Pytanie nt sejwów z PS2

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Outs1d3R
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 11:29

Pytanie nt sejwów z PS2

Post autor: Outs1d3R »

Witam wszystkich

Widzę, że forum nadal żyje mimo, że od czasu FF VII troche lat wszystkim przybyło :)

Mam pytanie do Was planuje kupic PS2 co by pograć ponownie w finale z PSX-a oraz te z ps2 - Czy ktos zna sposob LEGALNY na kopie sejwow z ps2 na np. pendrive?
Czytalem co nieco na necie ale wymagany jest zakup przerobki / swapa lub adapter ps2 na ps3, ktory z kolei nie dziala z konsolami slim , a taka mam.
Podajcie prosze jak archwiwizujecie swoje sejwy z Finali:) ?

pzdr
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

Tu raczej nic nie znajdziesz :D osobiście to wiem, że na necie są, ale już jak je zintegrować na ps2 to nie wiem :/ no jakbyś miał przeróbkę to inna sprawa.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Outs1d3R
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 11:29

Post autor: Outs1d3R »

Nie zrozumiales mnie ja nie chce od nikogo zadnych sejwow, pytam o mozliwosc archiwizowania swoich sejwow.
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

a no :o sorki, źle przeczytałem.
Osobiście znam tylko sposób z adapterem i to by było najlepsze, drugi najlepszy to pirat konsoli. Adapter jest legalny.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Outs1d3R
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 11:29

Post autor: Outs1d3R »

No widzialem te adaptery Robson je ma nadal ale na stronie np. Ultimy pisze ze nie dzialaja z kazda wersja PS3 ? (ja mam slima)
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

a to nie wiem, w necie pod nazwą "adaptery ps3" same do HDMI wyskakują :?
Masz linka z allegro, może coś będzie:
http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... dapter+ps3
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Outs1d3R
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 11:29

Post autor: Outs1d3R »

Dzieki za starania kolego ale ja wiem jaki to adapter:)

http://allegro.pl/przejsciowka-usb-z-ka ... 88143.html

Chcialbym tylko zeby ktos sie wypowiedzial co moze tego uzywal czy dzialala mu ze slim ps3 ?
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Outs1d3R pisze:pytam o mozliwosc archiwizowania swoich sejwow
Jeśli twoja PS3 obsługuje gry z PS2 to w zakładce gdzie masz zapisane stany gry PS3 musi gdzieś być opcja stworzenia wirtualnej karty pamięci PS2, wtedy wszystkie save'y będziesz robić na dysku PS3.

Obejrzyj sobie ten filmik: http://www.youtube.com/watch?v=vqqnuyq05FI
na filmiku koleś pokazuje ja adapter działa a jego PS3, i to nawet chyba slim
Outs1d3R pisze:Czy ktos zna sposob LEGALNY na kopie sejwow z ps2 na np. pendrive
Pamiętam że krążyły plotki o tym że kopiujesz savey z PS2 na pendrive, ale pendrive musiał mieć system plików zgodny z tym co mają karty pamięci i nie mógł mieć za dużo pamięci (nie łatwo o pendrive który ma pojemność mniej niż 20MB). Jeśli pendrive nie spełniał warunków to PS2 go w ogóle nie widział. By temu zapobiec trzeba było mieć kartę pamięci z jakim programem na niej.

tu troszkę o tym jest:
http://www.ehow.co.uk/how_7155057_turn- ... -card.html
http://www.ehow.co.uk/how_7705184_save- ... drive.html
http://www.ehow.co.uk/how_6457962_use-s ... -card.html
Outs1d3R
Kupo!
Kupo!
Posty: 8
Rejestracja: wt 13 gru, 2011 11:29

Post autor: Outs1d3R »

Moja ps3 jest dosc nowa wiec nie ma obslugi gier z ps1/2 . Zamowilem sobie ten adapter mam nadzieje, ze przerzuce nim sejwy z ps2 na ps3 i stamtad to juz na pena powinno isc:)
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Outs1d3R pisze:Moja ps3 jest dosc nowa wiec nie ma obslugi gier z ps1/2
Gry z PS1 powinny odpalić bez problemów, tylko z grami PS2 są problemy na konsoli playstation 3, bo gry na ps3 są na płytkach Blue-ray (są czytane niebieskim laserem) a gry na PS2 s ą na płytach DVD (czytane czerwonym laserem), są jednak wersje PS3 które obsługują gry z PS2, gdzieś tu na forum było o tym pisane. Tak więc wpierw po prostu spróbuj odpalić jakąś grę by zobaczyć czy w ogóle będzie chodzić.
Awatar użytkownika
Krip
Kupo!
Kupo!
Posty: 45
Rejestracja: czw 01 gru, 2011 17:10

