FF Tactics Advance POMOC

Jeżeli szukasz pomocy z róznymi aspektami FFT i FFTA, wbijaj tutaj.

Moderator: Moderatorzy

Elvis

Post autor: Elvis »

czesc, w pierwszym moim poscie tutaj chcialem na poczatek napisac ze jestem w szoku, ze komus chcialo sie zrobic tak wypasiona strone (mowie o zawartosci merytorycznej glownie) i takie mega forum. Jestem tu, bo skonczylem niegdys na wszelkie mozliwe sposoby FFT na PSXie i niedawno zaczalem sobie emulowac FFTA. Moje pytanie tyczy sie FFTA wlasnie, przy czym prosze nie bluzgac jesli pytanie jest lamerskie badz jest gdzies nieopodal na nie odpowiedz, ale nie zauwazylem :P

Z tego co kojarze w FFT piekne bylo to, ze kiedy wchodzilo sie do sklepu kupic ekwipunek postaciom, to bylo cos takiego jak przymierzalnia. Widac bylo wtedy ktore statystyki ida w gore a ktore w dol po zalozeniu danego hełmu czy zbroi, a nawet mozna bylo poprosic konsole o wybranie najnowszego zalecanego ekwipunku. Odpalam wiec FFTA i wlaze do sklepu (jestem na samym poczatku, 2 misje dopiero wypelnilem, ale sie zniechecilem przez ten sklep :P ) no i szukam przymierzalni. no i NIE MA O_o to jak mam porownywac statysyki nowych ubranek i starych, mam sobie screeny robic czy zapamietywac? to wrecz niemozliwe, zeby nie bylo w tej grze jakiegos udogodnienia jesli chodzi o porownywanie nowych rzeczych w sklepie do tych, ktore postacie maja obecnie na sobie -_- pliz help
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Jeśli grasz na VBA to wciskasz Backspace i pojawiaja ci sie statsy tego itemu :)
Elvis

Post autor: Elvis »

no yyy, wolalbym wiedziec jak sie nazywa ten przycisk na gba, bo mam skonfigurowany vba mocno wg siebie :P statsy danej broni w sumie to widac, ale mi chodzilo wlasnie o mozliwosc porownania statów jakiejs rzeczy do innej, ktora postac juz ma na sobie. w FFT byly takie strzaleczki zielony do gory przy statach ktore sa podbijane i w czerwone w dol, jesli ekwipunek staty zanizal. Byl po prostu ten znany i lubiany fitting room...
Darios

Post autor: Darios »

Backspace to "select"
Elvis

Post autor: Elvis »

powoli

wchodze do sklepu i najezdzam na item, widze jego staty

Obrazek

daje select i wchodze do menu help

Obrazek

Obrazek

az w koncu kaze znowu dac select

Obrazek

i daje, ale w ten sposob dojde do tego jakie postacie moga uzywac tego ekwipunku

Obrazek

czy tylo mi brakuje porownania nowych rzeczy z aktualnie zalozonymi na postacie? w fft dalo sie przymierzyc i kupic jesli pasuje a tu nie :/
Darios

Post autor: Darios »

No tak, tu sie nie da, musisz zapamiętwać staty. Jak masz np. gladiatora to stawiaj na weapon atk. Jak black mage to na magic pow. I tyle.
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

Ja tam miałem inną metodę (gdzieś tak przez 3/4 gry), kupowałem wszystkie bronie i uczyłem nowych umiejętności :) Dopiero przed finałową walką zacząłem wybierać lepszą :)
Darios

Post autor: Darios »

Ja podobnie, dokupowałem/zobywałem bronie, dawałem autosort i od najsłabszych uczyłem miejętności. Pod koniec gry jak już wszystko znali do dawałem najlepsze bronie.
Elvis

Post autor: Elvis »

no nic tnx. mozna sie w sumie przyzwyczaic, ale przymierzalnia bylo swietnym pomyslem i szkoda ze z niego zrezygnowali... a czy wiadomo moze od czego zalezy niepowodzenie w tych misjach, na ktore wysylam pojedyncze jednostki? zawsze robie sejwa zanim kogos wysle, bo istnieje prawdopodobienstwo ze nie wypelni misji i bedzie trzeba ja powtorzyc wysylajac kogos innego. to jest wszystko losowe?

