Final fantasy-Ogólne pytania ^^

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Final fantasy-Ogólne pytania ^^

Post autor: Fox Nine Tails »

Witajcie!Pewnie moje pytania są dosyć dziwne jednak ..Jestem nowy w temacie Final fantasy i dopiero zaczyna przygodę z tą serią.Czy mógłby mi ktoś polecić którymi częsciami mam się zainteresować?Oraz czy są do nich spolszcenia?
Gram równierz w VII na emulatorze ze spolszceniem jednak...zauważyłem że gra chodzi inaczej niż na yt w gameplayach..Czy to wina samego emulatora epsxe i na kazdym tak chodzi?(gra chodzi wolniej niz w gameplayach,kolory są ok i wszystko inne raczej też)Tylko trochę mi to przeszkadza bo tak momentami jest nienaturalnie wolno...ogólnie da się grać ale wolałbym przejść grę na jak najlepszych ustawieniach że tak to ujmę ^^ z góry dzięki za odpowiedzi i porady ^^
Awatar użytkownika
qfas
Cactuar
Cactuar
Posty: 212
Rejestracja: czw 07 maja, 2009 08:15

Post autor: qfas »

Propos emulatora - zależy to od Twojego pieca i ustawień emulatora. O konfiguracji epsxe było tutaj: http://www.k-ff.com/phpbb2/viewtopic.ph ... 713#224713 . znajdziesz tam tutorial, jak co poustawiać i co ściągnąć. niby ustawienia są pod FF9, ale i dla siódemki powinny być dobre. Poodhaczaj tylko letterboxy, które nie pasują do siódemki i zaznacz te, które są rekomendowane (będziesz wiedział o co chodzi, jak otworzysz config emulatora).

Co zaś do pierwszej części pytania - IMO najbardziej godnymi polecenia są części VI, VII (plus Crisis Core, które wyszło tylko na PSP), XII. Seria ma jeszcze od groma spin-offów i innych popierdółek, nieważne jakiej konsoli jesteś posiadaczem, z pewnością znajdziesz jakiegoś Fajnala na Twój sprzęt:). Powodzenia z emulatorem!
Teksty w podpisach zazwyczaj trącą sztampą.
Awatar użytkownika
hay
Cactuar
Cactuar
Posty: 271
Rejestracja: pt 12 gru, 2008 16:44
Lokalizacja: Zza sedesu.
Kontakt:

Post autor: hay »

Od siebie polecił bym także FFIX. Bardziej baśniowa niż pozostałe, ale w cale nie gorsza.

Zdecydowanie polecam FFVI, FFVII(+CC, i ew. Dirge of Cerberus - lubię tą grę) i XII jak qfas napisał. FF13 omijaj z daleka jak dorwiesz ps3/xboxa bo to żal i rozpacz.

Polecam też Crystal Chronicles na GC(emu: Dolphin). Jest to bardziej przygodówka akcji, dungeon crawler, nie jest częścią kanonu, ale jest bardzo przyjemna.
This post is... hay definition.
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

A ja nie polecam VII, a fe.

Tyle propozycji, ile opinii.

Ja polecam VIII, IX, X i XII. Z czystym sumieniem. Na wszelki wypadek ostrzegę przed Yuna i Tidusem, ale ogólnie X to bardzo dobra część imo.
Moja faworytka pozostaje XII.

Wszelkie poboczne tytuły jak VII: CC czy VII:DoC to po przejściu VII, wcześniej to bez sensu.
Awatar użytkownika
gilgamesh
Cactuar
Cactuar
Posty: 210
Rejestracja: pn 06 gru, 2004 19:29
Lokalizacja: Mazury

Post autor: gilgamesh »

Radzę zacząć od ff7/8/9, potem ewentualnie części od 4 w górę. Nie wiem czy da się jakoś solidnie zemulawać gry na PS2, bo w tym nie siedzę, ale jak dasz radę bądź posiadasz PS2 to 10 ujdzie, a 12 nie polecam.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

Dzięki wam bardzo naprawdę jestem wdzięczny^^ Tylko mam jescze jedno pytanko...własciwie to dwa ; X
1.Czy jest jakiś zbior info o final fantasy?Widziałem bardzo fajnie zrobioną FF wiki.com Ale jest ona po angielsku a szukam czegos po polsku w miare mozliwosci
2.Wiem ze to głupie ale czy może mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi z tą materią?Tzn jak jej uzywać..bo nikt mi tego sensownie wytłumaczyc nie umie ;X Chodzi o to aby pakowac w sloty to co sie ma?Czy sa jakies kombinacje itp^^I sie zastanawiałem czy jeszcze dużo mi zostało gry i czy daleko zaszedłem skoro jestem Przy odejsciu z midgar po zabiciu prezydenta shinra(tzn Sephiroth go zabił)i po walce z Jego synek rufusem..własnie jestem w jakiejś gospodzie^^Może moje niedoinformowanie jest spowodowane tym że...to jest początek gry?W każdym bądz razie dziękuje z góry:);) ; > :roll: :roll:
Awatar użytkownika
Raven
Redaktorzy
Redaktorzy
Posty: 1411
Rejestracja: czw 20 lip, 2006 11:24
Lokalizacja: W.M. Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Raven »

Lol.
1. Jak nie radzisz sobie z angielskim, to w samej grze będzie równie ciężko jak na poradnikach, więc lepiej się poduczyć. Z polskich stron nie ma chyba nic obszerniejszego od Krypty.
2. Był tutorial w grze... Jest opis na stronie... :roll: http://www.k-ff.com/Final7/index.php?n=9
2b. Jeszcze duuużo.
Słuchaj więc nas chociażby szła cenzorów horda
Razem zbudujemy punkowego megazorda
Rebel forevor, transformatą napieprzamy
Niech soczyste ŁO K***A obija się o ściany
Awatar użytkownika
Go Go Yubari
Ifrit
Ifrit
Posty: 4619
Rejestracja: pn 20 gru, 2004 20:07
Lokalizacja: Gotham

Post autor: Go Go Yubari »

FFVIII lub IX + słownik = fun & excitement.

