkownik pisze pozytywnie o forum i o ludziach nim zarządzających, a doczekuje się naigrywania ze strony stałej bywalczyni. Smutne.

Jaco, Wielkie dzięki za recenzję tego Brave Exvius'a. Możesz mnie zaliczyć także do tych, co w niego zagrają :) Mam nadzieję, że poczuję klimat starych Final'ów, zanim wezmę się za FFXV.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ojej D:
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

No elo Ocaj, po złości Tobie przeczytałem tylko połowę. Widzisz, tak to jest liczyć na statystyki.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Bo Go to bura suka, nie przejmujcie się nią ;)

GetsugaTenshou pisze:Mam nadzieję, że poczuję klimat starych Final'ów, zanim wezmę się za FFXV.
Im dalej w las tym pewnie mniej, jak się okazuje, ale mimo wszystko warto chociaż sprawdzić. Tylko uwaga, strasznie wciąga...
LSD pisze:No elo Ocaj, po złości Tobie przeczytałem tylko połowę. Widzisz, tak to jest liczyć na statystyki.
No nie, i Ty Brutusie! Nagram Ci audiobooka, puścisz sobie do snu! :D

------------------------------------
To może mały update po miesiącu grania:
Ocaj pisze:Jak już wspominałem, gra jest darmowa. Gdzie jest więc haczyk? Gram już może z tydzień i takowego nie zauważyłem…
Well... nie ma. Jako takiego. Niemniej gra to jeden wielki grind (u nas kiedyś mówiło się na to "pakowanie") ... grindujemy levele, levele summonów, levele limitów, materiały do tworzenia przedmiotów, etc. Wszystko ;p Czy to dobrze czy źle to już pozostawiam Wam, niemniej wszystko zależy od podejścia ludzi do tego typu gier. Jak chcesz mieć wszystko już teraz: płać (no dobra, nie wszystko; nie kupicie wszystkiego, to by było za łatwe dla bogatych dzieci ;p) A jak Ci nie zależy, grinduj sobie powoli. Ale ominie Cię masa czasowych bonusów, którymi developer (Gumi) raczy nas obdarowywać średnio raz na 2 tygodnie. Gumi w sumie potrafi zachęcać do grania i zawsze rzuca jakieś bonusy, więc nie jest aż tak źle. W sumie gdyby nie to to pewnie dużo ludzi już by tę grę wyrzuciło...

Btw. szczytem wszystkiego jest tzw. Trust. Każda postać oferuje nam jakąś bardzo fajną nagrodę (broń, skill) jak doprowadzimy jej Trust do 100%. Problem tylko w tym, że Trust zwiększa się o 0,1% po walce. Tylko nie po każdej - jest chyba 10% szansy na to, że wzrośnie. Czyli szybka lekcja matematyki - trzeba by daną postacią powalczyć z 10000 razy, żeby zdobyć ów nagrodę. Są w sumie 2 inne sposoby na zwiększenie Trustu:
- połączenie takich samych postaci zwiększa ten poziom o 5%, no ale szansa na wylosowanie danej postaci też czasem wynosi z 1%... Z doświadczenia wiem, że będziecie losować non stop około 10 jednych i tych samych, słabych postaci
- użycie Trust Moogle'a zwiększa o 10%, ale do jej pory w wersji globalnej pojawił się ów moogle RAZ, przy czym zdobycie go również łączyło się z mega grindowaniem. Także ten tego... fajnie, nie?
Ocaj pisze:Fabuła
Urywa się po jakimś czasie i jesteśmy zmuszeni czekać na wypuszczenie kolejnej części. Ale jak już wspomniałem, Gumi zawsze coś wymyśli, żebymy sobie pogrindowali i pozdobywali rzadkie bronie etc. Trochę gra dla wytrwałych, a jak przestaniecie grać na chwilę to pewnie zaczną Was znajomi wyrzucać, "no bo jak to - dodam sobie kogoś aktywnego"... No ale bazę friendsów można sobie zawsze odbudować.
Ocaj pisze:Cała masa tzw. Visions (coś koło 200)
No jednak nie 200 :) Tzn. liczone są także rangi, czyli jak np. taka Lenna może mieć 3, 4 albo 5 gwiazdek, to liczona jest jako 3 postacie do zdobycia. Nie zmienia to faktu, że postaci jest i tak dużo (pewnie 80+). Poza tym
Ocaj pisze:Z tego co już zdążyłem zauważyć to nie ma postaci z FFVII, FFVIII, FFX i FFXIII. Może tylko tymczasowo?
Yup, nowe postacie są non stop dodawane do gry. Jako że w Japonii gra wyszła z rok wcześniej, to mniej więcej można się spodziewać, kogo uświadczymy w wersji globalnej. Chyba nadal nie ma postaci z FFVII i FFVIII.

