Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

czemu nie odpowiadasz na moje meile na mognecie? xD zawiodlem sie na tobie .. miedzy nami koniec :P

wczesniej mi wyslales jakiegos itema czy cos .. ja oczywiscie wtedy gry nie zapisalem .. co to bylo ?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

zapomniałem wziąć ze sobą DSa :P za kilka dni będę mógł odebrać. wcześniej wysłałem Ci kartę Thiefa, żebyś mógł zdobyć Gladiusa bez konieczności pakowania JLV do 99. mam parę kart, jak będę miał jak to Ci wyślę.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

tak sie sklada ze mam Thief'a na 98 lvl xD szkolilem go (ja) od poczatku gry :P i zadaje 2x wieksze obrazenia od reszty :shock: wiec mi bylo szkoda zmienic profesje :P

P.S.
Sogetsu help me ... Cid nie chce mi odpowiedziec na 4 meila co mu go wysylam :S .. juz naprawilem ksiezniczce naszyjnik co to tam bylo, a potem odwiedzilem eureke ale on wciaz nie odpisuje? :S jak ty zrobiles?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

rozumiem, że masz po 4 listy od pozostałych postaci? miałem podobny problem. trzeba wysłać jeszcze jeden do Takki - od niego dostaje się 5 listów.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

kazda postac 62 lvl 3 godziny w wierzy i jeszcze przegrac w 3 kolejce z bossem :S
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

3h w wieży? co Ty tam tak długo robiłeś? Jak już się wyzbiera przedmioty, to dość szybko się wbiega na szczyt. (a raz udało mi się na sam dół Eureki zbiec bez żadnej walki). 62 poziom to więcej niż trzeba na chmurkę.
Ostatnio zmieniony wt 25 mar, 2008 23:22 przez Sogetsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

sam sie zastanawiam :S xD .. pytanie .. gdzie najlepiej expic? wiesz moze? jak narazie to mi sie wydaje ze jaskinia bahamuta jest najlepsza .. chyba. Chce miec jakis pozytek z tego OK'a :P a co do lvl to znow mam 57 -_- czemu nie dali save pointa :S
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

na poziom Twoich postaci ostatni poziom jaskini Bahamuta jest najlepszy. możesz też spróbować czegoś takiego: w hallu Syrcus Tower postaraj się spotkać w walce z potworkiem o nazwie Bluk (takie małe, fioletowe z mackami). zostaw jednego i poczekaj aż przywoła potworka o nazwie Kum Kum. zabij go a Bluk przywoła następnego (czasem trzeba się bronić rundę albo dwie). powtarzaj do woli - punkty doświadczenia za Kum Kumy będą się sumować. w ten sposób też można podnieść szybko poziom. minusem tej metody jest nieziemska monotonia. w jaskini Bahamuta przynajmniej sobie pobiegasz i powalczysz z różnymi potworami. aha, jeśli się zdecydujesz na Bluk/Kum Kum trick to pamiętaj, że mimo iż po jednej walce można zdobyć kilka poziomów doświadczenia, to job level zawsze podnosi się tylko o 1 punkt.
od 70 lv możesz śmiało iść na smoki w ????
co do OK, to przydatny jest dopiero od około 96 poziomu doświadczenia. i pamiętaj, że jeśli chcesz mieć wszystkimi postaciami 9999 HP na 99 levelu to na każdy poziom wskakuj Black Beltem i staraj się mieć jak największe bonusy do HP.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

widze ze juz cala gre rozgryzles ;) pewnie kazda postac juz ma 99lvl z 99lvl joba i kazda ma 9999hp? :P
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

nah, dopiero chlv 70+ a na 99jlv mam tylko Thefa, Blck Belta (Luneth), Scholara (Arc) i White Mage'a (Refia). maksować każdą postacią każdego joba na 99 lv zalatuje masochizmem. teraz od czasu do czasu sobie walczę ze smokami próbując zdobyć Onion Equipment. na razie mam kilka tarcz i jedną zbroję.

btw, wysłałem Ci list z insygniami Master Black Belt. dostaniesz za to od Legendary Smith zbroję dla BB. a przy odbieraniu maili okazało się, że każdorazowo można pobrać max 5 listów, trzeba się łączyć ponownie jeśli na serwerze jest ich więcej.
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Mam pytanko co do FFIV (Ocaj, chono :P): słyszałem o dodatkowym lochu w Advance w stylu DoS, aczkolwiek nie wiem, czy warto zdobyć z tego powodu wersję na GBA, czy lepiej poczekać na wersję DSową? Nie wiem jak dotąd, czego się spodziewać, poza głosami postaci i.t.p. Jak wygląda w porównaniu remake FF3?
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Awatar użytkownika
Mischi
Cactuar
Cactuar
Posty: 264
Rejestracja: wt 11 sty, 2005 23:11
Lokalizacja: Eggmanland

Post autor: Mischi »

Przypuszczam, że mówisz o Lunar Ruins. Niestety żaden z dodatków z FFIV Advance nie pojawia się w wersji na DS'a.

Remake czwórki na DS'a zawiera:
- poprawiona grafikę i dodane głosy postaci w niektórych scenkach
- dodatkowo scenkę pokazującą jak to Golbez stał się zły
- system Decant / Augment (w wer. ang.) Abilities, gdzie możesz uczyć swoje postacie dodatkowych umiejętności (należą do nich umiejetności pasywne tj. HP+50%, Level Up, Reflect Pierce, Break Damage Limit oraz umiejętności charakterystyczne dla postaci np. Recall (Tellah), Twin Magic (Palom i Porom), czy Twister (Barbariccia)
- opcja New Game + (twoje postacie zachowują nauczone Decant Ablitities), natomiast poziom doświadczenia, ilość HP itp. nie jest przenoszony do nowej gry
- nowi opcjonalnie bossowie - Geryon i Proto-Babel
- bestariusz, opcje słuchania muzki z gry oraz oglądania filmików u Fat Chocobo
- nowy Summon dla Rydii (Whyt), któremu możesz dawać Decant Ablilities i walczyć nim z innymi poprzez Wireless Connection
- trudniejsi bossowie

To (chyba) wszystko :)
You know what the say ... the more, the merrier!
(I'm back)
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

witam .. znow :P ... minelo juz 10 miesiecy od kiedy posiadam FFIII DS ... i jeszcze go nie przeszedlem xD ale nie o tym chcialem .. ma ktos jakies info na temat FFIV DS? wyszlo juz czy dopiero wyjdzie? jakos cicho o tym ostatnio :S
Awatar użytkownika
Ababeb
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1244
Rejestracja: pn 25 kwie, 2005 15:12
Lokalizacja: Czwórmiasto

Post autor: Ababeb »

Wyszło już w lipcu
The Schrödinger's cat paradox outlines a situation in which a cat in a box must be considered, for all intents and purposes, simultaneously alive and dead. Schrödinger created this paradox as a justification for killing cats
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

i nikt o tym nie mowi? Oo suck .... ktos gral? jakie wrazenia? jak w porownaniu do III ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”