Wielu na FFach podszkoliło (ba, nawet nauczyło się) angielskiego. Znam przypadek nauczenia się tego języka jedynie dzięki FFXI :D

Poradnik gówno da. Co z tego, ze przejdzie tam, zrobi co trzeba i ubije bossa, jak nie zrozumie fabuły... serio. Grać, żeby grać - bez sensu.

Acha, wypada uprzedzić - FF to nie byle erpeg. W każdej części trzeba expić dużo, żeby później nie płakać, ze boss za ciężki do pokonania etc.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

tZn angielski idzie mi naprawdę dobrze ; > rozumiem wszytko bez problemu na tych wikiach ale rozumiecie zawsze jak jest po pl to lepiej się gra; > I samą gre po ang też rozumiem ale mam ze spolszczeniem ; > tak mi sie lepiej gra..a ciekaw jestem lepiej że gram na emu czy lepiej było wersję PC sciągnąć?

[ Dodano: Czw 25 Lis, 2010 15:06 ]
A i tak btw...to trochę mnie zdziwilo to że buster sword to najsłabszy miecz w VII który się traci a najslilniejszy miecz w grze(z tego co widziałem na YT) wygląda kiepsko(tzn tak nie final fantasowo :X).Z tego co wiem do Advent children dzieje się kilka lat po FF VII i tam cloud ma ...Buster sworda?WTF?O.o Powinien mieć ten najsilniejszy chyba nie?O.o
Awatar użytkownika
Norek
Kupo!
Kupo!
Posty: 19
Rejestracja: ndz 06 kwie, 2008 13:31
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Post autor: Norek »

Spokojnie znajdziesz spolszczenia do większości części serii.
Z PSXowych brakuje tylko FFT (będzie, będzie:), do tego spolszczenie FF12 jest na ukończeniu, do FFX się robi. Nawet DS nie oparł się spolszczeniom i FF3 możesz obadać w pełni po polsku (chociaż nie jest to może rewelacyjne do końca tłumaczenie). A niedługo będą kolejne.

Jeśli nie wiesz, gdzie szukać - pisz na PW.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

Dziękuje za info bardzo mi pomogliscie ;)
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

Go Go Yubari pisze:W każdej części trzeba expić dużo, żeby później nie płakać, ze boss za ciężki do pokonania etc.
Czy ja o czymś nie wiem ? Od 6 w górę nie trzeba chyba w ogóle expić. W poprzednich, jak najbardziej.
Fox Nine Tails pisze:Przy odejsciu z midgar po zabiciu prezydenta shinra(tzn Sephiroth go zabił)i po walce z Jego synek rufusem..własnie jestem w jakiejś gospodzie^^Może moje niedoinformowanie jest spowodowane tym że...to jest początek gry?W każdym bądz razie dziękuje z góry:);) ; >
Ukończyłeś ledwie wstęp i się pytasz ile jeszcze.
Go Go Yubari pisze:Wielu na FFach podszkoliło (ba, nawet nauczyło się) angielskiego. Znam przypadek nauczenia się tego języka jedynie dzięki FFXI
Chyba jednak bez przesady :) Dla mnie zrozumienie finalów jakieś trudne nie było, a nie uważam się za pro z angielskiego. Raczej nie dogadałbym się z anglikiem :P
cast
Kupo!
Kupo!
Posty: 78
Rejestracja: wt 30 cze, 2009 19:56

Post autor: cast »

Nie wiem jak w późniejszych Finalach, ale w 7-9 angielski jest niespecjalnie skomplikowany... więc grać można bez większych trudności, ale z drugiej strony niewiele się traci przy spolszczeniu gry - nie znikną bezpowrotnie wartościowe smaczki językowe, bo ich nie ma :) Także co kto lubi.
A FF11 to inna sprawa - jeśli tylko nie jest się kompletnym ignorantem, to każdy MMORPG z musu nauczy języka prędzej czy później.
Go Go Yubari pisze:W każdej części trzeba expić dużo, żeby później nie płakać, ze boss za ciężki do pokonania etc.
Bluźnisz, zaiste. Conajmniej 2 pozycje wymagają zero lub minimum expienia; jedynie w dziewiątce musiałem sobie pomóc mordowaniem domków z działami i hydr, ale to i tak głównie przez to, że korzystając z mocy emulatora przez 3/4 gry omijałem większość losowych walk.
Awatar użytkownika
Fox Nine Tails
Kupo!
Kupo!
Posty: 23
Rejestracja: pn 22 lis, 2010 19:40

Post autor: Fox Nine Tails »

A lepiej jest zapisywać na slotach czy normalnie savowac w punktach na emulatorze aby miec więcej przyjemnośći i frajdy z gry?Bo sie zastanawiałem ze może lepiej w punktach savewoać bo to takie troche oszustwo chyba xD jak myślicie?^^
MiStrzU7777
Kupo!
Kupo!
Posty: 52
Rejestracja: ndz 19 sie, 2007 08:06

Post autor: MiStrzU7777 »

lepiej save'ować za pomocą gry :) ff7 i tak trudne nie jest (no może poza dwoma weaponami, battle square, zdobyciem najlepszego summona)
Zablokowany

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”