Ocaj pisze:Gry na smartfony z założenia chyba nie są po to, żeby grać non-stop. Tutaj moim zdaniem jest to bardzo dobrze wyważone. Nawet jak zużyję całą energię to znajdzie się sporo rzeczy, które można porobić: pozwiedzać miasta, zrobić zakupy. Czas zleci, energia się odnowi. Ew. można zrobić kolejne questy za kilka godzin. Idealne jak dla mnie.
Hehe, no też nie do końca. Raz: zwiedzanie miast i robienie zakupów robi się zazwyczaj raz, dwa i już się tam nie wraca. Dwa: Czasami żeby zdobyć jakieś mega rzadkie rzeczy to wręcz trzeba grać non-stop. No ale skoro energia się kończy, to nie bardzo się tak da. Od razu na straconej pozycji są nowi gracze, bo mają zbyt mało energii i słabą drużynę, żeby móc wszystko pozdobywać. Ja po miesiącu nadal nie jestem w stanie wszystkiego zdobyć, ale też się aż tak bardzo nie staram - mam jednak jakieś życie i za stary na to jestem :) No i jak wydam chociaż złotówkę na tę grę to będzie do dla mnie znak, że już źle ze mną i że trzeba ją usunąć.
Ocaj pisze:Podsumowując, dawno już żaden Final nie sprawił mi tyle radochy co ten. Polecam bardzo, instalujcie i grajcie.
Hmmm... zapał trochę ostygł. Szkoda jednak, że nie dostajemy jednak pełnej gry, którą można sobie przejść i potem przy okazji robić questy i inne takie. Bo w tej chwili robiąc questy pakujemy naszą drużynę do takiego stopnia, że walki fabularne przechodzimy z palcem w ... nosie. Ale z drugiej strony, mamy masę postaci, możemy tworzyć 5 różnych drużyn, dzięki czemu zawsze możemy używać którejś mega wypakowanej do trudnych questów, a jakąś słabą drużynę używać tylko do fabularnych walk. Jeszcze tego nie wdrożyłem, ale to dobry pomysł ;p

Coś czuję, że jednak za niedługo odstawię tę grę na dłużej i będę wypatrywać tylko kiedy udostępnią nowy wątek fabularny. Choć nie gram pewnie aż tak dużo, to jednak mógłbym ten czas lepiej spożytkować ;p
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

DESU!
Awatar użytkownika
GetsugaTenshou
Kupo!
Kupo!
Posty: 7
Rejestracja: śr 29 lut, 2012 16:24

Post autor: GetsugaTenshou »

Mam już za sobą kilkanaście godzin przygody z FF Brave Exvius i na podstawie tego mogę powiedzieć, że czuć Final'owy klimat starych części oraz strasznie wciąga, tak jak napisał Jaco. Tak więc polecam niezdecydowanym, bo ten "poboczny" FF jest naprawdę warty zagrania.

Widzę, że pani Go Go ma w głębokim poważaniu moje zwrócenie uwagi na jej nieodpowiednie zachowanie. Cóż, po 32-letniej osobie z takim forumowym stażem spodziewałem się bardziej konstruktywnej odpowiedzi niż aroganckie "ojej".
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ojejku :evilbat:
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Spam Bot Yubari pisze:Ahahahahahahahahahahah Jebłam XD
Spam Bot Yubari pisze:Ojej D:
Spam Bot Yubari pisze:DESU!
Spam Bot Yubari pisze:Ojejku
A gdzie argumenty!?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne FFy”