Najlepszy system magii

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Który system jest najlepszy - do wyboru między FFTA a FFX-2

Materie(FF 7)
110
42%
Junction(FF 8)
48
18%
Czary do kupienia(FF1, FF2, FF3, FF5)
7
3%
Czary uczone z przedmiotów/Esperów(FFTA, FF6, FF 9)
51
20%
Spheres(FFX - FFX-2)
38
15%
Wraz ze zdobywaniem poziomów(FF4)
6
2%
 
Liczba głosów: 260

Erelen_Galakar

Najlepszy system magii

Post autor: Erelen_Galakar »

Mi się tam najbardziej podobał z osóemki. Musiałem bardzo uważnie stosować magię, by nie tracić dobrych czarów na kiepskich przeciwników. Nie ma tutaj czegoś takiego, że na każdego przeciwnika puszczam Ultimę, tak jak w 7 :D
Bardock

Post autor: Bardock »

najlepszy system magii oczywiscie w FF7
w FF8 spaprali system magii totalnie... niedosc ze magia slaba to jeszcze sie nie oplaca uzywac bo ma sie zawsze dodane do statow jakis
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Magia w postaci materii ktora sie laduje i mozna ja wsadzac w sloty zarowno w zbroi czy broni to najlepszy pomysl jaki narazie przyszedl do glowy tworca ff :D
Mati-San

Post autor: Mati-San »

Najlepszy oczywiście system MATERII z FF7
Awatar użytkownika
Thompson
Cactuar
Cactuar
Posty: 452
Rejestracja: wt 18 maja, 2004 07:47

Post autor: Thompson »

Wysysanie czarów mi się nie podoba za bardzo ale jeśli weźmiemy 3 postacie na wysysanie czaru jednego to nie traci się tak dużo czasu a za pomocą Exchange zbieramy wszystko do kupy jednej postaci i gotowe :D! Hmm.. mi odpowiada Juctioning.. nie za ciężki, łatwo się pokumać itd. a z materiami miałem na początku problem bo nie rozumiałem do czego są te sloty łączone i wkładanie kolejnych kulek mnie nie ciekawiło - no to w skrócie system magii FF8 jest dla mnie najlepszy
Gamertag: Szalony Szkot
AQUA Phoenix

Post autor: AQUA Phoenix »

Najlepszy system czatów? Jasne że system materii bo możesz włożyć każdej postaci to co chcesz. W FF8 troche zrąbali, ale nie jest tak źle bo byłoby do kitu gdyby czarów wogule nie było, ale to nie jest możliwe. A w FF9 każda postać ma przypożądkowane własne czary, więc jak chcesz sie leczyć, żucać czarną magie i stosować ataki fizyczne to musisz wybrać postacie z tymi umiejętnościami, dlatego w FF7 jest najleprzy system czarów, mam nadzieje że SQUARE zrobi jeszcze jedną część Finala która będzie miała system czarów oparty na materiach.
Harry Strife

Post autor: Harry Strife »

Najlepszy jest oczywiście system materii z ff7.W ff8 spartaczyli całą magię.Nie dość, że słaba, to jeszcze te junuction jakoś mi się nie podoba.I te Draw...
AQUA Phoenix

Post autor: AQUA Phoenix »

Racja! Nie dość że czary trzeba szukać u potworów to jeszcze znaleźć potwora z danym czarem, to udręka. :x
Harry Strife

Post autor: Harry Strife »

No żeby znależć przykładowo Meltdown musiałem na to poświęcić 2 dni.
FinalFan

Post autor: FinalFan »

Wogule, to zabawa z materiami daje ogromne możliwości, na przykład raz udało mi się tak popodłączać Cloudowi materie, że miał max hp 7777(każdy wie o co chodzi :D ) niestety przy przejściu na next level....sie zepsuło. Popróbujcie tej zabawy, matematycy będą w siódmym niebie.
Awatar użytkownika
Sephiria
Administrator
Administrator
Posty: 2602
Rejestracja: sob 13 wrz, 2003 14:20
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Sephiria »

Czytam to i z połowy z was po prostu chce mi się śmiać - wasz jedyny argument przeciwko systemowi Junction z FF8 to to, że "wam się nie podoba" :lol:.... no comment.