no i kiedy sie dostaje yellow card a nie red :D wystarczy, obiecuje ze wiecej nie bede pytal :)
Darios

Post autor: Darios »

Elvis pisze:no i kiedy sie dostaje yellow card a nie red n wystarczy, obiecuje ze wiecej nie bede pytal n
Jak popatrzysz na listę laws, masz pokazane co jest zakazane (forbidden) a co wskazane (recomended).
Obrazek
Widać że zakazane jest missile (strzelanie z łuku) oraz instruments (korzystanie z instrumentów). Jeżeli użyjesz czegoś co jest zakazane dostajesz zółtą kartkę, a jak złamiesz prawo po raz drugi tą samą postacią, dostajesz czerwoną. Czerwoną również dostajesz jak zabijesz przeciwnika z zakazanego sposobu.

Natomiast jak zrobisz coś zalecanego to dostaniesz bonus JP.
<mam nadzieję że zrozumiałeś>
Elvis

Post autor: Elvis »

jasne, jedyne co mnie zmylilo to to, ze wlasnie jak dotad jedyny raz za uzycie tego co zabrobione dostalem od razu czerwona kartke, wiec myslalem ze zolta sie za co innego dostaje, ale jednak nie :P

a z wysylaniem na misje ludków to jak jest? im wyzszy wyslany ludek m level tym wieksze prawdopodobienstwo ze zakonczy misje sukcesem?
Erelen_Galakar

Post autor: Erelen_Galakar »

a z wysylaniem na misje ludków to jak jest? im wyzszy wyslany ludek m level tym wieksze prawdopodobienstwo ze zakonczy misje sukcesem?
Tak, choć także musisz sprawdzić czy dany ludek chce być na nią wysłany. Jeśli skacze, to znaczy, że jest duż szansa na zaliczenie, jeśli idzie spokojnie, to jest jakaś szansa, jeśli klęka to znaczy, że misja napewno się nie uda. I to nie zawsze zależy od levelu, bardziej od rasy i jobu :)
Elvis

Post autor: Elvis »

Erelen_Galakar pisze:Tak, choć także musisz sprawdzić czy dany ludek chce być na nią wysłany. Jeśli skacze, to znaczy, że jest duż szansa na zaliczenie, jeśli idzie spokojnie, to jest jakaś szansa, jeśli klęka to znaczy, że misja napewno się nie uda. I to nie zawsze zależy od levelu, bardziej od rasy i jobu :)
niezle :) na to nie zwrocilem uwagi, chociaz faktycznie czasem ludki skakały :P tnx
Awatar użytkownika
I am Vincent
Kupo!
Kupo!
Posty: 89
Rejestracja: pn 30 maja, 2005 18:27
Lokalizacja: Środa Wlkp

Post autor: I am Vincent »

Hej, gram, a raczej kończę Finala Tactica Advance, mam już wykonane 293 misje, wszystkie areny mam na "Freed", parę postaci na 50 levelu. Le mam tyci problem te 7 misji co mi zostało wogóle nie wiem jak zdobyć, ich numery to 32,33,34,35,36,100,293. Jakby ktoś mógł to proszę o podanie jak je wywołać, jakie przedmioty są potrzebne i jak je zdobyć. Mam jeszcze pytanie odnośnie takiej zakładki"Support Clan".Co ona daje, bo mam ją zablokowaną i nie wiem jak odblokować. Z góry dzięki...:)
Basista szuka kapeli, może to właśnie Buźka będzie ze mną grał!!!
R3m0L

Post autor: R3m0L »

Witam,
Ja mam takie pytanka:
1. Czy da sie na emulatorze odblokować support clan?
2. Po co są te zwierzaki w Monster Bank (Cyril)? Chodzi o te których dusze sie zdobyło.
3. W czasie misji w Jagd Dorsa pobili mi 4 ludzi, w tym Montblanca. I zniknęli. Czy montblanc jest potrzebny do misji od 4 totema?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Help - fabuła, przejście, techniczne”