Najlepszy system magii

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Który system jest najlepszy - do wyboru między FFTA a FFX-2

Materie(FF 7)
110
42%
Junction(FF 8)
48
18%
Czary do kupienia(FF1, FF2, FF3, FF5)
7
3%
Czary uczone z przedmiotów/Esperów(FFTA, FF6, FF 9)
51
20%
Spheres(FFX - FFX-2)
38
15%
Wraz ze zdobywaniem poziomów(FF4)
6
2%
 
Liczba głosów: 260

Mati-San

Post autor: Mati-San »

O Sephira dobrze że dodałaś system Spheres. On jest naprawde super. Można mieć naprawde silne postacie dzięki temu systemowi. Do tego prosty w użyciu :D. Wystarczą tylko Sphery i już można pakować postacie :D
Zell Dincht

Post autor: Zell Dincht »

mi najbardziej odpowiada junctionowanie i sphery
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

w ff9 fajnie ze kazda postac ma inne mozliwosci i nie kazda moze uzywac magii, ale przez to troche ta magia traci na znaczeniu w tej części...
dlatego uwazam ze w ff 8 i 7 duzo lepiej sie sprawdzała
Zell Dincht

Post autor: Zell Dincht »

no wlasnie zyskiwala na znaczeniu ze tylko nieliczni potrafia wladac ta sztuka ;)
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

no wlasnie nie bardzo, bo wczesniej jak kazda postac mogla uzywac to co chwile lecialy jakies firy curagi czy zgagi. a w 9 jak sobie ustawisz postacie moim sposobem to magii czasami nie uswiadczysz hehe
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

No nie do końca z tą magią jest tak, jak mówicie. Przynajmniej połowa postaci może używać magii, w tym te uznawane za zwykłych siepaczy, czyli Steiner i jego Magic Swordy. Jakby nie patrzeć jest to okrojona wersja "magii dla wszystkich", a to moim zdaniem nie ma za bardzo sensu - albo wojownicy nie mogą korzystać z magii i basta lub wszyscy mogą, a nie jakieś udziwnienia pod tytułem: ten może, tamten nie, a inny w następnym tygodniu :P.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Hej ja tam, nie gralem, ale wiem, ze takie "udziwnienia" jak raczylas to nazwac sa fajne. Nie pamietasz Minsca ktory jako jedyny lowaca w swiecie forgotten relams mogl wpadac w berserk bo ktos go kiedys pieprznal w dynie? :lol:
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

chodzi mi o "magie dla wszystkich" a nie podziały na białych czarnych czy sraczkowatych magów i nie-magów
dlatego wolałem magie z 8
Zell Dincht

Post autor: Zell Dincht »

nie tylko w ff8 wszyscy moga znac wszystkie czary
JohnnyB

Post autor: JohnnyB »

tak ale nie pamietam dokladnie jak to bylo rozwiazane w innych czesciach
po prostu magia z ff8 mi zapadla w pamiec poniewaz mi sie spodobal jej sysytem
Darios

Post autor: Darios »

junctionowanie ok.
ale powinno być tak jak mówi sephiria wojownicy uzywają super fizycznych ataków a magowie rzucają czary.
aden

Post autor: aden »

Mi sie podobal system uczenia z przedmiotow i materie, junctiony w ogole mi do gustu nie przypadly
Awatar użytkownika
Izrail
Malboro
Malboro
Posty: 757
Rejestracja: pt 02 lip, 2004 14:20
Lokalizacja: Tartaros

Post autor: Izrail »

najlepsze oczywiście materie: z junctionowaniem było trochę za duzo roboty...
Foolish brother... If you wish to kill me, hate me, detest me and survive in some unsightly way...

Run and run and cling to life...
Awatar użytkownika
Zito
Administrator
Administrator
Posty: 67
Rejestracja: sob 12 cze, 2004 08:56
Lokalizacja: Wrocław

Materia jest najlepsza!

Post autor: Zito »

W ff7 materia była najlepsza, w 9-tce też było dobry system. A co do systemu z X to nie przypadł mi on do gustu, cały czas miałem wrażenie że marnowałem sloty i kamienie. Bo dzięki temu można było używać magii nie bojąc się że ci się czary skończą. System z 8 spowodował że wogle nie chciało mi się używać magii,(zabijałem potwory ręcznie) by później znowu nie tracić czasu na uzupełnianie czarów.
Awatar użytkownika
Garnet
Ifrit
Ifrit
Posty: 3000
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 12:33

Post autor: Garnet »

system uczenia z przedmiotow-nie tak denerwujacy jak ff8 ani wymagajacy jak ff7 ;) a sphery to zanudzic sie szlo
Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”