Wasz ulubiony tekst z FF

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Veggo
Kupo!
Kupo!
Posty: 15
Rejestracja: pt 28 gru, 2007 18:29
Lokalizacja: Zgierz

Post autor: Veggo »

Mnie ogolnie podobaly sie wypowiedzi przed walak z lady yunalesca w FFX , no moze tylko Wakki nie , ale ot juz inna bajka. Najbardziej chyba to

MY LIFIE IS MY STORY , IT WILL GO THE WAY I WANTS OR IT WILL END IT HERE

( tidus , FFX , chyba tak to szlo , jesli nie to przepraszam za blad i prosze o poprawe )
Tym ktorzy pokochali ten swiat
I zaprzyjaznili sie z jego mieszkancami...
niech znow sie zbiora
I poswiaeca swoj czas
KJG
Kupo!
Kupo!
Posty: 26
Rejestracja: czw 21 lut, 2008 15:08
Lokalizacja: Porąbka

Post autor: KJG »

Mój ulubiony tekst to ten jaki powiedział Cid w 7 po pokonaniu Hoja na cd2:)Zacytuje "@&?!@#$%^%" :)
TRUE OTAKU DESU

Post autor: TRUE OTAKU DESU »

"knights do it two handed!"

FF5, jakis random NPC

srargument: bo tekst byl zabawny i mial ukryte znaczenie XDDd XPPPD XPD:DD: ;xDP DP......

lol, w ogole... jak tekst jest fajny to jest fajny i chyba ludzie to widza bez argumentów (przynajmniej na forum, ktorego 9/10 stanowia "quizy" :roll: )
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2008 18:16 przez TRUE OTAKU DESU, łącznie zmieniany 2 razy.
Klawik
Kupo!
Kupo!
Posty: 18
Rejestracja: wt 06 maja, 2008 11:40

Post autor: Klawik »

Final Fantasy: AC

Tak mniej więcej po polsku:
"Pozostań tam uwięziony we wspomnieniach..."


Edit:
Więc argumentuję ;) Tekst wypowiada Cloud Strife po pokonaniu Sephiroth'a, odczułem go jako swoisty przełom w psychice Clouda który od momentu pokonania w FF VII Sephirotha nie mógł sobie znaleźć miejsca na ziemi, nie potrafił poradzić sobie z samym sobą - z tym kim jest:)

Dodać można jeszcze odpowiedź Sephiroth'a:

"Ja... nie zostanę wspomnieniem..." (To jest po prostu kozacka odpowiedź której wypowiedzenie wywołało u mnie zgniot wnętrzności:)
Ostatnio zmieniony śr 14 maja, 2008 13:59 przez Klawik, łącznie zmieniany 1 raz.
Inside My shell I wait and bleed...
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

Ten temat (JAK KAŻDY INNY) wymaga ARGUMENTÓW.
To nie puste "lubię tekst "..." ". Zapamiętać sobie i pisać DLACZEGO.


Ostatnio tłukłam Seymour Omnis. Uroczy był tekst <mniej więcej>:

Seymour: Nothing can stop us now!
Tidus: We will!
Seymour: By all means, try!

Pewność siebie Seymoura mnie powalała w tej scence, zwłaszcza gdy kpiąc wypowiadał to ostatnie zdanie XD Biedak miał w plecy, że miałam wtedy zbyt silną drużynę, aby mi cokolwiek zrobił XD
Timken

Post autor: Timken »

Mój ulubiony cytat już był tutaj napisany ale:
"I will...never be a memory"
Wypowiada go Sephiroth po przegranej walce z Cloudem w FF7 AC.
Jest moim ulubionym bo nawet w momęcie przegranej Sephiroth daje do zrozumienia że i tak kiedyś powróci (przynajmniej ja to tak odbieram).
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 01:00 przez Timken, łącznie zmieniany 2 razy.
CzlowiekZajepka

Post autor: CzlowiekZajepka »

"Umm Fran, how old were you again?" Lmao nie mogłem z tego xD
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

To wield power against power. Such is human nature. (coś w ten deseń wypowiedziane przez wysokiego kapłana w Mt Bur Omisace)

Don't interrupt me! -Ashe - scena w Ridorana Cataract (byłem tym tekstem zdziwiony, heloł kobieto on był przy tobie non stop -_-' czyżby ktoś momentami robił z Ashe zołzę na siłę? )

