FF Tactics Advance POMOC

Jeżeli szukasz pomocy z róznymi aspektami FFT i FFTA, wbijaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

misje "Free - " pojawiają się albo zaraz po ustawieniu nowej lokacji albo po wykonaniu jakiejś misji. nie jestem pewien, czy przypadkiem niektóre misje nie pojawiają się tylko w jednym konkretnym mieście.
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Sogetsu pisze:nie jestem pewien, czy przypadkiem niektóre misje nie pojawiają się tylko w jednym konkretnym mieście.
Nie mylisz się Sogetsu
niektóre misje można tylko znaleść w konkretnym mieście
Jako przykład mogę podać misję "Prison Break" którą można wykonywać wielokrotnie ale pojawia się tylko w mieście Sprohm (to te miasto gdzie jest wienzienie).
Seraphine

Post autor: Seraphine »

witam to znowu ja
tym razem mam pytanie dotyczace misji dark blade, mianowicie nie mam jednego z potrzebnych itemkow (bent sword) a zostala mi do zrobienia tylko ta misja czy mam jakies szanse zeby ja zrobic ?

i drugie pytanie nie posiadam tylko kilku itemkow a wsrod nich materia blade i zeus mace czy jest jakis sposob zeby je zdobyc ? czy musze wlaczyc z klanami i prosic boga aby w koncu mi wypadly ?

z gory dziekuje za odpowiedzi

~yours Seraphine
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Bent Sword dostaje się po misjach: Coo's Break (157) i Run With Us (190)

Materia Blade, z tego co się orientuję można zdobyć tylko z treasure hunt oraz kradnąc je Mog Knightom w misji Present Day (mają je ukryte, więc najpierw trzeba im zwinąć Pearl Blade)

Zeus Mace - jeśli nie zdobyłeś w misji Golden Clock (014) to można jeszcze ją zdobyć w pierwszej misji wątku z Corrupted Judges - Cleanup Time (J01)
Nibel

Post autor: Nibel »

Mam jeszcze jedno pytanie . Mam ponad 90 Klan Pkt., można owe punkty w jakiś sposób wykorzystać, ogółem do czego one są ?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

są to punkty doświadczenia klanu. za każde 100 Twój klan awansuje poziom w górę. clan points podwyższają też poziomy "umiejętności" klanu. co kilka takich poziomów dostajesz bonusowy przedmiot po zakończeniu misji. wraz ze wzrostem poziomów zmienia się także ranga klanu.
Nibel

Post autor: Nibel »

Chciałbym się dowiedzieć, co znaczy np. ,,Eluut Sands is Freed". Z początku myśłałem, że to mój teren, w związku z czym obce przypadkowe klany nie mogą na niego wchodzić, jednak nie.

Do czego służą Law Cards w menu klanu :?:
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Nibel pisze:Chciałbym się dowiedzieć, co znaczy np. ,,Eluut Sands is Freed". Z początku myśłałem, że to mój teren, w związku z czym obce przypadkowe klany nie mogą na niego wchodzić, jednak nie.
to jest twój teren, ale nie widzę powodu, dla którego inne klany nie mogłyby się po nim poruszać. kiedy wypełnisz już wszystkie misje to właśnie walki z klanami staną się głównym źródłem exp, przedmiotów, kasy, itp. im więcej lokacji masz pod swoją kontrolą tym więcej dostajesz misji w pubach, masz zniżki w sklepach oraz możliwość zakupu nowych przedmiotów.
Nibel pisze:Do czego służą Law Cards w menu klanu
możesz przeglądać posiadane Law Cards i ewentualnie pozbyć się niepotrzebnych.
Nibel

Post autor: Nibel »

Rzeczywiście, można jeszcze wymieniać w Cadoan :)

Właściwie co się stało z solucją na owej stronce :?:

PS : Mniej więcej, zmieniać Templara w Dragoner'a :?:
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Nibel pisze:zmieniać Templara w Dragoner'a :?:
jak chcesz. w każdej chwili możesz zmienić profesję na inną (o ile, oczywiście, postać spełnia odpowiednie wymagania).
Awatar użytkownika
Markfrompoland
Cactuar
Cactuar
Posty: 350
Rejestracja: śr 10 sie, 2005 17:56
Lokalizacja: Watokice

