Którą wersje polecacie?

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

kamil88

Którą wersje polecacie?

Post autor: kamil88 »

Witam
Skończyłem:
-FF 1 na GBA
-IV na PSP
-III na SNESa (Czyli szóstkę z oryginalnym tłumaczenie
-VII, IX na PSX
Mam kilka pytań:
1. Czy polecacie IV na SNESa z fanowskim tłumaczeniem? Jak jużskończyłem IV na PSP? Są jakieś ciekawe róznice w tłumaczeniu/poziomie trudności?
2. Czy warto ponownie ukończyć VI z fanowskim tłumaczeniem na SNESa, czy lepiej wersje na GBA?
3. Która wersja FFV jest najlepsza pod względem tłumaczenia/bonusów, SNES czy GBA?

Dziękuje z góry za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Ad 1. Tłumaczenie wersji na psp jest oparte wersję psx-ową, więc jedyną róznicę, jaką można zaobserwować to poprzekręcane nazwiska. Nie wiem, czy opłaca się ponownie zaliczać czwórkę (mimo świetnej fabuły), różnic jako takich nie ma (jeśli już, zyskuje wersja psp), poziom trudności jest zbliżony, no, ciut wyższy jest na SNES-ie.

Ad 2. Jeżeli VI skończyłeś już jakiś czas temu i masz ochotę na powtórkę, to lepiej zabrać się za wersję GBA. Kilku uberów umili grę bardziej niż wychwytywanie różnic w tłumaczeniach.

Ad 3. Wersja GBA jako port otrzymała nowe tłumaczenie i kilka bonusów (nie wspomnę już jakich). Grę przetłumaczono na nowo (tłumaczenie GBA różni się od PSX-owego, gra nie doczekała się wydania na SNES-a poza KKW), ale nie wskażę różnic, grałem tylko na PSX-ie.
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

kamil88 pisze:Czy warto ponownie ukończyć VI z fanowskim tłumaczeniem na SNESa, czy lepiej wersje na GBA?
Bierz GBA. W tą wersję nie grałem, ale moim zdaniem nieoficjalne tłumaczenie na SNESa było mierne. Poza tym cenzura nie dotknęła szóstki w takim stopniu jak czwórkę i jedyna zmiana jaką mogę sobie przypomnieć to ocenzurowanie golizny w paru sprite'ach.
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Chyba że, jak to z GBA bywa, poziomy trudności w wersjach na tą konsolę zostały drastycznie obniżone. Ja grając w FF DoS (FF + FFII) narzekałem na to bardzo :P Pozato... dodatkowe lochy to i tak głupota imho i zapchaj czaso-dziura. Wersję na PSXa odradzam... mi strasznie wolno działały, co doprowadzało mnie do szewskiej pasji... filmiki można na YT obejrzeć. Te filmiki i tak są tylko na początku i ew. na końcu gry i są... a może pominę spoilery.


FFIV polecam na NDSa, jeżeli bierzesz taką opcję pod uwagę ;)


hmm.... FFV pozostaje ciągle jedynym FF sprzed FFVII którego tylko raz przechodziłem (SNES). Może się za niego w końcu zabiorę znów, bo mam same zue wspomnienia :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”