Najlepszy system magii

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Który system jest najlepszy - do wyboru między FFTA a FFX-2

Materie(FF 7)
110
42%
Junction(FF 8)
48
18%
Czary do kupienia(FF1, FF2, FF3, FF5)
7
3%
Czary uczone z przedmiotów/Esperów(FFTA, FF6, FF 9)
51
20%
Spheres(FFX - FFX-2)
38
15%
Wraz ze zdobywaniem poziomów(FF4)
6
2%
 
Liczba głosów: 260

azu

Post autor: azu »

Całe 2000HP :]
Norbi666

Post autor: Norbi666 »

ff 7 ma genialny system czarów . Lubiłem sie bawić materiami ... W 9 też fajnie było ....
popieram ludzi co mówią że ósemka miała lipny system czarów bo drażniło mnie to zasysanie czarów..... bleeee :|
wojciech260

Post autor: wojciech260 »

Zdecydowanie najlepszy system byl w FF8 (moze dlatego, ze byl to pierwszy Fajnal, w ktorego gralem i wszystko w nim jest naj hihihihihi). Samo kombinowanie komu co podpiac bylo niesamowicie wciagajace (naprawde) ale juz dylematy w rodzaju: uzyc czaru, czy lepiej niech nadal podnosi mi statystyki bardzo przypominal mi sytuacje, w jakiej wg moich wyobrazen, powinien znajdowac sie kazdy mag - kazdy czar cos tam kosztuje organizm i nie wolno przesadzic.
Awatar użytkownika
Dante
Cactuar
Cactuar
Posty: 433
Rejestracja: wt 25 maja, 2004 20:17
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Dante »

Najbardziej przypadły mi do gustu materie. Sephiria pisała że w ff8 można sobie stworzyć taką postać jak się chce... Czyżby w siódemce nie można zrobić tego samego? Właśnie o to w tym chodzi. Zawsze jak tworzyłem postacie w 7 to rozdzielałem materie tak żeby każda z postaci była zróżnicowana. No i oczywiście ułożenia materii które mogły uczynić bohaterów niemal nieśmiertelnymi, tyle że trzeba było w tym celu ruszyć głową i nieźle się namęczyć żeby doprowadzić materie do odpowiedniego poziomu. I tu jest kolejny + Mianowicie czary ewoluowały wraz z ewolucją postaci.

Natomiast zraźił mnie system z ff8, a w szczególności sposób pozyskiwania czarów. Zanim się ściągnie 300 sztuk jakiegoś dobrego czaru od przeciwnika to się takie bęcki zgarnia że szkoda słów. Ale najgorsze jest jak czaru musisz użyć w walce i zamiast pięknie wygladających 100 sztuk ultimy zostaje ci 96, a siła zamiast 255 wynosi 239. Przez takie szczegóły trzeba się znów namęczyć, poszukać przeciwnika z odpowiednim czarem i dopakować do max'a. Przez to straciłem conajmniej 4h gry - wg. mnie zupełnie niepotrzebnie się denerwując. No i w ff8 nie ma czegoś w stylu podpinania czaru do czaru, co by sprawiało że staje się on silniejszy. Zamiast tego trzeba znowu ściągać całą setke od kolejnych przeciwników. I do tego jak już skołuje tą 100 blizzagi to 100 blizzarda z którym się męczyłem 30 min pogę sobie włożyć w d... :evil: Nic przyjemnego.
"Beneath this mask there is more then a flesh... beneath this mask there is an idea... and ideas are bulletproof!"

V.
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

no drawowanie jest nudne
ALE od czego masz GF-Ability-Ref-Mag
glamorous vamp
Norbi666

Post autor: Norbi666 »

do tego jak już skołuje tą 100 blizzagi to 100 blizzarda z którym się męczyłem 30 min pogę sobie włożyć w d... Nic przyjemnego.
Ten kawałek mnie rozbawił ..... :D Dobrze to ująłeś ....

No a jeszcze mnie drażni w tym systemie z ff8 to że praktycznie na samym początku gry można mieć potężne czary .. na 1cd-Demi,quake.... na 2cd najpotężniejszą w grze Ultime....

Jednak ten w ff7 sprawdza sie najlepiej tam summony są naprawde bardzo przydatne bo nie można wykonać w jednej walce jedną postacią xxx limitów... poza tym w 8 z usług Gf sie korzysta tylko na początku gry (chodzi mi o walke) no np. nie licząc Edena
rpgomaniak!

Post autor: rpgomaniak! »

A mi do gstu przypadły materie.
Orion

Post autor: Orion »

Pomysł z materiami jest ok,ale kiedy przechodzi się gre drugi raz to już to nie bawi tak jak na początku.Jeśli chodzi o FF8 to moje opinia jest taka jak Dante'go.Poprostu to jest wkurzające.Najbardziej mi spasował system z "dziewiątki".Nie nudzi się tak szybko...
Norbi666

Post autor: Norbi666 »

W 9 system podoba mi sie o tyle że wreszcie postacie różnią sie czymś więcej niż wyglądem i limitami.... Poprostu dobrze to jest zrobione . No w 8 ten system nie był taki zły ale wkurzający ale jak Koki powiedział fajnie było sie leczyć magią przeciwnika :)
Awatar użytkownika
BeeBBo
Cactuar
Cactuar
Posty: 411
Rejestracja: pt 09 sty, 2004 23:39
Lokalizacja: bdg

Post autor: BeeBBo »

Oczywiście że w siódemce system magii był najlepszy, żywioły itp.
Haker

Post autor: Haker »

Norbi666 pisze:ff 7 ma genialny system czarów . Lubiłem sie bawić materiami ... W 9 też fajnie było ....
popieram ludzi co mówią że ósemka miała lipny system czarów bo drażniło mnie to zasysanie czarów..... bleeee :|
jaki lol nie ma jak czary w ff8 reszta do bani na drugim miejscu dałbym te z ff7 i espery w ff6 najgorsze to oczywiście w ff9 hahahahahahahaa
White SeeD

Post autor: White SeeD »

jaki lol nie ma jak czary w ff8 reszta do bani na drugim miejscu dałbym te z ff7 i espery w ff6 najgorsze to oczywiście w ff9 hahahahahahahaa
Dziwnym trafem nie zgodzę się z Tobą. Nie wierzę że kręciło Cię wysysanie tago samego czaru przez 10 minut, którego zresztą i tak potem nie używałeś (jedynie podpinałeś) bo:
a) Szkoda Ci go było marnować
b) Był zbyt słaby, więc nieprzydatny
A system w FF9 jest prosty i przyjemny, co nie znaczy że zły
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Haker zauwarzyłemz e ty sie bardzo czepiasz FF 9,jak tylko jest okazja,to sie cagle wypowiadasz i narzekaszze FF9 to ze FF9 to...To juz jest nudne,wypowiedziałes sie i wystarczy :roll: :roll:
FF XII W trakcie katowania
Awatar użytkownika
Boni
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 2376
Rejestracja: sob 20 wrz, 2003 21:08
Lokalizacja: Z róży.
Kontakt:

Post autor: Boni »

A system w FF9 jest prosty i przyjemny, co nie znaczy że zły
zgadzam się :) i do tego postacie są różnorodne i do tego można mieć 4 w drużynie
glamorous vamp
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

Oczywiście Materie na 1 miejscu, później FF9 a Junction to na samym końcu...

Haker, ty llubisz jakiegoś Finala nie licząc ósemki? :D :D :D
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”