Post autor: Markfrompoland »

Jeśli doszedł z pracą Templara, to szczerze odmawiam. Jednostki dołączają się ze zoptymalizowanymi statystykami dla ich klasy. Po co Dragoonowi np. tyle MP?
Ain't no sunshine when I'm gone.
Nibel

Post autor: Nibel »

@ Wywnioskowałem, jednak nie :)

Areny da się przejmować ( freed ), czy miasta też :?:

Gdzieś wyczytałem, że przed walką pojawia się regulamin, a jest na nim napisane czego się zabrania używać. Problem tkwi w tym, że jeszcze go nigdy nie widziałem. Mógłby mnie ktoś oświecić ..., gdyż często dostaje żółte a nawet czerwony kartki oraz muszę wczytywać zapis :oops:

W trakcie bitwy da się oddalać/przybliżać/obracać w prawo/lewo areną jak w FFT :?:
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Nibel pisze:Areny da się przejmować ( freed ), czy miasta też
każdą lokację można przejąć
Nibel pisze:Gdzieś wyczytałem, że przed walką pojawia się regulamin, a jest na nim napisane czego się zabrania używać. Problem tkwi w tym, że jeszcze go nigdy nie widziałem. Mógłby mnie ktoś oświecić ..., gdyż często dostaje żółte a nawet czerwony kartki oraz muszę wczytywać zapis
aktualne prawa można sprawdzić na mapie świata. co więcej, możesz najechać na dowolną lokację i sprawdzić jakie przwa będą obowiązywały kiedy tam dotrzesz. przed walką można sprawdzić bodajże SELECTem a w trakcie walki prawa można sprawdzić w menu w zakładce Laws.
Nibel pisze:W trakcie bitwy da się oddalać/przybliżać/obracać w prawo/lewo areną jak w FFT
niestety, nie. można sobie tylko obejrzeć teren przesuwając kursor np podczas ruchu jednostką.
shuriken

Post autor: shuriken »

Prawa można zobaczyć klikając o ile pamiętam L albo R zresztą na początku walki jest napisane jakim klawiszem można zobaczyć prawa
Mr_Elvis

Post autor: Mr_Elvis »

witam!

Niedawno z szacunku z psx'owego ff tactics postanowilem ukonczyc wersje advance. Po jej ukonczeniu niestety stwierdzic musze, ze gierka ta jest zwyczajnie denerwujaca. Pomijam juz fakt powtarzania tych samych misji po 10 razy... nie ma w niej zadnych dzialan taktycznych, trzeba ja po prostu przeklikac bezmyslnie od poczatku do konca. Mam do Was (fajnalowych wymiataczy) kilka pytan o to, jak wycisnac z tej gry wszystko co mozna wycisnac, bo chyba zabrnalem w slepy zaułek :/

1) Jak widac na ponizszym screenie

Obrazek

brakuje mi 2 misji do ukonczenia wszystkich 300. Problem jednak w tym, ze misje, z ktorych potrzebne mi sa przedmioty do zaliczenia tych ostatnich 2 misji wcale nie pojawiaja sie w pubie. A te nie zaliczone to:

misja 99 - The Fey Blade, gdzies po drodze zgubiłem Blood Apple i ciezko je teraz dostać.
misja 293 - Minstrel Song, tu brakuje Black Thread

Czy moge jeszcze liczyc na to, ze pokaza sie misje, dzieki ktorym dostane te itemy?


2) Po stracie ok. 200 godzin na graniu w ta gre

Obrazek

ciagle nie moge osiagnac mastera niektorych profesji, mimo, ze chyba mam wszelkie mozliwe przedmioty jakie mozna bylo ukrasc po drodze. Jak dotad tylko te profesje maja wyuczone wszystkie umiejetnosci:

Animist
Beastmaster
Blue Mage
Defender
Fencer
Gadgetgeer
Gladiator
Gunner
Juggler
Mog Knight
Morpher
Red Mage
Time Mage
Templar
White Mage

Czy komuś udało się osiagnac mastera w kazdej z profesji FFTA?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”