Remake'i FF na GBA, DS etc.

Tutaj piszemy o rzeczach ogólnie związanych z Final Fantasy.

Moderator: Moderatorzy

Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

tylko od razu informuję, że w trakcie gry nie masz się co spodziewać renderowanych wstawek, tylko interko i poźniej po zakończeniu. to, co podałeś w linku to wszystko co znajdziesz w grze.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

wie ktos moze czy w FFIV na DS beda podkladane glosy? tak to wyglada w trailerze
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Skrabson pisze:wie ktos moze czy w FFIV na DS beda podkladane glosy? tak to wyglada w trailerze
Z tego co wiem to tak (ver. jap).
Ciekawostką jest to, że głos do Gilberta będzie podkładał Ryo Horikawa :lol:
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

yeah .. mam nadzieje ze przez to nic innego nie ucierbi z powodu np braku miejsca
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Ekipa składa się z tych co zrobili IV (SNES) i III (DS) więc może nie będzie tak źle. Zależy co kto lubi. Mi się remake III podobała.
Narazie zauważyłem, że inne mają logo. Story ma być taka sama + dodatkowe kuesty: czyli standard remak'u... Dziwne jest natomiast to, że z jednej strony wspominają, że kiedy tworzyli IV udało im się wpakować tylko 1/4 scenariusza ze względu na ograniczenie SNES. Teraz mieliby na to okazje, by pokazać wreszcze całość... ale nie... widocznie nie chcą ryzykować...

[ Dodano: Sro 31 Paź, 2007 16:13 ]
btw, wciąż trudno jest mi wyobrazić, że ten pan...
Obrazek
i ten
Obrazek
będzie miał taką samą barwe głosu...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

znając życie, w wersji ang. pewnie wywalą głosy. Mega Man ZX w wersji japońskiej był cały zdubbibgowany. USA i Europa dostały tylko napisy (japońska ścieżka dźwiękowa została tylko w filmikach, do których podłożono napisy).

ps. Spoony Vegeta :lol:

ps2. jak ktoś gra w FFIII (wersja Europejska) to poproszę o FC. mój to: 3737 7394 8379
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

a nie wiecie moze czy V i VI tez jest planowana na DS? xD
Awatar użytkownika
Schrödinger
Cactuar
Cactuar
Posty: 514
Rejestracja: czw 16 lis, 2006 14:22
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Schrödinger »

Nic takiego nie słyszałem. Myśle, że to będzie zależało od tego jak się sprzeda IV (DS)... Robią IV bo III im poszła nieźle. I tak dalej. Ja pójdzie V to i VI...
"Jestem pączkiem"
J.F. Kennedy 1963 Berlin
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

ciekawe, czy wersje na DSa będą jakoś wzbogacone w stosunku do wersji z GBA. przy okazji, ciekawe co teraz myślą posiadacze tych wersji. ja bym był wkurzony :lol:
fajnie by było, gdyby tak jeszcze jedyneczkę zrobili na DSa w ten sposób. byłby cód, miód i orzeszki, oraz niezły zonk dla posiadaczy PSP, którzy dostali "remake'a" jedynki w wersji niemalże tej jakości co FF1 na PS1.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

Sogetsu pisze:ciekawe, czy wersje na DSa będą jakoś wzbogacone w stosunku do wersji z GBA. przy okazji, ciekawe co teraz myślą posiadacze tych wersji. ja bym był wkurzony :lol:
fajnie by było, gdyby tak jeszcze jedyneczkę zrobili na DSa w ten sposób. byłby cód, miód i orzeszki, oraz niezły zonk dla posiadaczy PSP, którzy dostali "remake'a" jedynki w wersji niemalże tej jakości co FF1 na PS1.
e tam 1 i 2 masz na gba ktore i tak mozesz odpalic na ds ;) jak tak dalej pojdzie to zeby grac w czesci 1-12 wystrarczyc beda tylko dwie konsole DS (1-6) i PS2 (7-12) po 6 czesci na jedna xD
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

Skrabson pisze:e tam 1 i 2 masz na gba ktore i tak mozesz odpalic na ds
tak samo jak 4-6 ;) zresztą, w ff 1-6 (oprócz 3 oczywiście) gram na PS1 :)
Skrabson pisze:DS (1-6)
patrząc na grafikę w FFIII na DSa śmiem twierdzić, że ta konsolka poradziłaby sobie z portem FFVII. albo mi się wydaje, albo trójeczka na DSa ma o wiele ładniejsze i bardziej szczegółowe modele postaci niż FFVII na PS1 (szczególnie jeśli chodzi o modele potworów, które w FFIIIDS są zachwycające).
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

Sogetsu pisze: patrząc na grafikę w FFIII na DSa śmiem twierdzić, że ta konsolka poradziłaby sobie z portem FFVII.
mozliwe ale ff7 na pc bez filmikow zabiera 170 mb czy cos takiego HM to chyba duzo za duzo jak na ds, ale kto wie ;P
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

według info na Wikipedii, DS obecnie obsługuje cardy o pojemności do 256MB. nie zapominaj, że FFVII ma już 10 lat i od tamtego czasu technika kompresji danych poszła do przodu. poza tym, niektóre elementy jak filmiki lub tła byłyby przystosowane do poziomu DSa, dzięki czemu zmniejszyłaby się ich objętość. myślę, że taki port mógłby być możliwy do zrobienia.
Ostatnio zmieniony śr 31 paź, 2007 22:31 przez Sogetsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Skrabson
Kupo!
Kupo!
Posty: 54
Rejestracja: sob 27 paź, 2007 08:05
Kontakt:

Post autor: Skrabson »

az 256? wiecej niz myslalem ;P no moze gdyby dali to w wersji np 3 kardidzowej xD
by the way gdzie sa zapisawene savy na ds .. na kardidzach czy w dsie?
Sogetsu
Malboro
Malboro
Posty: 1050
Rejestracja: sob 18 lut, 2006 00:19

Post autor: Sogetsu »

oczywiście na cardach, więc wersja 3 cardowa nie miałaby prawa bytu. żeby przenieść save z jednego carda na drugi potrzeba by było albo dwóch DSów, albo długaśnych kodów w stylu tych z Golden Sun :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie Final Fantasy”