FF Tactics Advance POMOC

Jeżeli szukasz pomocy z róznymi aspektami FFT i FFTA, wbijaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Ponieważ jest to Dragoon, który z początku, od czasu przyłączenia się do twojej drużyny, ma tą klasę. Żeby stać się Dragoonem trzeba się tam nauczyć jakichś kilku Action Abilities innych klas. A on, jako że od początku jest Dragoonem nie nauczył się ich, więc po zmianie w, na przykład, Warriora, nie będzie możliwości przywrócenia mu tej klasy dopóki nie będzie spełniał warunków.
Ain't no sunshine when I'm gone.
pansonic

Post autor: pansonic »

hmm to jeśli zmienię job'a na warriora i nauczę się jakichś jego Action Abilities to będę mógł zmienić go ponownie na dragoona??
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

dokładnie tak jak mówisz.
pansonic

Post autor: pansonic »

ok, dziekuję za pomoc ;) Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

A warunki klasowe można zobaczyć w oknie wyboru klasy, naciskając Select bodajże przy podświetlonej klasie.
Ain't no sunshine when I'm gone.
Seraphine

Post autor: Seraphine »

witam to moj pierwszy post i chcialbym zadac dwa pytania

po 1-sze co robi addle ? bo razem z kolega gramy juz dlugo w ffta ale tego jakos nie rozgryzlismy xD

po 2-gie czy jest mozliwe zeby gra w pewnym momencie mi sie "zaciela" ? skonczylem juz watek fabularny i mam teraz 2 misje jedna na adaman blade druga na excalibur2 i nie moge ich zrobic (oczywiscie brak itemkow) i mam ciagle te sama powtarzajace sie dispatche

z gory thx za odpowiedz
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

1. Addle powoduje, że jednostka nie może wykonać żadnch czynności z wyjątkiem atakowania. wyleczyć można tylko Dispelem.

2. możliwe, że wyrzuciłeś jeden z mission items, które pojawiają się w grze tylko raz. a co do dispatch missions, to niektóre się powtarzają, dzięki czemu można podnieść statystyki klanu, zdobyć trochę AP, Gil, przedmiotów i kilka mission items.
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Skąd najszybciej wziąć Curealle ?

Co oznacza taki napis np. TO 1/12 albo WT 1/12 ? Pojawia się to w oknie w którym pisze jaka jest szansa uderzenia ale trochę niżej.

Czy można blue maga nauczyć umiejętności za pomocą morfera ?

Czy każdą misję można powtórzyć ?

Czy można w jakiś sposób zwiększyć staty potworów w monter banku, czy tylko sprawić, że mnie kocają ?
Seraphine

Post autor: Seraphine »

ty za odp w zwiazku z addle, ale co do tego drugiego to na pewno takiego itemka sie nie pozbylem, ew zrobilem juz jakas misje do ktorej byl potrzebny, ale czy to mozliwe zeby misja wykluczala misje ?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Seraphine:
nie ma takiej możliwości, żeby wykonanie jakiej misji uniemożliwiało wykonanie innej.
co do misji, z którymi masz problem:

98 - The Hero Blade wymaga Rusty Sword (do zdobycia z misji 155 - Honor Lost i 188 - Tutor Search) oraz Mysidia Alloy (do zdobycia z misji 132 - Mysidia Alloy i 185 - Magic Mysidia)

285 - Blade & Turtle wymaga Adaman Alloy (z misji 131 - Adaman Alloy i z 184 - Adaman Order) i Broken Sword (z 156 - Inspiration i z 189 - Why Am I wet?)

zobacz w opcjach klanu, czy masz już wykonane misje 131, 132, 155, 156, 184, 185, 188 i 189. jeśli tak, to znaczy, że jednak w jakiś sposób straciłeś któryś z przedmiotów.

Jacek
1. ze sklepu w Baguba Port. Cureall pojawia się gdy "uratowałeś" co najmniej 10 lokacji.
2. ma to związek z ilością jednostek na mapie ale co dokładnie oznacza, nie wiem.
3. nie. Blue Magic można uczyć się tylko od potworów lub wrogich Blue Mage'ów.
4. nie.
5. żeby podwyższać współczynniki potworkom najpierw musisz sprawić, żeby cię bardzo kochały (najlepiej dać im ok 20 Cureall). potem możesz maksować statystyki Cureall'ami. pamiętaj tylko, że Malboro nie lubią tych itemków i dlatego trzeba im dawać Elixiry.
Awatar użytkownika
Jacek
Kupo!
Kupo!
Posty: 109
Rejestracja: sob 08 kwie, 2006 21:21
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Post autor: Jacek »

Dzięki bardzo, ale ma jeszcze pytanko :

Jeśli uratowałem np. 14 lokacji, to czy gdy jakąś nie uratuję podczas ataku (nie wykonam misji help) już zawsze będzie zniewolona?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Jacek pisze:Jeśli uratowałem np. 14 lokacji, to czy gdy jakąś nie uratuję podczas ataku (nie wykonam misji help) już zawsze będzie zniewolona?
Nie, możesz ją odzyskać wypełniając misję która się pojawi po jej utracie
jak dobrze pamiętam to misja nie pojawia się po samej utracie ale tak za jakieś 3 wykonane na mapie ruchy (ale tego nie jestem na 100% pewien)
Seraphine

Post autor: Seraphine »

@Sogetsu:
z podanych przez ciebie misji nie mam zrobionych tylko 184 i 185 wiec nachodzi mnie pytanie co to za misje i kiedy je dostane ? (jesli wogole)
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

misja 184 pojawia się po wykonaniu misji 87 (Free Bervenia!) a 185 po wykonaniu misji 184.
Seraphine

Post autor: Seraphine »

ty again. teraz znalazlem sobie walkthrough wiec bedzie troche latwiej, ale jak przeczytalem co potrzeba do free bervenia... zanim ja uwolnie wszystkie miejsca to chyba mi sie znudzi (coprawda zostalo mi tylko 6 ale od dluzszego czasu nie moge uwalniac nowych) i czy mozna wplynac jakos na to zebym mogl uwolnic kolejne obszary ? np ze jak zrobie wszystkie mozliwe na dana chwile misje etc ?
edit:
o boze jaki ze mnie noob newbie debil itd xD teraz np sie dowiedzialem ze niektore misje ma sie dopiero po przeczytaniu rumors... ok mozecie liczyc na zmniejszona ilosc moich postow :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”