FF Tactics Advance POMOC

Jeżeli szukasz pomocy z róznymi aspektami FFT i FFTA, wbijaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Abbaddon

Post autor: Abbaddon »

trzeba przejśc grę, dopiero po przejściu gry sa dostepne nowe misje które pozwalają na zdobycie przedmiotów potrzebnych do tych starych.
R3m0L

Post autor: R3m0L »

A jakie powinno być ułożenie lokacji, by otrzymać jakieś fajne itemki?
mousy

Post autor: mousy »

Mam pytanie, mam Marche z ability x3, a ciągle nie moge zmienić jej klasy na paladin( wystarczy ability x20) czy to wogóle jest możliwe?
guzik'

Post autor: guzik' »

miał ktoś może taki problem,że gra łapała zwiechę na "pierwszym" filmiku(jak ekipa skonczyla ogladac ksiazke i porozchodzili sie do domow)?bo mialem taki przypadek :razz:
Elvis

Post autor: Elvis »

pytanie do expertow, ktorze ukonczyli gre chociaz raz :) co nam zostaje po jej skonczeniu? czy trzeba przy drugiej grze nabijac levele od nowa, werbowac postacie, zbierac przedmioty, bronie...? chodzi o to, ze czytalem na gamefaqs.com o sposobie na szybki weapon ability Thiefa i obydwie misje w ktorys ta umiejetnosc moglem ukrasc mi juz przepadly. mam noz Cinquedea, ale jestem przed misja Jagd Hunt, pare rzeczy tam mozna ukrasc, ale mam jedynie steal ability... czy jest szansa na to ze losowych walkach trafie na jakiegos thiefa ktory bedzie mial zdolnosc steal wepon?

z tego co wiem Sword Breakera sie dostaje pozniej w grze, wiele wiec przedmiotow rare mi przepadnie, musze wiedziec czy w kolejnej grze bede mial ten noz od poczatku jesli go juz raz zdobede

drugie pytanie: ile czlonkow liczy Wasza druzyna? czy oplaca sie trenowac duzo postaci?
Elvis

Post autor: Elvis »

OneWingedAngel pisze:Jak od nowa to od nowa. innymi słowy tak trzeba będzie od zera. Chyba że loadujesz clear save to grasz dalej , ale nie od nowa tylko od miejsca po bossie i wypełniasz resztę misji.
co to jest clear save w ogole? :/
Abbaddon pisze:trzeba przejśc grę, dopiero po przejściu gry sa dostepne nowe misje które pozwalają na zdobycie przedmiotów potrzebnych do tych starych.
czyli jednak cos daje przejscie gry i ma to jakis wplyw na gre za 2 razem O_o
OneWingedAngel pisze:Przecież misje mogą się powtórzyć jak jesteś w Pub`ie.
ale nie bitwy kluczowe.
Abbaddon

Post autor: Abbaddon »

Jeszcze raz, przejście gry rozumiem jako nakopanie bosowi ostatecznemu [ta niby jego matka]. I granie dalej, jeżeli weźmiesz i będziesz grał od nowa – to grasz od nowa :]
Elvis

Post autor: Elvis »

no coz, to gram od nowa... myslalem ze w tej grze jest cos takiego jak chrono triggerze czy chrono crossie, new game+ i nie zaczyna sie calkiem od zera/ w takm wypadku trzeba w superwczesnej fazie gry ukrasc jakiemus thiefowi umiejetnosc "steal weapon", innego wyjscie nie widze. a jaka jest wedlug was rozsadna liczba czlonkow w klanie? wiadomo ze pozniej dochodza jeszcze potwory i postacie dodatkowe, ale ile werbujecie tych standardowych?
Darios

Post autor: Darios »

Elvis pisze:wiadomo ze pozniej dochodza jeszcze potwory
Oo jakie potwory?
Elvis pisze:postacie dodatkowe, ale ile werbujecie tych standardowych?
Ja postaci dodatkowych nie używałem, robiłem silny skład ze "zwykłych" ludzików i na nich się koncentrowałem.
Elvis

Post autor: Elvis »

Darios pisze:
Elvis pisze:wiadomo ze pozniej dochodza jeszcze potwory
Oo jakie potwory?
a to nie mozna sobie schwytac potworow jak z za czasow tacticsa na psxie? :/
Darios

Post autor: Darios »

Elvis pisze:a to nie mozna sobie schwytac potworow jak z za czasow tacticsa na psxie? n
Schywatać się da ale z tego co wiem to nie można ich użyć w bitwie....
Leviathan

Post autor: Leviathan »

Czym karmic IceDrake w Monsterbank żeby mnie lubil??? Plz help

Dodane:
Mam dobrą strategię na zrobienie gościa od ludzi który bedzie zaczepiście mocny.
Robisz sobie thiefa i uczysz go dwóch obojętnych umiejętności kradzieży i COUNTER. Nastepnie przeksztalcasz go w ninja i uczysz Double Weapon i robisz sobie z niego lucznika. Dajesz lucznikowi Counter i Double Weapon, odpowiedni equip i probujesz w walce. MIodek
Darios

Post autor: Darios »

Leviathan pisze:Mam dobrą strategię na zrobienie gościa od ludzi który bedzie zaczepiście mocny.
Robisz sobie thiefa i uczysz go dwóch obojętnych umiejętności kradzieży i COUNTER. Nastepnie przeksztalcasz go w ninja i uczysz Double Weapon i robisz sobie z niego lucznika. Dajesz lucznikowi Counter i Double Weapon, odpowiedni equip i probujesz w walce. MIodek
Oo
Łuk jest dwu-ręczny więc nie da sie mieć dwóch... o so chosi?

Najlepiej jest zrobić paladyna z double sword i dajesz mu excalibura i excalibura2 albo jeszcze lepiej sequenca z 99atk i excalibur2. Wtedy to już chyba nie ma nic mocniejszego...
Awatar użytkownika
Kimahri
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1217
Rejestracja: śr 14 gru, 2005 20:56
Lokalizacja: Biała Podl.

Post autor: Kimahri »

wlasnie zaczynam grac w FF TA mam pytanie... czy da sie nauczyc umiejetnosci ktore sa w broniach czy mozemy ich uzywac tylko wtedy gdy dana bron mamy na sobie???
matiz teh masta

Post autor: matiz teh masta »

Kimahri pisze:wlasnie zaczynam grac w FF TA mam pytanie... czy da sie nauczyc umiejetnosci ktore sa w broniach czy mozemy ich uzywac tylko wtedy gdy dana bron mamy na sobie???
jeśli postać nie 'zmasterowała' danej umiejętności to może jej używać tylko jak nosi tą broń, jak już sie nauczysz to twoja postać na będzie pamiętać tą umiejętność na amen
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”