Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

a propos Knight'a... wygląda beznadziejnie. Za gróby i jakiś taki klaunowaty. Hełm w szczególności.
(ale faktycznie b. przydatny)
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

A zauważyliście, ze jako Devout tylko Arc i Refia mają założony kaptur z tymi uszkami? XD Arc lubuje sie w takich rzeczach najwidoczniej :> No i Refia jako Dark Knight... o buahahaha... mhrok _^_ Poza tym DK powinien mieć tak jak Black Mage tylko świecące oczy widoczne i ciemność zamiast twarzy... Brakuje mi tu tego...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:Do tego nie może używać najpotężniejszych ataków summonów...
a tak, zapomniałem o tym...
Jaco pisze:Ninja w sumie byłby bardzo pospolitym jobem, gdyby nie jego szybkość
Thief jest szybszy :)

BTW, info dla perfekcjonistów: tylko Black Belt daje możliwość zdobycia 9999 HP. BB ma najwyższe vitality, w związku z czym dostaje najlepsze bonusy do HP przy wchodzeniu na poziom.

i jeszcze coś: próbuję zdobyć 2x Gungnir Lance od Odina. mam Thieva 99jlv żeby jedną lancę ukraść. z drugą jest problem, bo Odin ma ok 2% szansy na dropa i w dodatku czasem może wypaść Elixir. nienawidzę S-E za to, że musi pchać takie rzeczy do swoich gier :/

[ Dodano: Pon 04 Lut, 2008 19:06 ]
Jaco pisze:Arc lubuje sie w takich rzeczach najwidoczniej :>
co jest pożywką dla yaoiowców, którzy klecą pairingi Arc X Alus -_-"
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:Thief jest szybszy
Ale chyba gorzej u niego z def i str? :>
i jeszcze coś: próbuję zdobyć 2x Gungnir Lance od Odina. mam Thieva 99jlv żeby jedną lancę ukraść. z drugą jest problem, bo Odin ma ok 2% szansy na dropa i w dodatku czasem może wypaść Elixir. nienawidzę S-E za to, że musi pchać takie rzeczy do swoich gier
O, tego nie wiedziałem. I juz w sumie za późno :P Ale po co Ci dwie? No chyba, że masz 2 Dragoonów. Bo ja ciągle używam triku, który genialnie sprawdził się na NESie, czyli 1 lanca normalna, druga to blood lance i skaczemy ^^
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:O, tego nie wiedziałem. I juz w sumie za późno :P Ale po co Ci dwie? No chyba, że masz 2 Dragoonów. Bo ja ciągle używam triku, który genialnie sprawdził się na NESie, czyli 1 lanca normalna, druga to blood lance i skaczemy ^^
klątwa perfekcjonisty... na szczęście Odina można pokonać w każdym momencie, inaczej pewnie olałbym drugiego Gungnira.
Jaco pisze:Ale chyba gorzej u niego z def i str? :>
jak masz 99chlv i 99jlv tak naprawdę współczynniki są nieistotne w większości przypadków :p

btw, nie wiem, czy wiecie, ale wzorem FFX można zadać więcej niż 9999HP obrażeń. gra wyświetla max 9999, ale w statystykach u dziadka w Gysahl można zobaczyć ile się naprawdę max zadało. z tym, że u dziadka wyświetla się max 99999 a ponoć można przekroczyć i to... w ten sposób, przypakowaną postacią można zrobić 1hit kill każdemu bossowi, nawet Cloud of Darkness. jedynie Iron Giant pozostaje wtedy wyzwaniem.

[ Dodano: Pon 04 Lut, 2008 19:37 ]
btw, Jaco wstukałeś mój FC? zaraz idę na zakupy to się postaram przy okazji podesłać kartę Thiefa (tylko nie wiem czy Ci się przyda jeśli nie masz skończonego questu z Ultima Weapon...).
Szred, chyba masz FFIII w japońskiej wersji? niestety, FC są podzielone na regiony i do Europejskich wersji można tylko z FFIII Euro wpisywać kody...
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