Fakt, że magia w FF 8, z wyjątkiem Apocalypse, od około 3 CD sprawuje się słabo, ponieważ programiści przeoczyli taki szczegół, że wraz ze wrostem poziomu drużyny n-krotnie rośnie HP potworów, ale to nie siła magii decyduje o wartości systemu Junction. Zaletą tego systemu jest jego uniwersalność, dzięki czemu nawet zaniedbaną postać można skonfigurować w miarę optymalnie, a do tego dodając możliwości podczepienia Non Command Abilities, dostajemy postacie TAKIE JAKIE CHCEMY miec - to jest esencja (c/j)RPG. Najwyraźniej jednak tylko Koki dostrzega zalety tego systemu. Wam się Juction nie podoba, bo przy tym trzeba myśleć, planować i obmyślać strategię, bo w końcu GFy mają ograniczoną ilość poznawanych zdolności i trzeba kombinować co zostawić, a co wywalić i czego danego GFa uczyć.

Materie są dobrym pomysłem, prostszym w użyciu zapewniającym maksymalną uniwersalność, zatem obiektywnie są minimalnie lepsze od Juction.

System FF 9 ma wg mnie jedną, ale za to znaczącą wadę - jak się raz zapomni kupić przedmiotu ze specyficzną Active Ability, to potem cholera może człowieka strzelić na myśl, że trzeba cofnąć się o 1 czy 2 płyty do tyłu, bo danego przedmiotu nie można już później kupić, a żaden inny danej zdolności już nie uczy - u mnie tak było z jednymz Brake'ów Steinera. Poza tym jednym mankamentem system FF 9 jest wariacją nt Juction z FF 8 i nie odstaje od reszty.

P.S. Ten temat powinien być w ogólnych, żeby można było wypowiedzieć się o wcześniejszych i późniejszych systemach(np FF 6, czy Dress Spheres z FFX-2).

EDIT: Już to zrobiłam.
Ostatnio zmieniony śr 23 cze, 2004 13:59 przez Sephiria, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mój świat się składa ze mnie,
Bo żyję tutaj sam
To moje przeznaczenie
Tu tylko ja i tylko ja"
(IRA - Wyspa ego)
Awatar użytkownika
TomajS
Cactuar
Cactuar
Posty: 587
Rejestracja: ndz 14 gru, 2003 17:07
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: TomajS »

Materie z 7 a na drugim miejscu,system uczenie z 9
Materie za uniwersalnosc,masterowanie ich,kazdy moze miec taki sam czar,
System z 9 hmm.. ciekawe jest uczenie sie z tych przedmiotów i broni,na jednyn przedmiocie moze sie uczyc kilka osób,zdobywanie pónktów na owe zdolnosci

AMEN
FF XII W trakcie katowania
Madtrax

Post autor: Madtrax »

Sephiria pisze: programiści przeoczyli taki szczegół, że wraz ze wrostem poziomu drużyny n-krotnie rośnie HP potworów
Nie Sephiria - takie cos to chyba zbyt duzy burak jak na tworcow ff. To tak jakby jakiejs postac zapomniec dodac jednej reki lub nogi. To raczej jedna z "zalet' systemu :)

Tak do tego systemu materii z ff7 - mnie sie on podoba rowniez dlatego, ze jest taki "rzeczywisty". Latwo mozna to sobie wyobrazic, zas magazynowanie gdzies czarow mi nie pasuje :/
Bardock

Post autor: Bardock »

mi sie tam juction podoba nawet ale nie podoba mi sie to ze czary sie wysysa z przeciwnikow no i ze magii sie nie oplaca uzywac bo slaba i do juctionowana wiec jak sie uzywa magii to postac sie robi slaba...
RAfi_joł_[on]

Post autor: RAfi_joł_[on] »

FF9 - fajnie że się uczą, bo nie trzeba zabawy zeby wrzucic nowe czary, no ale np. freya nie moze walnąć fire :P

FF7 - fajnie ze da sie zmieniac, ale nie ucza sie na pamiec i trzeba konfigurowac co jakis czas, w zaleznosci od miejsca do ktorego sie wybieramy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”