Post autor: Krip »

andchaos pisze:Gry z PS1 powinny odpalić bez problemów, tylko z grami PS2 są problemy na konsoli playstation 3
Ja właśnie uważam, że odwrotnie.
-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-.-
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

andchaos pisze:gry na ps3 są na płytkach Blue-ray (są czytane niebieskim laserem) a gry na PS2 s ą na płytach DVD (czytane czerwonym laserem)
To nie o lasery chodzi :P Napęd konsoli odtwarza (oprócz BD) zarówno płyty CD (muzyka, gry z PS1) jak i DVD (filmy). Po prostu Sony zrobiło tak, że PS3 nie obsługuje już gier z PS2 i tyle.
andchaos pisze:Tak więc wpierw po prostu spróbuj odpalić jakąś grę by zobaczyć czy w ogóle będzie chodzić.
Slim na 100% nie odczyta mu gier z PS2. Ale z PS1 powinny normalnie chodzić.
Locke Cole pisze:Ja właśnie uważam, że odwrotnie.
To źle uważasz :P

btw.

Outs1d3R, serio.... po kiego grzyba się tyle męczysz tyle z tymi saveami? _^_ One tyle zajmują na memorkach co nic :P Poza tym... zamiast się w adaptery bawić już lepiej kupić używaną memorkę, jak Ci miejsca brakuje. Jakbym miał swoją PS2jkę z chipem to bym Ci to zgrał na kompa w 15 sec., ale niestety.... chwilowy brak ^^ Popytałbyś miłych ludzi ze swapami czy chipami, może by Ci zgrali.

Swoją drogą.... po kiego mi archiwizować save'y? I tak na pewno już do nich nie wrócę... A na kompie do niczego się nie przydadzą... Ale jak kto tam woli.
Awatar użytkownika
emerald1977
Kupo!
Kupo!
Posty: 3
Rejestracja: śr 10 sie, 2011 18:46

Post autor: emerald1977 »

Wszystko zależy od systemu. Kilka dni temu aktualizowałem i już jest wersja 4.0. Starsze konsole (nie slimy), te o pojemności 40 Giga odtwarzały gry z PS2, ponieważ ich system był bodajże 2.53 czy coś takiego. Jak się nie aktualizowało, to można było grać.

Chodzi mi o to, że Sony specjalnie w aktualizacjach zablokowało obsługę PS2 ponieważ, gry z PS2 albo się jeszcze sprzedają, lub to co mi się wydaje: reedycje są robione dla PS3. Gry takie jak np. God Of War 1 i 2, czy Ico, Shadow of collossus. Lepiej zarobić niż odblokować :). Biznes.


Kiedyś to nastąpi........
PS. gry z jedyneczki śmigają zaje....:). Pozdro
Awatar użytkownika
andchaos
Cactuar
Cactuar
Posty: 267
Rejestracja: ndz 17 kwie, 2005 14:49
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: andchaos »

Jaco pisze:To nie o lasery chodzi
Niebieski laser to całkiem inna intensywność światła, dane są zapisywane na węższych ścieżkach, więc raczej chodzi również o lasery, ale oczywiście nie tylko.
Jaco pisze: jak i DVD (filmy)
Tak, ale w wypadku napędów Combo lub filmów HD DVD (które są również nagrywane niebieskim laserem)
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

emerald1977 pisze:Wszystko zależy od systemu. Kilka dni temu aktualizowałem i już jest wersja 4.0. Starsze konsole (nie slimy), te o pojemności 40 Giga odtwarzały gry z PS2, ponieważ ich system był bodajże 2.53 czy coś takiego. Jak się nie aktualizowało, to można było grać.
Nie do końca. Na (m.in.) wiki jest wypisane, które konsole odtwarzają gry z PS2 (moja PS3jka ma 60GB). A aktualizować jak najbardziej można. Ja aktualizuję i jeszcze mi nie zablokowali możliwości odpalania gier z PS2 ;]


@andchaos,
Po prostu chodzi mi o to, że PS3 potrafi jak najbardziej odtwarzać i płyty CD, i DVD, i BD. To, że laser niebieski się różni od czerwonego to wiadomo. Z technicznego punktu widzenia, PS3 nie powinno mieć żadnych problemów z odczytaniem gier z PS2.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”