tak też myślałem... :cry:
zawsze mam dylemat jaką wersje językową kupić. czy oryginalną japońską by wczuć się w pełni w klimat i nie męczyć się ze słownikiem XD ale za to czekać aż paczka dojdzie oraz być totalnie out of community... albo czy skoczyć do Empiku i kupić od ręki i korzystać w pełni z full możliwościami net'owymi...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:jak masz 99chlv i 99jlv tak naprawdę współczynniki są nieistotne w większości przypadków
Ja mam o 50 mniej na razie ;]
Sogetsu pisze:btw, Jaco wstukałeś mój FC? zaraz idę na zakupy to się postaram przy okazji podesłać kartę Thiefa (tylko nie wiem czy Ci się przyda jeśli nie masz skończonego questu z Ultima Weapon...).
Jeszcze na uczelni wstukałem, nawet jakiegoś maila chciałem wysłać (cholernie krótkie one są :/ ), ale się nie dało, bo słabo łączyło.... btw. To sa jeszcze jakieś questy dodatkowe? :> Trza będzie zatem się zabrać ponownie, ale jak już się zaczną studia. Teraz, będąc w domu, mogę w końcu na PS2 trochę pograć :] Ale ślij co możesz XD
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Szred, zawsze możesz zdobyć FC od jakiegoś Japończyka ;) podobny problem mają ci, którzy się pospieszyli i mają amerykańca.

Jaco, ale udało Ci się połączyć z Wi-Fi? nie wim jak to jest, czy przypadkiem nie trzeba być online jednocześnie. ze Skrabsonem się umówiliśmy, ale on ma chyba Wi-Fi u siebie. ja muszę do Plazy albo jakiegoś innego hot spotu biegać. (jak było cieplej to łaziłem po placu przed uczelnią z DSem i szukałem hot spotów XD ) dziś właśnie się połączyłem ale Twój numer dalej mam szary (powinien zamienić się na nick jaki wpisałeś w menu konsoli i podświetlić się na biało)

a z mognetem jest związana sprawa z:
- Legendary Blacksmith (Ultima Weapon + po jednej unikatowej broni dla każdej klasy)
- jobem Onion Knight
- lokacją ????, w której można stoczyć pojedynek z najsilniejszym przeciwnikiem w grze i w miarę łatwo zdobyć cały Onion Equipment

chyba powinienem zabrać się za obiecanego FAQa ^^"
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:Jaco, ale udało Ci się połączyć z Wi-Fi?
Ta, bez tego nie miałbym FC w ogóle. Ale zanim mi się udało to też wieki minęły _^_
Sogetsu pisze:nie wim jak to jest, czy przypadkiem nie trzeba być online jednocześnie
Bardzo całkiem możliwe... ciekawe czy w tej dziurze, gdzie mieszkam, są jakieś hot spoty... ;p
Sogetsu pisze:a z mognetem jest związana sprawa z:
- Legendary Blacksmith (Ultima Weapon + po jednej unikatowej broni dla każdej klasy)
- jobem Onion Knight
- lokacją ????, w której można stoczyć pojedynek z najsilniejszym przeciwnikiem w grze i w miarę łatwo zdobyć cały Onion Equipment
Sporo tego. Musze zwerbowac kumpla z roku, by w końcu przyniósł FFIII na jakiś wykład XD jest tylko jeden problem... on nie ma oryginała i nie wiadomo, czy się uda połączyć...
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Jaco pisze:Ta, bez tego nie miałbym FC w ogóle. Ale zanim mi się udało to też wieki minęły _^_
miałem na myśli, czy udało Ci się połączyć jak już miałeś mój FC wpisany. bo może przy połączeniu info, że jedna osoba ma już czyjś FC jest zapisywana... ehh po kiego grzyba tak to skomplikowali.
Awatar użytkownika
Jaco
Dark Flan
Dark Flan
Posty: 1529
Rejestracja: pt 26 lis, 2004 13:56
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Jaco »

Sogetsu pisze:miałem na myśli, czy udało Ci się połączyć jak już miałeś mój FC wpisany. bo może przy połączeniu info, że jedna osoba ma już czyjś FC jest zapisywana...
W sumie chyba nie... Tylko próbowałem parę razy wysłać maila do Ciebie (nie wiem, czy by doszedł, jeżeli nie miałeś mojego FC wpisanego...), ale za każdym razem nie chciało mnie połączyć. A najlepsze jest to, że jak się nie uda wysłać, to trzeba tego maila od nowa pisać... po paru razach dałem sobie spokój _^_ Chociaż wydaje mi sie, że kiedy jeszcze później robiłem test łącza, i mnie połączyło, to już wtedy miałem Twój nr wpisany... ale nie jestem na 100% pewny...
Sogetsu pisze:ehh po kiego grzyba tak to skomplikowali.
Pewnie myślą, że Wi-Fi to już każdy w domu ma XD
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

ożesz, Sog... masz białego DSa! herezja normalnie.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

na białym nie widać tak bardzo paluchów XD
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

i łupieżu. na szczescie PSP mam białe
Gratki za onion sword :) btw nie grywasz w Zelde: Phantom Hourglass? Tam niezaleźnie od posiadanej kopii (czy EU czy JAP) można fajnie i międzynarodowo ponaparzać.
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”