"I, Judge Magister, condemn you to oblivion!" Reddas, specjalnie w necie sprawdziłem tą kwestię, jest... mocna ^^

a pleasant lie, that - Fran (ta konstrukcja zdania; swoją drogą to niezwykłe jak złodzieje i pomniejsze nicponie posługują się językiem w dwunastej odsłonie FF)
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Boni pisze:"I, Judge Magister, condemn you to oblivion!" Reddas, specjalnie w necie sprawdziłem tą kwestię, jest... mocna ^^
Sama w sobie jest nieco sztampowa... ale dzięki wysiłkowi jaki aktor włożył w jej dobre 'zagranie' jest w chyba najlepszą kwestią w XII wraz z:
Basch pisze:"Then come! Wield your hatred and crush me. I welcome it!"
^^
Zacnością też jest:
Reddas pisze:A Judge Magister there was&#8230; Two years past, he took the Midlight Shard and used it not knowing what he did&#8230;and Nabudis was blown away. Cid ordered this of him to learn the Nethicite&#8217;s true power. That man swore never to let such terrible power be used again. He forsook his Judicer's plate, and his name.
Boni pisze:swoją drogą to niezwykłe jak złodzieje i pomniejsze nicponie posługują się językiem w dwunastej odsłonie FF
Widać ktoś wziął na warsztat coś na kształt slangu złodziei portowych z XVII wiecznego Londynu, zwanego scant, jakiego użyto w Planescape: Torment. Świetny pomysł.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
asipp
Kupo!
Kupo!
Posty: 10
Rejestracja: śr 01 paź, 2008 07:46

Post autor: asipp »

pomyłka tidusa w słowie Macalania temple na Macarena oraz przy spolszczeniu ff7 mówioną przez baretta do clouda "zamknij się bo teraz twoja chuda dupa pracuje dla nas"
Awatar użytkownika
Qpers
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: wt 21 paź, 2008 18:12

Post autor: Qpers »

Ja wprost uwielbiam teksty Maechena (to ten stary mędrzec z FF X - http://www.istad.org/aulu/characters/maechen.jpg. Jego długie i mądre wykłady kończące się puentami w stylu:

- "And that, as they say, is that."
- "Or maybe not. Who knows?"
- "Exactly who dubbed it so is unknown."
- "And that, as they say, is that. Well...maybe not all of it."

No i tekst umierającego kogoś-tam z Final Fantasy bodaj II... -Czy przekazać coś twojej narzeczonej?" -"Tak, powiedz, że ją kocham... Albo nie! Nie mów jej nic - powinna znaleźć sobie kogoś innego i żyć jakoś-tam". Piękne.
Awatar użytkownika
zbiku90
Kupo!
Kupo!
Posty: 65
Rejestracja: pn 25 lut, 2008 20:34

Post autor: zbiku90 »

Qpers pisze:No i tekst umierającego kogoś-tam z Final Fantasy bodaj II... -Czy przekazać coś twojej narzeczonej?" -"Tak, powiedz, że ją kocham... Albo nie! Nie mów jej nic - powinna znaleźć sobie kogoś innego i żyć jakoś-tam". Piękne.

Kod: Zaznacz cały

Tą kwestie wypowiada umierający Scott w Phynn na początku dwójki. Wogóle w dwójce umiera bardzo dużo postaci pierwszoplanowych i chyba każda wygłasza przed śmiercią jakąś dramatyczną przemowe &#58;&#41;
Ostatnio bardzo mi się spodobał wątek miłosny w FF VIII (jak przechodziłem pierwszym razem miałem chyba 11 lat to nie wiedziałem za bardzo o co w tym chodzi :oops: ). Szczególnie scena na Ragnaroku i zdanie wypowiedziane przez Rinoę, po tym jak Squall dowiedział się że jest ona sorceress (specjalnie nie tłumacze bo tak brzmi lepiej):
"I don't want the future. I want the present to stand still. I just want
to stay here with you..."
Ostatnio zmieniony czw 30 paź, 2008 17:17 przez zbiku90, łącznie zmieniany 1 raz.
"Fear leads to anger... anger leads to hate... hate leads to suffering..."
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

zbiku90 pisze:Ostatnio bardzo mi się spodobał wątek miłosny w FF VIII (jak przechodziłem pierwszym razem miałem chyba 11 lat to nie wiedziałem za bardzo o co w tym chodzi :oops: ). Szczególnie scena na Ragnaroku i zdanie wypowiedziane przez Rinoę, po tym jak Squall dowiedział się że jest ona sorceress (specjalnie nie tłumacze bo tak brzmi lepiej):
Mówiłam - FF VIII ma najlepszy, a przynajmniej jeden z najlepszych wątków miłosnych w serii.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
Gveir
Moderator
Moderator
Posty: 2966
Rejestracja: pn 22 maja, 2006 18:37
Lokalizacja: Newport City

Post autor: Gveir »

Sephiria pisze:Mówiłam - FF VIII ma najlepszy, a przynajmniej jeden z najlepszych wątków miłosnych w serii.
Dodam, że to pewnie dzięki temu, że cała VIII jest jednym wielkim wątkiem miłosnym - zrobili love story jak się patrzy, podporządkowali mu fabułę i postacie, których największy realizm psychologiczny w serii dodał tylko wszystkiemu wiarygodności.
We are the outstretched fingers,
That seize and hold the wind...
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Gveir pisze:zrobili love story jak się patrzy, podporządkowali mu fabułę i postacie, których największy realizm psychologiczny w serii dodał tylko wszystkiemu wiarygodności.
Właśnie dlatego cały czas uważam, że poza nielicznymi wyjątkami dopiero osoby dorosłe są w stanie dostrzec piękno tej gry, pod względem fabuły.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”